Skocz do zawartości

gb1

Użytkownicy
 • Ilość treści

  263
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

gb1 wygrał w ostatnim dniu 2 Grudzień 2017

gb1 ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

13 Good

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @adamnt jeśli jesteś w stanie dostarczać takie skrypty w podanej cenie to zapraszam do współpracy, chętnie zlecimy dziesiątki takich skryptów w tych cenach, a może nawet wyższych.
 2. @supermegazord jak chcesz coś testować to uruchamiasz szybko (zajmuje około 40 sekund) na czas testów WIrtualna Maszynę z odpowiednim wybranym OS, testujesz co masz potestować i usuwasz płacąc tylko za czas testów od utworzenia do usunięcia Wirtualnej Maszyny. Za każdym razem masz nową WIrtualną Maszynę z aktualnym OS.
 3. @supermegazord nie lepiej mieć pełną wirtualizację i wybierać kernel taki jak chcesz a nie taki jak akurat dostawca chce dostarczyć w danym czasie ?
 4. W rootbox.com masz Wirtualne Maszyny rozliczane na godziny i liczne rekomendowane obrazy z których możesz utworzyć Wirtualną Maszynę w tym wspomniany Ubuntu 18.04 w dwóch wariantach. Więcej info tutaj: https://www.rootbox.com/services/storage/image/resources/recommended-images.html#rekomendowane-obrazy-z-oprogramowaniem-linux Dodatkowo łatwo możesz zarządzać uruchamianiem, połączeniem się i usuwaniem za pomocą narzędzia CLI dostępnego dla MS Windows, MacOS oraz Linux. https://www.rootbox.com/tools/cli/ Utworzenie, połączenie po SSH i usunięcie wyglądać będzie mniej więcej tak z lini poleceń: $ rbx vm create --name test-ubuntu --type medium --image ubuntu:18.04 --ssh-file ~/.ssh/id_rsa.pub $ rbx vm ssh --vm test-ubuntu $ rbx vm delete --vm test-ubuntu Zapłacisz grosze.
 5. Czepiania się ? W żadnym wypadku, możliwe że źle to odbierasz i patrzysz przez pryzmat zwykłych utarczek na tego typu forach. Mnie interesuje zwykle jedynie zaspokojenie ciekawości w temacie który wydaje mi się ciekawy, aby możliwe że coś nowego poznać. Przykre jest to, że zwykle zamiast wyjaśnień autor wcześniejszej wypowiedzi odwraca przysłowiowego "kota ogonem". Miłej nocy.
 6. Jak widać chyba robi różnicę i nie wszyscy wiedzieli, a proste pytanie uznawane nagle jest za nachalność i upierdliwość. Jednak jeśli takie proste pytania nie są tutaj miel widziane to jedynie to zakomunikuj jasno publicznie lub prywatnie.
 7. Czytając powyższe rozumiem nie to co możliwe autorzy mieli na myśli ale to co jest napisane, a wypowiedzi wprost sugerują że w NASK mamy cesje elektroniczne i NASK je umożliwia. Podsumowując ponownie NASK nie ogranicza czynności cesji w żaden sposób, jednak bezpośrednio w NASK nie ma możliwość dokonania cesji elektronicznej, jednak strony cesji mogą ją zawrzeć w dowolny skuteczny sposób. Cieszę się że to wyjaśniliśmy sobie i przyznaję rację męczące to jest, a także podzielam Twoje zdanie co do irytującego sposobu jednak ze strony komunikacji ze strony administratorów / moderatorów.
 8. NASK zawsze umożliwiał partnerom, a dokładnie to nie ograniczał takiej możliwości ponieważ cesja domeny jest czynnością prawną pomiędzy dwoma stronami. Partner czy NASK nie mam w tej czynności (cesji) żadnego udziału. Jedynie odzwierciedlenie faktu cesji w rejestrze wymaga udziału partnera. Ciekawa informacją byłoby jakby nagle NASK umożliwiał dokonywanie cesji elektronicznej i to wzbudziło moją ciekawość co już wcześniej ustaliliśmy. Wcześniej twierdziłeś że: Ponownie z czystej ciekawości zapytam w jaki sposób umożliwia NASK cesje elektroniczne ? Czy kiedyś one nie były możliwe ? Według mojej wiedzy NASK jedynie wymagał aby umowa cesji była skuteczna, a w jaki sposób zawarta to sprawa drugorzędna. Umowa z NASK uniemożliwia mi wejście w szczegóły jednak nie przypominam sobie aby kiedykolwiek cesja elektroniczna nie była możliwa. Także byłbym ciekawy dlaczego uważasz że NASK mógłby ograniczać czynność prawną pomiędzy stronami umowy cesji ? Wiele widziałem w wykonaniu NASK jednak tego jeszcze nie.
 9. Podsumowując NASK nie umożliwia cesji elektronicznej wbrew wcześniejszym twierdzeniom w tym temacie. Dopuszczam możliwość że czegoś nie wiem, dlatego z ciekawości pytam o źródło aby się czegoś nowego dowiedzieć.
 10. Dokładnie tak jest według mnie jak opisujesz. Zatem informacja że NASK umożliwia cesję elektroniczną jest bardzo istotną i cenną informacją. Zatem pytanie o źródło tej informacji aby czegoś nowego się dowiedzieć. Jak widać, wyszło jak zwykle. Ja mam jedynie pytanie które powyżej zadałem, czyli czy jeśli uważacie że zadawanie pytań o źródło ciekawej informacji nie jest tutaj pożądane to wystarczy o tym poinformować bez niedomówień. Także myślę że inni uczestnicy byliby zainteresowani taką informacją, zatem sugerowałbym ją upublicznić. Co do kontaktu z moderatorem to mam nadzieję, że sam się zreflektuje.
 11. @theqkash pytanie dotyczyło cesji elektronicznej w NASK, nie u innego dostawcy usług. Ja nie potrafię w NASK znaleźć takiej możliwości, czy Ty potrafisz ? Chętnie się dowiem czegoś na temat cesji elektronicznej w NASK. Z mojego punktu widzenia jest to bardzo ciekawa i cenna informacja. Ja tym bardziej nie wiem. Jeśli przeszkadzają Tobie lub innym administratorem pytania o źródło ciekawych informacji, aby poznać coś nowego, to wystarczy jedynie o tym poinformować publicznie lub prywatnie, nie ma konieczności na "ostrzeżeżenia".
 12. @theqkash podasz link ? ja znaleźć nie potrafię. Otrzymałem od @szarik ostrzeżenie które cytuję: Przyznam że nie wiem czy za pytanie o to gdzie w NASK są cesje elektroniczne czy za prośbę o link. Według mnie to mało istotne, jednak istotna jest inna kwestia czyli czy forum ma służyć do wymiany informacji, doświadczenia, pomocy oraz poznawania czegoś nowego, czy może w innych bliżej nie znanych celach o co należy zapytać administratorów. Jeśli czegoś nie rozumiem, nie wiem a z ciekawości pragnę poznać coś nowego to pytam. Jeśli to jest uznane przez administratorów za "upierdliwe" i "nachalne" to nie pozostaje mi nic innego jak podziękować. Nie zmienia to jednak faktu że nadal chętnie poznam link do informacji na temat cesji elektronicznej dostępnej w NASK. Może jednak się czegoś nowego dowiem.
 13. Z ciekawości zapytam, gdzie w NASK masz cesje elektroniczne ?
 14. Co miałeś na myśli pisząc: "NASK cesje elektroniczne" ?
 15. Czy na pewno najbliższe geograficznie ? 😉
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.