Skocz do zawartości

gb1

Użytkownicy
 • Zawartość

  225
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana gb1 w Rankingu w dniu 2 Grudzień 2017

gb1 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

9 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. gb1

  whosting.pl - nieudolna szeptanka

  Oj tam oj tam, takie tam szczegóły :-)
 2. gb1

  Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  Śmiem się nie zgodzić ! Nie potrzeba dostępu administratora/root na serwerze aby mięć możliwość ustalenia które parametry uległy zmianie, czyli które składowe spowodowały że użytkownik końcowy twierdzi "jest szybciej". Wystarczy dostęp do kodu uruchomionej aplikacji, a z tego co zrozumiałem to użytkownik końcowy taki posiada, nawet bez tego dostępu jest możliwość zebrania części metryk. ależ oczywiście, jednak mnie jedynie interesowało co oznacza "jest szybciej" w terminach technicznych :-) czyli na przykład czas odpowiedzi na zapytanie zmniejszył się o X% z Yms do Zms, lub czas transmisji spadł z Xms do Yms, lub prękdość transmisji https jest o X% wyższa. Jeśli php i mysql w tym przypadku także jest używane do serwowania tych zasobów to można jeszcze więcej podstawowych informacji uzyskać które łącznie składają się na "jest szybciej". Ostatnio doradzaliśmy dużemu portalowi dla kobiet, ponieważ nowo uruchomiony serwis "był wolny", a wcześniej "było szybciej". Bez praw dostępu administratora/roota była możliwość zebrania licznych metryk, nagrania zapytań, po czym odtworzenia zapytań na starej infrastrukturze, zebraniu także tutaj metryk i porównania z poprzednimi. Tutaj magii nie ma :-)
 3. gb1

  Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  O szczegóły pytałbym dostawcy, w tym przypadku Ciebie Chciałem jedynie doprecyzować co oznacza szybciej w bardziej technicznych terminach. W logistyce użytkownik końcowy ma małe możliwości ustalenia co sprawiło że jest szybciej, tutaj większość jest mierzalna przez użytkownika końcowego przed i po migracji Od wielu lat i za to mu chwała !
 4. gb1

  Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  Analogia była w celu zobrazowania sytuacji użytkownikowi końcowemu, jak widać nie została zrozumiana tak samo jak pytanie o terminy techniczne. Cieszmy się że jest szybciej i życzę Tobie aby było jeszcze szybciej
 5. gb1

  Jądro na serwerach OVH

  Jaki masz cel że to wywalasz ? Jakieś konkretne kwestie wydajnościowe ? bezpieczeństwa ? jakieś inne ? Testy w bashu ? Z czegoś ciekawego korzystasz do testów ? Stale poszukujemy dobrego rozwiązania do testów w bashu jednak pomimo korzystania z wielu żaden nie przypadł nam do gustu, choć najczęściej korzystamy z BATS choć nie rozwijany i siermiężny. Dokonywałeś jakiś testów wydajnościowych w tym zakresie ? Jeśli tak to w jakim obszarze lub obciążeniach uzyskujesz największy przyrost wydajności w stosunku do standardowych kerneli z dystrybucji ? W zeszłym roku dokonaliśmy takich testów i przyznam, że przy większości obciążeń brak było popraw wydajności powyżej kilku niskich procent. Wcześniej także dokonywaliśmy podobnych testów korzystając z kompilatora Intela, tam także nie było znacznie lepiej. (powyższe dotyczy kompliowania kernela w opisany sposób) Podobnie w przypadku kompilacji aplikacji/usług, czy testowałeś zyski na wydajności ? Tutaj znaczący uzysk widzieliśmy przy szyfrowaniu (np. w przypadku https), ale to zrozumiałe. IMHO dużo zależy od kontekstu, czyli jaki miałby być cel wykorzystania Live Patcha ?
 6. gb1

  Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  Chwała dostawcy, że użytkownik końcowy postrzega usługę jako szybszą. Jednak jak to w życiu bywa punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jednemu wystarczy że jest szybciej, inny widzi to szerzej :-) Analogia przesyłki kurierskiej, dla końcowego odbiorcy istotne że przesyłki przychodzą szybciej i nie wnika. Jednak dla logistyka istotne co oznacza szybciej i co się na to składa, że było szybko, a jest szybciej.
 7. gb1

  Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  i wszystko jasne :-)
 8. gb1

  Praktyki kernelowe

  Będziesz tak miły i uzasadnisz to twierdzenie w sposób techniczny ?
 9. gb1

  Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  Mógłbyś podać w terminach technicznych co masz na myśli pisząc "działa ... jeszcze szybciej niż dotychczas" ?
 10. gb1

  [Python] zdalny kod

  @Incls w obecnych czasach podstawowym narzędziem zarządzania kodem każdego nawet początkującego programisty jest "git". Potrafi on także dokonywać prostego deploymentu na zdalne serwery korzystając z "hooks" (np. post-receive) Sugerowałbym następujące rozwiązanie: lokalnie docker z aplikacjami jak na serwerze; docket na Win10 działa dość dobrze od niedawna, kod utrzymywany w git prosty deployment na serwer za pomocą: git i kluczy ssh obrazów dockera jeśli na serwerze także uruchomisz dockera Osobiście do gustu jako edytor przypadł mi Sublime 3, choć płatny to kwota jest pomijalna w stosunku do tego co potrafi i jak upraszcza życie.
 11. gb1

  Jądro na serwerach OVH

  Większość opcji jest konfigurowalnych zwykle. Większość z wymienionych opcji może być konfigurowalna nie na etapie kompilacji, zatem ponownie z ciekawości zapytam czy widzisz jakieś rozsądne uzasadnienie aby robić to na etapie kompilacji jądra ? Korzystacie z jakiegoś ciekawego rozwiązania automatyzacji i cyklicznego automatycznego przebudowywania jądra wedle własnej specyfikacji ? Deployment na produkcję przez własne repo pakietów czy inny ciekawy sposób ?
 12. gb1

  Jądro na serwerach OVH

  Ponownie z ciekawości zapytam, co tam zwykle uważasz że trzeba poprawiać ?
 13. gb1

  Jądro na serwerach OVH

  @Mruczek jeśli kernel z pakietu w dystrybucji działa, to zajrzyj do "source" pakiety, popraw co tam potrzebujesz i przebuduj do własnego pakietu.
 14. gb1

  DA - Backup & Connection reset by peer.

  @Mega dlaczego backup 120GB w 9 godzin wydaje się tobie długim czasem ?
 15. Czy brałeś pod uwagę rozwiązanie chmurowe ? Rozwiązanie chmurowe powinno pozwolić Tobie uruchomić: przestrzenie dyskowe dostępne za pomocą sftp, scp, ssh, a tym samym także git czy rsync przestrzeń dyskowa może zostać wykorzystana do podłączenia do serwera aplikacyjnego php lub nodejs w wybranej wersji MariaDB jako DB as a service, gdzie możesz wybrać parametry wydajnościowe które Cię interesują dla jednostki obliczniowej (vcpu+ram) oraz przestrzeni dyskowej dla danych VPN as a service, gdzie konfigurację dokonujesz za pomocą panelu po stronie usługi wszystkie usługi podpięte do prywatnej sieci z Firewall as a service (security groups)
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.