Skocz do zawartości

gb1

Użytkownicy
 • Zawartość

  236
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana gb1 w Rankingu w dniu 2 Grudzień 2017

gb1 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

12 Good

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. gb1

  Opinie o nazwa.pl

  Istotne jest z punktu widzenia biznesowego, że takie akcje są skuteczne patrząc na wyniki finansowe. Jedni prowadzą biznes typu "stylu życia" (lifestyle), inni aby zarabiał realne pieniądze i pozyskiwał nowe udziały w rynku. Jestem przekonany, że każde takie działanie jest poparte wcześniejszą analizą biorącą pod uwagę, że kierowane w dużej części jest do istniejących klientów. Dane na temat własnych klientów dostawca posiada i jak sam dobrze wiesz nie jest to trudna sztuka aby oszacować jakie będą zachowania mając dane z poprzednich podobnych akcji. Na pewno wliczone jest że część klientów zrezygnuje, część zapłaci, inna cześć natomiast przeniesie domenę do rejestratora będącego dostawcą. Istotne jest czy cel akcji dla dostawcy zostanie osiągnięty krótko lub długo terminowo. To już inny sposób postrzegania biznesu przy tej skali aniżeli z punktu widzenia biznesu "stylu życia".
 2. gb1

  Opinie o nazwa.pl

  Większość użytkowników chętnie dokona migracja do rejestratora, dla większość różnica w cenie nie będzie znacząca przy przedłużeniu. Patrząc się z czysto biznesowego punktu widzenia na rynek to ich metody są skuteczne w wymiarze ekonomicznym oraz udziału w rynku. Natomiast patrząc z punktu widzenia osoby która coś tam wie na temat rynku to podzielam Twoje zdanie, jednak usługi tej firmy nie są kierowane do takich osób.
 3. gb1

  Opinie o nazwa.pl

  Dlaczego uważasz że śmieszna i przykra ? IMHO odpowiednio profilują produkty do rynku i swoich celów. Użytkownikiem ich usług zwykle nie są osoby mocne techniczne.
 4. gb1

  Opinie o nazwa.pl

  @theqkash ale co widzisz w tym śmiesznego ? walczą o ilość domen dla których będą rejestratorem. Gdzieś muszą zarabiać.
 5. gb1

  Stabilny VPS pod prestashop

  Sugeruję zatem wybranie usługi która nie będzie Ciebie ograniczała w konfiguracji serwera, a usługi na serwerze będziesz mógł w pełni konfigurować wedle własnych potrzeb. Oczywiście w tym zakresie potrzebujesz płatnej pomocy administratora lub dostawcy usługi. Rozwiązaniem jest możliwość uruchomienia u dostawcy kontenera(ów) na bazie własnego pojedynczego lub wielu obrazów. Dbasz jedynie o utrzymanie obrazu, a moc obliczeniową, usługi trwałego przechowania danych na przestrzeni dyskowej oraz dostęp do sieci zapewnia Tobie dostawca. Pozwala to odseparować dostarczenie usługi mocy obliczeniowej od wymagań oprogramowania, zachowując daleko posuniętą elastyczność i swobodę działania po Twojej stronie. Oczywiście wymaga także większej umiejętności i wiedzy w utrzymaniu takiej usługi, jednak rozumiem że szukając większej elastyczności rozumiesz że więcej obowiązków po stronie podejmowania decyzji w zakresie technologii i jej utrzymania będzie po Twojej stronie.
 6. gb1

  Opinie o hekko.pl

  Skoro średnio w 15 minut to średnio, a nie zawsze 15 minut
 7. gb1

  III meeting Rootnode - propozycja

  Może zamiast robić listy to podjąć szybką decyzję co do daty i po prostu się spotkać ? 5. gb1 (w zależności od terminu)
 8. gb1

  Manifest hostingowej zmiany

  Tak tylko zasugeruję że może nie wrzucać do jednego koszyka ciągłości działania oraz bezpieczeństwa danych. Awarie były, są i będą, dotyczą wszystkich dostawców gigantów światowych, liderów lokalnych czy mniejsze podmioty i należy się z tym pogodzić. Według mnie dla klienta znacznie bardziej istotne jest bezpieczeństwo danych, aniżeli ciągłość działania która jest akceptowalna jeśli niedostępność występuje okazjonalnie. Natomiast klient i tak powinien samodzielnie ocenić wartość danych i koszt związany z ich utratą, co pozwoli mu zastosować odpowiednie środki na aktywne minimalizowanie ryzyka utraty.
 9. gb1

  Wirtualna stacja robocza

  @Mion dostawcy których wymieniłeś nie oferują MS Windows 10 @szarik Windows 10 Interface to nie MS Windows 10, wszystko zależy jakie ma oczekiwania OP.
 10. gb1

  III meeting Rootnode - propozycja

  Może jednak wcześniej aniżeli o 20:00 ? proponowałbym 18:00, co pozwoli zainteresowanym pogadaniem i spotkaniem wrócić do domu w odpowiednim czasie, a pozostałej części kontynuować biesiadowanie do rana
 11. gb1

  whosting.pl - nieudolna szeptanka

  Oj tam oj tam, takie tam szczegóły :-)
 12. gb1

  Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  Śmiem się nie zgodzić ! Nie potrzeba dostępu administratora/root na serwerze aby mięć możliwość ustalenia które parametry uległy zmianie, czyli które składowe spowodowały że użytkownik końcowy twierdzi "jest szybciej". Wystarczy dostęp do kodu uruchomionej aplikacji, a z tego co zrozumiałem to użytkownik końcowy taki posiada, nawet bez tego dostępu jest możliwość zebrania części metryk. ależ oczywiście, jednak mnie jedynie interesowało co oznacza "jest szybciej" w terminach technicznych :-) czyli na przykład czas odpowiedzi na zapytanie zmniejszył się o X% z Yms do Zms, lub czas transmisji spadł z Xms do Yms, lub prękdość transmisji https jest o X% wyższa. Jeśli php i mysql w tym przypadku także jest używane do serwowania tych zasobów to można jeszcze więcej podstawowych informacji uzyskać które łącznie składają się na "jest szybciej". Ostatnio doradzaliśmy dużemu portalowi dla kobiet, ponieważ nowo uruchomiony serwis "był wolny", a wcześniej "było szybciej". Bez praw dostępu administratora/roota była możliwość zebrania licznych metryk, nagrania zapytań, po czym odtworzenia zapytań na starej infrastrukturze, zebraniu także tutaj metryk i porównania z poprzednimi. Tutaj magii nie ma :-)
 13. gb1

  Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  O szczegóły pytałbym dostawcy, w tym przypadku Ciebie Chciałem jedynie doprecyzować co oznacza szybciej w bardziej technicznych terminach. W logistyce użytkownik końcowy ma małe możliwości ustalenia co sprawiło że jest szybciej, tutaj większość jest mierzalna przez użytkownika końcowego przed i po migracji Od wielu lat i za to mu chwała !
 14. gb1

  Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  Analogia była w celu zobrazowania sytuacji użytkownikowi końcowemu, jak widać nie została zrozumiana tak samo jak pytanie o terminy techniczne. Cieszmy się że jest szybciej i życzę Tobie aby było jeszcze szybciej
 15. gb1

  Jądro na serwerach OVH

  Jaki masz cel że to wywalasz ? Jakieś konkretne kwestie wydajnościowe ? bezpieczeństwa ? jakieś inne ? Testy w bashu ? Z czegoś ciekawego korzystasz do testów ? Stale poszukujemy dobrego rozwiązania do testów w bashu jednak pomimo korzystania z wielu żaden nie przypadł nam do gustu, choć najczęściej korzystamy z BATS choć nie rozwijany i siermiężny. Dokonywałeś jakiś testów wydajnościowych w tym zakresie ? Jeśli tak to w jakim obszarze lub obciążeniach uzyskujesz największy przyrost wydajności w stosunku do standardowych kerneli z dystrybucji ? W zeszłym roku dokonaliśmy takich testów i przyznam, że przy większości obciążeń brak było popraw wydajności powyżej kilku niskich procent. Wcześniej także dokonywaliśmy podobnych testów korzystając z kompilatora Intela, tam także nie było znacznie lepiej. (powyższe dotyczy kompliowania kernela w opisany sposób) Podobnie w przypadku kompilacji aplikacji/usług, czy testowałeś zyski na wydajności ? Tutaj znaczący uzysk widzieliśmy przy szyfrowaniu (np. w przypadku https), ale to zrozumiałe. IMHO dużo zależy od kontekstu, czyli jaki miałby być cel wykorzystania Live Patcha ?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.