Skocz do zawartości

gb1

Użytkownicy
 • Zawartość

  157
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana gb1 w Rankingu w dniu 2 Grudzień

gb1 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

7 Neutral
 1. DirectAdmin - za i przeciw

  @SomeGuy w dużej części napisałeś to samo co ja wcześniej :-) Więc powtarzać się nie będę :-) Tutaj jednak zgodzić się nie mogę, DA to znacznie więcej aniżeli tylko GUI.
 2. DirectAdmin - za i przeciw

  Patrz na architekturę rozwiązań, czy nie widzisz możliwości zastosowania i wykorzystania ? DA ma założenie (jesli coś sie ostatnio nie zmieniło) że wszystkie usługi znajdują się na jednym serwerze, bez specjalizacji oraz założeń rozproszenia usług. Mocna integracja całości w ramach jednego "konta" w jednym miejscu.
 3. DirectAdmin - za i przeciw

  @mariaczi spojrzyj na rozwiązania stosowane w przypadku takich graczy rynkowych jak AWS, GCE, Azure czy mniejszych typu DO.
 4. DirectAdmin - za i przeciw

  Czy nie uważasz że usługa cron dla przeciętnego użytkownika usługi w wymienionych wcześniej firmach nie stanowi dość dużej magii i mam wątpliwości czy większość ma nawet świadomość że istnieje. Według mnie klient korzystający z usług EIG to zupełnie inna grupa aniżeli użytkownik DA czy cPanel. Patrząc na GCE to mają własną obsługę większości funkcjonalności. Użytkownikiem takiej usługi zwykle jest już bardziej świadomy developer, któremu zwykle łatwiej podłączyć się do bazy z własnego komputera korzystając z oprogramowania i wersji która jest dla niego najbardziej odpowiednia. Przyznam że osobiście tylko kilka razy w życiu skorzystałem z phpmyadmina. Jednak chyba nie jest tak do końca, ponieważ panele które były dotychczas wymieniane jak DA czy cPanel nie są jedynie nakładką ale całym systemem także do realizacji tego co "klient sobie wyklikał". Panel narzuca nie tylko wygląd frontendu w którym klient "klika" ale cała architekturę rozwiązania, a oba wymienione panele mają architekturę pamiętającą jakieś ostatnie 15 lat i daleko im do współcześnie projektowanych rozwiązań. Z ciekawości zapytam się ponieważ nie śledzę na bieżąco rozwoju DA i cPanel, czy oba są nadal monolitycznymi rozwiązaniami ? Czy jednak już dokonały zwrotu i udostępniają jedynie API, które jest konsumowane przez aplikację webową, cli oraz umożliwia pełną integrację programistyczną ? Tutaj zależy od sytuacji, pamiętajmy że rzetelny dostawca usługi może odmówić ponieważ zdaje sobie sprawę z konieczności utrzymania długoterminowego takiego rozwiązania, a wszelkie rozwiązania nietypowe znacząco zwiększają koszty utrzymania lub to co zwykle bywa nie są utrzymywane. Na codzień widzę rozwiązania w których, "ktoś" kilka lat temu coś zainstalował nietypowego, napisał rozszerzenie, etc. po czym zaprzestał tego utrzymywania, co powoduje brak możliwości ciągłej aktualizacji całości rozwiązania. Takie podejście można stosować w przypadku rozwiązań dedykowanych gdzie klient płaci dodatkowo za utrzymanie rozwiażania, w innym wypadku jest to mało opłacalne, w szczególności w skali o której wspomina @patryk.
 5. DirectAdmin - za i przeciw

  @patryk ludzi z wiedzą zawsze brakuje więc jeśli ktoś chętny i rzeczywiście wiedzę posiada aby wnieść do r&d to polecam się i faktury przyjmę z chęcią :-) Znasz jakieś zestawienie które zawiera szersze informacje na temat udziałów w rynku tych podmiotów ? Przyznam że o części z wymienionych marek / podmiotów nawet nigdy wcześniej nie słyszałem. Nie twierdzę, że nie można prowadzić zyskownego lub dużego biznesu hostingowego bazując na standardowych panelach. Twierdzę jedynie, że taka sytuacja pokazuje świadomość techniczną, posiadaną wiedzę i chęć inwestowania w r&d przez dostawcę usługi. Ostatnio w celach poznawczych zakupiłem usługę u jednego z lokalnych dużych dostawców usług hostingowych, może mam za mała wiedzę ale trzykrotnie musiałem kontaktować się ze wsparciem aby ustalić dość podstawowe sprawy. Przyznam, że doświadczenie było dość traumatyczne i rozumiem dlaczego duża część klientów godzi się płacić stawki po promocyjne aby tylko nie przechodzić przez cały proces ponownie :-) Uprzedzając pytanie, to były trzy różne panele, każdy do czego innego, jednak widać, że po stronie dostawcy brak chęci do inwestowania w r&d w celu ujednolicenia całości choć patrząc na wyniki finansowe to środki posiada aby inwestować.
 6. Opinie o OVH

  @Rafiki dużo słów, ale brak odpowiedzi. Pamiętajmy że wartość przychodów to tylko jeden z parametrów wyników finansowych. Tak na marginesie to jakieś 12 lat temu na wht była duża dyskusja na temat obrotów jednego z dostawców hostingu (także obecny na tym forum), nikt jednak nie zauważył że wynikało to z niestandardowej jednorazowej operacji nie związanej z podstawową działalnością :-) Jednak wrażenie było bardzo pozytywne dla większości :-)
 7. DirectAdmin - za i przeciw

  Sam sobie odpowiedziałeś :-) Zgadzam się w całości, że rzetelne świadczenie usług wymaga odpowiedniej wiedzy, jednak patrząc na rynek to odnoszę wrażenie, że nie jest tak różowo jakby mogło się wydawać. Jednak posiadając wiedzę utrzymaniową korzystając ze standardowych paneli pozwala na świadczenie usługi na rozsądnym poziomie, jednak ograniczając ją do tego co panel pozwala oraz dynamiki rozwoju panelu. Posiadanie własnego oprogramowania wymaga znacznie wyższych kosztów oraz zasobów wiedzy na potrzeby r&d. Poprzez budowę własnych rozwiązań buduje się znacznie większą wartość wiedzy i doświadczenia, aniżeli wyłącznie świadcząc usługi na bazie standardowego oprogramowania.
 8. Oferta Nazwy z WHT: VPS za piątaka

  Wskażesz gdzie widzisz te limity obecnie ? Przyznam że jeśli istnieją to tak dobrze schowali że nie potrafię ich znaleźć. Kiedyś znajdowały się w tabelce ze specyfikacją usługi, obecnie ich tam nie ma.
 9. DirectAdmin - za i przeciw

  @patryk możesz wymienić te duże hostingi niemieckie wraz z porównaniem jakie udziały posiadają w rynku ? pozwoli to ocenić czy rzeczywiście co rozumiane jest przez "duże" z punktu widzenia lokalnego rynku w Niemczech ? przyznam że nie znam rynku niemieckiego zupełnie, zatem chętnie czegoś nowego się dowiem. Patrząc się jednak na dużych graczy światowych to nie widzę takich którzy korzystają ze standardowych paneli. Musisz przyznać, że świadczenie usługi za pomocą standardowego panelu nie wymaga zbytnio dużej wiedzy i świadomości technicznej, a tym bardziej nakładów na r&d.
 10. Opinie o OVH

  @Rafiki dokonałeś stwierdzenia "OVH raczej nie musi się "odkuwać"", zatem byłem ciekawy czy takiego stwierdzenia dokonałeś na podstawie wiedzy która uzyskałeś z wyników finansowych wymienionej Spółki czy tylko na podstawie swojej subiektywnej oceny. Dwa razy unikałeś odpowiedzi na proste pytanie, zatem widocznie to druga opcja. Miałem nadzieję na bardziej merytoryczną dyskusję :-)
 11. Opinie o OVH

  @Rafiki ciekawe podejście przedstawiasz, choć mało konkretne i zgodne z rzeczywistością. Tylko tak na marginesie należy dodać, że znajomość marki i wielkość firmy nie oznacza że nie muszą się "odkuwać". Dobrym przykładem jest Nokia. Wracając do meritum, widziałeś wyniki finansowe ?
 12. Jaki RAID na dyskach SSD?

  Wiedza tajemna :-) podziela się zatem prywatnie :-)
 13. Jaki RAID na dyskach SSD?

  Czytaj ze zrozumieniem :-) nigdy czegoś takiego nie twierdziłem. Podzielisz się pozostałymi ?
 14. DirectAdmin - za i przeciw

  Czy to nie ilustruje wiedzę i chęć inwestowania w r&d przez lokalnych dostawców usług hostingu ?
 15. Oferta Nazwy z WHT: VPS za piątaka

  a co z limitami ?
×