Skocz do zawartości

Spoofy

Użytkownicy
 • Ilość treści

  76
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  12

Spoofy wygrał w ostatnim dniu 17 Kwiecień

Spoofy ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

43 Excellent

1 obserwujący

Ostatnio na profilu byli

540 wyświetleń profilu
 1. Spoofy

  Opinie o nazwa.pl

  Przeglądając niektóre wpisy, można dojść do wniosku iż rzeczywiście cała sprawa opinii pracowników nazwa.pl jest dość śmierdząca, tak jakby ewidnętnie chcieli coś ukryć i to nie po raz pierwszy. "Maskowanie" opinii czy też ich usuwanie nie wydaje mi się dobrym pomysłem, także moim zdaniem nazwa.pl, po raz wtóry strzela sobie w stopę. Zastanawiający jest też fakt, że byli pracownicy tak otwarcie mówią o praktykach tej że firmy - czyżby opisywany terror panował w każdym dziale? @l0calh0st masz może jakieś doświadczenia i chciałbyś się nimi podzielić na łamach tego forum? Gwarantujemy, że tutaj panuje wolność słowa i wypowiedzi w ramach obowiązującego prawa, także nikt nikogo uciszać nie będzie
 2. U nas ceny pozostają bez zmian, zatem wychodzi taniej niż u wymienionego rejestratora 😉
 3. Ad.2) zbyt dużo benchmarków robiłem w swoim życiu i uwierz mi że znam większość web serwerów i ich możliwości. W przypadku autora wątku, domyślam się że jedną z kluczowych kwestii będzie obsługa regułek rewrite. Jeżeli już odsyłasz do benchmarków, polecam również zbadać te, odnośnie varnish'a względem wspomnianego nginx'a, który powstał właśnie przede wszystkim jako proxy Ad.4) W przypadku podobnych request'ów, load i oranie zasobów będzie większe przy ich obsłudze niż przy ich zalogowaniu, zaś z punktu widzenia bezpieczeństwa, jest to tylko kamuflowanie tematu który dalej istnieje. Wypowiedziałeś się publicznie, więc publicznie odpowiadam. Nie mam zamiaru "się wyjaśniać", zaś takim sformułowaniem jestem mocno zniesmaczony, zatem podaruję sobie i Tobie dalszych wywodów w tym temacie.
 4. 1) Znów "złota łopata" za wykopalisko na forum 2) Apache też potrafi sobie poradzić z wieloma przypadkami 3) W tym konkretnym przypadku spojrzałbym na UA i na tej podstawie powycinał zbędny ruch 4) Jeżeli w jakikolwiek sposób zajmowałbyś się administracją, wiedziałbyś że nie logowanie czegoś potencjalnie "złego" nie rozwiąże problemu - bo niby jak?
 5. 1) w takim układzie, w jaki sposób znalazłeś wątek, aktualizowany ostatni raz w 2018stym? 2) uważasz że podział obciążenia na vps'y automatycznie skutkuje rozwiązaniem problemu? 3) "czysto administracyjnej" - tzn.? Rozwiń proszę tą myśl.
 6. Po pierwsze: Po drugie: chyba używasz słów których nie do końca znasz znaczenie, albo nie przeczytałeś całego wątku Powiedz proszę, czym dla Ciebie jest "wyskalowanie" na jednym dedyku z DA, hm?
 7. Witam, oferta: https://vipower.pl/Konta-Reseller - pakiet "VIRS STARTER" z obniżoną pojemnością do 10 Gb + zniżka - podejrzewam że koło 220 PLN netto / rok Backupy oczywiście wykonujemy codziennie Istnieje możliwość przetestowania usługi w bezpłatnym okresie testowym. W przypadku migracji, pomożemy bezpłatnie. Jeżeli jesteś zainteresowany to załóż konto i odezwij się do nas przez system zgłoszeń. Pozdrawiam.
 8. Pytanie tylko - co ma wspólnego przekazywany header "X_REAL_IP" do regułek rewrite w tym przypadku
 9. To już ogarniesz z poziomu filesystemu - także możesz użyć czego chcesz - minio zaciągnie zawartość
 10. Spoofy

  Opinie o nazwa.pl

  W chwili obecnej, takim działaniem na rzecz owej firmy, tylko pogrążacie jej wizerunek - gratulacje. Jestem szczerze zaskoczony, że taka szeptanka została wykonana przez kogoś, kto absolutnie nie zna rynku i usług jakie reklamuje. Trudno być zadowolonym z oferty, z której tak na prawdę się nie korzysta, nie znając alternatyw. Napiszę jeszcze raz, prostszymi słowami, ażeby ładnie SEO się zgadzało: Wnioskując z wcześniejszych wpisów zawartych w tym wątku, jak i moim skromnym zdaniem Usługi nazwa.pl zarówno jakością jak i ceną drastycznie odbiegają od konkurencyjnych ofert, ot co.
 11. Cóż, nie chcę się tutaj kłócić, tym bardziej robić offtop'ów - dlatego sugeruję przenieść tego typu dyskusje w inne, bardziej odpowiednie miejsca. Temat był poruszany miliard razy. Uwierz mi, że gdybym nie był czegoś pewien lub nie widziałbym sensu w utrzymywaniu konkretnych rozwiązań i usług - nie robiłbym tego, ot co, tym bardziej że jest to "ciężki" kawałek chleba . Szykujemy nową stronę, na której również będzie miejsce do dyskusji. Zawrzemy na niej również wszelakie informacje odnośnie technologii które wykorzystujemy i mamy nadzieję obalić różne "mity" dotyczące tej tematyki - prawda jak to mówią jest jak oliwa sprawiedliwa Tymczasem, również na naszym fanpage ostatnio zaczęliśmy głośno mówić o sprawach "powiązanych": https://www.facebook.com/multigamingpl/ . Pozdrawiam.
 12. Tego właśnie chciałem uniknąć na tym forum.... do takich dyskusji aporpos teamspeak są inne miejsca. Cóż, z mojej najszerszej wiedzy wynika że tylko nasz hosting stosuje tego typu zabezpieczenia i zapewniam Cię, że równie dobrze radzą sobie bez sprzętowego firewall'a Dodatkowo, skontaktuj się bezpośrednio z Hosteam i przetestuj sam ową "ochronę" lub zasięgnij opinii od kogoś kto tak zrobił. Pozdrawiam.
 13. Wersja serwera podana w zrzucie ekranu jest podatna na cała masę różnych ataków. Nowsze wersje klientów nie wspierają starej wersji (podatnego na ataki) protokołu, zatem nie ma możliwości żeby się połączyli. Darmowe licencje NPL są wygaszane i nie będą odnawiane - wyjątkiem są licencje sponsorowane, lecz nadawane są one tylko w szczególnych przypadkach, po bezpośrednim kontakcie z producentem. Istotnie - tak jak wypowiedział się @#Gremsonkowy# - nie ma możliwości zabezpieczenia na takim VPS. Oczywiście korzystamy z usług firmy Hosteam oraz OVH, aczkolwiek w naszym przypadku stosujemy całą masę swoich zabezpieczeń, bezpośrednio na hostach. Mają one na celu zabezpieczenie przed atakami aplikacyjnymi i mniejszymi floodami. W przypadku Hosteam, serwery VPS nie posiadają ochrony przed atakami na tą aplikację, a już tym bardziej naszych własnych filtrów. Pozdrawiam.
 14. Cześć, określ budżet jaki chcesz przeznaczyć i dokładnie co rozumiesz przez "konfigurację" i "zabezpieczenie". Polecę Ci nieskromnie: https://www.multigaming.pl - nie będziesz musiał się martwić o "zabezpieczenia" pod kątem sieciowym, zaś w kwestii "konfiguracji" permisji na serwerze, chętnie pomożemy. Pozdrawiam.
 15. Niestety, osobne środowiska systemowe musza być na bieżąco aktualizowane, inaczej właśnie później wychodzą takie "kwiatki". Dodatkowo, warto wspomnieć że sam cykl życia dystrybucji Debiana znacząco się skrócił i projekt wydaje znacznie szybciej nowsze wersje. W takim przypadku, bardziej opłaca się np. CentOS niż LTS Debian. Teoretycznie, alternatywnie można byłoby spróbować zrobić upgrade dystrybucji z archiwum paczek, ale nie polecam tego rozwiązania gdyż tak czy siak będzie trzeba przekonfigurowywać i naprawiać wszelakie problemy powstałe podczas tej czynności, zatem summa summarum - powracamy do tego co napisałem na samym początku - szybciej i prościej byłoby przeinstalować Życzę powodzenia w "walce"
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.