Skocz do zawartości

Spoofy

Użytkownicy
 • Ilość treści

  109
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  17

Spoofy wygrał w ostatnim dniu 18 Styczeń

Spoofy ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

63 Excellent

2 obserwujących

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  ViBiznes, TwojaPomoc.IT, MultiGaming.pl

Ostatnio na profilu byli

840 wyświetleń profilu
 1. Dzień dobry, odezwij się do nas w sprawie oferty hostingu WWW, zawierającego autorski system WAF oraz standard, czyli: panel DirectAdmin, dostęp SSH, darmowe certyfikaty LET etc. - po ewentualnej migracji prawdopodobnie Twoje problemy znikną raz na zawsze ;) Pozdrawiam, ~Spoofy
 2. Imunify360 korzysta z regułek modsec'a z tego co wiem - to nie jest "ochrona AntyDDoS" tylko aplikacyjna - autorowi wątku chodziło o warstwę bgp. Czy można zapytać, w jaki sposób "utwardzasz" swoje hosty? Pytam, bo znam tylko kilka osób poza mną, które np. stosują do dnia dzisiejszego patche GRSecurity, albo istotnie potrafią produkcyjne usługi szczelnie "zamknąć" za pomocą RBAC'a - ale to dalej nie ma nic wspólnego z "ochroną AntyDDoS", chyba że piszesz moduły do manipulacji stosu sieciowego, o których nie wiem.
 3. Witaj, na wstępie - insights jest zablokowany na hoście: - warto sprawdzić, czy przypadkiem nie blokujesz ruchu, który jest Ci potrzebny. Dodatkowo: tip'y z pingdom: https://tools.pingdom.com/#5bee92a59bc00000 - standard z header'ami i wyłączony gzip. Za dużo czekania przy procesowaniu oraz przy ładowaniu contentu (obrazki etc.) - wyrzuć to do CDN'a albo skorzystaj z CF'a. Pozdrawiam, ~Spoofy
 4. Witaj, jeżeli interesują Cię serwery z Polskiego OVH, z filtracją L7 (AntyDDoS Game) - takie posiadamy w swojej ofercie. Ostatnio doszły node'y z AMD Ryzen na pokładzie. Jeżeli jesteś zainteresowany, prześlij proszę zgłoszenie na pomoc@multigaming.pl, powołując się na wpis z forum. Pozdrawiam, ~Spoofy
 5. Panowie - bez wycieczek ad persona. Jeżeli chcecie coś wyjaśnić między sobą, to nie w tym miejscu. Jeżeli serwer "padł", polecałbym przebudowanie wszystkiego od nowa lub reinstalację i przywrócenie kont z backup'u.
 6. Za dużo Ci nie pomogliśmy - sam wiedziałeś jak to zrobić od początku 😉 Następnym razem podczas instalacji systemu i tworzenia partycji, polecam roważyć użycie wspomnianego LVM'a - wtedy bez problemu można manipulować wielkością partycji "online", również tej systemowej.
 7. Witaj, DirectAdmin nie powinien być jakoś trudny w ogarnięciu, tym bardziej że przebudowanie oprogramowania i configów odbywa się przez custombuild'a. Podstawy: jakie distro, jaka wersja + ew. informacje na temat hosta (wirtualizacja etc.). Sprawdź czy exim w ogóle działa - np. service exim status + sprawdź czy nasłuchuje na smtp (ew. smtps lub start-tls) - czyli output netstat -tupln . Warto również sprawdzić logi exim'a, które znajdziesz w /var/log/exim . Testową wysyłkę możesz przetestować również za pomocą lokalnego klienta webowego - np. roundcube'a - być może jest to problem w regułkach netfilter'a i dlatego nie możesz się połączyć - no właśnie, w jaki sposób testowałeś konfigurację? Za pomocą jakiegoś klienta pocztowego, hm? W takim układzie podaj jakie ustawienia zastosowałeś.
 8. W zależności od konkretnego setup'u po stronie hosta - najprościej byłoby przekopiować obraz partycji na nowy z prealokacją (o ile to raw lub qcow2) i wtedy ogarnąć sobie filesystem. Na chwilę obecną, najprościej byłoby zrobić tak jak sam powiedziałeś - livecd, expand i ustawienie fstab lub poprosić o pomoc support usługodawcy, u którego się hostujesz - z poziomu hosta prościej byłoby ogarnąć taką operację np. logując się na tty livecd.
 9. W takim układzie - back to basics - jakie distro, w jakiej wersji, jaka wirtualizacja?
 10. uuid partycji się zmieni jak ją resize'ujesz. Popraw /etc/fstab, najlepiej na sztywno dając urządzenie zamiast uuid. Edit: Kolega @mariaczi poprawił mnie - PARTUUID się zmieni, zaś UUID nie powinno Niemniej jednak najlepiej będzie wyedytować fstab po zmianie. Najlepiej będzie przeprowadzić operację tak jak mówisz - z poziomu livecd.
 11. Dlatego się nie udzielam dalej Teoretycznie by się dało, ale w praktyce bałbym się o dane, niezależnie od filesystemu. Przy dobrym założeniu operacja nie powinna zająć więcej niż 15 minut.
 12. Cześć, szczerze mówiąć nie lubię zbyt ogólnego określenia "AntyDDoS" - nie jest ono dokładne, gdy mówimy o konkretnych rodzajach "ataków". Wdrażam autorskie rozwiązania, zarówno te oparte o software, czy (sprytny) hardware. Wolumetrycznie dużo zależy od łącza i styków w danej lokalizacji, lecz również na tym polu dużo można "ugrać". Wanguard jest rozwiązaniem znanym od paru ładnych lat, zaś czas poszedł troszkę do przodu i mamy np. rozwiązania oparte o DPDK - np. takie z których korzysta ATM: Nie jest to czas i miejsce na "chwalenie się" konkretami. Jeżeli potrzebujesz konkretnego rozwiązania, moge przygotować ofertę, gdyż nie wdrażam ich na wyłączność, ale ze względu na to, że są to mocno "customowe" rozwiązania (również hardware'owo), jestem zobligowany do nie chwalenia się nimi publicznie 😉
 13. Nie podawaj tego typu informacji publicznie - jeżeli chcesz komuś przekazać tego typu dane, miej świadomość konsekwencji - w szczególności publiczne przekazanie. Użyj wiadomości prywatnej.
 14. Dzień dobry, oczywiście możemy przygotować takie rozwiązanie. Jako wieloletni partner NASK'u bez problemu będziesz mógł przenieść domeny, zaś kwestia DNS'ów nie powinna być problemem. Certyfikaty LET od niedawna wspierają generowanie wildcard. Wszystkie opisane (wcale nie takie "spore" ;) ) wymagania będą spełnione przy konfiguracji, lecz powiedz proszę, czy licencje na LSWS dostarczasz we własnym zakresie? Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.