Skocz do zawartości

Spoofy

Donatorzy
 • Ilość treści

  150
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  26

Spoofy wygrał w ostatnim dniu 10 Maj

Spoofy ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

120 Excellent

3 obserwujących

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  TwojaPomoc.IT
 • Funkcja w firmie
  Magician

Ostatnio na profilu byli

1457 wyświetleń profilu
 1. W takim układzie pomyśl nad własnymi DNS'ami i zarządzaniem nimi, lub użyć CF'a bez zmuszania użytkowników (np. domeny z jednego konta + integracja). Dziwne i raczej przeze mnie nie spotykane, żeby usługodawca, który daje możliwość indywidualnego adresu IP dla usługi hostingu www/poczty, nie mógł ustawić helo czy ptr. Reseller może być dobrą opcją, gdy nie chcesz mieć na głowie tak dużo. Oczywiście możemy tutaj dyskutować o wyższości Blesty nad WHMCS'em, preferencji odnośnie kotów czy psów, ale dalej twierdzę, że lepiej jest wybrać rozwiązanie, które najlepiej znamy w pierwszej kolejności - jeżeli nie, to takie, które oferuje wsparcie na odpowiednim, wymaganym przez nas poziomie lub jest dobrze udokumentowane. Niestety, dalej nie widzę absolutnie żadnych wymogów technicznych, które pozwoliłby określić czego konkretnie potrzebujesz oraz skalę w jakiej się poruszamy, co pozwoliłoby pomóc w doborze odpowiedniego rozwiązania. Nieskromnie powiem, że troszkę tych paneli i rozwiązań przerobiłem i tutaj chciałbym zaprezentować kolejne, ostatnio obserwowane przeze mnie rozwiązanie: https://apiscp.com/ - serdecznie zachęcam do wypróbowania
 2. Cześć, Przy tworzeniu usług hostingowych, bardzo ważnym elementem jest dobór odpowiednich składników, takich jak własnie kwestia oprogramowania. W przypadku paneli hostingowych czy billingowych masz całą masę gotowców i integracji do nich. Nie bardzo rozumiem - czy utrzymujesz kilkanaście hostów z różnymi panelami i masz problem z DNS? Czy nie prościej byłoby użyć np. CloudFlare'a? Usługi reseller są odpowiednie dla kogoś, kto własnie nie potrzebuje kłopotać się z pełnym utrzymywaniem całego środowiska. De facto płacisz za dane zasoby, więc wystarczy nakreślić jakich konkretnie potrzebujesz. Jeżeli chodzi o adresy IP, to o ile są indywidualne, to nie powinno być najmniejszego problemu z ich reputacją i to raczej jest standardem. Wybierz to, co znasz najlepiej, w przeciwnym wypadku, będziesz mógł się "wyłożyć" przy najprostszych czynnościach. Tak na prawdę nie określiłeś kompletnie żadnych technicznych wymogów czy preferencji (jaki web serwer? Jakieś konkretne usługi, prócz poczty? Obsługa PHP, redis, node.js? Kompilacja czy paczki? etc.), które pozwoliłby doradzenie czegokolwiek innego, zatem pozostają tylko takie "złote rady". W przypadku usług tego typu, warto poświęcić trochę czasu i samemu przetestować jak najwięcej rozwiązań i wybrać najdogodniejsze - te płatne też oferują darmowy trial. Pozdrawiam.
 3. Spoofy

  Kim jest DevOps?

  Tak - DevOps to metodyka, zaś funkcja z nią związana jest jasno określona - inżynier. Widzisz w wymaganiach, jakie umiejętności są wymagane dla danego stanowiska i często się pokrywają - narzędzia do wdrażania CI/CD. Poza zwykłym sysOpsowaniem środowiska i monitorowania aplikacji, jest też Dev, zatem wiedza odnośnie tego z czym mamy do czynienia, rozwijania tego i de facto pisania - nie tyczy się to tylko infrastruktury. Ciekawie na tym tle wypada coraz częściej pojawiające się i interesujące mnie najbardziej DevSecOps, ale to raczej osobny temat
 4. Spoofy

  Opinie o OVH

  To i ja wtrącę swoje 3 grosze: 1) Kwestia sudo su jest oczywista - tak jak powiedziane, wiele obrazów tak ma. De facto stosowanie "PermitRootLogin Yes" w sshd niestety jest popularną praktyką, ale nie koniecznie dobrą. 2) Nasi klienci kiedyś starali się nam zarzucić, że zaniżamy limity. Właśnie wtedy sprawdziliśmy ten bug związany ze speedtest-cli. Widać, kto tutaj z jakiego repo korzysta Polecam speedtest-cli z pythonem3 instalowanym via pip. 3) Linki w wiadomościach często nie są prawidłowe niestety, wynika to z faktu szablonów, tłumaczeń i zmian w tym zakresie. Sugerowałbym tylko o nie wieszanie przysłowiowych psów na firmie, zgłosić problemy za pośrednictwem oficjalnej drogi komunikacji i czekać na odpowiedź.
 5. Mimo że się nie znamy to również serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w "byznesach" To jest pełne nagranie - pozwoliłem sobie tylko wyciąć swoje nazwisko - po prostu się rozłączyłem securebizneshost-lol.mp3
 6. Ciąg dalszy dziecinady. To jednak zmieniamy ton rozmowy, dobrze - przedstaw publicznie jakieś pseudo dowody, podaj dane firmy skąd masz mój numer telefonu, hm? Straszysz sądem, policją, dzwonisz po nocach - no zdrowy psychicznie to w moim przekonaniu to nie jesteś.
 7. Pierw piszesz post, potem raport, potem edytujesz: Mimo prób nawiązania kontaktu, wysyłałeś tylko kolejne raporty: Tak jak w raporcie: Zatem kolejny poważny "byznes". Przedstaw proszę wszystkie niby dowody jak taką usilną masz potrzebę - pośmiejemy się wszyscy razem. Podaj również dane tej skrzynki na kogo jest firma zarejestrowana. Wątek został przeniesiony i odpowiednio oznaczony.
 8. Błędna składnia: https://lmgtfy.com/?q=NOTE%3A+unable+to+redirect+default+gateway+--+VPN+gateway+parameter+(--route-gateway+or+--ifconfig)+is+missing Chyba ten model wspiera openwrt, zatem polecam alternatywne oprogramowanie - w tym zakresie polecam: https://eko.one.pl/ .
 9. Sprawdź tablicę routingu. Przy własnym serwerze openvpn to prawdopodobnie musiałbyś powalczyć z tweak'owaniem (cipher, lzo, bufs etc.). Alternatywnie - kup vpn'a.
 10. Spoofy

  vpn

  NordVPN odlicz min. 50% ceny + miej na uwadze, że mieli wtopy (openvpn serwer na uprawnieniach root'a, bez chrootingu instalowane z puppet'a lub dostęp ipmi/ilo nie zabezpieczony) Express i vypr też słabo z privacy - ponoć przypadki przekazywania danych na wnioski "służb". Sprawdź tutaj: https://thatoneprivacysite.net/choosing-the-best-vpn-for-you/ - od siebie polecam BlackVPN, chociaż ostatnio cicho przez protesty w HK.
 11. Wydaje mi się, że forma dla niektórych może rzeczywiście być nieczytelna, ale tutaj chyba dobiliśmy do odwiecznego problemu, kompletnie nie technicznego - tzn. promocji usług, ich opisu. Przy tylu różnych informacjach, rzeczywiście ciężko o czytelność - z jednej strony oczekujemy wszystkich możliwych informacji - dla jednych ważne są usługi pocztowe, szczegóły odnośnie DKIM, DMARC, adresów IP, dla innych limity CPU i certyfikaty SSL - nie wszyscy jednak potrzebują wszystkich informacji Od dłuższego czasu dyskutujemy odnośnie nowej formy top100, także być może autor chciałby nawiązać współpracę w tym zakresie? Zapraszam również do dyskusji odnośnie tego tematu w tym miejscu: Proszę również o wyrażanie konstruktywnych opinii, bez flame'u IMHO każda inicjatywa mająca na celu ukazanie mechanizmów działania rynku i usług szerszemu gronu użytkowników internetu jest dobra.
 12. Chyba wyręczam support @home_pl w tej kwestii Generalnie @Westbam logi klienta openvpn'a powiedzą coś więcej na ten temat - np. czy route został odpowiednio dodany czy nie etc. Na windowsa polecam tego klienta: https://client.pritunl.com/ . Wraz ze skryptem który podesłałem, powinniśmy mieć gotowy setup w kilka kliknięć. DNS leak to zupełnie coś innego. Musiałbyś się zatroszczyć albo o przekierowanie ruchu DNS lub wybrać jakiegoś zaufanego provider'a (w Twoim przypadku jest to OpenDNS od cisco ). P.S. Opsec idealny - da się wyczytać IPv6 zaś ukrywanie ostatniego oktetu adresu sieci lokalnej czy vpn'a jest pointless
 13. 1) przez wgląd w tablicę routingu 2) w logach klienta lub w zależności od systemu operacyjnego: windows: "route print -4" lub linuch/mac: "ip r" lub "route -n". 3) nie wiem jak masz skonfigurowany serwer i klienta. Prawdopodobnie dodatnie: push "redirect-gateway def1 bypass-dhcp" lub alternatywy po stronie klienta zrobi robotę.
 14. Obsługa modułu != device. Zastosuj komendy podane przez kolegę. Odróżniajmy VPN internal od gateway. @mariaczi prawdopodobnie chodzi o redirect default gateway. Jeżeli już używamy poradników i tutoriali, warto zerknąć do oficjalnej dokumentacji, co tak na prawdę robimy, a nie "na pałę" wklejać komendy. Nie oczekujmy wtedy supportu bo to nie wchodzi w skład usługi samego serwera VPS, zatem @Westbam sprawdź czy aby na pewno ustawiasz routing jak należy. Nie polecam również korzystania z niestety popularnego nyr'owskiego skryptu do instalacji openvpn'a. Sam szybko, na kolanie napisałem taki prosty skrypcioch, który właściwie automatyzuje cały proces: https://gitlab.com/twojapomocit/openvpn-helper/-/blob/master/openvpn-helper ( nie oceniajcie, ważne że działa, a może kiedyś jak znajdę czas to przepiszę to lepiej ).
 15. Cześć, domyślam się, że temat podobny do: https://forum.rootnode.pl/topic/1495-prawa-autorskie-a-w%C5%82asny-strumie%C5%84/?tab=comments#comment-13021 . Pamiętam erę radii internetowych, "północnych" hostingów radiowych, które wówczas królowały, lecz niestety z czasem mocno wszedł YouTube. Jak jeden mąż, wszyscy stosowali shoutcasta i autopilota do tego rozwiązania, ale były też bardziej ambitne systemy, które sam przerabiałem jak np.: https://www.airtime.pro/ . Autora tematu @dese widziałem na wcześniejszym forum z podobną ofertą. Nie widziałem kodu, nie znam możliwości tego skryptu, ale prawdopodobnie cena jaką początkowo podawał była adekwatna do kosztów jakie poniósł lub są po prostu wyliczeniem poświęconego czasu. Seems 100% legit, dodatkowo chętnie bym się podszkolił w bardziej webowym pythonie (django). Jeżeli nadchodzący kryzys nie będzie aż tak zły, to bardzo chętnie sam kupię, tylko po to żeby się nauczyć czegoś od mądrzejszych, bo sam jestem co najwyżej przeciętnym klepaczem a nie programistą pythona. Sam obsługuję kilka takich autorskich rozwiązań, które nie są nigdzie indziej wykorzystywane. Przykładowo panele przejętych marek związanych z mumble, minecraft'ami etc. Jeżeli ktoś chciałby takie rozwiązanie, możemy pomyśleć nad odsprzedażą kodu na licencji. W jednej z głównych marek, od 2015stego utrzymujemy nasz panel VoiceJet, napisany m.in. z wykorzystaniem Symfony i AngularJS na froncie (byliśmy nawet przed OVH ;) ) - uwierz mi, że niezależnie od tego jak dużo zasobów, czy to czasowych, finansowych czy ludzkich byś nie miał, pisanie autorskiego rozwiązania to troszkę inna skala, tym bardziej, że istnieje cała masa świetnych, darmowych rozwiązań do obsługi - wymyślanie koła na nowo w cenie ledwo ~50k pln jakoś nie brzmi ciekawie, zatem: Śmiem twierdzić, że @Archi widząc całą masę podobnych tematów, ofert i "historii" przez tyle lat, w skrócie zareagował w ten, jakże wymowny sposób.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.