Skocz do zawartości

SomeGuy

Użytkownicy
 • Zawartość

  265
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana SomeGuy w Rankingu w dniu 28 Listopad 2017

SomeGuy posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

52 Excellent

1 obserwujący

 1. Praca w IT zdalna - czy to realne?

  Jednogłośnie stwierdzić tego nie można. Jest wiele czynników, które na to wpływają, zaczynając od charakteru projektu na ogólnopanujących zasadach w firmie skończywszy. Ja, mimo pracy zdalnej w siedzibie bywam 2-3 dni w tygodniu.
 2. Jądro na serwerach OVH

  Rozwinąłbyś?
 3. DirectAdmin - za i przeciw

  Móc oczywiście, że może,ale Twój post ma wydźwięk - "prowadzisz firmę hostingową, a nie znasz się? - wybierz DA, bo to panel właśnie dla takich jak Ty!". A to nie do końca prawda. HitMe, H88 (nie wszystki marki) , TaniDedyk i kilka innych firm/marek posiadających tutaj profil świadczą usługi oparte o ten panel, a jednak świadczą je na raczej wysokim poziomie i to jakiś już kawał czasu i wybór nie wydaje mi się podyktowany brakiem wiedzy technicznej pracowników tych firm. Coś się uczepiłeś tego, że dobra firma musi mieć swój panel Nie musi, i ponownie, nie wydaje mi się, że wiedza techniczna ma tutaj na to jakiś wpływ. Jeśli ktoś korzysta z r1soft, CloudLinuxa to też oznacza, że nie ma wystarczającej wiedzy tecnicznej, aby zrobić własną aplikację do zarządzania kopiami zapasowymi, lub w przypadku CL - jego wiedza jest zbyt mała, aby wprowadzać zmiany w kernelu do zarządzania limitami, cgrupami etc?
 4. DirectAdmin - za i przeciw

  Nie wymaga zbytnio dużej wiedzy - co chcesz przez to powiedzieć? Czy to, że przeciętny użytkownik linuxa może zacząć świadczyć usługi hostingowe, bo wie jak zainstalować panel hostingowy?
 5. DirectAdmin - za i przeciw

  Poza Polską nie wiem, w dyskusji przewijała się informacja o tym, że w PL "króluje" DA. W każdym razie, mój wpis dotyczył PL.
 6. Opinie o mintshost.pl

  Gdyby nie to, że po napisaniu ostatniego posta usunąłeś informację o firmię JakiśHosting<cyferki> to bym powiedział, że nie pracujesz. Mogę się mylić
 7. Opinie o mintshost.pl

  otlet Użytkownicy 4 55 postów Pracuję w JakiśHosting<cyferki> Funkcja: zBOK Już tam nie pracujesz? Jeszcze przed napisaniem ostatniego posta pracowałeś
 8. DirectAdmin - za i przeciw

  No tak, taki skrót myślowy.
 9. DirectAdmin - za i przeciw

  DirectAdmin mimo, że nie jest idealny pozwala na zastosowanie konfiguracji, gdzie elementy składowe latają po proxy, najczęściej spotykaną konfiguracją jest zewnętrzny mysql na SSDkach (tylko przykład). Dodatkowo, takie założenie jest trafne, DA to tak naprawdę "proste GUI" i nic więcej. To zastosowań stricte webhostingu pasuje jak ulał (chociaż jak osobiście wspomniałem we wcześniejszych postach - nie jestem jego fanem). Większe firmy, które stać na własne rozwiązania zatrudniają lub outsource'ują programistów musi być je na to stać. Jeśli firma natomiast skupia się na dostarczniu usług, które użytkownik zna i nie wychodzi z przyszłościowymi rozwiązaniami (jak DO, Azure czy AWS), czyli nie inwestuje w żadnym stopniu w R&D tylko czeka aż coś się dobrze przyjmie i klientela będzie tego oczekiwać (nie mam nic konkretnego na myśli, tylko piszę w skrócie) to nie jest do tego potrzebny własny panel, DA wystarczy. Czy to minus? Raczej nie, według mnie jest to zależne w jakim kierunku firma chce iść. Z obecną wersją DA API jest na tyle rozwinięte, że można praktycznie wszystkim przez to API zarządzać. Nadal jednak pod spodem będzie DirectAdmin. Inwestycja w R&D, panele i integracje całego środowiska ma sens, gdy oferta jest bogata i jako tako unikatowa (różni się od przeciętnej oferty firmy świadczącej usługi webhostingu).
 10. DirectAdmin - za i przeciw

  Do kogo porównujemy tutaj AWS, Azure czy DO? DirectAdmin jest panelem głównie do webhostingu, nie widzę związku.
 11. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Jeśli nie chcesz otrzymywać maili to wypisz się z listy.
 12. DirectAdmin - za i przeciw

  @stonebridge Zarówno cPanel jak i DirectAdmin posiadają stosowne pluginy. Tak naprawdę panel nie ma tutaj większego znaczenia jeśli chodzi CL, dodatki to jedynie interfejs graficzny obsługujący feature'y systemu.
 13. Oferta Nazwy z WHT: VPS za piątaka

  Nie, bardziej chciałem urwać dyskusję ze swojej strony, bo dla mnie to po prostu strata czasu. I czego bym nie zaproponował ja lub kto inny, firma ma własny sztab i ludzi od kreowania oferty. Gdybanie "co bym zrobił, jak przyciął, jakie decyzje podjął jeśli byłbym na ich miejscu" zostawiam po prostu innym Zapytany udzieliłem pierwszej lepszej odpowiedzi jaka wydała mi się odpowiednia , nie miałem na celu być w żadnym stopniu złośliwy
 14. Oferta Nazwy z WHT: VPS za piątaka

  Nie wiem, zapłacą mi to napiszę
 15. Oferta Nazwy z WHT: VPS za piątaka

  Tak zgadzam się, według mnie jest to niepoważne. OVH oferuje VPS SSD, które są okrojone (sam reinstall trwa ponad 5 minut), a nazwa szczyci się superdyskami, instalacja trwa niecałą minutę, ale nic nam po tym . Gdyby zlimitować tutaj iopsy to by lepiej na tym wyszli, ale ... ja nie prowadzę tej "topowej" firmy, zatem co ja tutaj mogę. Anyway, jestem świadomy, że taką cenę nie dostaniemy nigdzie serwera o takich parametrach jakie prezentuje nazwa.pl tłustym drukiem (nawet w nazwie ). Sądze również, iż większość ma podobne odczucia. Jaki segment, taka oferta, czas pokaże jak im to wyjdzie.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.