Skocz do zawartości

SomeGuy

Użytkownicy
 • Zawartość

  261
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana SomeGuy w Rankingu w dniu 28 Listopad

SomeGuy posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

52 Excellent

1 obserwujący

 1. DirectAdmin - za i przeciw

  Poza Polską nie wiem, w dyskusji przewijała się informacja o tym, że w PL "króluje" DA. W każdym razie, mój wpis dotyczył PL.
 2. Opinie o mintshost.pl

  Gdyby nie to, że po napisaniu ostatniego posta usunąłeś informację o firmię JakiśHosting<cyferki> to bym powiedział, że nie pracujesz. Mogę się mylić
 3. Opinie o mintshost.pl

  otlet Użytkownicy 4 55 postów Pracuję w JakiśHosting<cyferki> Funkcja: zBOK Już tam nie pracujesz? Jeszcze przed napisaniem ostatniego posta pracowałeś
 4. DirectAdmin - za i przeciw

  No tak, taki skrót myślowy.
 5. DirectAdmin - za i przeciw

  DirectAdmin mimo, że nie jest idealny pozwala na zastosowanie konfiguracji, gdzie elementy składowe latają po proxy, najczęściej spotykaną konfiguracją jest zewnętrzny mysql na SSDkach (tylko przykład). Dodatkowo, takie założenie jest trafne, DA to tak naprawdę "proste GUI" i nic więcej. To zastosowań stricte webhostingu pasuje jak ulał (chociaż jak osobiście wspomniałem we wcześniejszych postach - nie jestem jego fanem). Większe firmy, które stać na własne rozwiązania zatrudniają lub outsource'ują programistów musi być je na to stać. Jeśli firma natomiast skupia się na dostarczniu usług, które użytkownik zna i nie wychodzi z przyszłościowymi rozwiązaniami (jak DO, Azure czy AWS), czyli nie inwestuje w żadnym stopniu w R&D tylko czeka aż coś się dobrze przyjmie i klientela będzie tego oczekiwać (nie mam nic konkretnego na myśli, tylko piszę w skrócie) to nie jest do tego potrzebny własny panel, DA wystarczy. Czy to minus? Raczej nie, według mnie jest to zależne w jakim kierunku firma chce iść. Z obecną wersją DA API jest na tyle rozwinięte, że można praktycznie wszystkim przez to API zarządzać. Nadal jednak pod spodem będzie DirectAdmin. Inwestycja w R&D, panele i integracje całego środowiska ma sens, gdy oferta jest bogata i jako tako unikatowa (różni się od przeciętnej oferty firmy świadczącej usługi webhostingu).
 6. DirectAdmin - za i przeciw

  Do kogo porównujemy tutaj AWS, Azure czy DO? DirectAdmin jest panelem głównie do webhostingu, nie widzę związku.
 7. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Jeśli nie chcesz otrzymywać maili to wypisz się z listy.
 8. DirectAdmin - za i przeciw

  @stonebridge Zarówno cPanel jak i DirectAdmin posiadają stosowne pluginy. Tak naprawdę panel nie ma tutaj większego znaczenia jeśli chodzi CL, dodatki to jedynie interfejs graficzny obsługujący feature'y systemu.
 9. Oferta Nazwy z WHT: VPS za piątaka

  Nie, bardziej chciałem urwać dyskusję ze swojej strony, bo dla mnie to po prostu strata czasu. I czego bym nie zaproponował ja lub kto inny, firma ma własny sztab i ludzi od kreowania oferty. Gdybanie "co bym zrobił, jak przyciął, jakie decyzje podjął jeśli byłbym na ich miejscu" zostawiam po prostu innym Zapytany udzieliłem pierwszej lepszej odpowiedzi jaka wydała mi się odpowiednia , nie miałem na celu być w żadnym stopniu złośliwy
 10. Oferta Nazwy z WHT: VPS za piątaka

  Nie wiem, zapłacą mi to napiszę
 11. Oferta Nazwy z WHT: VPS za piątaka

  Tak zgadzam się, według mnie jest to niepoważne. OVH oferuje VPS SSD, które są okrojone (sam reinstall trwa ponad 5 minut), a nazwa szczyci się superdyskami, instalacja trwa niecałą minutę, ale nic nam po tym . Gdyby zlimitować tutaj iopsy to by lepiej na tym wyszli, ale ... ja nie prowadzę tej "topowej" firmy, zatem co ja tutaj mogę. Anyway, jestem świadomy, że taką cenę nie dostaniemy nigdzie serwera o takich parametrach jakie prezentuje nazwa.pl tłustym drukiem (nawet w nazwie ). Sądze również, iż większość ma podobne odczucia. Jaki segment, taka oferta, czas pokaże jak im to wyjdzie.
 12. Oferta Nazwy z WHT: VPS za piątaka

  Oba rozwiązania są ok, ale obecnie to jak kupić tanio sportowe super auto i móc nim jeździć tylko przez 21 dni w miesiącu, potem zwalnia lub nie jeździ wcale. Oferta jest ładna właśne jak ten samóch i nic poza tym. Byłbym skłonny zapłacić więcej, rozsądny throttling też jest ok. Co boli mnie najbardziej to wyłączenie usługi (poprawcie mnie jeśli się mylę, ale taki zapis w regulaminie jest). To kolejne posunięcie nazwy, które ma swoje kruczki i w mojej opinii jest antyklienckie. Złapie się ten, który jest mało doświadczony. I na tym poście chyba zakończę swój udział w dyskusji, ponieważ zdania w stosunku do tej firmy nie zmieni już nic, mimo , że usługę serwera VPS przedłużyli mi za darmo, to stoi, bo jest niezdatne do niczego innego niż reinstalacji i zabawy.
 13. Oferta Nazwy z WHT: VPS za piątaka

  W sposób nieograniczający działania usługi z dnia na dzień. Konkretów nie podam, napiszę tylko, że obecna oferta mnie nie interesuje
 14. [OVH] Przeniesie domeny na inne konto

  https://www.ovh.pl/cgi-bin/pl/procedure/procedureChangeOwner.cgi
 15. Monitorowanie portów TCP/UDP

  @Archi Twoje rozwiązanie jest ok o ile serwer się wyłączy, przestanie nadawać, a bywa też tak, że serwer po prostu się wiesza i odrzuca jakiekolwiek requesty.
×