Skocz do zawartości

Poziomecki

Użytkownicy
 • Zawartość

  94
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Poziomecki w Rankingu w dniu 22 Wrzesień

Poziomecki posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

5 Neutral

O Poziomecki

 • Urodziny 03.02.1993

Informacje osobiste

 • Imię
  Emil Marszalec

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  Hitme.pl / xCenter.pl (własna firma)
 • Funkcja w firmie
  Administrator
 1. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Jakoś biednie to wygląda
 2. [Forum] Propozycje i błędy

  Na Windowsie chyba jest ok
 3. Jakie konkretnie dyski SSD do serwerów?

  Samsung Evo 840 / 850. Mam w PCcie nawet przelatany w serwerze i daje jeszcze radę. Prawie 19k godzin ma (dostałem jak miał 17k+).
 4. użycie zasobów a polityka firmy

  Sprecyzuj w pełni wykorzystać. Użycie RAM na 100% może spowodować problem z systemem np. aplikacje się nie uruchomią czy wpisane dane do bazy danych mogą ulec uszkodzeniu. 100% cpu użycie przez dłuższy czas zepsuje wydajność systemu i może mieć wpływ na inne osoby. VPS to nie butelką, którą napełnisz na 100% i ta woda sobie tam będzie dopóki jej nie odkręcisz. Problemy się zaczynają gdy wchodzisz na 100% jednego z podzespołów.
 5. Certyfikaty SSL

  Właśnie w DA .htaccess jest nad vhostem (aliasem). Jeśli zablokujesz w .htaccess dostęp do .well-known to nie odczyta go. @SomeGuy DVki można wygenerować na 3 lata nawet i masz spokój przez dłuższy czas.
 6. [Forum] Propozycje i błędy

  To podkategorię nawet można zrobić.
 7. Realne zyski z używania dysków SSD w serwerze.

  Trzeba tylko uważać na ssd i ssd-cached tzn. w tym drugim dyski hdd + cache na ssd i niektóre firmy potrafią to sprzedać jako ssd
 8. Praca w helpdesk'u

  Dolicz przy pracy stacjonarnej jeszcze aspekt kosztów. Przy pracy zdalnej w większości sprzęt, opłaty za łącze, prąd i amortyzacja sprzętu jest po stronie pracownika. Pracodawca również nie zawsze ma możliwość zatrudnienia kogoś na miejscu bo np. prowadzi on w swoim mieszkaniu / domu firmę i tego pracownika nie ma gdzie ulokować. Czasem się zdarza że przez określoną ilość miejsca w biurze nie ma możliwości dostawienia biurka (kolejny koszt) tylko trzeba wynająć kolejne pomieszczenie albo powiększyć obecne np. przez wyburzenie ścianki i podnajęcie dodatkowego pomieszczenia.
 9. Certyfikaty SSL

  Nie wiem nie pasują mi i tyle. Moja opinia jest taka jak wygłosiłem na początku Na wizytówki, bloga, forum, stronę z pornosami to tak. Dla sklepów itp. już nie A takie monitorowanie i dbanie co 2 miesiące o ten certyfikat jest dla mnie pierdzieleniem
 10. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  No tak, ale tam po uruchomieniu może nie skrypty, ale po prostu programu linuxowego z jakimiś zadaniami było (nie pamiętam już co bo przed snem czytałem)
 11. Praca w helpdesk'u

  Chyba na tym ma polegać ta dyskusja
 12. Certyfikaty SSL

  Różnica między DV a lets encrypt jest taka że masz gwarancję i nie pierdzielisz się co 3 miesiące z odnowieniem czy problemami, które mogą z niej wyniknąć i nagle jest przerwa w dostępie do strony. Naprawdę lets encrypt nie zawsze działa idealnie (samo odnowienie). Czasami zdarza się że weryfikacja jest nieudana przez htaccess sklepu, zdaje się że przy preście tak się czasem zdarza a przynajmniej ja na takie przypadki trafiłem. Sklepy internetowe moim zdaniem też powinny mieć EV, ale większość ma DV albo właśnie lets encrypt do którego nie jestem przekonany.
 13. Praca w helpdesk'u

  Przecież każdy obecnie popularny cms, panel, czy inny crm hostingowy ma możliwość ucięcia dostępu do danych zasobów. Nawet na darmowym boxbillingu chyba była opcja nowego staffa dodać z ograniczonym uprawnieniem. Pisałeś że przy pracy zdalnej nie można ufać pracownikowi i nie da się go zatrudnić bez tego, ale samo oprogramowanie czy uprawnienia to jest najmniejszy problem.
 14. Certyfikaty SSL

  Wyobrażasz sobie paypala czy bank z lets encrypt?
 15. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  [Śmieszne z FB] segmentation fault po uruchomieniu skryptu. Diagnoza: łączysz się z innym serwerem tym skryptem i wyciął cię za ataki brute-force.
×