Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Soft do walki ze SPAMem


hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, posiadam dedyka z DA i ciągle walczę ze śmieciowymi mailami.

Czy polecicie jakieś sprawdzone i komercyjne rozwiązanie, które może działać na serwerze i ogarniać skrzynki użytkowników?

 

Ewentualnie, czy polecicie mi kogoś kto ogarnie temat konfiguracji spamassassina na tip top?

Edytowane przez hugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobiłem samouczący się spamassassin. Sprawdza folder spam i uczy się na podstawie jego zawartości. Wystarczy przesunąć niepożądane maile do niego i gotowe. W necie gdzieś są poradniki do tego. W tygodniu może 1-3 wiadomości trafią do odbiorczej. U brata była masa spamu i też sobie chwali że sporo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kasjan napisał:

Dodatkowo listy RBL i podstawowe reguły sprawdzające revdns i spf,

do pomysłu @Poziomecki można dodać jeszcze jakiś adres e-mail spamtrap wrzucony gdzieś na stronę w treści dający się złapać przez roboty szukające emaile i wysyłające syf :D

 

2 godziny temu, Poziomecki napisał:

Ja osobiście jeszcze będę bawił się teraz własnym RBLem na DNS. Jak się ma czas i zasoby, też może być to dobrym rozwiązaniem.

 

Czy któryś z Was jest mi w stanie odpłatnie pomóc z tematem? Osobiście nie jestem na tyle zaawansowany i nie dysponuje wolnym czasem, a doświadczenie kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Poziomecki napisał:

Ja sobie zrobiłem samouczący się spamassassin. Sprawdza folder spam i uczy się na podstawie jego zawartości. Wystarczy przesunąć niepożądane maile do niego i gotowe. W necie gdzieś są poradniki do tego. W tygodniu może 1-3 wiadomości trafią do odbiorczej. U brata była masa spamu i też sobie chwali że sporo mniej.

 

Problem z samouczącym się spamassassinem jest taki, że żeby on się czegoś nauczył - oprócz wrzucania mu spamu - musisz mu dawać tyle samo nie-spamu do jedzenia. O ile konfigurujesz to u siebie i masz pewność / kontrole, że to co w folderze spam jest spamem, a to co w inboxie - nie jest spamem i karmisz go tymi danymi (zarówno złymi jak i dobrymi mailami) to jego "inteligencja" zacznie szybko rosnąć i będzie rzeczywiście pomagać w odróżnianiu spamu.

 

Jeżeli jednak karmisz go tylko spamami albo np. na hostingu współdzielonym karmisz go też mailami z inboxów różnych kont jako przykład nie-spamu, a w tych inboxach jednak spam się znajduje (bo komuś się go nie chce czyścić) to możesz narobić sobie więcej szkody niż pożytku :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam Szendzielorz napisał:

 

Problem z samouczącym się spamassassinem jest taki, że żeby on się czegoś nauczył - oprócz wrzucania mu spamu - musisz mu dawać tyle samo nie-spamu do jedzenia. O ile konfigurujesz to u siebie i masz pewność / kontrole, że to co w folderze spam jest spamem, a to co w inboxie - nie jest spamem i karmisz go tymi danymi (zarówno złymi jak i dobrymi mailami) to jego "inteligencja" zacznie szybko rosnąć i będzie rzeczywiście pomagać w odróżnianiu spamu.

 

Jeżeli jednak karmisz go tylko spamami albo np. na hostingu współdzielonym karmisz go też mailami z inboxów różnych kont jako przykład nie-spamu, a w tych inboxach jednak spam się znajduje (bo komuś się go nie chce czyścić) to możesz narobić sobie więcej szkody niż pożytku :(

 

 

Przy +/- 10 skrzynkach e-mail radzi sobie dobrze :)

Ale wszystko z SA jest metodą prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.