Skocz do zawartości

hugo

Użytkownicy
  • Postów

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez hugo

  1. Witajcie, nie wiem co zrobić w mojej sprawnie, ponieważ home.pl nadal milczy i nie raczy merytorycznie odpowiedzieć na moje maile. Sprawa wygląda tak, że od dłuższego czasu maile wysyłane przez użytkowników mojego serwera trafiają do SPAMu na skrzynkach odbiorców na serwerach home.pl. Temat dotyczy wielu moich klientów i wielu ich domen. Zaznaczę, że są to zwykłe maile wymieniane w relacjach B2C i B2B, żadne newslettery itp. Wszelkie monitoringi blacklist oraz benchmarki wysyłanych maili wykazują brak podejrzeń. Jedyny wniosek jaki mi się nasuwa, to wewnętrzna czarna lista w ich sieci. Dla własnych testów założyłem sobie skrzynkę mailową na koncie znajomego w home.pl i podjąłem próby wysyłki trzech wiadomości mailowych z mojego serwera (przez klienta www, przez soft i przez gmail). Wiadomości automatycznie wylądowały w SPAMie. Pani na infolinii twierdzi, że IP mojego serwera nie jest na czarnej liście, ale ewidentnie system traktuje wszelkie maile z mojego serwera jako SPAM. Chciałbym się dowiedzieć, co mogę zrobić, aby system nie traktował tych maili jako automatyczny SPAM. Dodam tylko, że ekipa z mojej serwerowni podjęła możliwe kroki i nie doszukali się jakiś problemów. Zmiana IP serwera to dla mnie dzień roboty z domenami, ale żeby zmieniać IP dla jednej firmy hostingowej... Spotkaliście się z czymś podobnym? Może jest tu ktoś z home.pl, kto byłby w stanie okazać trochu profesjonalizmu i przyjrzeć się sprawie?
  2. Czy któryś z Was jest mi w stanie odpłatnie pomóc z tematem? Osobiście nie jestem na tyle zaawansowany i nie dysponuje wolnym czasem, a doświadczenie kosztuje
  3. Hej, posiadam dedyka z DA i ciągle walczę ze śmieciowymi mailami. Czy polecicie jakieś sprawdzone i komercyjne rozwiązanie, które może działać na serwerze i ogarniać skrzynki użytkowników? Ewentualnie, czy polecicie mi kogoś kto ogarnie temat konfiguracji spamassassina na tip top?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.