Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o nazwa.pl


Mion
Wiadomość dodana przez theqkash

Chcesz znaleźć opinie o nazwa.pl? Dobrze trafiłeś! Jeśli szukasz hostingu w nazwa.pl, serwerów w nazwa.pl lub chcesz uzyskać informację o rejestracji domen w nazwa.pl - ten temat jest idealny.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, itomek napisał:

 

Wszystkim pozostaje wierzyć na słowo, skoro Wasza strona mówi co innego ;)

Nazwa chwali się hostingiem "cloud" i jestem ciekawy technologi "LoadBalancer" która pozwoliła by mojej aplikacji działać w pełni nawet załóżmy przy 1000req/s. Mój use case jest bardzo prosty, aplikacja PHP która serwuje proste treści dla zalogowanych użytkowników. Sesje trzymam w plikach w osobnym katalogu obok kodu źródłowego. Tak się zastanawiam od strony technicznej ponieważ zdarzało mi się administrować czy to jakimś VPSem czy malinką, jakiej technologi używacie żeby zreplikować w ciągu ułamku sekundy moją aplikację na parę set serwerów, czy dla każdego serwera będzie osobny hostname? Jest to dosyć ważne dla mnie ponieważ mechanizm sesji może źle działać z różnymi nazwami hostów. Dodatkowo, czy baza danych też jest skalowalna na wiele serwerów, jak z dostępem do redisa? Używacie wewnątrz kontenerów haproxy? Skoro nazywacie się chmurą, to dla wszystkich aplikacji bazodanowych jak MySQL czy redis jest wykonany deployment w technologii HA? Czy dla redisa jest dostępna jedna baza danych czy wiele?

 

Skoro jesteście chmurą, gdzie mogę znaleźć metryki oraz jak mogę je wyeksportować? Wspieracie technologie Service Account/IAM? Czy mogę skonfigurować security group dla moich aplikacji? Czy tak reklamowany hosting cloud wspiera tworzenie kompatybilnych "bucketów" "S3"?

 

Wasza strona mówi mi że posiadacie usługi w chmurze ale nie słowa o nich za dużo :(

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrViperoo adwokatem nazwy nie jestem, ale nie widzę żadnego powodu dlaczego session_save_path + kilka innych katalogów miałoby nie być hostowanych na jakimś wewnętrznym serwerze po szybkim dostępnie LAN, prawdopodobnie w postaci network filesystemu, który z automatu już przy boocie kolejnej instancji by się z takim folderem zsynchronizował. To nie jest jakaś skomplikowana sprawa, skoro hosting się szczyci load-balancingiem to raczej jest to coś bardziej przemyślanego niż zwykły dnsowy RR z dwiema maszynami. Przecież identyczny problem mamy z plikami php, one też muszą się synchronizować w locie, co jak je zmienisz w momencie dużego obciążenia bo akurat wpadłeś na pomysł testów na produkcji?

 

Chociaż w nazwie niczego nie można być pewnym poza listonoszem z kodem authinfo, więc w sumie sam nie wiem :D

Edytowane przez Archi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Archi
Ja wiem, że technicznie jest to możliwe dla jednej aplikacji i paru serwerów, nawet by to pewnie działało dosyć znośnie (ale nie tak dobrze jak sesje w np. redisie), ale w przypadku skali nazwy, mówimy tutaj o replikacji na kilkaset serwerów co najmniej 300 000 aplikacji, które mogą mieć wielkość do 2TB. Po prostu jestem ciekawy jak technicznie jest rozwiązany problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym bardziej szczegółowo opisać zasadę budowy naszej infrastruktury, weszlibyśmy zbyt mocno w know-how firmy. Zatem napiszę w tym temacie bardziej ogólnie. Sama chmura nazwa.pl została przede wszystkim wyskalowana do jak najlepszej obsługi usług hostingowych, zgodnie z parametrami, jakie są prezentowane w specyfikacji oferty (w szczególności gwarantowana moc 4x vCPU oraz 8GB RAM dla każdej usługi). W nazwa.pl nie tworzyliśmy uniwersalnej platformy cloud do dowolnego jej wykorzystania.  

Różnego typu usługi realizowane są przez oddzielne komponenty przy użyciu m.in. ruchu bezarpowego i rozwiązań HA. Dzięki temu, w przypadku zwiększonego obciążenia na danej usłudze (którego nie da się obsłużyć na danym nodzie), można w moment przełączyć tę usługę na dowolny inny node, z większymi zasobami w ramach klastra.

Skupienie się na określonym zadaniu naszej chmury pozwoliło na stworzenie rozwiązania, które po prostu bardzo dobrze działa, dając użytkownikom dostęp do gwarantowanych ofertą zasobów w niezakłócony sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje @itomekza odpowiedź, może przejdźmy do definicji chmury w przypadku IT.

 

Dla mnie sama definicja chmury jest dosyć trudna w określeniu, ale każda chmura musi składać się z trzech czynników:

 

  1. Rozliczenia godzinowe / rozliczanie za użyte zasoby.
  2. Wiele regionów i odseparowanych od siebie stref w ramach jednego regionu
  3. Wygodne API do zarządzania usługami

 

Dlaczego nie nazwałbym oferty hostingu firmy nazwa.pl chmurą?

  • Brak płatności za zużyty CPU/ram/dysk w ramach aplikacji tylko sztywne ramy zasobów
  • Płatność miesięczna/roczna
  • Jedno DC (tutaj nie znalazłem informacji na stronie, widzę tylko w LG routery) dla aplikacji (nie DNSów)
  • Mimo zastosowanego autoskalera, który migruje aplikację/kontener na inny (mniej obciążony) serwer. W żadnym wypadku nie jest to skalowanie poziome, jak to jest napisane na stronie nazwy.pl
Cytat

Nie ma mowy o żadnych spowolnieniach w działaniu, bo load balancery od razu wykryją taką sytuację i inteligentnie rozłożą ruch pomiędzy najmniej obciążonymi serwerami w chmurze nazwa.pl.

Cytat

Dzięki temu, w przypadku zwiększonego obciążenia na danej usłudze (którego nie da się obsłużyć na danym nodzie), można w moment przełączyć tę usługę na dowolny inny node, z większymi zasobami w ramach klastra.

 

Po prostu @itomekproszę się nie czepiać pana Adama, że ma niezaktualizowaną stronę kiedy nazwa.pl wypisuje nieprawdziwe informacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrViperoo Wspomniałem na początku, że moja wypowiedź nie może być traktowana jako opis całej infrastruktury.  To wybiórcza informacja, którą po prostu myślę, że mogę przedstawić, nie zdradzając know-how firmy w tym zakresie.

 

Zarówno informacje jakie są przedstawione na stronie (w tym zacytowane przez Ciebie zdanie o load balancerach), jak i opisane przeze mnie migrowanie usług miedzy nodami są elementami budowy chmury nazwa.pl, która została stworzona nie do świadczenia dowolnej usługi tylko w celu świadczenia usługi hostingowej. Pamiętaj o tym, że u nas usługi nie rezydują na serwerach na których są uruchamiane, zatem wszystkie serwery tworzące chmurę są gotowe do uruchomienia danej usługi w momencie kiedy zachodzi taka konieczność wynikająca z konieczności zapewnienia jej określonych zasobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, itomek napisał:

opisane przeze mnie migrowanie usług miedzy nodami są elementami budowy chmury nazwa.pl, która została stworzona nie do świadczenia dowolnej usługi tylko w celu świadczenia usługi hostingowej. 

Zaryzykuję zatem, i obstawię, że owa chmura to VMWare z vMotion - i mamy przenoszenie maszyny wirtualnej między węzłami klastra w celu zapewnienia jej ustawionych/przydzielonych zasobów. Ile procent trafiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mariaczi napisał:

Ile procent trafiłem?

 

Kwestii technicznych nie mogę niestety tutaj bardziej szczegółowo opisać. Wrócę jeszcze do wypowiedzi @mrViperoo - nie mieszajmy kwestii technicznych z metodami billingowania za usługi. Należy zaznaczyć, że w chmurach publicznych też mamy do czynienia z aktywowaniem różnych instancji o określonych zasobach procesora i pamięci. Chmura nazwa.pl rozlokowana jest w kilku centrach danych. Zapraszam na stronę lg.nazwa.pl, gdzie można przetestować sobie pingi do dowolnych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie @itomek, proszę nie brnąć :) Jestem niemal pewien, gdyby nazwa.pl posiadał parę DC to przez pół roku czytałbym maile o tym na pograniczu spamu :) Tak jak pisałem, chodziło mi o DC pod aplikacje, nie DNSy.

 

Druga sprawa, spięcie nawet stu serwerów nie oznacza, że nazwa jest chmurą czy oferuje hosting w chmurze :) W obecnych czasach spięcie 100 serwerów i zapewnienie HA dla nich nawet w wielu DataCenter jest dosyć tanie. Dla mnie najważniejsze jest to, że nazwa zapewnia (kłamie), że moja aplikacja może mieć moc paruset serwerów, gdy tak nie jest (jest skalowanie pionowe, a nie poziome).

 

I jak już brniemy, "gwarantowana moc 4x vCPU oraz 8GB RAM", nazwa w tej chwili posiada od 200 do 350 tyś domen, każdy klient załóżmy posiada 5 domen dla konta więc wychodzi ~70 000 usług cloud hosting co daje, że nazwa musi dla samego hostingu operować na 280 000 vCPU (załóżmy, że liczymy wątki nie rdzenie fizyczne) 560 000GB ramu. Nie znam się na procesorach, ale nie ma za dużo procesorów kręconych się do 5Ghz. Znalazłem Intel Xeon-E 2288G, który ma 8 rdzeni i 16 wątków, nazwa potrzebowałaby 17 500 procesorów dla samego hostingu :) Więcej procesorów niż dostępnych adresów IP, a gdzie bazy danych, maile, VPSy ;)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrViperoo napisał:

Tak jak pisałem, chodziło mi o DC pod aplikacje, nie DNSy.

 

Myślę, że wyjaśniłem to w poprzedniej wiadomości.

 

3 godziny temu, mrViperoo napisał:

Druga sprawa, spięcie nawet stu serwerów nie oznacza, że nazwa jest chmurą czy oferuje hosting w chmurze

 

Wyliczenia jakie prowadzisz nie mają większego sensu, gdyż nie uwzględniają szeregu czynników. W tym wypadku poddawanie się jakiejś dziwnej statystyce, na podstawie gwarantowanej mocy szczytowej serwera, nie daje możliwości zbudowania realnego obrazu tego, o czym rozmawiamy. Jeżeli mamy dalej liczyć moc mnożąc domeny x ilość vCPU to raczej do żadnego wniosku to nie doprowadzi. Zachęcam Cię do sprawdzenia usługi w nazwa.pl przez 30 dni bez żadnych kosztów, przetestowania sposobu działania chmury, zasobów jakimi w ramach cloudhostingu dysponujesz i ponownej dyskusji już w sprawie konkretnych argumentów odnośnie samej usługi a nie statystycznych wyliczeń czy ujawniania know-how firmy.

 

4 godziny temu, theqkash napisał:

to ja zapytam tak tylko z czystej ciekawości - czy coś poza usługami DNS siedzi w DC w Amsterdamie?

 

W Amsterdamie także są serwowane usługi hostingowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kankan napisał:

trudno znaleźć ceny przedłużeń domen czy hostingów, a co dopiero mówić o szczegółach technicznych

 

Świadczymy usługi hostingowe, to już determinuje wiedzę, jaką musi mieć użytkownik tej usługi. Użytkownik oczekuje od nas informacji takich samych jak od innych firm hostingowych - tj. jak świadczycie usługę, dlaczego wasza usługa ma przewagę nad innymi, jaki sprzęt wykorzystujecie i ile z tego sprzętu przypadnie mi w udziale w ramach opłaty abonamentowej, jaką wnoszę. Tutaj na forum rozmawiamy trochę na innym poziomie, niż na poziomie zwykłego użytkownika. Jeżeli kiedyś pojawi się decyzja, że ujawniamy to, jak mamy zbudowaną chmurę, takie informacje opublikuję. Na razie jest to element naszego know-how. Nie tyle kwestia tego czym jest cloud, a w jaki sposób ta chmura została przez nas zaprojektowana i "oprogramowana". Cennik oczywiście jest na stronie https://www.nazwa.pl/cennik/ , jeżeli miałbyś jakiekolwiek pytanie odnośnie kosztów usług w pierwszym okresie abonamentowym (promocyjnym) i przy odnowieniu - daj znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mrViperoo napisał:

Panie @itomek, proszę nie brnąć :) Jestem niemal pewien, gdyby nazwa.pl posiadał parę DC to przez pół roku czytałbym maile o tym na pograniczu spamu :) Tak jak pisałem, chodziło mi o DC pod aplikacje, nie DNSy.

 

Druga sprawa, spięcie nawet stu serwerów nie oznacza, że nazwa jest chmurą czy oferuje hosting w chmurze :) W obecnych czasach spięcie 100 serwerów i zapewnienie HA dla nich nawet w wielu DataCenter jest dosyć tanie. Dla mnie najważniejsze jest to, że nazwa zapewnia (kłamie), że moja aplikacja może mieć moc paruset serwerów, gdy tak nie jest (jest skalowanie pionowe, a nie poziome).

 

I jak już brniemy, "gwarantowana moc 4x vCPU oraz 8GB RAM", nazwa w tej chwili posiada od 200 do 350 tyś domen, każdy klient załóżmy posiada 5 domen dla konta więc wychodzi ~70 000 usług cloud hosting co daje, że nazwa musi dla samego hostingu operować na 280 000 vCPU (załóżmy, że liczymy wątki nie rdzenie fizyczne) 560 000GB ramu. Nie znam się na procesorach, ale nie ma za dużo procesorów kręconych się do 5Ghz. Znalazłem Intel Xeon-E 2288G, który ma 8 rdzeni i 16 wątków, nazwa potrzebowałaby 17 500 procesorów dla samego hostingu :) Więcej procesorów niż dostępnych adresów IP, a gdzie bazy danych, maile, VPSy ;)

Chciałem poruszyć temat odn. zasobów lecz każdy zna ich odpowiedź :)

 

A ja tu poruszę bardzo ciekawy temat, jeżeli zasoby są gwarantowane to w jaki sposób opłaca się utrzymywać infr. przy ich fantastycznych promocjach 1zł/10zł rok??

 

Edytowane przez Matix8981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kaziu napisał:

A tak z innej beczki, czy jest ktoś kto ma u nich VPS i może się wypowiedzieć co do jakości usługi? 

Mój klient od paru miesięcy korzysta z VPS od nich. Na początku był problem z instalacja DA  Brak aktualizacji czy coś w tym stylu. Na szczęście zajmował się tym administrator fachowiec @patryk wiec po dodatkowych e-mailogodzinach zaktualizowali i udało się zainstalować . Próżniej wystąpił porblem z gubieniem sieci objawiający się tym, że co jakiś czas nie było połączenia. Po kolejnych e-mailo godzinach porblem ustał. Teraz działa dobrze niczym localhost :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.