Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o nazwa.pl


Mion
Wiadomość dodana przez theqkash

Chcesz znaleźć opinie o nazwa.pl? Dobrze trafiłeś! Jeśli szukasz hostingu w nazwa.pl, serwerów w nazwa.pl lub chcesz uzyskać informację o rejestracji domen w nazwa.pl - ten temat jest idealny.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.04.2021 o 20:45, Mruczek napisał:

Ja nie chcę nikomu dopiekać, nie chcę czepiać się dziwactw, mi kod pocztowy "wszedł" za pierwszym razem, co prawda pole było ciasne w FireFoxie, ale zmieścił się cały 😛

 

Tak, to właśnie było u mnie problemem. Dopiero później po napisaniu mojego posta skumałem, że kod wpisuje się do jednego (zbyt wąskiego) pola, a nie rozdziela na dwie części. Mea culpa.

 

A potem przyszły święta wielkanocne i temat sprawdzenia CDN zostawiłem na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2021 o 08:46, itomek napisał:

 

Nowy panel zbliża się wielkimi krokami. Pewnie już byłby dostępny, gdyby nie fakt, że chcemy udostępnić narzędzie, z którego będziemy w 101% zadowoleni :)

 

W ilu procentach, w skali 0-200%, jesteście Państwo zadowoleni z obciążania swoich klientów dodatkowymi kwotami za płatności BLIK? Chciałbym mieć jakąś skalę porównania 🙂

  • Zaskoczony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tom X napisał:

[...] dodatkowymi kwotami za płatności BLIK?

 

Do wyboru są różne metody płatności. Nie tylko BLIK, nie tylko szybki przelew. Można dokonać płatności za usługę bez dodatkowej prowizji albo kartą kredytową, albo poprzez przelew bankowy. W zależności od preferencji, każdy klient ma możliwość wybrania takiej formy rozliczenia opłaty, jaka mu odpowiada. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nawiązując do przesłanego linku - nie będę się tutaj odnosił do całej sytuacji, chociaż artykuł skraca temat, być może trochę szukając sensacji. Każda firma musi podjąć wyzwanie autoryzacji użytkownika, z którym ma w zasadzie tylko kontakt zdalny. Jeden użytkownik zrozumie sytuację i sprawa jest załatwiana od ręki, a inny użytkownik, może z własnych przekonań, może z braku własnego doświadczenia, będzie chciał wykonać pewne czynności tylko tak, jak sobie sam to wymyślił. Natomiast działanie podejmowane w ramach określonych procedur bezpieczeństwa zawsze było, jest i będzie ostatecznie w interesie abonenta. Po Waszych komentarzach, i po komentarzach pod artykułem cieszę się, że zdecydowana większość to osób to rozumie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Fałsz, nie wiesz tego. Firmy mogą również przyczyniać się do rozwoju Let's Encrypt przekazując jednorazową dotację. Logo nie ląduje wtedy na stronie.

 

Co nie zmienia faktu, że należy pochwalić nazwę.pl (czy poprawie odmieniam nazwę firmy?) za dołożenie cegiełki do tego projektu non-profit o dużym znaczeniu dla bezpieczeństwa w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, psz napisał:

Firmy mogą również przyczyniać się do rozwoju Let's Encrypt przekazując jednorazową dotację. Logo nie ląduje wtedy na stronie.

 

 

Osobiście odróżniam słowo sponsor od jednorazowej dotacji. Warto zapytać, jaka jeszcze polska firma hostingowa wspierała LetsEncrypt. 

 

10 minut temu, psz napisał:

Co nie zmienia faktu, że należy pochwalić nazwę.pl (czy poprawie odmieniam nazwę firmy?) za dołożenie cegiełki do tego projektu non-profit o dużym znaczeniu dla bezpieczeństwa w Internecie.

 

"nazwa.pl" się nie odmienia, bo nie pozwala na to budowa nazwy, można stosować określenie spółka / spółkę / firmę itd.

I dziękuję za miłe słowa, doceniające działania nazwa.pl w tym obszarze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, itomek napisał:

 

 

Osobiście odróżniam słowo sponsor od jednorazowej dotacji. Warto zapytać, jaka jeszcze polska firma hostingowa wspierała LetsEncrypt. 

 

 

"nazwa.pl" się nie odmienia, bo nie pozwala na to budowa nazwy, można stosować określenie spółka / spółkę / firmę itd.

I dziękuję za miłe słowa, doceniające działania nazwa.pl w tym obszarze.

 


Cóż, czepiając się słów, to jest to nie prawda. Sądzę że wiele Polskich "firm hostingowych" mocno wsparło i dalej wspiera działalność Let's Encrypt, przede wszystkim poprzez wprowadzenie (dużo wcześniej niż nazwa.pl) ich obsługi, czy poprzez promowanie rozwiązania, poprzez np. listowanie argumentów przemawiających za zastosowaniem takiego rozwiązania, porównując z płatnymi certyfikatami, a dokładając swoją cegiełkę do 2 bilionów wygenerowanych już certyfikatów od LET ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Spoofy napisał:

np. listowanie argumentów przemawiających za zastosowaniem takiego rozwiązania

 

Wśród polskich firm hostingowych tylko nazwa.pl była sponsorem projektu. Zasady przyznania tytułu sponsora określone są na stronie https://letsencrypt.org/become-a-sponsor/. Oczywiście nie ujmuje to możliwości mówienia czy pisania o tym projekcie, ale nadal nie jest to kwestia bycia jego sponsorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, itomek napisał:

 

Wśród polskich firm hostingowych tylko nazwa.pl była sponsorem projektu. Zasady przyznania tytułu sponsora określone są na stronie https://letsencrypt.org/become-a-sponsor/. Oczywiście nie ujmuje to możliwości mówienia czy pisania o tym projekcie, ale nadal nie jest to kwestia bycia jego sponsorem.


Oczywiście wsparcie != sponsoring. Dobrze, że "dookreśliłeś" formę "wsparcia".

Cóż, pewne rzeczy, takie jak chociażby opinia o danej marce czy projekcie, nie tylko w moim przekonaniu są bezcenne i raczej nie da się zmierzyć ich wartości pieniądzem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@itomek czy mógłbyś odnieść się do twierdzeń pojawiających się w sieci odnośnie braku możliwości stosowania własnych certyfikatów (w tym Lets Encrypt)?

Mam na myśli:

Cytat

Nazwa.pl z dnia na dzień wyłączyła obsługę certyfikatów Lets Encrypt. Od kilku lat można było dodawać własne certyfikaty (np pozyskane samodzielnie z Lets Encrypt) dodając je ręcznie. Dziś się loguję by przedłużyć certyfikat a tu nowy panel który został wdrożony dziś rano. Wchodzę w opcje certyfikaty - szukam miejsca dodaj a tam brak. Za parę godzin wygasa certyfikat a tu nic nie można zrobić. Rano puścili mail że jest nowy lepszy panel ale oczywiście żadnej informacji o wycofaniu wsparcia własnego certyfikatu

Źródło: https://www.wykop.pl/artykul/6347081/nazwa-pl-usunela-z-dnia-na-dzien-wsparcie-certyfikatow-ssl-lets-encrypt/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie własnych (zewnętrznych) certyfikatów jest nadal możliwe. Teraz CloudHosting Panel nie umożliwia ich samodzielnego dodawania, ale może być to zrealizowane poprzez zgłoszenie wysłane na adres [email protected]. Zgłoszenia realizujemy w trybie całodobowym, a dodanie certyfikatu to jedna z dostępnych Usług IT, które każdy użytkownik hostingu w nazwa.pl ma zapewnione w ramach opcji swojego serwera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, itomek napisał:

Stosowanie własnych (zewnętrznych) certyfikatów jest nadal możliwe. Teraz CloudHosting Panel nie umożliwia ich samodzielnego dodawania, ale może być to zrealizowane poprzez zgłoszenie wysłane na adres [email protected]. Zgłoszenia realizujemy w trybie całodobowym, a dodanie certyfikatu to jedna z dostępnych Usług IT, które każdy użytkownik hostingu w nazwa.pl ma zapewnione w ramach opcji swojego serwera. 

Jak mam dwa pytania, jak rozumiem instalacja zewnętrznych certyfikatów jest darmowe skoro zwierając wcześniej z wami umowę na przedłużenie hostingu miałem w opcjach certyfikatów LE a dodatkowo sama firma nazwa.pl chwaliła się np. Ich sponsorowaniem w mediach społecznościowych. Dodatkowo nic nie zauważyłem komunikatów, że owe certyfikaty zostaną wycofane. (Chyba że coś mnie ominęło)


Drugie pytanie, czy na wspomniany e-mail [email protected] mam wysłać klucze prywatne certyfikatów? Ewentualnie czy skoro zmieniliście produkt w ciągu trwania umowy mogę wnosić o zwrot pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zainstalowania certyfikatu SSL potrzebne jest podanie nazwy domeny, nazwy serwera, klucza prywatnego i klucza certyfikatu. W przypadku obawy związanej z przesłaniem klucza prywatnego, po prostu zalecałbym kontakt z nami - wskażemy bezpieczny sposób jego przekazania.

 

Jeżeli chodzi o pytania związane z warunkami utrzymania usługi lub rezygnacji z niej - tutaj także prosiłbym przesłać je na adres [email protected]. Tego typu kwestie są rozpatrywane indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, oui napisał:

 

To jeszcze, żeby nie było wątpliwości, instalacja zewnętrznych certyfikatów jest darmowa, tak?

 

Z tego co mówi internet to nie, kosztuje 100zł netto jednorazowo.

ALE jeśli dobrze rozumiem to można korzystać z tego hmm, buforu: https://www.nazwa.pl/uslugi-it/ 

 

chrome_2021-11-04_02-44-44[1].png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.