Skocz do zawartości

The I

Użytkownicy
 • Ilość treści

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral
 1. A co z gwarantowanymi zasobami? I resztą punktów.
 2. Czyli klient nie ma możliwości samemu dokonać kopii. Musi pisać do supportu i czekać. Czyli nie spełniacie wymagań.
 3. Czy klient ma możliwość wykonywania kopii zapasowej bazy w dowolnym czasie?
 4. Jako że dHosting ostatnimi tygodniami, miesiącami notorycznie zalicza wpadki awarii z połączeniem z maszynami z bazą danych, to czas poszukać czegoś innego. Niedopuszczalne jest, by strony nie działały przez kilka/naście godzin, strasząc czytelników błędami. Wymaganie, jakie mamy, to: Dostęp do SSH i możliwość instalacji Composera pod strony oparte na Drupalu. Częste kopie zapasowe plików i bazy danych. Możliwość wymuszenia zrobienia kopii bazy w danej chwili (np. przed wykonywaniem aktualizacji strony). Możliwość przywrócenia wybranej kopii bazy danych w dowolnej chwili. Hosting oparty na dyskach SSD, a najlepiej NVMe. Niekoniecznie w Polsce. Przyjazny support. Gwarantowane zasoby CPU i RAM VPS-a nie biorę pod uwagę (chwilowo), ponieważ zarządzenie tym wszystkim jednak pożera sporo czasu i najlepiej, abym miał możliwość korzystania z graficznego panelu. Czy oferta Hetzner lub OVH będzie odpowiednia? A może coś innego? Jeśli ktoś będzie wymieniał propozycje, proszę pisać, z jakiego data center dany hosting korzysta.
 5. OK, myślę, że warto odświeżyć temat, ponieważ dotyczy tego samego. Otóż sama poczta działa tak jak powinna, tylko nie znalazłem sposobu, aby wyłączyć filtr antyspamowy, a w ustawieniach administratora poczty na pewno jest wszystko dezaktywowane. I niestety ciągle gdzieś jakieś ustawienie jest aktywne, które wykrywa spam: Spam detection software, running on the system "vps563954.ovh.net", has identified this incoming email as possible spam. The original message has been attached to this so you can view it or label similar future email. If you have any questions, see the administrator of that system for details. Więcej widać na załączonym obrazku. Serwer poczty jaki jest zainstalowany, to mailcow. Czy ktoś wie, jak wyłączyć ten filtr wykrywający spam?
 6. A kto to wie. Przewidzisz ile będziesz dostawał spamu? Obciążenie nie jest ważnym zagadnieniem tego tematu. To nie ma żadnego znaczenia tak naprawdę.
 7. Serwer ma 40GB miejsca na pocztę. W razie potrzeby zwiększy się lub napisze się skrypt, który co N dni będzie usuwał stare wiadomości. Nie ma potrzeby przechowywania wszystkich. Nie jest. Domena jest młoda, nigdzie nie była "pozycjonowana" i pytanie było co można zrobić, aby domena lub aliasy "zyskały w oczach" botów i spamerów.
 8. Temat celowo założony w off-top, ale dyskusja związana raczej z bezpieczeństwem. Otóż robię eksperyment związany ze zbieraniem spamu i załączników zainfekowanych. Zarejestrowałem domenę importpolski.pl, przygotowałem fejkową stronę, skonfigurowałem serwer poczty i zostało rozprzestrzenienie aliasów poczty tak, aby boty i spamerzy zaczęli coś przesyłać. Jednymi z aliasów są ceo@importpolski.pl oraz biuro@importpolski.pl gdzie możecie wysyłać ciekawe załączniki. Powyższe zdanie z umieszczonymi @ celowo zostało podane, ale czy macie dodatkowe pomysły na "rozprzestrzenienie" adresów e-mail służących do przyjmowania spamu? Raczej nie spamu jako takiego z list masowego mailingu do firm od firm, bo tam zazwyczaj nie ma żadnej kampanii, która może nieść złośliwy URL albo plik.
 9. Serio. Bo liczyłem, że ktoś mi powie - "wybierz, to, to, albo to. Wszystko spełnia twoje wymagania w zakresie zapisywania załączników do innego folderu i zapisywania każdej wiadomości w osobnym pliku". Bez tego przegrzebanie się przez to wszystko zajmie mnóstwo czasu.
 10. O malinie niedawno czytałem, że jest polecana a ten panel bardzo przypomina to co jest na OVH. Ale ale. Tu jest napisane, że malina kosztuje 12$ miesięcznie " This is going to cost you about $12 per month.: https://mailinabox.email/guide.html
 11. Niewiele mi to pomoże wybrać coś popularnego, łatwego w konfiguracji i spełniającego wymagania techniczne.
 12. W tym, że trafiłem akurat na ten 1% Może do tego dodajmy jeszcze punkty: - dobre wsparcie społeczności, - dobra dokumentacja, - popularność, Najkorzystniej wybrać coś popularnego, aby w razie czego otrzymać szybko pomoc na forum.
 13. Szukam rozwiązania pod serwer poczty, który ma służyć do otrzymywania spamu (oczywiście bez rozsyłania w drugą stronę), ale że nie posiadam doświadczenia w konfiguracji serwerów mail i nie orientuję się wśród dostępnych na runku rozwiązań, to proszę o jakieś wskazówki. Jak na razie testowo postawiłem iRedMail w opcji bezpłatnej, ale widzę, że jest to mocno okrojona wersja. Wersja Pro niezbyt jest opłacalna pod moje potrzeby, dlatego szukam innego rozwiązania. Oto wymagania, które musi posiadać serwer poczty: - bezpłatny, - zapisywać otrzymane wiadomości w osobnych plikach, - byłoby w sam raz, gdyby załączniki z każdej otrzymanej wiadomości dało się zapisać w określonej lokalizacji np. /home/%user%/zalaczniki, - graficzny konfigurator jest opcjonalny, ale nie zaszkodzi, gdyby dało się większość rzeczy wyklinać, nie jest to obowiązkowe, - mile widziana łatwa instalacja i konfiguracja za pomocą gotowego skryptu, - możliwość tworzenia aliasów w domenie, - dobre wsparcie społeczności, - dobra dokumentacja, - popularność, Proszę o jakieś wskazówki, co mógłbym wykorzystać do tego doświadczenia.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.