Skocz do zawartości

The I

Użytkownicy
 • Ilość treści

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Wczoraj, ale było zajęte. Dziś rano wystawiłem tiketa. W sumie schodzimy z tematu i chyba nie powinniśmy dalej pisać o moich doświadczeniach z prividerem. Ale skoro zaoferowali swoje usługi i wypróbowałem, więc od razu napisałem opinię
 2. Nie wiem czy aż kilkanaście. Może był problem przy konfiguracji IMAP i wtedy przy wielu próbach zablokowało adres IP, ponieważ z innego działa przez VPN. Ale żeby support od 8 rano nie odpowiedział w kwestii dosyć istotnej, jakiej jest dostęp do e-mail... Jest źle ze wsparciem technicznym. Raczej nie będę korzystał z waszych usług. Był to dobry test na dłuższą współpracę i podejście do klienta.
 3. @Marekxbx Od godziny właśnie mamy u was pocztę. I nie minęła godzina, a wszystko padło pod h2.hitme.pl/* Nie ma dostępu do DA oraz nie działa poczta przez WEB oraz IMAP.
 4. Znam ten artykuł. Wiem też, że Google ma dostęp do skrzynek pocztowych, co też wyraźnie zaznacza w swoim regulaminie. Może profilować reklamy w poczcie i analizować maile. Szyfrowanie i bezpieczeństwo nie ma tu nic do rzeczy, skoro mail przelatuje przez serwery google.
 5. Czy możecie podzielić się doświadczeniem, gdzie kupić usługę zaparkowania poczty ze zwykłym hostingiem? Potrzebuję min. 10GB na pocztę i jak na razie zastanawiam się nad ofertą smarthost.pl Premium-SSD-WWW albo nad W2GB w Linuxpl. Raczej nie jest ważne, przez kogo będzie obsługiwana poczta, ale kto ma według was dobre zabezpieczenia anty-spamowe w cenie jak za hosting.
 6. A co z gwarantowanymi zasobami? I resztą punktów.
 7. Czyli klient nie ma możliwości samemu dokonać kopii. Musi pisać do supportu i czekać. Czyli nie spełniacie wymagań.
 8. Czy klient ma możliwość wykonywania kopii zapasowej bazy w dowolnym czasie?
 9. Jako że dHosting ostatnimi tygodniami, miesiącami notorycznie zalicza wpadki awarii z połączeniem z maszynami z bazą danych, to czas poszukać czegoś innego. Niedopuszczalne jest, by strony nie działały przez kilka/naście godzin, strasząc czytelników błędami. Wymaganie, jakie mamy, to: Dostęp do SSH i możliwość instalacji Composera pod strony oparte na Drupalu. Częste kopie zapasowe plików i bazy danych. Możliwość wymuszenia zrobienia kopii bazy w danej chwili (np. przed wykonywaniem aktualizacji strony). Możliwość przywrócenia wybranej kopii bazy danych w dowolnej chwili. Hosting oparty na dyskach SSD, a najlepiej NVMe. Niekoniecznie w Polsce. Przyjazny support. Gwarantowane zasoby CPU i RAM VPS-a nie biorę pod uwagę (chwilowo), ponieważ zarządzenie tym wszystkim jednak pożera sporo czasu i najlepiej, abym miał możliwość korzystania z graficznego panelu. Czy oferta Hetzner lub OVH będzie odpowiednia? A może coś innego? Jeśli ktoś będzie wymieniał propozycje, proszę pisać, z jakiego data center dany hosting korzysta.
 10. OK, myślę, że warto odświeżyć temat, ponieważ dotyczy tego samego. Otóż sama poczta działa tak jak powinna, tylko nie znalazłem sposobu, aby wyłączyć filtr antyspamowy, a w ustawieniach administratora poczty na pewno jest wszystko dezaktywowane. I niestety ciągle gdzieś jakieś ustawienie jest aktywne, które wykrywa spam: Spam detection software, running on the system "vps563954.ovh.net", has identified this incoming email as possible spam. The original message has been attached to this so you can view it or label similar future email. If you have any questions, see the administrator of that system for details. Więcej widać na załączonym obrazku. Serwer poczty jaki jest zainstalowany, to mailcow. Czy ktoś wie, jak wyłączyć ten filtr wykrywający spam?
 11. A kto to wie. Przewidzisz ile będziesz dostawał spamu? Obciążenie nie jest ważnym zagadnieniem tego tematu. To nie ma żadnego znaczenia tak naprawdę.
 12. Serwer ma 40GB miejsca na pocztę. W razie potrzeby zwiększy się lub napisze się skrypt, który co N dni będzie usuwał stare wiadomości. Nie ma potrzeby przechowywania wszystkich. Nie jest. Domena jest młoda, nigdzie nie była "pozycjonowana" i pytanie było co można zrobić, aby domena lub aliasy "zyskały w oczach" botów i spamerów.
 13. Temat celowo założony w off-top, ale dyskusja związana raczej z bezpieczeństwem. Otóż robię eksperyment związany ze zbieraniem spamu i załączników zainfekowanych. Zarejestrowałem domenę importpolski.pl, przygotowałem fejkową stronę, skonfigurowałem serwer poczty i zostało rozprzestrzenienie aliasów poczty tak, aby boty i spamerzy zaczęli coś przesyłać. Jednymi z aliasów są ceo@importpolski.pl oraz biuro@importpolski.pl gdzie możecie wysyłać ciekawe załączniki. Powyższe zdanie z umieszczonymi @ celowo zostało podane, ale czy macie dodatkowe pomysły na "rozprzestrzenienie" adresów e-mail służących do przyjmowania spamu? Raczej nie spamu jako takiego z list masowego mailingu do firm od firm, bo tam zazwyczaj nie ma żadnej kampanii, która może nieść złośliwy URL albo plik.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.