Skocz do zawartości

psz

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  95
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  11

Ostatnia wygrana psz w dniu 25 Lutego

Użytkownicy przyznają psz punkty reputacji!

Reputacja

51 Excellent

1 obserwujący

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  Cloudflare

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. psz

  Opinie o nazwa.pl

  Ciekawy wątek na Facebooku dziś znalazłem: https://www.facebook.com/groups/sysopspolskapogodzinach/permalink/1388146701559784/
 2. Nie wiem, o jaki serwer głosowy chodzi, ale załóżmy, że Teamspeak. 192.0.2.1 - serwer www z panelem 192.0.2.2 - serwer teamspeak example.com - domena example.com. A 192.0.2.1 _ts3._udp.example.com. SRV 0 0 9987 serwer2.example.com. serwer2.example.com. A 192.0.2.2 Więcej o obsłudze rekordu SRV przez Teamspeak'a: https://support.teamspeak.com/hc/en-us/articles/360002713138-Server-address-resolution-and-TSDNS-changes-with-Client-3-1-x Przeglądarki WWW nie obsługują SRV, stąd rekord A dla panelu.
 3. https://www.backblaze.com/b2/cloud-storage.html - $0.005/GB/miesiąc + VAT - dostęp do plików natychmiast https://www.scaleway.com/en/c14-cold-storage/ - €0.002/GB/miesiąc + VAT - dostęp do plików kilka minut Oba są kompatybilne z protokołem S3 (B2 to odpowiednik zwykłego AWS S3, Scaleway C14 to odpowiednik AWS Glacier), więc będziesz mieć dużo narzędzi do dyspozycji, np. zamiast ftp: Cyberduck, zamiast rsync: rclone. Praktycznie każde narzędzie do backupu obsługuje protokół S3. B2 używam, C14 zamierzam niedługo wypróbować.
 4. psz

  Opinie o aftermarket.pl

  Przeszło bez echa, ale właśnie zauważyłem na ich blogu, że 1 lutego ogłosili domyślne włączenie DNSSEC dla wszystkich domen utrzymywanych u nich: https://blog.aftermarket.pl/zabezpiecz-swoja-domene-przez-dnssec-w-aftermarket-pl-to-domyslne-rozwiazanie/ Patrząc na dns.pl jest tam jakiś skok, ale miałem nadzieję na większy. Może nie skończyli aktywowania dla wszystkich domen?
 5. Jeśli już wspominamy PayPal, to można doładować konto przelewem.
 6. Ja także nie słyszałem, żeby były jakieś problemy z kartami debetowymi. To, że na stronie pisze "karta kredytowa", to neologizm (jak np. google'ować). Po prostu większość dorosłych Amerykanów posługuje się kartami kredytowymi do takiego stopnia, że stało się to normą. Dzięki faktowi, że dużo startupów jest amerykańskich, określenie rozpowszechniło się po świecie anglojęzycznym. W 99% przypadków, gdzie pytają o kartę kredytową, można użyć karty debetowej, i zadziała bez problemów. Na liście VPS'ów "na godziny" zabrakło Google Compute Engine, gdzie jest nalicz
 7. Nie powinno być możliwości atakowania TeamSpeak'a via Cloudflare. Chyba że mówimy o ruchu HTTP(S) (ale wtedy to ma niewiele wspólnego z TeamSpeak). Przyślij proszę szczegóły na priva.
 8. Taki ułomny ten ich damage control. Nie dość, że "Developer subscription" źle rezonansuje z "production systems", to jeszcze limit 16 instalacji jest jak kropla w morzu potrzeb w dobie kontenerów i wirtualek. Czuć już zimny oddech IBM na plecach.
 9. ISP i to jaki adres IP widzi, nie ma kompletnie nic wspólnego z użytkownikiem końcowym. Nawet Cloudflare i jego IP się tu nie liczy. Ważny jest IP użytkownika końcowego, który wykonuje jakąś czynność. Nie możesz nikogo zmusić, żeby uznał zawartość nagłówka, ale wyobraź sobie, że niektórzy już uznają. I chcą go w logach. Skończ już z tym IP, bo się zapętlasz i robi się to nudne. Tak, przyjąłem do wiadomości, że nie masz pewności co do zawartości nagłówka. Zostawmy temat.
 10. Dokładnie nic, ale zarzucasz Cloudflare'owi brak uczciwości. Niech klienci to ocenią. Jeśli ufają i chcą korzystać, po co im w tym przeszkadzać? CDN i hosting to usługi komplementarne, a nie konkurencja. Porada dla klientów (dowolnej firmy): Jeśli nie ufacie firmie, z którą współpracujecie, a na rynku są inne świadczące podobne usługi, zmieńcie firmę. W takim razie jak nazwiesz CloudHosting WordPress? Albo Cloud Backup z klientem tylko dla Windows? Logi są dla klienta, a nie dla Was. Nie każdy potrzebuje logów o jakości dowodowej, a jeśli
 11. To mnie rozbawiło. Serio, Cloudflare nie ma żadnego interesu w "kłamaniu" w jednym, zgoła mało istotnym miejscu swojego software stacka. Nie musicie wierzyć na słowo, można spojrzeć na certyfikaty, oraz zgodność z GDPR (oczywiste) i HIPAA (mało ważne w polskich warunkach). O zaufaniu możemy pogadać, gdy nazwa.pl wróci z certyfikatem SOC 2, albo chociaż PCI DSS, bo patrzę na stronę i widzę tylko ISO 27001.
 12. Słuszna uwaga, choć pominąłem, żeby nie zaciemniać wypowiedzi.
 13. FYI @psz Zostałem wywołany do tablicy, więc spróbuję odpowiedzieć. Cloudflare przesyła "IP swoich CDN'ów" w ... polu "źródłowy adres IP" każdego pakietu IP Dodawanie nowego nagłówka HTTP, żeby zdublować tę informację, nie ma sensu. Cloudflare natomiast przesyła IP użytkownika w nagłówkach HTTP: - CF-Connecting-IP - autorski pomysł - X-Forwarded-For - standard de facto - True-Client-IP - opcjonalne w planie Enterprise - dla kompatybilności z różnymi rozwiązaniami enterprise lub starym oprogramowaniem, które myśli, że jedynym CDN'em wartym ku
 14. A jakbyś chciał, żebyśmy przesyłali swoje nagłówki? Chętnie przekażę do odpowiedniego teamu.
 15. Nawet jeśli nie ma composera, ale jest ssh z php-cli, to można go sobie doinstalować bez problemów. Hosting nie musi go udostępniać, szczególnie że często takie pakiety będą nieaktualne.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.