Skocz do zawartości

psz

Użytkownicy
 • Ilość treści

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

psz wygrał w ostatnim dniu 17 Listopad

psz ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

8 Neutral

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  Cloudflare

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Bawiłem się kiedyś, i działa gdziekolwiek się ustawi odpowiedni adres IP (213.186.33.5). Magnes na abuse, tylko czekać aż OVH to zlikwiduje. Ale jeśli używasz Cloudflare, to dużo lepszym rozwiązaniem jest ustawienie przekierowania w Page Rules (bo przekierowanie jest generowane lokalnie na serwerach w 194 miastach na świecie, a nie na jednym serwerze we Francji, co znacząco zmniejsza opóźnienia).
 2. Nie, to autorska usługa OVH. Jakiś nowy standard o nazwie Brand Indicators for Message Identification. Tu jest trochę opisu: https://help.returnpath.com/hc/en-us/articles/360029690591-What-is-the-correct-syntax-for-a-Brand-Indicators-for-Message-Identification-BIMI-record-in-the-Domain-Name-System-DNS-
 3. To jest darmowy redirector, który OVH oferuje na domenach hostowanych u nich. Działa na zasadzie, że serwer przekierowujący (213.186.33.5) czyta rekordy TXT z domeny i robi przekierowanie. W panelu jest możliwość łatwego edytowania tych wpisów. Nie znalazłem konfiguracji, ale chwila reverse-engineeringu doprowadziła mnie do takiej obserwacji: www TXT "1|domena.pl" - przekierowanie z kodem HTTP 301 www TXT "2|domena.pl" - "przekierowanie" z ramką iframe www TXT "t|title" - tytuł ramki www TXT "k|keywords" - słowa kluczowe ramki www TXT "d|desc" - opis ramki www TXT "3|welcome" - strona "strona w przygotowaniu" www TXT "l|pl" - język strony powitalnej www TXT "4|domena.pl" - przekierowanie z kodem HTTP 302 Można użyć gołą domenę, albo pełny URL. Co ciekawe, redirector działa nawet jeśli ręcznie się ustawi gdzieś we własnej domenie niehostowanej w OVH. Taka mała ciekawostka, która się może kiedyś przydać.
 4. Szybkie szukanie w Google naprowadziło mnie na RFC 7151 (polecenie HOST w FTP). Będziesz więc potrzebował serwera oraz klienta z jego obsługą, ale podejrzewam, że najpopularniejsze będą to miały. Niestety, nie słyszałem nigdy o obsłudze rekordów SRV w FTP. Będziesz więc musiał ustawić dwa osobne rekordy DNS, albo przekierować jedną z usług np. przy pomocy DNAT w iptables.
 5. Nie polecam implementować FTP do niczego. Potrzebujesz wysyłać pliki? Użyj SFTP Potrzebujesz tylko pobierać pliki? Użyj HTTPS
 6. Darmowy Cloudflare powinien z łatwością Tobie pomóc na durne ataki, jak ten (dostępne: blokowanie po IP, rate limiting, proste regułki firewalla, wymuszenie cache'owania, itp.). A jeśli atakujący nagle zmądrzeje, to dokupujesz WAF za $20/mieś.
 7. psz

  Gated WHOIS

  Zazwyczaj oznacza to organy ścigania albo coś podobnego. Na pewno nie szary człowiek. Innymi słowy, od wprowadzenia GDPR/RODO publiczny whois stał się bezużyteczny, więc dodatkowa ochrona (a tym bardziej płatna, choć niektórzy rejestratorzy oferowali to za darmo) jest zbędna. Chyba, że obawiasz się organów ścigania, wtedy usługi typu "whois privacy" nieznacznie ich tylko spowolnią (będą musieli się zapytać jednej firmy więcej). Czy jest sens za to płacić, pozostawiam Tobie do zdecydowania.
 8. psz

  Gated WHOIS

  Google your friend: https://help.opensrs.com/hc/en-us/articles/360004131013-What-is-the-difference-between-the-gated-Whois-and-the-domain-privacy-Whois-
 9. Częsty problem z nieresolvowaniem się domen może wynikać z błędnej konfiguracji DNSSEC. Przetestuj tutaj: http://dnsviz.net/
 10. A planuje? Skąd masz takie informacje?
 11. Robiłem kilka razy migrację poczty między serwerami przy pomocy programu imapsync, i sobie bardzo chwaliłem. Wrzucenie tego do crona nie powinno być większym problemem. Nie jest on jednak napisany w PHP.
 12. psz

  Nowe tld

  Część domen nTLD się przyjmuje i są relatywnie popularne (tutaj ranking ). Dużym minusem dla których nTLD nigdy w Polsce nie będą popularne jest bardziej prozaiczny. Prawie wszystkie są w języku angielskim, więc jeśli firma/osoba nie celuje w odbiorcę globalnego, to nigdy u nas nie będzie nimi zainteresowania.
 13. @Gnum.pl Brak obsługi DNSSEC, brak delegacji na adres IPv6. W 2019 roku... Z czym do ludzi...
 14. psz

  Podział poczty

  Ja dodam jeszcze, że oprócz subdomeny, jak wspomniał @theqkash, można też zrobić aliasy w domenie xyz.pl, które by przekierowywały tylko wybrane adresy do firmy outsourcingowej.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.