Skocz do zawartości

psz

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  81
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana psz w dniu 23 Października

Użytkownicy przyznają psz punkty reputacji!

Reputacja

28 Excellent

1 obserwujący

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  Cloudflare

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Nawet jeśli nie ma composera, ale jest ssh z php-cli, to można go sobie doinstalować bez problemów. Hosting nie musi go udostępniać, szczególnie że często takie pakiety będą nieaktualne.
 2. Można też użyć https://1.1.1.1/ Wersja darmowa tuneluje ruch do najbliższego PoP'u Cloudflare, wersja płatna (20 zł/miesiąc) dodatkowo przyspiesza dostęp do stron na całym świecie. Jeden abonament można dzielić między smartfonem a komputerem.
 3. To jakiś dziwny hosting masz, który wycina już wyczyszczony ruch po przejściu przez ochronę DDoS (CF lub AWS). A może atakowali Cię bezpośrednio na IP, warto by było spróbować ukryć/zmienić IP.
 4. Stream Delivery to usługa z kategorii enterprise. Rozliczane jest za transfer, ale jak to bywa z umowami enterprise, do negocjacji. Nie jestem salesem, ale ogólnie wygląda to tak: mówisz, że spodziewasz się np. 100 TB miesięcznie (oraz ile na jakim kontynencie), sales mówi ci, "ok. to płacisz $x miesięcznie, a umowa jest na rok". O ile ostro nie przekroczyłeś założonego limitu, to cieszysz się z wynegocjowanej (stałej) ceny. Tak, Backblaze nie pobierze opłaty. Uwaga jednak na ToS w Cloudflare.
 5. Przestrzegam przed używaniem Cloudflare jako proxy dla plików wideo. Regulamin Cloudflare (punkt 2.8) zabrania transferowania wideo poza produktem Cloudflare Stream, Cloudflare Stream Delivery lub planem Enterprise. Oczywiście, nikt nie będzie kruszył kopii o pojedyncze pliki, sam opiekuję się stroną, która ma na głównej plik wideo 1 MB w pętli, ale nadużycia są nagradzane banem.
 6. To prawda. Trwają prace nad obsługą 4K, ale nie wiem, na jakim są etapie.
 7. Rozważ: https://www.cloudflare.com/products/cloudflare-stream/ $1 per 1000 minut odtwarzanego wideo $5 per 1000 minut przechowywanego wideo Wielkości/jakość plików nie mają żadnego znaczenia. Płaci się wyłącznie za minuty. Oczywiście, warto mieć archiwum, tutaj myślę, że Backblaze B2 będzie bardzo ekonomiczny, ale przy 800 TB już trzeba już zdecydowanie dobrze poszukać. Możesz jeszcze rozważyć S3 Glacier i Deep Glacier, ale to już wyłącznie w charakterze archiwum.
 8. Świat już przechodzi na IPv6, po prostu nie w Polsce https://www.google.com/intl/en/ipv6/statistics.html
 9. Polecam unikać jakichkolwiek domen Freenom (darmowych i płatnych): .TK / .ML / .GA / .CF / .GQ Doniesień z frontu aż za dużo: https://gb.hostadvice.com/hosting-company/freenom-reviews/, https://www.facebook.com/Freenom/reviews Dotyczy to także kupowania powyższych domen przez rejestratorów, bo Freenom jest rejestrem, nie ominiesz ich. Z mojej strony polecam: ovh.pl (domeny narodowe) i https://porkbun.com/ (wszystkie inne). Wspomniany wyżej Cloudflare Registrar też jest dobry, ale w tym przypadku moja opinia nie jest obiektywna. Z ogólnych uwag: Ni
 10. psz

  Dokumentacja sieci

  https://github.com/netbox-community/netbox Narzędzie do zarządzania infrastrukturą sieciową i przydziałem IP
 11. Można wziąć Raspberry Pi z półki i zainstalować np. https://pivpn.io/ Lub nawet lepiej: https://github.com/trailofbits/algo
 12. Nie mam pewności, ale może tak być, że G Suite Enterprise sprzedają tylko firmom. Chociaż nie wiem, przeklikałem właśnie przez formularz na stronie https://gsuite.google.com/signup/enterprise/welcome?hl=pl i przepuścił mnie bez wpisywania danych firmy. Może w jakimś dalszym kroku?
 13. Nie bierzesz przypadkiem G Suite Enterprise?
 14. W Cloudflare, wpisy DNS mają (domyślnie, bo można zmienić) TTL 5 minut. Natomiast zmiany propagują się w ok. 15-30 sek. Czyli globalnie powinieneś czekać poniżej 6 minut.
 15. Zainteresuj się: - /etc/logrotate.conf - katalog /etc/logrotate.d Możesz zmodyfikować, żeby np. - kompresował pliki .1 (usunąć delaycompress) - zmniejszyć długość trzymanych logów (rotate) Inne pomysły: - możesz przenieść /var/log na osobną partycję, gdzie jest włączone kompresowanie (np. btrfs z włączoną kompresją), pliki tekstowe się świetnie skompresują. - możesz przenieść /var/log na wirtualny filesystem tmpfs (ale uwaga: pliki znikną po reboocie, dodatkowo można manipulować rozmiarem filesystemu, gdy brakuje pamięci, przeniesie do swap
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.