Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Host dla dynamicznej strony na WP?


Odene

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

przeszukując odmęty internetu natrafiłem na to forum. Przeczytałem kilka tematów i wreszcie znalazłem miejsce gdzie czuję że będzie merytorycznie.

Moim drodzy, pomocy!

 

Potrzebuję pomocy w doborze hostu pod dynamiczny serwis oparty na WordPress.

Serwis to Placówkowo - Mapa żłobków i przedszkoli z całej Polski.

 

Background:

Projekt postawiony na WordPress na getVoxel theme który jest budowany na elementorze (najnowszy php, najnowszy wp, najnowszy elemento, mariaDB).

Placówkowo to swojego rodzaju marketplace dla żłobków i przedszkoli. Obecnie główną funkcją serwisu jest znalezienia żłobka lub przedszkola za pomocą szukajki podając adres/nazwę placówki/kryteria które placówka ma spełniać. To co wyróżnia serwis to możliwość szukania po mapie (integracja z gmaps po API). Rodzic może sobie dowolnie chodzić po mapie i sprawdzać gdzie i jakie placówki są w obszarze który go interesuje. Każda placówka ma swój landing page który jest w większości statyczny (poza opiniami o placówce). Serwis obecnie to 85% ruch mobilny, 99% ruchu to Polska (i to jest rynek docelowy, nie interesuje mnie nic globalnego).

 

Historia serwera + rozwiazań

Serwis jest zoptymalizowane dość dobrze jak na WordPress (ma miejscami swoje babole ale raczej nic krytycznego). Najważniejsza funkcjonalność oparta na mapie jest dość ciężka i zależna też od response time po stronie Google ale tak musi zostać. W przyszłości autor theme będzie to poprawiał, póki co nie focusujmy się na tym temacie.

1. Serwis wystartował w 2022 roku około czerwca. Korzystałem wtedy z hostu LH.pl dedykowanego dla wordpress (kiwi) + wp-rocket (płatne bez cdn) + cloudflare. Google speed insight score był bardzo rozsądny, wyniki syntetyczne fcp i lcp były ok. Na serwisie pojawił się pierwszy ruch, core vitals zostały spełnione, wszystko na zielono - super.

Z czasem ruch się podwoił i zauważyłem że performance strony zaczyna klękać, ttfb zaczął spadać. Serwis zaczął chodzić wolniej - subiektywne odczucie. Żadne zmiany nie były wykonywane w międzyczasie które mogły by mieć impact na performance. Liczba placówek na serwisie wzrastała (więcej upchane w bazie danych).

2. Zatem pomyślałem że czas na zmianę hosta tym bardziej że potrzebowałem funkcji stagingu czego lh.pl nie ma w ofercie. Po szybkim researchu postanowiłem przenieść się na Chemicloud.

Wziąłem u nich wp turbo we Frankfurcie bo nic bliżej Polski nie było. https://chemicloud.com/wordpress-hosting

Nie oczekiwałem ogromnej poprawy ale bardzo skusiło mnie ls cache + free CDN. Po migracji zacząłem testować. Wyłączyłem wp rocket, odpaliłem dedykowaną wtyczkę od ls cache, skonfigurowałem najbardziej optymalnie (trwało to chyba 2 tygodnie) by strona działała poprawnie (dynamiczna więc mieszanie w js i css to pole minowe). Ustawiłem CDN, pożeniłem wszystko ze sobą + dodałem cloudFlare (jako że jest supportowane). Wszystko na zielono, wszystko połączone, CDN nalicza wszystko. Super!

Po tej zmianie strona działała dramatycznie. Super wolno ale dałem jej tydzień by cache zaczęło pracować. Po tygodniu real score userów spadł dramatycznie, coś na zasadzie 2.5 fcp i 5s lcp. Feeling na stronie pozostał dramatyczny. Było na tyle źle że zacząłem tracić klientów. Super rozczarowanie, po 3 tygodniach czytania milionów guide jak to wszystko ustawić optymalnie okazało się że jest kiepsko.

3. Jako że już było kiepsko i testuję na produkcji to doszedłem do wniosku że spróbuję jeszcze Super Page Cache for Cloudflare i pełną integracje z CloudFlare. Wyłączyłem LS cache, ustawiłem optymalnie Super Page Cache for Cloudflare (kolejne 2 tygodnie doktoryzacji z tematu) + Cloudflare. Tutaj napotkałem kilka problemów (dla zalogowanych userów cachował mi strony co uniemożliwiało edycję z panelu usera) które był denerwujące. Albo dodawał mi do url jakiś parametr który przeszkadzał albo cachował usera i serwis nie działał poprawnie. Dodatkowo w międzyczasie score nie wzrósł, nadal tendencja spadkowa w real user performance. Podziałało to 2 tygodnie i zrezygnowałem bo performance na real user nie był lepszy, strona za to działało nieco lepiej niż na ls cache. Przez wyzwanie z zalogowanym userem poddałem się i wróciłem do wejściowego set-upu: chemicloud + wprocket + CloudFlare.

4. Start set-up działał mniej więcej jak na lh.pl, moooże nieco szybciej ale to subiektywne. Doszedłem do wniosku że zależy mi na przede wszystkim funkcjonalności oraz by serwis był użyteczny. Olać już core vitals. Po tej zmianie w przeciągu tygodnia real user data zaczęły się poprawiać. Mobilka nagle wróciła do normy i przeszła core vitals (fcp mniej niż 1.5, lcp mniej niż 2.5). Nie było super ale było ok. Desktop dalej nie zaliczał, lekko się poprawiło ale dalej było lipnie - w Google spage speed real user test. Moje odczucie było OK ale tak jak na lh.pl..

5. Zaparkowałem temat, jest ok, zajmę się rozwojem serwisu. Podczas rozwoju serwisu ruch mi się mocno snowballuje, obecnie jest ponad 9k userów i ciągle rośnie. To znowu powoduje że serwis zwalnia. Liczba placówek też się potroiła, w sumie jest ich ponad 10k~. Jestem sobie w stanie wyobrazić że odczyt z bazy + odpytanie Google o mapę to duży wysiłek przy takiej liczbie rekordów. Moje odczucie potwierdza się z real user data gdzie mobilka znowu zanurkowała i już nie spełnia core vitals.

 

Jeśli dotrwałeś do tego akapitu to jestem w szoku! Thx! ;)

 

Kończąc ten długi post:

  • Nie spodziewałem się diametralnej zmiany zmieniając share hosting na inny share hosting ale liczyłem że ls cache coś pomoże, myliłem się. Nie mniej staging mi się przydaje.
  • Mam wrażenie że CloudFlare jest świetne ale nie najlepsze co mogę mieć dla rynku Polskiego (siedzę na free pakiecie).
  • Rozważam różne opcje, kupić CF premium (za 20$) i zobaczyć czy obecny set-up będzie ok, kupić CDN od wp-rocket, zmienić host na inny.
  • Przy zmianie hosta rozważałem CloudWays DO4GB (54$/miesiąc z pro objeca cachngiem) albo Kinsta Pro (59$/miesiąc) ale mam obawy że na Polskę to nie będzie najlepszy wybór a global mnie kompletnie nie interesuje.
  • Sprawdzając co Polskie hostingi maja w ofercie w większości czytałem o ls cache więc od razu mi się czerwona lampka paliła. Wiem że porównuję 2 dedyki do shared.
  • Moją uwagę zwróciła oferta nazwa.pl gdzie maja ten CDA Polski w cenie na rok za 100 zł. To nadal shared ale może przez ten CDN lekko na sterydach?
  • Tak szczerze to nie wiem na co mam patrzeć, zwykła cache mi się nie sprawdza bo dużo elementów dnamicznych a nie wiem czy moja strona będzie dobrze gadała z dynamicznym cache.
  • Jestem non-code userem z basic wiedzą więc bądźcie wyrozumiali jak używam złych pojęć albo logika się nie klei.
  • Obecnie mówimy wyłącznie o optymalizacji hosta, zostawmy samą stronę w spokoju, znam jej bóle i ograniczenia, dobierzmy najlepszy host pod ten case.
  • Ruch na serwisie to około 10k userów/miesiąc, chciałbym zmieścić się w budżecie 2k~ pln/rok za host + rozwiazania które będą potrzebne do wyciśnięcia maksa z tego co mam.
  • Podaję link do strony i theme. Strona obecnie znowu stoi na set-upie ls cache + cloudflare (dają drugą szansę), Theme jak ktoś ciekaw wymagań czy coś.

 

tl;dr:

Poszukuję hostingu dla dynamicznej strony na WordPress, do 2k~ pln/rok który wyciśnie z mojej strony maxa performance dla Polskiego usera.

 

Thank you from the mountain! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecił jeszcze webh.pl 

5 godzin temu, Odene napisał(a):

Mam wrażenie że CloudFlare jest świetne ale nie najlepsze co mogę mieć dla rynku Polskiego (siedzę na free pakiecie).

Ja używam ostatnio gcore.com i jestem zadowolony i jest też darmowy z transferem 1000 GB na miesiąc 

Z płatnych np bunny jest fajny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam faktycznie jest coś nie tak, wbiłem sobie w dowolną podstronę z mapki i wczytywała się na oko jakieś +10s.

Nie wiem czy nie przekroczysz limitów bezpieczeństwa na wspomnianym hostido, tym bardziej na webh, na webh sharedzie o ile się nie mylę (niech mnie ktoś poprawi) masz niższe limity bezpieczeństwa niż na hostido, więc jak już hosting shared to bardziej hostido.

 

Na start bym proponował hostido + płatna konfiguracja przez BOK LSCache z uwzględnieniem Twoich wytycznych + zwiększenie funkcjonalności do tych płatnych łącznie z CDNem po stronie lscache, zrezygnowanie z crona WP i zastąpienie go systemowym ale możliwe że już Ci to zrobi BOK hostido w ramach optymalizacji. Tam naprawdę dobrze znają się na optymalizacji takich potworków jak ten przedstawiony w poście na WP tylko kwestia dogadania finansowo z nimi, może na pakiecie NVME5 po optymalizacji i z płatnym quick cloudem to jakoś pociągnie chociaż głowy nie dam sobie uciąć, bo czytając elementor i optymalizacja przy dynamicznym contencie w jednym zdaniu już ciarki mnie przechodzą.

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sempre napisał(a):

Tam faktycznie jest coś nie tak, wbiłem sobie w dowolną podstronę z mapki i wczytywała się na oko jakieś +10s.

Z taką samą "prędkością" wczytywała się strona logowania do WP. W przeddzień majówki, rodzice raczej nie szukają przedszkoli dla swych pociech. Moim skromnym zdaniem przyczyna nie leży w hostingu jako takim, raczej w deficytach wiedzy autora jak się hostingiem i wordpressowym środowiskiem posługiwać. Tyle wnioskuję z zachowania i wyglądu strony, jej braków (brak danych kontaktowych w dziale "kontakt", regulamin serwisu po angielsku, pewne funkcjonalności działające niepoprawnie) i ogólnie z siermiężnie wykonanego wdrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyle to wiadomo z samego wappalyzera i aktualnej konfiguracji lscache że autor trochę nie wie jak sobie z tym poradzić samemu, zresztą sam pisze że jest laikiem "no-code", dlatego zaproponowałem w ostateczności hostido (trochę też na podstawie własnych doświadczeń z WP dynamicznym), przekazałem im kilka lat temu sklep na woo (podobnego potworka) ze sporymi skokami wejść o danych godzinach przez promocje kanałami SM. Gdzie żaden shared nie wytrzymał podczas testów, tam hostido po optymalizacji z ich strony dało radę i klient jest z nimi do dziś na NVME5. Myślę, że nie takie już potworki tam ratowali jak ten :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o webh 

100 GB dysku

Na stronie pisze

"Każdy klient hostingu w chmurze otrzymuje gwarantowane zasoby CPU i pamięci RAM: 1 vCPU, 2GB RAM. W zależności od obciążenia strony www parametry te będą bezpłatnie skalować się do 6 vCPU, 8GB RAM." 

 

Jeżeli chodzi o hostido 

150 GB dysku 

"Liczba rdzeni procesora

4

Pamięć RAM

8 GB" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gryzli napisał(a):

Jeżeli chodzi o webh 

100 GB dysku

Na stronie pisze

"Każdy klient hostingu w chmurze otrzymuje gwarantowane zasoby CPU i pamięci RAM: 1 vCPU, 2GB RAM. W zależności od obciążenia strony www parametry te będą bezpłatnie skalować się do 6 vCPU, 8GB RAM." 

 

Warto tu dodać, że porównując te dwie firmy, w hostido mamy te vcpu i ram gwarantowane 24/7, natomiast w webh gwarantowane jest 1vcpu i 2gb ram, skalowanie ma zastosowanie tylko przez 72 godziny w miesiącu, co autorowi, wydaje mi się, że nie wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tom X napisał(a):

Z taką samą "prędkością" wczytywała się strona logowania do WP. W przeddzień majówki, rodzice raczej nie szukają przedszkoli dla swych pociech. Moim skromnym zdaniem przyczyna nie leży w hostingu jako takim, raczej w deficytach wiedzy autora jak się hostingiem i wordpressowym środowiskiem posługiwać. Tyle wnioskuję z zachowania i wyglądu strony, jej braków (brak danych kontaktowych w dziale "kontakt", regulamin serwisu po angielsku, pewne funkcjonalności działające niepoprawnie) i ogólnie z siermiężnie wykonanego wdrożenia.

Przyczyna leży albo po mojej stronie i złej implementacji lsCache, albo samego ls cache który nie gada dobrze z moim serwisem. Teraz przełączyłem się na wp-rocket + Cloudflare, różnica jest widoczna po pierwszym przejściu między stronami. Serwis działa imho jeszcze na granicy użyteczności ale wiem że ta dokładna konfiguracja działa błyskawicznie szybko jak jest mniejsza baza załadowana. 

Komentarz odnośnie strony dość niestosowny. Regulamin po angielsku i chwilowo wysypana strona kontakt faktycznie tyleeeeeee ci mówi o wszystkim.

 

3 godziny temu, sempre napisał(a):

Tam faktycznie jest coś nie tak, wbiłem sobie w dowolną podstronę z mapki i wczytywała się na oko jakieś +10s.

Nie wiem czy nie przekroczysz limitów bezpieczeństwa na wspomnianym hostido, tym bardziej na webh, na webh sharedzie o ile się nie mylę (niech mnie ktoś poprawi) masz niższe limity bezpieczeństwa niż na hostido, więc jak już hosting shared to bardziej hostido.

 

Na start bym proponował hostido + płatna konfiguracja przez BOK LSCache z uwzględnieniem Twoich wytycznych + zwiększenie funkcjonalności do tych płatnych łącznie z CDNem po stronie lscache, zrezygnowanie z crona WP i zastąpienie go systemowym ale możliwe że już Ci to zrobi BOK hostido w ramach optymalizacji. Tam naprawdę dobrze znają się na optymalizacji takich potworków jak ten przedstawiony w poście na WP tylko kwestia dogadania finansowo z nimi, może na pakiecie NVME5 po optymalizacji i z płatnym quick cloudem to jakoś pociągnie chociaż głowy nie dam sobie uciąć, bo czytając elementor i optymalizacja przy dynamicznym contencie w jednym zdaniu już ciarki mnie przechodzą.

Sprawdź teraz. 

 

Czy poza hostido nic innego byś nie rekomendował? A nazwa.pl dla wp? A te 2 opcje nie shared hostów które dałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gryzli napisał(a):

@sempre w takim razie jak shared nie wystarczy trzeba się zainteresować na przykład serwerem VPS

 

 

W domyśle chodziło mi o to, że prędzej to będzie działać po płatnej optymalizacji pod LSC przez ogarniętego technika hostido z gwarantowanymi zasobami 4vcpu/8gb na najwyższym planie, niż na webh gdzie te skalowanie jest do 72h msc, a gwarantem jest tylko 1vcpu/2gb, które mu najzwyczajniej nie wystarczy w tym konkrentym przypadku.

 

Godzinę temu, Odene napisał(a):

Sprawdź teraz. 

 

Czy poza hostido nic innego byś nie rekomendował? A nazwa.pl dla wp? A te 2 opcje nie shared hostów które dałem?

 

Dalej wywoływanie backendu trwa nienaturalnie długo, co oznacza, że aktualny hosting nie wyrabia z Twoim źle zoptymalizowanym WP. Ty nie potrzebujesz dobrego hostingu tylko optymalizacji tej strony (takiej która byłaby w stanie z jakimś skutkiem ukrócić sabotowanie CPU hostingu przez WP), sugerowałbym zrobić tak jak napisałem, załóż sobie konto na hostido, wyślij ticketa, opisz wszystko, poproś o wstępną wycenę optymalizacji i będziesz wiedział przynajmniej czy się tego podejmą i jaka kwota za tym idzie.

Nazwa - WP na ichniejszym "cloudhostingu" chodzi naprawdę szybko, możesz sobie przetestować, tylko zanim się zdecydujesz przeczytaj wszystkie umowy i cenniki promocji/nie-promocji, żebyś nie był zaskoczony cenami różnych usług wokoło "cloudhostingowych" i nie-promocji ;) 

Te dwie "nie sharedowe" propozycje znam tylko z agresywnej promocji w internecie, nie wiem jaka faktyczna wydajność się kryje za tym marketingiem i ile te usługi są warte a na rankingi i opinie w internecie patrzyłbym z przymróżeniem oka.

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sempre napisał(a):

 

W domyśle chodziło mi o to, że prędzej to będzie działać po płatnej optymalizacji pod LSC przez ogarniętego technika hostido z gwarantowanymi zasobami 4vcpu/8gb na najwyższym planie, niż na webh gdzie te skalowanie jest do 72h msc, a gwarantem jest tylko 1vcpu/2gb, które mu najzwyczajniej nie wystarczy w tym konkrentym przypadku.

 

 

Dalej wywoływanie backendu trwa nienaturalnie długo, co oznacza, że aktualny hosting nie wyrabia z Twoim źle zoptymalizowanym WP. Ty nie potrzebujesz dobrego hostingu tylko optymalizacji tej strony (takiej która byłaby w stanie z jakimś skutkiem ukrócić sabotowanie CPU hostingu przez WP), sugerowałbym zrobić tak jak napisałem, załóż sobie konto na hostido, wyślij ticketa, opisz wszystko, poproś o wstępną wycenę optymalizacji i będziesz wiedział przynajmniej czy się tego podejmą i jaka kwota za tym idzie.

Nazwa - WP na ichniejszym "cloudhostingu" chodzi naprawdę szybko, możesz sobie przetestować, tylko zanim się zdecydujesz przeczytaj wszystkie umowy i cenniki promocji/nie-promocji, żebyś nie był zaskoczony cenami różnych usług wokoło "cloudhostingowych" i nie-promocji ;) 

Te dwie "nie sharedowe" propozycje znam tylko z agresywnej promocji w internecie, nie wiem jaka faktyczna wydajność się kryje za tym marketingiem i ile te usługi są warte a na rankingi i opinie w internecie patrzyłbym z przymróżeniem oka.

A nazwa.pl z dedykowanym cdn nie będzie lepszym rozwiązaniem? Strona nie jest źle zoptymalizowana bo przy małej bazie placówek śmigała 3x szybciej. Po powiększeniu bazy do ponad 7k placówek serwis stopniowo zaczął zwalniać. Mam wrażenie że host tutaj bardzo dużo zmieni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Odene napisał(a):

A nazwa.pl z dedykowanym cdn nie będzie lepszym rozwiązaniem?

 

Patrząc na ofertę hostingową, która zapewnia o określonych zasobach, jakie są w niej gwarantowane, warto zweryfikować, nie tylko ile vCPU jest dostępne, ale jakiego rodzaju są to procesory, w tym jakie mają taktowanie oraz jak realizowana jest ta usługa, a tym samym gwarancja.

 

W nazwa.pl nad zapewnieniem właściwych zasobów dla Twojej strony w nazwa.pl odpowiada technologii CloudHosting. Twoje strony WWW w nazwa.pl mają dostępne 4 vCPU (20 GHz) i 8 GB RAM w każdym momencie, a za prawidłowe rozdzielanie obciążenia w chmurze odpowiadają loadbalancery. Celowo podkreślam, że "Twoje strony WWW", bo 4 vCPU/8GB RAM jest gwarantowane do obsługi samych witryn, podczas gdy za pocztę, bazy danych, FTP, SSH oraz zadania CRON odpowiedzialne są oddzielne klastry serwerów. To istotne szczególnie przy rozbudowanych stronach opartych na WordPress, bo operacje w bazie danych nie wykonują się w ramach tych samych maszyn, co kod PHP i obsługa witryny. Nie oferujemy zwykłego shared hostingu, tylko hosting w chmurze, w którym poszczególne strony korzystają z mocy wielu wyspecjalizowanych klastrów serwerowych. W niedługim czasie nasza usługa znów przyspieszy, o czym możesz przeczytać na https://www.nazwa.pl/blog/platforma-serwerowa-najnowszej-generacji-na-hostingu-nazwa-pl.

 

CloudHosting jest automatycznie zintegrowany z naszą siecią CDN, która dodatkowo przyspiesza działanie witryn. Za obsługę całości, czyli CloudHostingu i zintegrowanej z nim sieci CDN, odpowiada nazwa.pl, a konfiguracja jest realizowana automatycznie, bez potrzeby wprowadzania dodatkowych ustawień, zabezpieczeń itd. Oprócz przechowywania w pamięci węzłów statycznych elementów Twoich stron, CDN nazwa.pl dodatkowo umożliwia automatyczną kompresję obrazów na stronach do WebP.

 

Oczywiście, jeżeli zdecydujesz się na nasze rozwiązanie, możemy pomóc Ci w przeniesieniu strony. Nasi technicy mają duże doświadczenie, codziennie migrują rozbudowane serwisy WP na CloudHosting, a klienci obserwują kilkukrotne przyspieszenie działania ich witryn https://www.nazwa.pl/gwarancja/.

 

Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania dot. usług nazwa.pl, możesz napisać do mnie bezpośrednio przez PW 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Odene napisał(a):

A nazwa.pl z dedykowanym cdn nie będzie lepszym rozwiązaniem? Strona nie jest źle zoptymalizowana bo przy małej bazie placówek śmigała 3x szybciej. Po powiększeniu bazy do ponad 7k placówek serwis stopniowo zaczął zwalniać. Mam wrażenie że host tutaj bardzo dużo zmieni.  

 

Kto bogatemu zabroni ;) 

tylko pamiętaj że pakiet CloudHosting WordPress Start a CloudHosting WordPress Pro dzieli mało różnic, jedna z nich w Twoim przypadku jest kluczowa, mianowicie maksymany czas użycia procesora. Zatem jak już tak bardzo chcesz te nazwę to weź ten pakiet pro dla świętego spokoju, potem sobie go zmniejsz na niższy pakiet jak będzie widoczne, że to za dużo.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sempre napisał(a):

 

Kto bogatemu zabroni ;) 

 

Jak się użyje kuponu rabatowego na -20% to nagle nie ma takiej przepaści cenowej w nazwie vs Hostido. Tym bardziej że gadałem z supportem Hostido i wd. ich opinii strona ładuje się szybko. Czuję że oni optymalizacją nie wiele więcej wycisną a jednak oferta serwera + CDN od nazwy wychodzi taniej niż Hostido + CDN płatny. 

 

@itomek czy nazwa ma w cenie jakieś pomoce odnośnie optymalizacji? Który pakiet z nazwy wd. ciebie był by najlepszy w moim przypadku? Mam wrażenie że pro to lekki overkill dla mnie ale może nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj o zaznaczeniu "korzystam z promocji" jeszcze dodatkowo do tego -20% :D, będziesz miał taniej pierwszy rok, ale co do drugiego przedłużenia, trzeciego to już wiadomo wedle regulaminu i umów ;) Generalnie na podstawie Twojego posta, twoich oczekiwań, przy wersji  CloudHosting WordPress Pro wyjdzie ( kilkoma rozsądnymi dodatkami) po roku już bez promocji  ~3400zl/12msc. 

6 godzin temu, Odene napisał(a):

@itomek czy nazwa ma w cenie jakieś pomoce odnośnie optymalizacji? Który pakiet z nazwy wd. ciebie był by najlepszy w moim przypadku? Mam wrażenie że pro to lekki overkill dla mnie ale może nie?

Ta, za dopłatą odpowiednio zakeszują Ci tego potworka i popatrzą co tam poinstalowałeś w banckendzie, sprawdzą które zdarzenia katują procek i będą próbować je wyeliminować.

Cala baze wiedzy odnosnie "cloudhosting wordpress" masz w pomoc-> "Cloudhosting wordpress", masz artykuły jak to się zachowuje wszy w ramach ich infrastruktury. Cięższe rzeczy z pewnością będą diagnozowane 

 

  

7 godzin temu, itomek napisał(a):

CloudHostingiem https://www.nazwa.pl/saas.

A Tomek i usuń te kropeczkę tutaj bo linkujesz sobie do 404 ;)

 

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Odene napisał(a):

czy nazwa ma w cenie jakieś pomoce odnośnie optymalizacji? 

 

Warto najpierw określić, czy faktycznie dodatkowe optymalizacje są niezbędne już na tym etapie, nie zweryfikujemy tego bez uruchomienia witryny z odpowiednimi funkcjonalnościami. Nasi technicy przy migracji weryfikują działanie strony przed przeniesieniem i po przeniesieniu, włączają jeżeli potrzeba Redis, konsultują z Tobą dodatkowe opcje. Jeżeli masz wiedzę, możesz tez sam przenieść stronę, testując jej czasy wczytania przed i po dzięki https://www.test2speed.pl. 

 

4 godziny temu, sempre napisał(a):

Który pakiet z nazwy wd. ciebie był by najlepszy w moim przypadku? Mam wrażenie że pro to lekki overkill dla mnie ale może nie?

 

Możesz wybrać niższy pakiet, aby zweryfikować, czy faktycznie parametry pakietu Pro są niezbędne dla Twojej strony. To, o czym wcześniej pisałem, czyli szybkość taktowania vCPU, a także fakt, że np. bazy danych są na osobnych klastrach i korzystają z dysków Intel Optane, ma kolosalne znaczenie przy podnoszeniu wydajności działania witryny. Do tego integracja z naszym CDN, kompresja obrazów do WebP, szybkie wykonywanie kodu PHP na klastrach WWW itd. Zdradzę też, że wkrótce dodamy również wsparcie dla pluginów LSCache. Więc jeżeli po zastosowaniu odpowiedniej konfiguracji okaże się na przykład, że potrzebujesz więcej czasu dostępności procesora, możesz przejść na wyższy pakiet. Szczegółowe statystyki wykorzystania usługi dostępne są w CloudHosting Panel.

 

4 godziny temu, sempre napisał(a):

A Tomek i usuń te kropeczkę tutaj bo linkujesz sobie do 404

 

Niesforna kropka :), dzięki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2024 o 12:37, Odene napisał(a):

Serwis to Placówkowo - Mapa żłobków i przedszkoli z całej Polski.

OT - Głowy problem to nie hosting, ale WP + Elementor, który tutaj tylko ciąży.Jak by na to nie patrzeć jest, to  katalog obiektów + mapa, ale mapa to i tak  to osobna aplikacja od Google .    Zatem taki  serwis powinien być wykonany jako dedykowane oprogramowanie bez zbędnego bagażu od WP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mion napisał(a):

OT - Głowy problem to nie hosting, ale WP + Elementor, który tutaj tylko ciąży.Jak by na to nie patrzeć jest, to  katalog obiektów + mapa, ale mapa to i tak  to osobna aplikacja od Google .    Zatem taki  serwis powinien być wykonany jako dedykowane oprogramowanie bez zbędnego bagażu od WP.

Zgadza się ale to low budget project. Jak PoC się sprawdzi to będę myślał o przepisaniu. Póki co jest jak jest i chcę wyciągnąć z tego maxa. 

 

@itomek czy nazwa ma w pakietach wp opcję stagingu? Czy jak się weźmie niższy pakiet i stwierdzicie że potrzebny wyższy to upgrade na rok nadal będzie w promocyjnej cenie? Myślę że to wyjdzie po pierwszym miesiącu.

 

@sempre rozumiem że po roku zrobi się bardzo drogo. Zobaczymy czy się sprawdzi, jak nie to się przyniosę gdzieś indziej. Jak się sprawdzi i będę zadowolony to serwis na to zarobi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Odene napisał(a):

Zgadza się ale to low budget project.

Wiec tym bardziej zainteresuj się Hostido, gdzie stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry i  po ten serwis w obecnej formie w zupełności wystarczy.
WP ma coś takiego jak cache redis, a hostido też redisa w swojej ofercie w ramach niskobudżetowych pakietów 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Odene napisał(a):

Czy jak się weźmie niższy pakiet i stwierdzicie że potrzebny wyższy to upgrade na rok nadal będzie w promocyjnej cenie? Myślę że to wyjdzie po pierwszym miesiącu.

 

Zmiana planu hostingowego na wyższy w trakcie okresu abonamentowego to dopłata różnicy w cenie, obliczanej proporcjonalnie do czasu, jaki pozostał. 

 

6 minut temu, Mion napisał(a):

WP ma coś takiego jak cache redis

 

Zgadzam się z @Mion, warto korzystać z Redis.

 

@Odene w każdym pakiecie CloudHosting w nazwa.pl masz w cenie cache Redis i Memcached.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mion napisał(a):

Wiec tym bardziej zainteresuj się Hostido, gdzie stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry i  po ten serwis w obecnej formie w zupełności wystarczy.
WP ma coś takiego jak cache redis, a hostido też redisa w swojej ofercie w ramach niskobudżetowych pakietów 👍

Problem polega na tym że to prawie żaden upgrade w stosunku do tego co mam teraz na Chemicloud. Mam tutaj Redis cache i Memcached a do tego sprawny staging którego się nie doszukałem na Hostido. 

 

3 minuty temu, itomek napisał(a):

 

@Odene w każdym pakiecie CloudHosting w nazwa.pl masz w cenie cache Redis i Memcached.

 

Rozumiem, a co ze staging env?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Odene napisał(a):

Problem polega na tym że to prawie żaden upgrade w stosunku do tego co mam teraz na Chemicloud.

Więc po co na siłę chcesz się przenosić ?  Nie obawiaj się użytkownicy nie zabiją hostingu. To jest trudny rynek, gdyż przedszkola maja swoje strony, więc nie wbijesz nagle w top 1 z tego typu agregatorem przedszkoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.