Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o nazwa.pl


Mion
Wiadomość dodana przez theqkash

Chcesz znaleźć opinie o nazwa.pl? Dobrze trafiłeś! Jeśli szukasz hostingu w nazwa.pl, serwerów w nazwa.pl lub chcesz uzyskać informację o rejestracji domen w nazwa.pl - ten temat jest idealny.

Rekomendowane odpowiedzi

W rozważaniach należy wyjść od tego, że DNS Anycast jest usługą bezpłatną dla każdej domeny rejestrowanej w nazwa.pl. Jeżeli danej domeny nie można u nas zarejestrować, opłata za DNS Anycast jest ustalona na 10 zł netto / rok. 

 

Nie oferujemy rejestracji wszystkich typów domen internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale Twoja odpowiedź na mojego poprzedniego posta to znowu typowy, forumowo-marketingowy bełkot.

 

To tylko potwierdza to, co wszyscy ma tym forum wiedzą. Że rejestracja i odnowienie domen w nazwa.pl są drogie, a opłaty za DNS Anycast powodują, że klienci którzy chcą rejestrować i odnawiać domeny za rozsądne ceny jednocześnie hostując swoje strony w nazwie są zmuszeni do dopłacenia, albo rezygnacji z usług nazwy.

 

Dziękuję że to potwierdziłeś :)

Edytowane przez samu
Też umiem używać pogrubienia, a co
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, jakie są warunki korzystania z usługi DNS Anycast, napisałem już kilka komentarzy wcześniej. DNS Anycast jest usługą bezpłatną, gdy utrzymuje się domenę w nazwa.pl. Dla domen utrzymywanych w innych firmach, obowiązują dodatkowe opłaty (10 lub 60 zł netto jednorazowo za cały rok, oczywiście poza pierwszym rokiem, gdy usługa jest bezpłatna). 

 

Warto mieć na uwadze to, że utrzymanie domeny w nazwa.pl to szereg korzyści dla użytkownika, które przede wszystkim pozwalają oszczędzić czas i właściwie chronić domenę i usługi z nią związane. Zatem począwszy od możliwości aktywowania wszystkich typów zabezpieczeń dla poczty e-mail (SPF, DKIM z automatyczną cykliczną rotacją kluczy, DMARC), poprzez anycastową technologię DNS'ów, a skończywszy na ich właściwym zabezpieczeniu poprzez DNS over TLS czy DNSSEC - wszystko realizowane jest automatycznie, oszczędzając czas, który użytkownik musiałby poświęcić na ręczne ustawianie poszczególnych funkcjonalności (o ile w ogóle wiedziałby jak to zrobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miesiąc temu było update MariaDB i kto nie zrobił aktualizacji swoich baz musi dodatkowo płacić?

Doliczone do proformy.

Obsługa starszych wersji serwerów baz danych: 147,60 zł.

 

Jestem rozczarowany że nie było żadnego wcześniejszego powiadomienia o konieczności aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, igorex napisał:

Jestem rozczarowany że nie było żadnego wcześniejszego powiadomienia o konieczności aktualizacji.

 

Lista wspieranych baz danych wraz z bezpłatną obsługą na serwerach CloudHosting podana jest na stronie https://www.nazwa.pl/php-i-bazy-danych/ . Bezpłatna obsługa baz MariaDB 10.1 i PostgreSQL 9 zakończyła się 30.06.2021 r., ale Ci użytkownicy, którzy wykorzystywali te bazy w ramach swojego hostingu, do końca okresu abonamentowego, na jaki był aktywny serwer, otrzymali te wsparcie bez opłat. Wysyłaliśmy natomiast mailingi z informacjami, że należy dokonać upgrade i że takie wsparcie dla MariaDB 10.1 i PostgreSQL 9 kończy się 30.06.2021 r. Miało to miejsce 21 grudnia 2020 r.

 

Nie ma problemu, aby usunąć dodatkową opłatę za obsługę starych baz danych z proformy - wystarczy użyć migratora baz danych dostępne w CloudHosting Panel i po wykonaniu upgrade bazy danych - zgłosić do nas taką uwagę informację mailowo lub telefonicznie. 

 

Opis procedury upgrade'u jest dostępny m.in. w naszym Centrum Pomocy: https://www.nazwa.pl/pomoc/baza-wiedzy/zarzadzanie-baza-danych/#migracja-mariadb-105

Edytowane przez itomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, itomek napisał:

 

Wysyłaliśmy natomiast mailingi z informacjami, że należy dokonać upgrade i że takie wsparcie dla MariaDB 10.1 i PostgreSQL 9 kończy się 30.06.2021 r. Miało to miejsce 21 grudnia 2020 r.

 

21 grudnia 2020 nie byłem jeszcze klientem.

A co do informacji na Waszej stronie, to naprawdę jako klient mam ciągle na nią wchodzić żeby być na bieżąco z Waszymi zmianami? Przecież o zmianach klient powinien być informowany, prawda?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, igorex napisał:

21 grudnia 2020 nie byłem jeszcze klientem.

 

Rozumiem, myślałem, że konto dla którego wystawiona jest proforma ma ponad roku, skoro teraz przypada jego odnowienie. Może terminy się po prostu zazębiły. :)

 

Tak, czy inaczej, migracja bazy danych to kilka chwil za pomocą CloudHosting Panel. Przesłałem link w poprzedniej odpowiedzi. Migrator robi to automatycznie, działa wówczas i stara baza, i nowa. Można sobie swobodnie sprawdzić po migracji połączenie do nowej bazy, czy wszystko działa tak, jak powinno. 

 

Jeżeli będzie jakiś problem związany z bazami po migracji, proszę o PW.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, igorex napisał:

21 grudnia 2020 nie byłem jeszcze klientem.

 

Jeszcze w uzupełnieniu do poprzedniej odpowiedzi napiszę, że od  ponad roku, bo od 1 września 2020 r. na serwerach można zakładać bazy MariaDB w wersji 10.5 (https://www.nazwa.pl/blog/najnowsza-wersja-mariadb-10-5-5-i-postgresql-12-4), która ma wsparcie do czerwca 2025 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, igorex napisał:

Konto zarejestrowałem pod koniec grudnia. Pamiętam, bo to była pilna sprawa i musiałem szybko przenieść się ze starego hostingu.

 

Tak jak wspomniałem, od 1 września 2020 r. była możliwość zakładania baz w MariaDB 10.5, która to wersja ma wsparcie do 24 czerwca 2025 r. Wprowadzenie baz MariaDB 10.6 niczego nie zmieniło w tym zakresie. Jeżeli jest jakiś kłopot z migracją bazy z 10.1 do wersji 10.5 lub 10.6 z wykorzystaniem naszego migratora, tak jak pisałem - proszę o PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystkie bazy które zakładałem były w najnowszej dostępnej wersji, bo kto by zakładał w starej. W momencie rejestracji konta wordpress cloud jest domyślnie zainstalowana jedna instalacja Wordpress i to ona była w wersji starszej, 10.4

Wczoraj usunąłem wiec nie potwierdzę screenem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, szuwarekmini napisał:

Ale wiem, wiem... pakiet dodatków, super ficzerów w cenie "bla bla"

 

Tak, jak napisałeś. Cena domeny zawiera w sobie usługi dodatkowe, a także 24h/7 support. To, za co trzeba płacić informatykom, w nazwa.pl klient otrzymuje w ramach wykupionej usługi. Przez całą dobę. Co do samej zmiany cennika m.in. dla domen (o wspomniane 30 zł w skali roku), wynika on - jak zostało zacytowane przez theqkash'a - po prostu ze zmiany otoczenia biznesowego. I tu bez wdawania się w szczegóły z tym związane. Wszystko, jak najdelikatniej można, opisaliśmy w mailu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kapitan_Bomba napisał:

Podasz przykład sytuacji, której usługa rejestracji domena wymaga takiego wsparcia?

 

Jest wiele takich sytuacji. Nie każdy zna się na kwestiach związanych chociażby z zarządzaniem strefą DNS domeny, w tym jakimiś indywidualnymi ustawieniami jej konfiguracji. Internet nie śpi, a takie 24h/7 wsparcie to element usługi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 16:47, itomek napisał:

Nie każdy zna się na kwestiach związanych chociażby z zarządzaniem strefą DNS domeny, w tym jakimiś indywidualnymi ustawieniami jej konfiguracji.

 

image.thumb.png.a3e8d8d14a71af68bd930c8c7c527be3.png

https://www.nazwa.pl/uslugi-it/

Z tego co widzę konfiguracja domeny pod preferencje użytkownika jest płatna dodatkowo 200 PLN NETTO.

Edytowane przez Jakub
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jakub napisał:

konfiguracja domeny pod preferencje użytkownika

 

Zacytowana usługa to wykonanie czynności za użytkownika. Kto chce, może z niej skorzystać, ale warto mieć na uwadze, że nasz Dział Obsługi Klienta telefonicznie i mailowo udziela wszystkich niezbędnych informacji w zakresie obsługi domeny. Myślę, że w ramach takiej pomocy, nawet osoba bez wiedzy technicznej poradzi sobie z realizacją tego, co chce osiągnąć i co musi zrobić. Jeżeli masz u nas jakiekolwiek usługi, możesz bez problemu przekonać się, jak kompetentne i wszechstronne wsparcie i szczegółowe informacje są przez nas udzielane. Nierzadko w takich sytuacjach prowadzimy klientów "za rękę" od początku do końca jakiegoś procesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, itomek napisał:

Zacytowana usługa to wykonanie czynności za użytkownika.

Czyli tak jak napisałem, konfiguracja domeny pod preferencje użytkownika - 200PLN NETTO to sporo kasy jak na dodawanie rekordów.

17 godzin temu, itomek napisał:

Nierzadko w takich sytuacjach prowadzimy klientów "za rękę" od początku do końca jakiegoś procesu.

Jest też masa innych hostingów które mają również pomocny support.

W dniu 29.12.2021 o 12:50, itomek napisał:

Cena domeny zawiera w sobie usługi dodatkowe, a także 24h/7 support.

Może konkretnie napisać po co komu support 24/7 dla domeny?

 

Ps. Życzę szczęśliwego nowego roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, theqkash napisał:

nie wnosiły nigdy ani o starsze wersje PHP

 

W przypadku, gdy ktoś korzysta  z określonej wersji PHP, która przestaje być wspierana zgodnie z https://www.nazwa.pl/php-i-bazy-danych/ to w ramach odnowienia hostingu przesyłana jest propozycja, aby tę usługę utrzymać. Nie mamy możliwości ani prawa ingerować w ustawienia serwerów (samodzielnie migrować bazy danych, zmieniać wersje PHP itd.). W każdym przypadku klient ma możliwość skontaktować się z nami - otrzyma instrukcję migracji baz danych czy instrukcję zmiany wersji PHP. Te informacje przedstawiamy również w naszym Centrum Pomocy https://www.nazwa.pl/pomoc/. To miejsce gdzie nawet osoby "nietechniczne" będą w stanie uzyskać wiedzę, jak wprowadzić jakieś ustawienia na hostingu (krok po kroku, łącznie ze screenami z CloudHosting Panel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby nietechniczne zobaczą fakturę za prawie 2000 to mam nadzieję, że przyjdą do ludzi takich jak ja, z prośbą, aby zmigrować ich gdzieś, gdzie nie działają takie hm, formy naliczania opłat za hosting zwykłej strony na WordPressie w postaci dość wysoko narzuconej kwoty podstawowej i jeszcze dodatków za jakieś kurioza. Nawet bez tych dodatków "deprecated" to nadal jest 1500zł za utrzymanie pojedynczego hostingu i domeny.

 

Wydaje mi się, że niektórzy mogą odnieść wrażenie, że żerujecie na niewiedzy właśnie ludzi nietechnicznych, oferując im szereg usług, o których nie mają pojęcia i płacą właśnie za to, że nie mają pojęcia.

 

Smutne to i przykre, że tak rynek wygląda i tak trzeba walczyć o pieniądze.

 

Brak mi chyba słów, żeby to jakoś nazwać nie używając słów powszechnie uważanych za obraźliwe, więc nie użyję żadnego z nich i niech każdy nazwie jak uważa.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej chwili można się z nami skontaktować, omawiając ewentualne możliwości optymalizacji kosztów. W zakresie typu i rodzaju usług, każdy klient może wybrać sobie to, co akurat mu w tej chwili odpowiada i jest mu potrzebne. Jeżeli do optymalizacji potrzebne są zmiany w zakresie konfiguracji, udzielamy klientom zawsze pełne wsparcie, prowadząc ich krok po kroku przez wszystkie niezbędne ustawienia. Po to wysyłamy klientom proformy a nie zobowiązania do zapłaty, aby każdy klient mógł przeanalizować swoje potrzeby na kolejny rok i odnowić te usługi, które faktycznie są mu potrzebne lub które musi odnowić, aby jego strona działała poprawnie.

Edytowane przez itomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

10k :P Przecież to taniej wyjdzie dedyk z pełną administracją :P

 

Ja wczoraj też migrowałem klienta  "Po raz kolejny próbuje wy.... kasę za opłaty roczne, za jakieś starsze wersje itp. Raz 100 zł raz 200, a teraz 1100, więc to już za dużo. "

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.