Skocz do zawartości

igorex

Użytkownicy
 • Ilość treści

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez igorex

 1. Brzmi skomplikowanie, ale poczytam. Dzięki.
 2. Wstyd zadawać lamerskie pytania, ale kiedyś z logów usunąłem wszystkie foldery i padło apache. Wszystkie Logi ze screena można śmiało usunąć?
 3. Ok dzięki. Chciałem się upewnić że mail nie jest niezbędny na serwerze. Minimalna czysta dystrybucja i instalowanie co niezbędne to plan b i zrobię to jak przy aktualnej konfiguracji coś spierniczę.
 4. Kolejne pytanie, czy można odinstalować postfix i całkowicie wyłączyć email? Nie korzystam z maili na tym serwerze a w logach widzę masę prób logowania,
 5. Właśnie popsułem. Instalacja mod security wywaliła mi apache. Miałem nadzieje, że to nieco łatwiejsze będzie.
 6. Chcę umieć skonfigurować serwer tak, aby bez problemu chodziły na nim blogi na wp. Bez padów, doklejania kodów do wpisów itp.
 7. Kupiłem nowego vps żeby się podszkolić w administracji. Zainstalowałem debiana, panel ispconfig3 śmiga (apache i php), email chwilowo wyłączyłem bo kiedyś miałem problemy z konfiguracją. Zmieniłem port ssh, zainstalowałem fail2ban. Jakie następne kroki? Pominąłem coś? Czegoś brakuje?
 8. Wszystko padło, panel ispconfig, bazy, zużycie ramu na 100%. Sporo mnie kosztowała próba naprawy przez administratora, ale na szczęście robię regularnie kopie plików i baz, więc połowę stron już udało się przenieść na inny hosting i działają. Dzięki wszystkim za rady i kontakt mailowy.
 9. Odpisałem właśnie na maila. Człowiek chciał zaoszczędzić na vps bez administracji, awaria w sobote i problem.
 10. Mam w 100% pełną partycję dev/sda1 , być może przez to serwer leży. sudo apt clean nic nie dało Nie chcę wklejać na pałe wygoglowanych komend Jak zwolnić trochę miejsca na dysku?
 11. Przeciążenie nie jest z powodu ruchu, bo ten mam łącznie mniej niż 2tys uu dziennie, a w weekendy jak teraz to nie ma nawet 500. Wp to strony z artykułami, zoptymalizowane. Zawiecha serwera jest regularna, niemal zawsze w weekend i co miesiac Na konfiguracji się nie znam, instalację zrobiłem ją sam korzystając z google i jestem pewien że tu gdzieś popełniłem błąd. VPs w ovh 1 vCore 2 GB Debian 9 df -h pokazuje, że dev/sda1 jest w 100% pełny. Dziwne. Trochę obawiam się samodzielnego czyszczenia logów itp Jakieś rady?
 12. VPS stoi na ovh. Co miesiac zalicza pad (przeciążenie, brak połączenia z bazami) i nie mam pojęcia z jakiego powodu. Stoją tylko 4 wordpressy z małym ruchem. Już raz zlecałem poprawki ale one niestety niewiele poprawiły. Szukam kogoś dobrze obeznanego kto sprawdzi co jest nie tak, zaktualizuje przy okazji itp. System to debian panel ispconfig3 igorex [małpa] zoho [kropka] com
 13. Co ok 6tygodni jakiś spamer dokleja kod do postów na moich wordpressach. Zmieniłem prefiksy w bazach i kod już nie jest doklejany, ale ten ktoś nadal próbuje i zawiesza mi vpsa. Nie ma Firewalla bo jako laik nie umiem go skonfigurować. Szukam kogoś konkretnego kto zabezpieczy vpsa. Vps jest z ovh, system debian i panel ispconfig 3 igorex [małpa] zoho [kropka] com Już nieaktualne, zgłosił się forumowicz, dziękuje.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.