Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o nazwa.pl


Mion
Wiadomość dodana przez theqkash

Chcesz znaleźć opinie o nazwa.pl? Dobrze trafiłeś! Jeśli szukasz hostingu w nazwa.pl, serwerów w nazwa.pl lub chcesz uzyskać informację o rejestracji domen w nazwa.pl - ten temat jest idealny.

Rekomendowane odpowiedzi

@theqkash screen z proformą bez znajomości parametrów niewiele mówi. Napisz, że chodzi o 1500 GB limitu dyskowego, do tego możliwość wysyłki 100.000 maili na miesiąc, wszystko na dedykowanym IP, w technologii cloud z konteneryzacją LXC dla zwiększonego bezpieczeństwa i gwarancją zasobów 4 vCPU i 8 GB RAM. Przypomnę SLA 99,9% i wsparcie techniczne email/telefon 24h/7. W tym wypadku wychodzi kwota rzędu niecałych 660 zł netto miesięcznie. Mamy też tańsze serwery, np. 100 GB w cenie odnowienia nieco ponad 30 zł netto miesięcznie. Wszystko zależy od tego, kto co potrzebuje.

 

31 minut temu, Mega napisał:

kasę za opłaty roczne, za jakieś starsze wersje

 

Wszyscy wiemy, że nie ma konieczności korzystania ze starego oprogramowania, które nie jest wspierane. Zachęcamy wszystkich użytkowników do zmiany wersji PHP/baz danych, w trakcie kontaktów telefonicznych konsultanci instruują użytkowników jak krok po kroku to zrobić. W CloudHosting Panel dostępne są automatyczne migratory baz, podobnie jak dostępna możliwość przełączenia wersji PHP. 

Edytowane przez itomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, itomek napisał:

@theqkash screen z proformą bez znajomości parametrów niewiele mówi. Napisz, że chodzi o 1500 GB limitu dyskowego, do tego możliwość wysyłki 100.000 maili na miesiąc, wszystko na dedykowanym IP, w technologii cloud z konteneryzacją LXC dla zwiększonego bezpieczeństwa i gwarancją zasobów 4 vCPU i 8 GB RAM. Przypomnę SLA 99,9% i wsparcie techniczne email/telefon 24h/7. W tym wypadku wychodzi kwota rzędu niecałych 660 zł netto miesięcznie. Mamy też tańsze serwery, np. 100 GB w cenie odnowienia nieco ponad 30 zł netto miesięcznie. Wszystko zależy od tego, kto co potrzebuje.

 

 

Wszyscy wiemy, że nie ma konieczności korzystania ze starego oprogramowania, które nie jest wspierane. Zachęcamy wszystkich użytkowników do zmiany wersji PHP/baz danych, w trakcie kontaktów telefonicznych konsultanci instruują użytkowników jak krok po kroku to zrobić. W CloudHosting Panel dostępne są automatyczne migratory baz, podobnie jak dostępna możliwość przełączenia wersji PHP. 


Ok, cut the bullshit. Zapomniałeś @itomekco to za miejsce - tutaj nie tolerujemy ściemy i propagandy.

Niezależnie od wszystkiego, 10k na "hosting współdzielony" to tak jakby płacić cenę kilku domów za ledwie apartament w blokach. 1/4 takiego budżetu można przeznaczyć na to co mówisz, czyli wysyłkę takiej ilości maili, ewentualne dedykowane adresy IP czy zewnętrzny storage, ale oczywiście to tylko kwestia "oferty".

LXC powiadasz dla bezpieczeństwa? Kurde, chyba powinienem się zainteresować troszkę bardziej waszym hostingiem. Potwierdź proszę: http://phpinfo80.nazwa.pl/ - czy to jest przykład hosta z LXC? Jeżeli tak, to jaką wersję LXC uruchamiacie w takim, dość mocno archaicznym pod kątem konteneryzacji środowisku, hm? Może mógłbyś się podzielić konkretną wersją lxcfs.

Wspominasz o pewnej technologii - LXC, następnie o "gwarancji zasobów" - proszę, powiedz w jaki sposób jest to realizowanie w środowisku cloud nazwa.pl - TECHNICZNIE na podstawie tejże "bezpiecznej konteneryzacji LXC".

"Wszyscy wiemy, że nie ma konieczności korzystania ze starego oprogramowania, które nie jest wspierane." - otóż to, tak więc pochwal się proszę w jakich wersjach ta "konteneryzacja" jest u was realizowana.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spoofy napisał:

Zapomniałeś @itomekco to za miejsce

 

Chcesz przetestować dostępność zasobów - nic bardziej prostszego. Możesz uruchomić hosting na 30 dni i bezkosztowo wywołać X procesów, weryfikując ile czasu się wykonują, na tej podstawie weryfikując dostępne zasoby. Nie wklejaj linku do wyniku PHP info z tego typu pytaniami, tylko wykaż swoje umiejętności próbując wyjść poza kontener, w którym działają na CloudHostingu procesy Apache'a czy PHP. 
 

12 minut temu, Spoofy napisał:

[...]Może mógłbyś się podzielić konkretną wersją[...]

[...]otóż to, tak więc pochwal się proszę[...]

 

Te informacje, które mają jakiekolwiek znaczenie dla usługi, którą oferujemy, są prezentowane na stronie, w pełnej specyfikacji i w parametrach bezpieczeństwa. To, co nie jest istotne, nie jest publikowane. Duża część informacji możesz sobie sprawdzić samodzielnie. Nie znam poważnych firm, które wszem i wobec ogłaszają swoje know-how. Tak. Wersje oprogramowania, ich konfiguracji, indywidualne modyfikacje to know-how firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, itomek napisał:

 

Chcesz przetestować dostępność zasobów - nic bardziej prostszego. Możesz uruchomić hosting na 30 dni i bezkosztowo wywołać X procesów, weryfikując ile czasu się wykonują, na tej podstawie weryfikując dostępne zasoby. Nie wklejaj linku do wyniku PHP info z tego typu pytaniami, tylko wykaż swoje umiejętności próbując wyjść poza kontener, w którym działają na CloudHostingu procesy Apache'a czy PHP. 
 

 

Te informacje, które mają jakiekolwiek znaczenie dla usługi, którą oferujemy, są prezentowane na stronie, w pełnej specyfikacji i w parametrach bezpieczeństwa. To, co nie jest istotne, nie jest publikowane. Duża część informacji możesz sobie sprawdzić samodzielnie. Nie znam poważnych firm, które wszem i wobec ogłaszają swoje know-how. Tak. Wersje oprogramowania, ich konfiguracji, indywidualne modyfikacje to know-how firmy. 


Zadałem pytania - bez odpowiedzi. Nie chcesz odpowiedzieć, bo wszystko to co w tym momencie jako przedstawiciel nazwa.pl powiedziałeś to bullshit.

Otóż w LXC nie ma gwarancji zasobów - nie możesz alokować pamięci na sztywno a terminy w stylu "vcpu" można sobie wsadzić między bajki - równie dobrze można stworzyć kontener z miliardem vcpu, ale rzeczywiście ile będzie mocny i w jaki sposób jest ona współdzielona na danej maszynie to już inna kwestia.

Widzisz, kolejny raz technicznie wpadłeś jak przysłowiowa śliwka w kompot - nie to miejsce iTomeczku ;)
W pierwszej kolejności chwalisz się, rzucając byle techniczne stwierdzenie, po czym wykluczasz się w następnym zdaniu.

Aby sprostować - podany link to przykład, ukazujący Ubuntu 18.04, z nie najświeższą gamą oprogramowania, a co za tym idzie - LXC jest tutaj w stanie mocno deprecated, co z resztą sami twórcy podkreślają ;) O żadnym partnerstwie z  cannonicalem w tej materii nie słyszałem, zatem niestety średnio wygląda takie środowisko, również pod kątem bezpieczeństwa. 

Jeżeli publiczny phpinfo() lub wszystkie parametry techniczne danej usługi to "know-how" to niestety (nie pierwszy raz) mylisz pojęcia.
 

Cytat

Możesz uruchomić hosting na 30 dni i bezkosztowo wywołać X procesów

Darmowy tip security już ode mnie otrzymaliście w gratisie, natomiast jeżeli interesuje was pełny audyt to zapraszam do kontaktu na PW. Niemniej jednak gdyby ktokolwiek chciał przetestować, jest to bardzo proste do weryfikacji ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, Spoofy napisał:

podany link to przykład, ukazujący Ubuntu 18.04

 

Odnośnie Ubuntu na CloudHostingu zapraszam tu: https://www.nazwa.pl/blog/aktualizacja-systemu-operacyjnego-na-hostingu-w-nazwapl

 

Linkujesz do zasobu, który nie ma na celu ukazania oprogramowania serwerowego, tylko konfiguracji konkretnej wersji PHP. Dlatego napisałem Ci - najpierw sprawdź o czym chcesz napisać, uruchamiając usługę.

 

19 minut temu, Spoofy napisał:

w LXC nie ma gwarancji zasobów

 

Widzę, że nie masz zielonego pojęcia, jak działa CloudHosting, a mimo to głosisz swoje teorie. Rozumiem, bo to nie pierwsza tego typu Twoja wypowiedź na tym forum, ale nie wciągniesz mnie w swoje dywagacje. Obiecuję Ci, że za kilka dni opublikujemy u siebie na blogu ciekawy materiał, w pewnym stopniu zainspirowany tą rozmową. Jak go przeczytasz, a potem przetestujesz usługę, którą oferujemy, to będziemy mogli podyskutować. Mam nadzieję, że będzie to wówczas rozmowa na argumenty, w których wykażesz swoją wiedzę z zakresu technologii cloud z gwarancją zasobów i możliwości wykorzystania konteneryzacji.

 

Tak więc chwila cierpliwości 😉

Edytowane przez itomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, itomek napisał:

 

 

Zapraszam tu: https://www.nazwa.pl/blog/aktualizacja-systemu-operacyjnego-na-hostingu-w-nazwapl

 

Dlatego napisałem Ci - najpierw sprawdź o czym chcesz napisać, uruchamiając usługę.

 

 

Widzę, że nie masz zielonego pojęcia, jak działa CloudHosting, a mimo to głosisz swoje teorie. Rozumiem, bo to nie pierwsza tego typu Twoja wypowiedź na tym forum, ale nie wciągniesz mnie w swoje dywagacje. Obiecuję Ci, że za kilka dni opublikujemy u siebie na blogu ciekawy materiał, w pewnym stopniu zainspirowany tą rozmową. Jak go przeczytasz, a potem przetestujesz usługę, którą oferujemy, to będziemy mogli podyskutować. Mam nadzieję, że będzie to wówczas rozmowa na argumenty, w których wykażesz swoją wiedzę z zakresu technologii cloud z gwarancją zasobów i możliwości wykorzystania konteneryzacji.

 

Tak więc chwila cierpliwości 😉


Zapraszaj tam, gdzie jest produkcja i usługi.

Dobrze, niech i tak będzie - w takim układzie traktuję Twoją wypowiedź jako deklarację dyskusji na łamach naszego forum na temat publikacji którą tam znów wysmarujecie, apropos "konteneryzacji LXC w usłudze Cloud" nazwa.pl.

Mam na tyle zielonego pojecia jak działa wasz "CloudHosting", przenosząc klientów którzy narzekają na wydajność czy cenę. Mam też troszkę doświadczenia zdobytego u kilku graczy z topki pod kątem obsługi czy wdrażania różnych technologii, także dość dobrze orientuję się kto w jaki sposób i z czego korzysta, zaś w kwestii konteneryzacji LXC nadepnąłeś troszkę na wrażliwy temat, gdyż raczkujecie w czymś z czym mam doświadczenie od wielu lat w przeróżnych środowiskach ;)

Nie zapomnij tylko proszę zaznaczyć jaka wersja cgroups jest wykorzystywana i w jaki sposób ma to znaczenie pod kątem "gwarancji zasobów" w jajku 5.4 ;)

Zatem czekamy z niecierpliwością na publikację, bo na chwilę obecną to dość słabo wygląda to "know-how" nazwa.pl.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spoofy napisał:

Zapraszaj tam, gdzie jest produkcja i usługi.

 

Ależ przecież zaprosiłem Cię na samym początku na 30 dniowy test. Nie chcesz skorzystać, a szkoda. Być może znasz jakieś usługi, ale widzę, że słabo znasz nasze, skoro powątpiewasz. Jeżeli masz doświadczenie w takich środowiskach, to zainteresuj się tym, jak to jest zrobione u nas. Pewne elementy wychwycisz bez mojej podpowiedzi. Zrób audyt, każdy chyba tutaj będzie ciekawy jego wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, itomek napisał:

 

Ależ przecież zaprosiłem Cię na samym początku na 30 dniowy test. Nie chcesz skorzystać, a szkoda. Być może znasz jakieś usługi, ale widzę, że słabo znasz nasze, skoro powątpiewasz. Jeżeli masz doświadczenie w takich środowiskach, to zainteresuj się tym, jak to jest zrobione u nas. Pewne elementy wychwycisz bez mojej podpowiedzi. Zrób audyt, każdy chyba tutaj będzie ciekawy jego wyników.


Tak jak wspomniałem - jeżeli jako oficjalny przedstawiciel nazwa.pl oczekujesz audytu, zapraszam do kontaktu PW w celu przygotowania oferty. Jeżeli wasi "specjaliści" w taki sposób wdrażają technologię, to rozumiem tak pilną potrzebę przeprowadzenia audytu, lecz może jeżeli nie ja to chociaż skieruję w odpowiednim kierunku, bo pomoc jak widać jest tutaj potrzebna.

Ciekaw jestem, w jaki sposób technicznie chciałbyś "zagwarantować" alokację pamięci z wykorzystaniem LXC, w szczególności w takim środowisku jakie posiada nazwa.pl.

Tak jak napisałeś - czekamy na publikacje, wtedy podyskutujemy, bo na razie wszystko co piszesz i pokazujesz ukazuje czarno na białym waszą, dobrze znaną "jakość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Spoofy napisał:

to rozumiem tak pilną potrzebę

 

Nie rozumiem, po co te ciągłe złośliwości z Twojej strony. Chcesz mi coś udowodnić, to nie rzucaj hasłami tylko konkretami. Sam pouczasz mnie w sprawie profesjonalizmu forum, a wypisujesz komentarze jak na Pudelku. 

 

8 minut temu, Spoofy napisał:

jeżeli jako oficjalny przedstawiciel nazwa.pl oczekujesz audytu

 

Nie oczekuję. Natomiast jak każdy tutaj oczekuję rzeczowej rozmowy, a nie rzucania hasłami nie wiadomo po co. Sam potwierdzasz swoimi wypowiedziami, że nie wiesz, jak działa nasza usługą. I próbujesz złośliwościami i uszczypliwościami sprowokować mnie do dalszej dyskusji. Jeżeli jesteś informatykiem, który ma wystarczającą wiedzę, zaprezentuj ją dokonując własnych audytów. Nie dla mnie, ale dla siebie, żeby mieć konkretny argument do rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spoofy napisał:

Otóż w LXC nie ma gwarancji zasobów - nie możesz alokować pamięci na sztywno a terminy w stylu "vcpu" można sobie wsadzić między bajki - równie dobrze można stworzyć kontener z miliardem vcpu, ale rzeczywiście ile będzie mocny i w jaki sposób jest ona współdzielona na danej maszynie to już inna kwestia.

Chyba kolega nigdy z lxc nie korzystał, nie administrował. Takie operacje na lxc odbywają się za pomocą cgroups w identyczny sposób działa cagefs w cloudlinux, który aktualnie większość hostingów stosuje. Więc przy dobrze napisanym nadzorcy można takimi zasobami sterować. Oczywiście można zastosować kubernetes z jego rozwiązaniami i będzie to znacznie prostsze. 
 

 

1 godzinę temu, Spoofy napisał:

Aby sprostować - podany link to przykład, ukazujący Ubuntu 18.04, z nie najświeższą gamą oprogramowania, a co za tym idzie

Nie wiem gdzie tam jest ubuntu 18.04, jak wszystko wskazuje na 16.04.
 

Edytowane przez st220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię, bo widzę, że temat jest być może (nie)celowo zaciemniany.

 

Gwarancja dostępności  zasobów nie jest realizowana przez LXC. Odpowiada za nią mechanizm przełączania kontenerów między serwerami w klastrze.  LXC służy wyłącznie do tworzenia kontenera. 

 

Zainteresowani tematyką konteneryzacji LXC na CloudHostingu niedługo przeczytają ciekawe informacje na naszym blog. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
11 minut temu, theqkash napisał(a):

 jakiego typu logi klient może uzyskać bezpłatnie/samodzielnie, a za jakie pobierana jest opłata 200zł netto za "Usługę IT"?

 

Klient ma możliwość samodzielnego pobrania logów error_log i access_log z poziomu CloudHosting Panel. 

 

20230406_CloudHosting_Panel_logi_error_log_access_log_nazwapl.thumb.png.7a42ab1706697820666709ab2b706d33.png

 

Usługi IT to opcja dla tych użytkowników, którzy z jakiejś przyczyny nie chcą samodzielnie pobrać logów dostępu z CloudHosting Panel, tylko chcą, aby to zrobił to nasz Dział Obsługi Klienta i przekazał je w wiadomości mailowej (jako załącznik). Oprócz logów access_log i error_log, w ramach Usług IT, można też zawnioskować o udostępnienia logów slow_log dla baz danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego to konkretnie wina, ale kilka serwerów DNS (między innymi DNSy OVH) nie chcą dziś odpowiadać na zapytania o rekordy domen skierowanych do nazwa.pl. Rekordy domen innych operatorów spływają bez problemu.

 

Cytat

root@s2:~# dig nazwa.pl @213.186.33.99 +short

root@s2:~# dig home.pl @213.186.33.99 +short
212.85.96.183
 

 

Powoduje to, że nie da się wymieniać korespondencją z klientami nazwa.pl. Czyżby problem z Anycast?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, theqkash napisał(a):

Nie wiem czego to konkretnie wina, ale kilka serwerów DNS (między innymi DNSy OVH) nie chcą dziś odpowiadać na zapytania o rekordy domen skierowanych do nazwa.pl. Rekordy domen innych operatorów spływają bez problemu.

 

 

 

to najnowsze zabezpieczenia nazwy, zebys nie mogl poznac IP gdzie domena prowadzi. Taki AntyDDOS :D 

 

 

 

  • Haha 1
  • Zażenowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, theqkash napisał(a):

Nie wiem czego to konkretnie wina, ale kilka serwerów DNS (między innymi DNSy OVH) nie chcą dziś odpowiadać na zapytania o rekordy domen skierowanych do nazwa.pl. Rekordy domen innych operatorów spływają bez problemu

 

Sprawdziłem @213.186.33.99 i nie odpowiada na bardzo wiele nazw domen, pytanie czy działa rekusywnie, czy tylko dla domen, które wcześniej były odpytywane z wewnątrz sieci. W przypadku zapytań rekursywnych, osobiście zalecam aby stosować serwery DNS nie operatora tylko serwery DNS ogólnodostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiada na bardzo wiele nazw domen ulokowanych u Was, nie spotkałem się z problemem dla jakichkolwiek innych domen.

 

PS. Wiem że korzystanie z takich serwerów DNS nie jest najlepszym co można robić, ale jednak sporo osób będzie miało problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.