Skocz do zawartości

st220

Użytkownicy
  • Postów

    48
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Ostatnia wygrana st220 w dniu 12 Lutego 2023

Użytkownicy przyznają st220 punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia st220

Doświadczony

Doświadczony (5/14)

  • Rok z rootnode
  • Dyskutant
  • Rozmówca
  • Reakcyjny
  • Z nami od tygodnia

Najnowsze odznaki

16

Reputacja

  1. Widzę, że znowu złapani za rękę kłamiecie. Niestety od lat jest tak że dla większości klientów nie działająca poczta oznacza niedziałający klient webowy. Konfiguracja programu pocztowego jest po prostu za trudna i w większości przypadków ktoś to musi zrobić za nich. Co nie zmienia faktu, że leżało 8 lutego 2023 przez okres 1h i 54 minut. Zdarzają się też sporadyczne przypadki w inne dni, ale to możemy uznać za false positive. Jak widać na załączonym zrzucie rozpoczęło się o 11:21:12 i zakończyło o 13:14:24
  2. Podałam przecież przykład gdzie dla frameworka php żaden hosting nie spełnia pełnych wymagań dla określonej konfiguracji, bo ma za starą wersję bazy lub jej w ogóle nie obsługuje. Podsumować to można jedynie tak, że rynek hostingowy nawet dla php zamknął się na wordpress, prestashop czyli właściwie na wizytówki i mały ecommerce
  3. Miałam o tym pisać z tydzień temu ale sami się przyznaliście. Szukając opinii i informacji na temat ponad 2 godzinnej awarii poczty w Waszej firmie trafiłam na ten piękny profil w Google. Gdzie mimo awarii każdy klient daje najwyższą notę. Idealny świat czyż nie? Spokojnie nie martwcie inni robią to dłuższego czasu, jeszcze bardziej nachalnie. Profile na FB i Google np. cyberfolks, dhosting wyglądają mocno podobnie, tylko dziwnym trafem duża ilość klientów od nich ucieka a opinie mają piękne. Słyszałam od klientów że niektóre firmy za wystawienie opinii w mediach społecznościowych dawały rabat na usługi, coś w tym musi być.
  4. Z wordpressem jest ten problem, że wciąż jest to cms zaprojektowany jako system pod bloga i wychodzi to co chwilę. Dodanie pluginów które są poza core nic nie zmienia w wyglądzie zaplecza które nadal pozostaje takie samo. Myślę, że to jest największy problem o którym pisałam wcześniej. Wordpress to system blogowy łatany pluginami pod celowe zadanie. Dla porównania drupal jest elastyczny i często jest spotykany w tych samych zastosowaniach co wordpress. Ma zasadniczy jeden problem, jest za trudny dla nazwijmy to noobów. Wracając do tematu wątku, cen i domen. Liczba domen .pl spadnie w tym tygodniu poniżej 2.5M co obrazuje sytuacje na rynku.
  5. Z całością wypowiedzi się zgadzam. To jest idealne podsumowanie jak wygląda rynek hostingu w przeciętnym wydaniu. Nie dla profesjonalistów tylko dla zwykłego Kowalskiemu któremu ktoś zrobił stronę na kolanie po znajomości, do tego dorzucamy pocztę często o wielkim rozmiarze bo po co archiwizować dyski mają nieskończoną pojemność i mamy to co mamy. W przypadku bardziej rozbudowanego systemu i tak taka strona ląduje na serwerze / środowisku tego co ją wytworzył, bo wie jak to będzie działać najlepiej. Nie będę się czepiać że wordpress jako platforma blogowa jest do czegoś innego używana, bo już zostało wystarczająco wyjaśnione. Widzę że autor tej wypowiedzi nie ma totalnie pojęcia o czym pisze i nie będę kontynuowała tego wątku. Z resztą to nie jedyna nic nie wnosząca wypowiedź na tym forum.
  6. Przepraszam na wstępie o użycie mocno kontrowersyjnych kolokwializmów. Jak czytam ten wątek to widzę tylko marketingowy bełkot na poziomie podniecania się płacą brutto czy mierzenia sobie przyrodzenia razem z kręgosłupem. Nikt nie posilił się o code review skryptu, co tam na prawdę robi. Można potwierdzić tylko tyle że nie mierzy nic, zupełnie nic. Nie będzie żadnej między najtańszym desktopowym procesorem na rynku które mają częstotliwość taktowania zegaru w okolicy 4GHz, a AMD Epyc za grube tysiące $. Ba nawet biorąc oracle free tier na procesorach arm będziemy mieć lepsze wyniki jak większość firm. Tak w trybie single core. W przypadku procesora intel xeon e2388 mamy Intel® Turbo Boost Technology 2.0 które działa jak na diagramie poniżej W przypadku środowisk zwirtualizowanych można przyjąć że żaden z vpsów w 99,9% przypadków nie będzie miał do dyspozycji cpu o takim taktowaniu. Nie widzę żadnego opisu na jakim webserwerze, jakiej wersji php dotyczy porównanie. Czyli tylko próba dopasowanie tezy do wyników. Dla porównania jeden z najtańszych vpsów na rynku:
  7. Podsumuje te dwie wypowiedzi razem. Rynek hostingowy ogólnoświatowy czyli polski też uparł się na jedno rozwiązanie o którym pisałam wcześniej. Wordpress do wszystkiego. To nie tak działa. Wordpressa to można użyć do mega prostych rozwiązań, dochodzą skomplikowane problemy i zaczyna się rzeźba. Zacznijmy od tego czym jest to spowodowane? Na rynku pojawiła się cała masa frontasiów po bootcampach, kursach i innych cudownych szkołach od 0 do 15k developera, który tak na dobrą sprawę nie potrafią nic. Wyklika taki front do wordpressa i elo czas na csa (nie mylić z cssem). Ich znajomość backendu jest żadna, bo przecież nikt o zdrowych zmysłach znający się na programowaniu nie zrobi tego w javascript. Kolejna sprawa dlaczego też wordpress? Bo są oczywiście bardziej rozbudowane frameworki w php które można użyć tylko jest jeden drobny problem. Przykład z życia wzięty klient ma CRM, który mu "muli" oczywiście autor ma w nosie support tego co wytworzył i szuka firmy która mu pomoże. Przy okazji żeby pomóc bo firma hostingowa dolicza za stare oprogramowanie. Strona stojąca na symfony z bazą postgresql. Robiąc środowisko developerskie aby taką stronę poprawić i używamy tagów latest tworzy się problem, bo takiej strony nie ma gdzie później umieścić. Dlaczego zapytacie? Otóż tylko jedna firma na polskim rynku hostingowym, czyli ta u której obecnie się ten crm znajduje obsługuje prawie najwyższe zalecane wersje softu dla tego framework. Nieobsługuje tylko najnowszej wersji postgresql 15. Nikt nie spełnia pełnych wymagań, więc są 2 opcje albo zagraniczny dostawca lub dedykowane rozwiązanie. Ciąg dalszy dlaczego tylko wsparcie php jest złe. Widać po prostu że rynek hostingowy od ponad 10 lat śpi. Aktualnym trendem są mikroserwisy. Tu jest frontend a tam jest jakieś api które komunikuje się z backendem i bazą danych gdzie indziej. Często te frontendy mogą być mega proste i mega lekkie, bo przecież komunikacja odbywa się z czymś innym gdzie indziej. Dochodzi więc do sytuacji że może być on napisany w czymkolwiek i wystawiony gdziekolwiek, nawet na hostingu współdzielonym tylko jest jeden problem hostingi obsługują tylko php, więc lądują takie strony w cloud na rozwiązaniu serverless. Chcecie przykład? Zobaczcie jak większość stron restauracji obecnie wygląda i gdzie stoją. Podsumowując jak pisałam prawie 2 miesiące temu hosting obecnie nadaje się tylko dla małych biznesów potrzebujących co najwyżej wizytówkę na wordpress czy mały sklep, lekko większy biznes odchodzi od tych rozwiązań i idzie w dedykowane rozwiązania. Póki co ten trend będzie się utrzymywał.
  8. Głównie za tworzenie sztucznych artykułów aby napędzić sprzedaż szkoleń z "cyberbezpieczeństwa".
  9. Miałam poruszyć ten wątek używania wordpressa do wszystkiego, ale stwierdziłam że skoro poruszony został wątek o innych językach to mogę sobie to darować. Widzę jak mocno rynek hostingowy nie ma pojęcia o webdev, a nawet o podejściu do klientów. Pchanie wordpressa do wszystkiego nie jest żadnym rozwiązaniem. Dodatkowo to trend światowy z powodu wykorzystania tanich klepaczy z Azji i podejściu jak w memie poniżej: Webdev AD2022 tak nie działa. Z jednej strony mamy polskich rekinów biznesu JDG którzy potrzebują prostej wizytówki gdzie czasem nawet strona na FB wystarcza. Takim klientom wystarczy generator czy kreator stron internetowych dostarczony przez usługodawce hostingu tylko takich na tym rynku właściwie nie ma. Osoba prowadząca JDG nie zapłaci 2000 czy 5000 złotych agencji czy firmie za zrobienie prostej wizytówki. Drugą stroną współczesnego webdev jest to że backend stoi gdzie indziej AWS, Azure, piwnica klienta. Wymaga to jedynie frontendu wystawionego gdzieś. Przy czym zrobienie takiego rozwiązania w php jest po prostu nie opłacalne. Marki globalne to rozumieją, a w Polsce jak w lesie.
  10. Daje 2 lata i rynek zrobi fikołek. Tak jak napisałam wcześniej hosting w Polsce zatrzymał się w 2010 roku, z resztą jest to ten sam rok kiedy 1und1 weszło na polski rynek. Rynek na tyle wtedy chłonny że co promocja w ovh na dedyki powstawały krzak hosty z kontami za parę złotych aby za parę miesięcy paść. Koszty to jest największy problem tego rynku, część usług jest za tania a inna za droga, więc zaczyna się przerzucanie kosztów operacyjnych na klientów w postaci wyższych opłat za inne usługi jak domeny. Jakoś trzeba to odbić nikt nie będzie dopłacał do interesuje. 90% rynku jest martwe z powodu że większość korzysta z tego samego stacku technologicznego: cloudlinux + cpanel / directadmin + litespeed webserver + mysql (mariadb) + php. Część firm obciąża kosztami za korzystanie ze starszych wersji php, bo przecież po co wymieniać olej w samochodzie przecież jeździ. To jest dobre podejście. Moim ulubionym określeniem jest litespeed server jest szybszy. Nie jest. Ma moduł cache aby przykryć overbooking / overselling. Strona wolno działa? Kliencie włącz redis i memcached. To nie jest rozwiązanie problemu. Mamy prawie 2023 a polski rynek jest nadal skupiony wokół php i mysql. Czasy się zmieniły są inne języki i rozwiązania. Ile firm obsługuje python dla rozwiązań django / flask? Poniżej 5. Ile firm obsługuje postgresql? Poniżej 5. Ile firm obsługuje ruby? 2 Ile firm obsługuje golang? 2, ale tylko jedna oficjalnie. Ile firm obsługuje java? Nie mylić z javascript. Dwie. Ile firm obsługuje mongodb? Kilka. Teraz dochodzimy że trzeba iść w rozwiązanie selfhosted na vps czy cloud np. aws ec2. Tutaj porównując usługi vps z Niemiec z tymi z Polski też jest przepaść. Tak można w nieskończoność wymieniać problemy tego rynku. EOT
  11. st220

    WHMCS vs boxbilling

    W dokumentacji jest jak zrobić własne tłumaczenie, tworzenie biznesu wymaga czasem zaangażowania a nie wszystko na gotowe.
  12. Jakby kolega chodź trochę pomyślał dlaczego tak było i z jakiego powodu tak samo ebay nie wypalił. To by skończył tą bezsensowną dyskusje. Hosting w Polsce jest martwy i tylko poczta go trzyma. Strony o oparte o LAMP są przeżytkiem, czas się w końcu obudzić z tego snu.
  13. Sugeruje spojrzeć na ilość domen .nl i .cz, to tylko oddaje jak słabe jest polskie rozszerzenie. Koleżanka jak już. Chodziło mi o wejście nowego gracza a nie zakup istniejących firm na rynku albo zmianę rezydencji podatkowej.
  14. st220

    Pomoc w wybraniu serwera

    Przede wszystkim trzeba wiedzieć do czego ten serwer ma być. Czy do obróbki big data czy do serwera minecraft w piwnicy. Aktualnie to jest tylko gdybanie
  15. Za chwilę liczba aktywnych domen pl dobije do podobnej liczby. W zestawieniu nask widać spadki, rok zakończy się ze znacznym spadkiem w porównaniu do poprzedniego. Realnie 2020 rok pokazał ile jest aktywnych domen. Uważam że przyszły rok przyniesie zmniejszenie ilości do tej sprzed 10 lat, a kolejny o jeszcze parę lat. Domena pl jest martwa w porównaniu do innych rozszerzeń krajowych w najbliższym regionie. Przyczyny są co najmniej dwa: 1. Trzymanie dużej ilości nazw przez seowców, handlarzy domen którzy chyba liczą na cud przy sprzedaży. Tylko jak ktoś chce kupić w sensownej kwocie to kończy się to fiaskiem. Wtedy wybierane jest inne rozszerzenie, a oni czekają dalej na złoty strzał. 2. Polityka większości pośredników w rejestracji na rynku. Tego nie trzeba opisywać. Branża hostingowo-domenowa na Wisłą zatrzymała się w 2010. Będzie tak gnić w tym stanie aż przyjdzie jakiś podmiot z zagranicy i pozamiata 90% rynku. Wtedy będzie kwik i wielki ból tylnej części ciała.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.