Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o nazwa.pl


Mion
Wiadomość dodana przez theqkash

Chcesz znaleźć opinie o nazwa.pl? Dobrze trafiłeś! Jeśli szukasz hostingu w nazwa.pl, serwerów w nazwa.pl lub chcesz uzyskać informację o rejestracji domen w nazwa.pl - ten temat jest idealny.

Rekomendowane odpowiedzi

 

2 minuty temu, itomek napisał:

Nie można korzystać z zewnętrznych serwerów DNS, jeżeli domena ma pracować na serwerze CloudHosting / CloudMail. Nie ma znaczenia, do kogo taki serwer DNS należy. Ustawienie domeny na serwerze CloudHosting / CloudMail wymaga skierowania domeny na serwery DNS Anycast. 

 

Czyli innymi słowy nie ma możliwości:

- utrzymywania na Waszym hostingu domeny nie opłacanej u Was, bez ponoszenia dodatkowych kosztów Anycasta czy tego całęgo pakietu "Bezpieczna domena" po pierwszym roku

- posiadania hostingu w nazwa.pl do którego ruch przechodzi przez cloudflare

 

Proszę o potwierdzenie: tak/nie
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że muszę wyjaśnić, bo powstała pewna dezinformacja. Domeny dotychczas korzystające z innych form przekierowania na serwery, działają w niezmienionej formie. Nowe domeny, które dodawane są do hostingu, musza korzystać z DNS Anycast, aby można było je wykorzystywać wraz z serwerem.

 

Nie napisałem też, że posiadamy to samo co CF. Napisałem, że dla każdego, kto chce przyspieszyć działanie swojej strony WWW oferujemy aż 6 węzłów CDN w takich polskich miastach jak Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Katowice. Dodatkowo zapewniamy bezpośrednią wymianę ruchu z kluczowymi polskimi dostawcami Internetu w wielu miastach w Polsce, a także jesteśmy uczestnikami następujących węzłów wymiany ruchu: EPIX Warszawa, EPIX Katowice, EPIX Poznań, TPIX Warszawa, PLIX Warszawa, THINX Warszawa, POZIX Poznań i WRIX Wrocław, a za granicą AMS-IX Amsterdam i ESpanix. Podobnie w odniesieniu do DNS Anycast - liczba lokalizacji i same lokalizacje są odpowiedzią na ruch, który przychodzi do kilkuset tysięcy stron WWW. Analizujemy ten ruch, na tej podstawie ustalamy lokalizację serwerów DNS Anycast.


Oferta nazwa.pl, a zatem także rozmieszczenie serwerów DNS Anycast i węzłów CDN jest wprost odpowiedzią na to, jaki ruch przychodzi do stron naszych klientów. 

 

17 minut temu, theqkash napisał:

Proszę o potwierdzenie: tak/nie

 

W odniesieniu do pierwszego pytania: tak. 

W odniesieniu do drugiego pytania: jak już napisałem, nie będę odnosił się do kwestii konfiguracji usług w innych firmach. Z tego co wiem, CF oferuje możliwość skorzystania z przekierowania CNAME w ramach usług, które świadczy. Nie widzę zatem problemu, aby taką formę konfiguracji wprowadzić w ustawieniach DNS domeny na DNS Anycast, zgodnie z ofertą, która CF posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: ręce mi opadły.

 

Naprawdę podziwiam ludzi, którzy nadal się łapią na takie sposoby pozyskiwania dodatkowych środków przez Was. Pewnie zaraz @itomek pojawi się kolejna wstawka o bezpieczeństwie i nie wiadomo czym, ale wszyscy dobrze wiemy (i świadomi użytkownicy obecni tutaj również, nawet bez moje wskazówki), że chodziło Wam głównie o to, aby ukrócić proceder utrzymywania domen w cloudflare czy w innych miejscach, co niektórzy robili po to żeby nie ponosić dodatkowych kosztów Waszego anycasta i innych wynalazków, których jednak nie każda domena potrzebuje i klienci powinni moc sami o tym decydować.

Także no, kolejny raz dociągnęliście swego. Znowu próbujecie osiągać dodatkowy przychód poprzez takie dziwne zagrywki zmuszające użytkownika do opłacenia czegoś lub przeniesienia dodatkowych usług do Was.

Ciekawe czy internet będzie musiał Was ustawiać tak jak ostatnio z SSLami żebyście przestali wynajdować koło na nowo. A historia pamięta więcej takich sytuacji w Waszym wykonaniu.


Zamiast zarabiać i zachęcać ludzi jakością, podrzucacie im takie kłody pod nogi co chwilę.

 

Szkoda, bardzo szkoda.

 

 

7 godzin temu, itomek napisał:

jak już napisałem, nie będę odnosił się do kwestii konfiguracji usług w innych firmach.

 

Nikt nie każe się odnosić do tego jak to robią inne firmy, w końcu to nie cloudflare robi aktualnie problemy tylko Wy. U chyba każdego innego operatora można sobie ustawić dowolne DNSy i skierować CNAME'm czy rekordem A na jego serwery, tylko u Was musi być oczywiście inaczej i oczywiście wszystko "w trosce o klienta". Nawet Wasz główny konkurent częściowo to umożliwia, choć on nigdy się nie cofał nigdy jeśli chodzi o takie rzeczy, tam to po prostu tak zawsze działało.

 

 

 

Ja już temat odpuszczam, bo serio nie mam już siły ani ochoty na takie przepychanki. Proszę tylko Tomku odpuść mi historie o bezpieczeństwie, jak również o tym, że to wszystko z troski o klientów, bo ja naprawdę jestem już dość stary by wierzyć w baśnie i bajki. Dla mnie to jest jawny skok na kasę klientów, a to jak Wy to marketingowo nazywacie to już mnie tam średnio powiedzmy interesuje. 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, itomek napisał:

Widzę, że muszę wyjaśnić, bo powstała pewna dezinformacja. Domeny dotychczas korzystające z innych form przekierowania na serwery, działają w niezmienionej formie. Nowe domeny, które dodawane są do hostingu, musza korzystać z DNS Anycast, aby można było je wykorzystywać wraz z serwerem.

 

Nie napisałem też, że posiadamy to samo co CF. Napisałem, że dla każdego, kto chce przyspieszyć działanie swojej strony WWW oferujemy aż 6 węzłów CDN w takich polskich miastach jak Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Katowice. Dodatkowo zapewniamy bezpośrednią wymianę ruchu z kluczowymi polskimi dostawcami Internetu w wielu miastach w Polsce, a także jesteśmy uczestnikami następujących węzłów wymiany ruchu: EPIX Warszawa, EPIX Katowice, EPIX Poznań, TPIX Warszawa, PLIX Warszawa, THINX Warszawa, POZIX Poznań i WRIX Wrocław, a za granicą AMS-IX Amsterdam i ESpanix. Podobnie w odniesieniu do DNS Anycast - liczba lokalizacji i same lokalizacje są odpowiedzią na ruch, który przychodzi do kilkuset tysięcy stron WWW. Analizujemy ten ruch, na tej podstawie ustalamy lokalizację serwerów DNS Anycast.


Oferta nazwa.pl, a zatem także rozmieszczenie serwerów DNS Anycast i węzłów CDN jest wprost odpowiedzią na to, jaki ruch przychodzi do stron naszych klientów. 

 


Nie powstała żadna dezinformacja - my tutaj właśnie wyjaśniamy szerzoną dezinformację ;)

W dobie, gdzie większość użytkowników stara korzystać się z zewnętrznych DNS'ów np. Google, Cisco, CloudFlare, czy rozwiązań takich jak DoH czy DoT (również implementacje w przeglądarkach), to raczej taki resolving może tylko mocno spowolnić czas wyświetlenia strony utrzymywanej w taki sposób.

Wasza argumentacja polega na tym, że "nie odpowiadacie za poprawne działanie strony czy usług mail'owych, o ile klient nie ma zaparkowanej domeny na serwerach anycast nazwa.pl" - w rzeczywistości raz ustawiona strefa DNS zazwyczaj wystarcza, gdyż np. rekordy DKIM nie są zmieniane,


Jeżeli to są te serwery DNS:

  • Cytat

     

    • ns1.nazwa.pl, adres IP 77.55.125.10
    • ns2.nazwa.pl, adres IP 77.55.126.10
    • ns3.nazwa.pl, adres IP 77.55.127.10

     

     

to polecałbym każdemu samemu przeprowadzić test resolvingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, itomek napisał:

W przypadku delegowania domeny na serwery DNS Anycast ponosimy pełną odpowiedzialność za działanie strony i poczty w domenie.

Domena może wygasnąć, domena może zostać z jakichś powodów zablokowana przez rejestr domen, wtedy poczta niezbyt będzie dochodzić, rozumiem że bierzecie wtedy za to odpowiedzialność?

 

7 godzin temu, itomek napisał:

Dodatkowo ustawienie domeny na nasze serwery DNS pozwala na aktywowanie zabezpieczeń DKIM dla poczty.

Próba mówienia, że to ograniczenia techniczne, a nie stricte biznesowe wyciąganie kasy, sugeruje raczej brak ogarnięcia administratorów niż jakiekolwiek przyczyny techniczne. Bo jak to jest, że zarówno Microsoft (Office365/Exchange Online) jak i Google (Workspace) bez problemu radzą sobie z podpisywaniem DKIM bez terroryzowania klientów pod tytułem "musisz korzystać z naszych serwerów".

 

 

 

6 godzin temu, itomek napisał:

Powiem tylko, że jeżeli motywacją użycia CF wraz ze stroną hostowaną na nazwa.pl jest ochrona DDoS lub węzły CDN, warto pamiętać o tym, że CloudHosting zapewnia automatyczną integrację z CDN nazwa.pl.

CloudFlare to nie tylko ochrona antyDDoS i CDN. To także chociażby waiting room (którego wy nie zapewniacie inaczej jak tylko serwując losowo response(5XX) ) czy Access  :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kafi napisał:

Domena może wygasnąć, domena może zostać z jakichś powodów zablokowana przez rejestr domen, wtedy poczta niezbyt będzie dochodzić, rozumiem że bierzecie wtedy za to odpowiedzialność?

 

 

Wiadomym jest, że o działającej domenie mówimy, gdy jej delegacja jest widoczna w Internecie.

 

1 godzinę temu, kafi napisał:

radzą sobie z podpisywaniem DKIM

 

Usługę świadczymy kompleksowo, DKIM jest elementem naszej oferty. Zapewnienie prawidłowej rotacji kluczy DKIM wymaga zarządzania strefą DNS domeny. 

 

1 godzinę temu, kafi napisał:

CloudFlare to nie tylko ochrona antyDDoS i CDN.

 

Jeżeli ktoś bardzo chce korzystać z CF, może z niego korzystać za pomocą rekordu CNAME, o czym już pisałem. Nie widzę przeszkód aby wykorzystywać w ten sposób oczekiwane przez siebie funkcjonalności. Edycja strefy DNS dla domeny delegowanej na DNS Anycast pozwala w dowolny sposób modyfikować ustawienia pojedynczych rekordów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, itomek napisał:

Usługę świadczymy kompleksowo, DKIM jest elementem naszej oferty. Zapewnienie prawidłowej rotacji kluczy DKIM wymaga zarządzania strefą DNS domeny. 

Nie wymaga, czego Microsoft jest dość dobrym przykładem ;) 

Tam konfiguracja jest taka, że umożliwia bezproblemowe rollowanie bez późniejszego dłubania w strefach domen klienta końcowego.

 

 

27 minut temu, itomek napisał:

Wiadomym jest, że o działającej domenie mówimy, gdy jej delegacja jest widoczna w Internecie.

Więc jak widzisz w takim modelu ile propagandy by w to nie włożyć, to nie da się nic zagwarantować, bo i tak znajdzie się coś, co może być przyczyną niedziałania usług ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kafi napisał:

Więc jak widzisz w takim modelu ile propagandy by w to nie włożyć, to nie da się nic zagwarantować, bo i tak znajdzie się coś, co może być przyczyną niedziałania usług ;) 

 

Domena, której delegacja nie jest widoczna w Internecie nie może działać. Inaczej jest w przypadku, gdy delegacja domeny jest udostępniana przez rejestr, ale same serwery DNS, na które ta domena kieruje, nie działają poprawnie. Sytuacje, w których rejestr blokuje lub nie udostępnia domeny opłaconej, względem której nie ma żadnych postępowań, można policzyć na palcach jednej ręki. Sytuacje, w których nie działa komuś strona i poczta, a winę za to ponoszą serwery DNS, na które domena kieruje (i które udostępnia rejestr), a które nie zwracają poprawnych rekordów, to sytuacja niestety dość częsta. Zarządzanie strefą DNS przez firmę, która udostępnia usługę hostingową jest zatem najprostszym sposobem zapewnienia sobie gwarancji odpowiedzialności jednego podmiotu za to, czy dana usługa działa poprawnie. Oczywiście, możemy wyliczać wyjątki, ale wówczas myślę, ze właściwym rozwiązaniem jest serwer VPS, który służy właśnie użytkownikom, którzy potrzebują indywidualnych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@itomekjak tak czytam ten wątek to mam wrażenie że zapominasz, że jesteś na forum gdzie siedzą nie tylko zwykli użytkownicy, ale też ludzie którzy w branży siedzą - programiści, devopsi, właściciele firm hostingowych.

 

Wyjaśnijmy coś: usługi, które są dodatkowo u was płatne i o których mówisz nie są obowiązkowe do działania strony. Inne firmy ich nie wymagają i wszystko u nich działa, pokusze się nawet o stwierdzenie żeby niektórych lepiej niż u was. 

 

Wymyślacie sobie dodatkowe opłaty wokół utrzymywania domen i staracie się je wytłumaczyć koniecznością, która tylko i wyłącznie wy stworzyliście u was.

 

Wiem, że klienci się na to łapią. To przykre, ale tak jest - nie każdy klient się zna. Ale mam nadzieję że dzięki takim wątkom chociaż część klientów zrozumie co robicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma ustala swoją ofertę wg kryteriów, które definiuje. Jedna firma oferuje hosting za darmo - to nie oznacza, że każda inna firma ma udostępniać hosting za darmo. Jedna firma oferuje za darmo domeny, to nie oznacza, że każda inna firma oferować domeny za darmo. Możemy być nijacy i oferować hosting z cPanelem czy DirectAdminem, ale możemy też wyróżnić naszą ofertę. Na koszt usługi składa się wiele elementów, nierzadko jak dodasz sobie poszczególne składniki, to w koszt usługi u nas jest relatywnie niski w porównaniu do możliwości, które otrzymujesz.

 

Klienci, którzy korzystają z naszych usług, zwracają uwagę przede wszystkim na elementy, których próżno szukać w innych firmach. To przede wszystkim automatyzacja większości procesów związanych z używaniem usługi, całodobowe wsparcie techniczne przez e-mail i infolinię, gwarantowane zasoby mocy hostingu w postaci 4 vCPU i 8 GB RAM, automatyczna integracja z siecią CDN, której jesteśmy operatorem, posiadającą 6 węzłów w Polsce i węzły poza Polska, najnowsze wersje oprogramowania - PHP, bazy danych MariaDB 10.6, PostgreSQL 13, możliwość korzystania z Node.js, jako kolejnego interpretera konfigurowanego per domena na serwerze, duża pojemność serwera i bardzo duże limity transferu, systemy cacheujące Redis i Memcached z limitem pojemności 1 GB bez żadnych kosztów, zaawansowana ochrona anty-DDoS, WAF, IPS, możliwość aktywowania licznych usług dodatkowych , w tym IP lokalizowanego geograficznie czy serwerów pocztowych pozwalających na wysyłkę do 100000 maili na dobę. Nasza firma jak jedyna, będąc operatorem własnej sieci CDN z 6 węzłami w Polsce, wymienia bezpośrednio ruch z wieloma dostawcami Internetu, kluczowymi w naszym kraju, takimi jak Orange, Netia, UPC, T-Mobile czy Vectra. Można wymieniać tak dalej. Zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, super - ale dlaczego ja muszę za to płacić. A ja powiem - podsumuj sobie to, co dostajesz, dodaj poszczególne składniki, wlicz w to pracę administratora, któremu musiałbyś zapłacić za wiele czynności, dodaj do tego całodobowy kontakt z firmą przez telefon i sprawdź, czy faktycznie te kilkadziesiąt złotych miesięcznie to wiele, aby być pewnym usługi dostarczanej przez usługodawcę i korzystać z tego, co najlepsze w zakresie hostingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaczynam się bać trzymać ważne strony na Nazwa bo ciągle jakieś niespodzianki.

Nie mam u nich domen tylko strony. Domeny u innych operatorów, dns cloudflare i ustawione ip na hosting Nazwa.

itomek to rozwiązanie będzie cały czas dostępne czy zablokujecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, itomek napisał:

Każda firma ustala swoją ofertę wg kryteriów, które definiuje. Jedna firma oferuje hosting za darmo - to nie oznacza, że każda inna firma ma udostępniać hosting za darmo. Jedna firma oferuje za darmo domeny, to nie oznacza, że każda inna firma oferować domeny za darmo. Możemy być nijacy i oferować hosting z cPanelem czy DirectAdminem, ale możemy też wyróżnić naszą ofertę. Na koszt usługi składa się wiele elementów, nierzadko jak dodasz sobie poszczególne składniki, to w koszt usługi u nas jest relatywnie niski w porównaniu do możliwości, które otrzymujesz.

 

Zgadza się, każda firma ma prawo ustalać ofertę według siebie i niezależnie od innych firm.

Tylko tyle, że wtedy to powinna jasno napisać o tym, że to po prostu biznesowe strzyżenie owiec, a nie wymigiwać się tym, że to uwarunkowania techniczne. Widać to jest chociażby po tym DKIM dla domen, które z "technicznie się nie da" zbiło się w tej dyskusji do  bycia "najprostszym sposobem" ;)

 

 

3 godziny temu, itomek napisał:

Nasza firma jako jedyna wymienia bezpośrednio ruch z wieloma dostawcami Internetu, kluczowymi w naszym kraju, takimi jak Orange, Netia, UPC, T-Mobile czy Vectra.

Za takie stwierdzenia powinien się zająć wami UOKiK. Bo nie, firma którą reprezentujesz nie jest jedyną wymieniającą ruch bezpośrednio z wieloma dostawcami Internetu w naszym kraju ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@itomek każda firma ma prawo robić biznes jak chce, jak najbardziej się z tym zgadzam.

 

I każda firma ma prawo za swoje decyzje biznesowe skrytykowana. To miecz obusieczny.

 

Jeśli na przykład, załóżmy, jakaś firma wypisuje na forum branżowym głupoty, tzn. próbuje tłumaczyć potrzebą techniczną wciskanie klientom usług których nie chcą (albo wręcz technicznie rzecz biorąc nie potrzebują), a na krytykę odpowiada marketingowym bełkotem, to potem wątek o niej staje się najpopularniejszym wątkiem na forum.

 

Tylko nie wiem czy na takim marketingu powinno wam zależeć :)

Edytowane przez samu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, igorex napisał:

itomek to rozwiązanie będzie cały czas dostępne czy zablokujecie?

 

 

Jeżeli domena działała na serwerze i była na ten serwer przekierowana w inny sposób niż za pomocą prawidłowej zmiany delegacji na nasze serwery DNS, to taka domena będzie cały czas działała jak dotychczas. Nie zmieniamy tu żadnych warunków. Mimo to zachęcamy do zastanowienia się, czy warto korzystać z zewnętrznego CDN'a, w momencie kiedy CDN nazwa.pl ma teraz aż 6 węzłów w Polsce. Daj znać przez PW gdybyś potrzebował jakieś dodatkowe wyjaśnienia w zakresie CDN nazwa.pl - mogę do Ciebie przedzwonić i ten temat omówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 czy warto korzystać z zewnętrznego CDN'a, w momencie kiedy CDN nazwa.pl ma teraz aż 6 węzłów w Polsce

Myślę że jak ktoś ma klientów za granicą to dla nich może chcieć korzystać z zewnętrznego CDNa który ma tylko 6 węzłów w Polsce. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, oui napisał:

Myślę że jak ktoś ma klientów za granicą to dla nich może chcieć korzystać z zewnętrznego CDNa który ma tylko 6 węzłów w Polsce. 

 

CDN nazwa.pl to 6 węzłów w Polsce, po jednym węźle w Amsterdamie i Madrycie oraz 2 węzły w USA (Seattle i Waszyngton). Decyzja o lokalizacji węzłów została podjęta na podstawie analizy ruchu przychodzącego do kilkuset tysięcy stron WWW utrzymywanych na serwerach nazwa.pl. Raport dostępny jest na stronie https://www.nazwa.pl/blog/skad-pochodza-odbiorcy-polskich-stron-www . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 4 węzły za granicami polski, w porównaniu do konkurencji (CloudCDN,  CloudFront, CloudFlare, czy nawet OVH) wygląda to bardzo biednie. 

Czyli osoby które chcą szybko dotrzeć do klientów z Azji, Australii, Afryki, Bliskiego wschodu itd muszą wybrać CDN innego dostawcy więc końcowo muszą trzymać się z daleka od Hostingu nazwy bo nie będą mogli dodać swojej domeny do panelu nazwa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, oui napisał:

Czyli osoby które chcą szybko dotrzeć do klientów z Azji, Australii, Afryki, Bliskiego wschodu itd muszą wybrać CDN innego dostawcy więc końcowo muszą trzymać się z daleka od Hostingu nazwy bo nie będą mogli dodać swojej domeny do panelu nazwa.pl

 

Zachęcam, aby najpierw przetestować usługę z tych lokalizacji, porównać z ofertami łączonymi (zewnętrzny CDN i inni dostawcy hostingu), a następnie podjąć decyzję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć, widzę, że też muszę dodać tutaj swoje "5 groszy" bo ostatnio to co się dzieje to gruba przesada...

W dniu 3.12.2021 o 23:32, itomek napisał:

W przypadku delegowania domeny na serwery DNS Anycast ponosimy pełną odpowiedzialność za działanie strony i poczty w domenie.

 Czy sugerujesz, że przeciętny użytkownik który korzysta z np. CF nie potrafi dodać odpowiednich rekordów DNS?

W dniu 3.12.2021 o 23:32, itomek napisał:

Dodatkowo ustawienie domeny na nasze serwery DNS pozwala na aktywowanie zabezpieczeń DKIM dla poczty.

"xD" Większość dostawców pozwala na aktywowanie DKIMA używając innych serwerów DNS np. CF.

W dniu 4.12.2021 o 00:11, itomek napisał:

Dla nowych domen jest to też usługa bezpłatna w pierwszym roku, a w kolejnych latach koszt DNS Anycast zależy od tego, czy taką domenę można utrzymywać w nazwa.pl.

Załóżmy , że ktoś ma 10 prostych stron(wizytówek) więc robiąc prostą kalkulację w następnym roku zapłaci 60x10=600pln netto za samego DNS ANYCASTA.

W dniu 4.12.2021 o 11:13, itomek napisał:

Nasza firma jako jedyna wymienia bezpośrednio ruch z wieloma dostawcami Internetu, kluczowymi w naszym kraju, takimi jak Orange, Netia, UPC, T-Mobile czy Vectra.

Jesteś w stanie w jakiś sposób to potwierdzić, że tylko wasza firma wymienia ruch z wieloma dostawcami kluczowymi w naszym kraju?

W dniu 4.12.2021 o 11:13, itomek napisał:

najnowsze wersje oprogramowania - PHP, bazy danych MariaDB 10.6, PostgreSQL 13, możliwość korzystania z Node.js, jako kolejnego interpretera konfigurowanego per domena na serwerze, duża pojemność serwera i bardzo duże limity transferu, systemy cacheujące Redis i Memcached z limitem pojemności 1 GB bez żadnych kosztów, zaawansowana ochrona anty-DDoS, WAF, IPS,

Hmmm, z tego co mi wiadomo to oferuje to już więkoszść firm na polskim rynku.

Edytowane przez Jakub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jakub napisał:

 Czy sugerujesz, że przeciętny użytkownik który korzysta z np. CF nie potrafi dodać odpowiednich rekordów DNS?

 

Zacznijmy od tego, że nic nie sugeruję. Myślę, że to dość istotne w kontekście pozostałych odpowiedzi.

Działanie serwera DNS jest kluczowe, aby usługi związane z domeną odpowiadały poprawnie. Na tym forum pewnie są osoby, które wiedzą, jak sprawdzić, czy problem z pocztą lub stroną to wina DNSów czy kwestia samego serwera, na który te DNSy kierują. Nie każdy właściciel hostingu jednak to rozumie i nie każdy wie, jak szukać problemu w tym zakresie, kiedy serwery DNS nie działają poprawnie.

 

Godzinę temu, Jakub napisał:

"xD" Większość dostawców pozwala na aktywowanie DKIMA używając innych serwerów DNS np. CF.

 

Spłycasz temat, ponownie. Po pierwsze - to co oferujemy, odbywa się automatycznie. Możesz oczywiście odpalić swojego VPSa, albo nawet lepiej - serwer na łączu internetowym w domu, i zająć się od początku do końca konfiguracją każdego jego elementu i każdej usługi. To wymaga czasu, a jak nie umiesz tego zrobić sam, musisz komuś zapłacić i to często znacznie więcej. Rotację kluczy potem też musisz robić ręcznie, albo przez swojego administratora. Nie chodzi o brak możliwości, chodzi o automatyzację pewnych procesów, zwalniającą użytkownika z konieczności zajmowania się pewnymi tematami.

 

Godzinę temu, Jakub napisał:

Załóżmy , że ktoś ma 10 prostych stron(wizytówek) więc robiąc prostą kalkulację w następnym roku zapłaci 60x10=600pln netto za samego DNS ANYCASTA.

 

Jeżeli jest to domena, którą można rejestrować / utrzymywać w nazwa.pl, to DNS Anycast dla takiej domeny kosztuje 60 zł netto / rok. Dla domen, których nie można u nas utrzymywać (np. w domenie poznan.pl), koszt DNS Anycast to 10 zł netto / rok. Jeżeli utrzymujesz u nas domenę, to DNS Anycast jest w cenie. DNS Anycast to nie jest tylko technologa Anycast serwerów DNS, możliwość podpięcia domeny do serwera i ochrona DDoS, to zabezpieczenia takie jak DNSSEC, DNS over TLS, ochrona poczty SPF, DKIM, DMARC.

 

Godzinę temu, Jakub napisał:

Jesteś w stanie w jakiś sposób to potwierdzić, że tylko wasza firma wymienia ruch z wieloma dostawcami kluczowymi w naszym kraju?

 

Rozwinę to, co miałem na myśli, bo już wcześniej ktoś zgłaszał sprawę do UOKIK w tym zakresie. Nie znam drugiej polskiej firmy, który udostępnia swoją sieć CDN z węzłami w 6 miastach w Polsce i w wielu miastach wymienia bezpośrednio ruch z sieciami Orange, UPC, Vectra, Netia czy T-Mobile, dodatkowo uczestnicząc w tak wielu punktach wymiany ruchu ze swoim AS-em.

 

Godzinę temu, Jakub napisał:

Hmmm, z tego co mi wiadomo to oferuje to już więkoszść firm na polskim rynku.

 

Podeślij w odpowiedzi proszę nazwy tych firm, które mają w ofercie jednocześnie wymienione przeze mnie elementy usługi, w tym jednoczesną możliwość zakładania baz w PostgreSQL 12.6, PostgreSQL 13, MariaDB 10.5 i 10.6, MongoDB, dostępność Redis i Memcached (z pamięcią 1 GB), ochronę WAF i IPS (niezależnie dwa typy ochrony, z możliwością ich aktywowania wg typów ochrony np. XSS, WordPress, Prestashop, Drupal, Joomla), ochronę anty-DDoS no i może powiedzmy Node.js. O zarządzanie własnym CDNem z 6 węzłami w Polsce, technologię cloud z gwarancją zasobów 4 vCPU i 8 GB RAM czy 24h/7 pomoc techniczną przez e-mail i telefon nie będę się pytał. 

Edytowane przez itomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, itomek napisał:

chodzi o automatyzację pewnych procesów, zwalniającą użytkownika z konieczności zajmowania się pewnymi tematami.

W takim razie dlaczego nie dajecie klientowi wyboru?

13 minut temu, itomek napisał:

O zarządzanie własnym CDNem z 6 węzłami w Polsce, technologię cloud z gwarancją zasobów 4 vCPU i 8 GB RAM czy 24h/7 pomoc techniczną przez e-mail i telefon nie będę się pytał. 

Nawet o tym nie wspominałem :). Myślę, że w chwilii obecnej jeśli ktoś potrzebuje CDNa bądź ochrony AntyDDoS to chowa stronę  za CF.

13 minut temu, itomek napisał:

Podeślij w odpowiedzi proszę nazwy tych firm, które mają w ofercie jednocześnie wymienione przeze mnie elementy usługi, w tym jednoczesną możliwość zakładania baz w PostgreSQL 12.6, PostgreSQL 13, MariaDB 10.5 i 10.6, MongoDB, dostępność Redis i Memcached

Tutaj sprostuję, nie miałem na myśli wersji tych serwerów. Dobrym przykładem jest @MyDevil.net - jedyne co to korzystają z MySQL a nie z MariaDB - pomoc techniczna u nich śmiga 24/7 nawet w nocy odpowiedź przychodzi po ~15minutach.

Edytowane przez Jakub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jakub napisał:

Tutaj sprostuję, nie miałem na myśli wersji tych serwerów.

 

Myślę, że to dość istotne. Jeżeli jako webmaster zajmujesz się tworzeniem stron, wiesz jakie możliwości otwiera np. PostgreSQL 13 vs wcześniejsze wersje, lub MariaDB 10.6 vs poprzednie wersje. A także jakie korzyści daje jednoczesna możliwość korzystania z wielu serwerów bazodanowych (w różnych wersjach).

Co do wsparcia technicznego, oprócz kontaktu e-mail, nasza infolinia działa non-stop. A z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że chociażby w dni wolne, tak jak dzisiaj, 90% klientów preferuje tę formę kontaktu.

 

3 minuty temu, Jakub napisał:

Myślę, że w chwilii obecnej jeśli ktoś potrzebuje CDNa bądź ochrony AntyDDoS to korzysta z CF.

 

Korzystanie z wielu firm na drodze do uruchomienia swojej strony WWW i poczty jest oczywiście możliwe. Każdy może wybrać firmę A, B lub C do tego, aby przetwarzała informacje, jakie przesyłane są między przeglądarką WWW a stroną internetową. Nie wiadomo jednak na koniec, kto odpowiada za to, czy strona działa lub za to że akurat teraz nie działa. To tak samo, jak pisałem o DNSach. Jeżeli natomiast wszystkim zajmuje się jeden podmiot, wówczas kwestia odpowiedzialności (kto za co odpowiada i kto przetwarza jakie dane) jest poza dyskusją. Każdy ma swoje priorytety. 

Nie wciągaj mnie też proszę w dyskusje o podmiotach działających poza UE, bo mam swoje zdanie w tym temacie, przy czym nie będę się nim dzielił w komentarzach na forum. Na pewno jeżeli kierujesz ofertę do użytkowników poza Polską czy UE, np. węzeł w Lagos może być dla Ciebie przydatny. Dla mnie bardziej przydatny jest węzeł w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do CDNa - pierwsi w Polsce na pewno nie jesteście pod tym względem - https://hostings.pl/hosting-cdn/
 Po drugie - myślę, że po przeprowadzeniu na kilku domenach test resolvingu (DNS Anycast) u kilku usługodawców jestem w stanie stwierdzić, że nazwa jest na jednym z ostatnich miejsc pod tym względem (wygrywa CF a zaraz po tym OVH). 

Po wtóre - dla mnie jako potencjalnego klienta liczy się jakość obsługi. Niestety w tym wypadku nie przekonuje mnie sposób prowadzenia komunikacji z klientem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, l3szcz napisał:

Co do CDNa - pierwsi w Polsce na pewno nie jesteście pod tym względem - https://hostings.pl/hosting-cdn/

 

Zakładając, że to co jest na stronie, to faktycznie informacja o CDNie, zrobiłem test z Poznania, wymienionego na tej stronie jako potencjalne miejsce ulokowania węzła CDN:

 

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.0.1
  2     7 ms    30 ms    25 ms  poz-bng102.neo.tpnet.pl [83.1.5.125]
  3     4 ms     6 ms     5 ms  poz-r11.tpnet.pl [80.50.146.153]
  4     9 ms    10 ms     9 ms  war-ar2.tpnet.pl [195.117.0.10]
  5     *        *        *     Request timed out.
  6    28 ms    22 ms    22 ms  WrocC001RT03-WrocC001RT01.inetia.pl [83.238.248.17]
  7    26 ms    23 ms    23 ms  WROCC002RT08.inetia.pl [83.238.248.23]
  8    21 ms    20 ms    20 ms  r-3-GE-jel.jgora.dialog.net.pl [217.30.147.11]
  9    20 ms    21 ms    22 ms  do-mucha-147-z.dialog.pl [78.8.35.147]
 10    23 ms    23 ms    22 ms  91-219-208-153.hostings.pl [91.219.208.153]
 11    23 ms    23 ms    23 ms  hostings.pl [91.219.209.50]

 

Przetestowałem też kilka innych domen, które znalazłem na tych samych DNSach, co domena firmy informującej o CDNie. Wynik jest dokładnie taki sam. Taki test zrobiłem też z Kołobrzegu, z łącza do którego też mam dostęp, ostatni hop był identyczny, ping 25 ms i więcej. Nie widzę CDNa po traceroute / mtr, nie widzę go też w nagłówkach zwracanych przez serwer. 

Dla porównania test do nazwa.pl z tej samej lokalizacji wygląda następująco:

 

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.0.1
  2     6 ms     6 ms     7 ms  poz-bng102.neo.tpnet.pl [83.1.5.125]
  3     5 ms     6 ms     5 ms  poz-r11.tpnet.pl [80.50.146.153]
  4     6 ms     4 ms     5 ms  poz-ar3.tpnet.pl [213.25.5.194]
  5     6 ms     5 ms     5 ms  195.116.155.7
  6     6 ms     5 ms     5 ms  poz1-133-229.net.nazwa.pl [85.128.133.229]
  7     6 ms     5 ms     5 ms  poz1-133-163.net.nazwa.pl [85.128.133.163]
  8     6 ms     5 ms     5 ms  nazwa.pl [77.55.124.100]

 

Zwróć uwagę na opóźnienie na pierwszym hopie, co pokazuje, że to ono odpowiada za czas dostępu do serwera nazwa.pl z lokalizacji w Poznaniu do której mam dostęp.

Reasumując - firma, którą wskazałeś ma PING 23 ms
nazwa.pl - PING 5ms

Edytowane przez itomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@itomek a mógłbyś napisać tak szczerze jakie ma znaczenie to 18ms w perspektywie udostępniania stron www w ramach kraju?

 

Ja serio chciałbym zrozumieć to dlaczego powinienem się tym przejmować hostując powiedzmy stronę mojej firmy. Nie widzę szczerze mówiąc różnicy przy <100ms pod warunkiem że obie maszyny są nie obciążone, a to już nie jest mierzalne poleceniem ping.

 

W sensie, to co piszesz i próbujesz nam marketingowo sprzedawać brzmi trochę tak, przekładając na realia życiowe, że do Twojego sklepu mamy 200m a następny sklep jest za 300m i w Twoim na pewno zrobimy szybciej zakupy. Niestety, ale to wcale tak nie wygląda w praktyce. W Twoim sklepie bowiem może być kolejka albo niekompetentna kasjerka i wtedy paradoksalnie ten sklep za 300m może obsłużyć nas szybciej :)

 

O ile przy serwerach głosowych czy serwerach gier istotnie latency ma znaczenie nawet na tak małych wartościach, o tyle przy hostingu uważam to jednak za fałszywe marketingowe frazesy. No chyba że się mylę ;)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.