Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o nazwa.pl


Mion
Wiadomość dodana przez theqkash

Chcesz znaleźć opinie o nazwa.pl? Dobrze trafiłeś! Jeśli szukasz hostingu w nazwa.pl, serwerów w nazwa.pl lub chcesz uzyskać informację o rejestracji domen w nazwa.pl - ten temat jest idealny.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sobie serwer zabawke w tej szanownej firmie, no i za miesiac czas usluge odnowic lub zrezygnowac. Wszedlem zatem na strone ow firmy, wyswietlil sie czat, wiec pytam szanownego pana handlowca/konsultanta o cene przedluzenia. Informacja 300pln netto, no to stwierdzam, ze ok, zostawie, bede bawil sie dalej. Po czym upewniam sie, ze napewno 300pln za kolejny rok. Cisza, w koncu odpowiedz. 300pln to cena przedluzenia jaka obowiazywala podczas zamawiania uslugi. No to sie pytam ile bedzie zatem kosztowalo teraz i po cholere mi podaje cene ktora obowiazywala kiedys. Pan szanowny Marcin Z. informuje, ze od dawna juz takich serwerow nie maja i nie moge przedluzyc tego serwera i jesli tak bardzie chce ten serwer, to musze zapytac pod adresem email kontakt mapla nazwa peel. To po cholere taki czat i po cholere mowienie o cenach ktore obowiazywaly kiedys, skoro pytanie bylo o cene przedluzenia konkretnej uslugi?

 

 

PS. Tak, tak wiem... 20 lat polskiej tradycji pajacowania na rynku i po co mam tam cokolwiek. Mam, bo to zabawka, produkcji nigdy tam nie postawie, a czatowalem sobie tak dla jaj, bo przeciez wiadome, ze tam sie nie przedluza uslug :P Tak tylko opinie na temat beznadziejnej obslugi klienta chcialem ODNOWIC, bo nic sie nie zmienilo od lat :D 

Troll level hard dzisiaj. Kolejny czat mi sie wlaczyl jak biegalem sobie po ich stronie:

 

Marta P.
Dzień dobry. Czy mogę pomóc w doborze usługi z oferty nazwa.pl?
 

Klient
Jak przekonacie mnie do zostania Waszym klientem?
Dostarczona
 

Połączenie zostało przerwane. Proszę sprawdzić połączenie internetowe i spróbować ponownie.

 

 

 

PS. Moj internet ma sie wspaniale. Kilka niezaleznych lacz dziala :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by bylo w ich stylu :) Na razie maja to szczescie, ze czasem sobie jakas zabawke u nich kupie. Zdanej jednak nie odnawiam, bo jakos ich "niepromocyjne" ceny sa oderwane od rzeczywistosci wzgledem cena/jakosc. Za to lubie czytac ich spamy z reklamami. Marketing opanowali. Przecietny kowal czy tam drwal moze i sie na to nabierze i w sumie widac nabiera. Mnie nie moga przekonac jednak. Cos im nie wychodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Wszelkie pytania związane z tokiem postępowania należy kierować do Kancelarii Stachowicz Ptak Adwokaci i Radcowie Prawni SP.

wątpliwe, bo nie mają swojego działu prawnego, a wszystko zlecają do zewnętrznej kancelarii prawnej :)

 

https://biuroprasowe.nazwa.pl/37347-tls-1-3-debiutuje-w-polsce-na-masowa-skale

 

Tego już nie skomentuje, bo boje się pozwu, aczkolwiek sam TLS 1.3  jest dostępny od wielu miesięcy i sporo firm to wdrożyło nawet nie do końca świadomie.

Wspiera to  Nginx, Litespeed czy zewnętrzne usługi jak np. Cloudflare...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@ra8 ja udzieliłem im treściwego wyjaśnienia dlaczego nie udzielę takich informacji. W międzyczasie po opublikowaniu info na wykopie, firma poprosiła o skasowanie konta z forum, co zostało dodatkowo potwierdzone pismem od prawnika firmy, które zawierało identyczne żądanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ra8 napisał:

"Dziś nazwa.pl z dumą może ogłosić fakt, że jako jedyna firma hostingowa w Polsce posiada kompleksową ochronę przed atakami typu DDoS!" ;)


Czekam zatem na info co było powodem tych słynnych padów DNSów, których ostatnio było u nich kilka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ra8 napisał:

Obawiam sie, ze dzial PR nie przewiduje takiej informacji. Przeciez u nich nie ma padow, to my zle widzielismy! A jesli dobrze widzielismy, to smutny pan w garniturze trzyma juz pewnie papier dla nas, zebysmy podpisali, ze nie widzielismy ;)


Jak już mowa o PRze i o awariach to mnie bardzo zastanawiają dwie rzeczy:
- czemu na ich fanpage nie ma praktycznie żadnych komentarzy pod postami (choć napisane jest że jest np. 10 czy 14 komentarzy)?
- czemu większość informacji o awariach jest kasowana niedługo po ustąpieniu awarii?

ale to chyba pozostanie tajemnicą zakładu 😉 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ra8 napisał:

Home mialo problemy, to nazwa atakuje spamem: "Dziś nazwa.pl z dumą może ogłosić fakt, że jako jedyna firma hostingowa w Polsce posiada kompleksową ochronę przed atakami typu DDoS!" ;)

WTF???

 

Chyba ich za bardzo poniosło przecież w PL od ponad roku mamy DC OVH WAW z którym oni nigdy pod względem ochrony & jakości usług się równać nie będą . Ciekawe kto im te newsy pisze i czy na prawdę taki ciemnogród tam panuje czy też mają ranking na dupoliza miesiąca w dziale PR. Do tego dochodzą ich słabe praktyki podczas awarii kiedy klienci zamiast dostać jakieś info dostają jedynie spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, theqkash napisał:


Jak już mowa o PRze i o awariach to mnie bardzo zastanawiają dwie rzeczy:
- czemu na ich fanpage nie ma praktycznie żadnych komentarzy pod postami (choć napisane jest że jest np. 10 czy 14 komentarzy)?

 

To są komentarze ukryte przez zarządzających stroną. Na ile znam (słabo ale coś tam czasem usłyszę od mądrzejszych od siebie ;) FB traktuje znacznie lepiej ukrywanie niż usuwanie komentarzy - traktuje jakby ktoś o fanpage dbał i np. cenzurował komentarze, które mogą być wulgarne etc. Natomiast usunięcie komentarza jest już traktowane jako twarda cenzura - usuwanie niewygodnych opinii o sobie etc. Dlatego nie dziw się, że pod większością postów "jest" kilka niewidocznych komentarzy.

 

Natomiast wracając do ważniejszej sprawy - ochrony antyddos - to oczywiście bzdura, że nazwa wdrożyła antyddos jako pierwsza firma hostingowa w Polsce - w zeszłym roku Atman wdrożył u siebie (i dla swoich klientów, a przecież wiele ich klientów jest także firmami hostingowymi) usługę antyddos 2.0, o czym informowało wiele portali branżowych, np. telko.in. Cóż, te newsy nazwowe trzeba dzielić przez 10.

  • Lubię 1
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, theqkash napisał:


Czekam zatem na info co było powodem tych słynnych padów DNSów, których ostatnio było u nich kilka. 

 

Oeju. Było sprzątanie w DC i przy sprzątaniu szaf Pani Jadzia nie miała wolnego gniazdka, więc wyjęła niepotrzebny od serwera i tak w każdej szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adam Szendzielorz napisał:

To są komentarze ukryte przez zarządzających stroną. Na ile znam (słabo ale coś tam czasem usłyszę od mądrzejszych od siebie ;) FB traktuje znacznie lepiej ukrywanie niż usuwanie komentarzy - traktuje jakby ktoś o fanpage dbał i np. cenzurował komentarze, które mogą być wulgarne etc. Natomiast usunięcie komentarza jest już traktowane jako twarda cenzura - usuwanie niewygodnych opinii o sobie etc. Dlatego nie dziw się, że pod większością postów "jest" kilka niewidocznych komentarzy.


Ja to napisałem trochę ironicznie - doskonale wiem jak to się robi. Chodziło mi o sam fakt ukrywania niezadowolonych, ;) podobnie jak ukrywania/kasowania postów o awariach.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To już przestaje być śmieszne...

 

https://www.nazwa.pl/dns-anycast/

 

Nazwa.pl dała do swoich domen usługę DNS Anycast. Bezpłatną.

Jest tylko jedno ale - bezpłatna jest ona tylko i wyłącznie dla domen zarejestrowanych w nazwa.pl.

Masz domenę zarejestrowaną poza nazwa.pl i chcesz ją podpiąć pod istniejący hosting w nazwa.pl? DNS Anycast kosztuje 100zł netto (ponoć 25zł lub 50zł za pierwszy rok, różne osoby dostały różnej kwoty faktury). Dla każdej z podpiętych zewnętrznych domen.

 

436c494244484a5a56546b3d_svRDXg7H94NWMru

Jeśli nie opłacisz faktury, domena zostanie odpięta od hostingu.

Chcesz wyłączyć DNS Anycast? Nie da się. Potwierdza to support.

Nie mam pytań.

🙂

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gb1 napisał:

Dlaczego uważasz że śmieszna i przykra ? IMHO odpowiednio profilują produkty do rynku i swoich celów. Użytkownikiem ich usług zwykle nie są osoby mocne techniczne. 


Naprawdę uważasz, że kolejne wprowadzenie nagłych, niczym nieuzasadnionych opłat, w zasadzie bez możliwości ich przeskoczenia (bez jednoczesnej zmiany operatora tej czy tamtej usługi) jest czymś co należy traktować w kategorii poważnych działań, a nie przykrego przykładu tego jak nie należy postępować, chcąc walczyć o dobrą opinię wśród klientów i względem rynku? Jeszcze nie tak dawno właściciel firmy się tutaj żalił, że nazwa.pl jest nielubiana przez to że jest dużym graczem. Nie wydaje mi się, aby to było powodem, patrząc po tego typu akcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.