Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o nazwa.pl


Mion
Wiadomość dodana przez theqkash

Chcesz znaleźć opinie o nazwa.pl? Dobrze trafiłeś! Jeśli szukasz hostingu w nazwa.pl, serwerów w nazwa.pl lub chcesz uzyskać informację o rejestracji domen w nazwa.pl - ten temat jest idealny.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

https://www.nazwa.pl/cennik/cennik-domen/

Nowy cennik domen, podawany w rozliczeniu miesięcznym.

Tym samym domeny .pl podobnie jak wszystkie inne kosztują teraz 120zł netto rocznie.

Dodatkowo, Usługa przywrócenia domeny po terminie ważności: 120 zł

  • Haha 1
  • Zaskoczony 2
  • Zażenowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jako były juz klient nazwa.pl mogę śmiało potwierdzić to że nazwa.pl w ogóle nie interesuje się klientami - generalnie, zmieni, wypowie kazdą umowę - jesli im się to będzie opłacało.  Na zimno skalkulują ilu klientów odpadnie zrezygnuje ilu zostanie i wprowadzi podwyżkę np za (anycast) albo zmieni umowę w dowolny inny sposób zmiejszając  zawsze wartość umowy po stronie klienta.

 

Jak dla mnie zimna firma pazerna na kasę - nie warto sobie zawracać głowy.  Nawet nie starają się owijać w bawełnę. 

 Od 10 lat mam kilka domen i kilka stron .  Podobnie jak przed pobytem w nazwa.pl jak i teraz u innego usługodawcy strony działają identycznie jak w nazwa.pl nic się nie zmieniło - tak więc nie rozumiem czemu mam płacić WIĘCEJ I  być narażonym na nagłą zmianę umowy ?!!!!

 

Kończy się okres abonamentowy strony przeniesione zostały już  w listopadzie, a serwer w nazwa.pl pozostał "pożucony"

nazwa.pl wystawiła fakturę

   Cena: 984,00 PLN , w tym 23% VAT 

Napisałem, że wysłałem im już rezygnację kiedy wprowadzili opłaty za Anycast.  nO TO.....Zaproponowali 15 procent zniżki .  Niestety wszystkie ich usługi są zbyt drogie, zachowanie nieprzewidywalne umowy nie maja  wartości, A STRONY strony zostały już przeniesione  tak więc temat jak dla mnie zamknięty - i tyle co moge napisac o nazwa pl.                                                                        

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lampart napisał:

Niestety wszystkie ich usługi są zbyt drogie, zachowanie nieprzewidywalne

NP 

Cytuj

Jednocześnie informujemy, że w przypadku przedłużenia domeny po terminie wygaśnięcia naliczana jest opłata dodatkowa w wysokości 147,60 zł brutto związana z koniecznością przywrócenia usługi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel_15 napisał:

Akurat z tego co się orientuję to .N nie jest jedyną firmą która nalicza dodatkowe opłaty jak się odnawia domenę po terminie. 


Owszem, przy czym dwóch największych polskich usługodawców zbudowało sobie m.in. na tym dobrze opłacalny model biznesowy, który od biedy można byłoby uznać gdyby szedł w parze ze stosownie wysoką jakością usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator może ustalać opłaty jakie mu się zachce, lecz nie rozumiem jednej reakcji z strony ludzi. Kupują hosting w firmie u której są mega ultra zniżki a później płaczą jaka cena i jakie rzeczy dana firma robi, za głupotę się płaci :)

Edytowane przez Matix8981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lampart napisał:

nazwa.pl wystawiła fakturę

Fakturę czy proformę?

 

Jak proformę to nie ma co się pieklić, standardowa procedura handlowo/marketingowa stosowana przez prawie wszystkich, a na pewno przez 3 największych (home.pl, nazwa.pl, H88). Zmień adres emailowy/nr telefonu w panelu, żeby nie zawracali głowy.

 

Jak fakturę zwykłą z obowiązkiem zapłaty to się upewnij czy poprawnie wypowiedziałeś umowę. Dla mnie pojęcie "porzucony" jest niejasny. Nie wiem jak nazwa.pl zawiera umowy czy trzeba wypowiedzieć czy wystarczy nie zapłacić.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawel_15 napisał:

Logika ludzi jest taka że lepiej dostać najpierw ZA DARMO a potem bulić co roku jak za zboże niż wydać na początku nieco więcej ale później nie płacić jak za zboże :)

Dokładnie :) najpierw za darmo wszystko. W OVH rejestrując domenę i przedłużając ją na rok płacimy 50.53zł netto w n****.pl płacimy 100zł netto więc tracimy 49.47zł netto więc przy 10 domenach 494.7zł netto rocznie różnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nnd.newbie napisał:

Fakturę czy proformę?

 

Jak proformę to nie ma co się pieklić, standardowa procedura handlowo/marketingowa stosowana przez prawie wszystkich, a na pewno przez 3 największych (home.pl, nazwa.pl, H88). Zmień adres emailowy/nr telefonu w panelu, żeby nie zawracali głowy.

 

Jak fakturę zwykłą z obowiązkiem zapłaty to się upewnij czy poprawnie wypowiedziałeś umowę. Dla mnie pojęcie "porzucony" jest niejasny. Nie wiem jak nazwa.pl zawiera umowy czy trzeba wypowiedzieć czy wystarczy nie zapłacić.

mówią, że okres abonamentowy wygasa samoistnie - więć nie trzeba wypowiadać tak więć tu chyba nie będzie stresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mion napisał:

Tego by jeszcze brakowało by "wymuszali" oficjalne wypowiadanie  raz wykupionej usługi domeny/ hostingu  🙄


Niejedna firma tak właśnie robi. Gdyby to było w USA to zapewne nawet musiałbyś podać numer karty kredytowej i do czasu rezygnacji by sobie sami ściągali należne opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyką przyjętą na zachodzie jest wypowiadanie umów. Tylko u nas jest tak że nieopłacenie = wypowiedzenie/rezygnacja. Na zachodzie w przypadku gdy masz umowę np do 30 kwietnia to do 30 marca musisz złożyć wypowiedzenie. W przeciwnym wypadku umowa zostaje automatycznie przedłużona na kolejny okres abonamentowy/na czas nieokreślony. 

Miałem taką sytuację 11 lat temu w HostEurope.de gdzie nie przedłużałem po roku ich VPS i chyba przez dwa miesiące mnie ścigali mailowo i telefonicznie. W końcu odpuścili i skasowali usługę ale zaiste trafiłem na ich czarną listę. Tak, wiem - zachowałem się nieco brzydko i szczerze mówiąc nie bardzo jest jak to usprawiedliwiać. Trzeba było czytać regulaminy... i uczyć się angielskiego/niemieckiego w szkole :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak, bardziej chodziło mi o sytuacje gdy ktoś wpada na jakiś pomysł, ale po roku rezygnuje ze strony, wtedy nazwa jest idealna :) jeśli jednak planujemy coś na dłużej niż rok, to juz zdecydowanie gorzej. Chociaż nie ukrywam, sam przez lenistwo zasiedziałem się tam, domeny trzymam tam już kilka lat, a nie wyprowadziłem ich tylko dlatego ze proces wydania kodu authinfo mnie zniechęcał, aczkolwiek w końcu się zmobilizowałem i wszystkie domeny wyprowadzam od nich :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.