Skocz do zawartości

patrys

Użytkownicy
 • Ilość treści

  72
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

patrys wygrał w ostatnim dniu 14 Sierpień 2018

patrys ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

15 Good

Informacje osobiste

 • Imię
  Patryk

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  NetFS

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. jest, aczkolwiek jest wczytywane tylko przy przeładowaniu usługi i tu można ratować się np. cronem.
 2. jednak obcięty o funkcjonalności względem standardowego ec2 Tu jest jeszcze fajna budżetowa opcja: https://www.hetzner.de/cloud
 3. Backup to jedno... ale aktualizacje/konserwacje oprogramowania Wracając do zapisu z regulaminu to standardowe zabezpieczenia i stosuje je wiele firm.
 4. Nie ma nic ciekawego pod MongoDB. MySQL przy innodb też, ale można to obejść podobnie jak w Mongo
 5. to tylko rekord DNS, co tu wdrażać ? DMARC dodaje się tak by dopasować pod wymagania projektu/firmy.
 6. Może nie jestem obeznany, ale przepycham miliony maili, maile firm finansowych etc. etc. etc. Jak samemu nie złożysz środowiska to nie kupisz gotowca, bo te to "skala" i są dzielone na klientów. Emailabs to tylko jedna z takich firm, adres IP jest dedykowany ale jak Ci pięknie kolega @Archinapisał on mógł być używany do śmieciowych rzeczy. Podobne usługi głównie wykorzystywane są do mailingów, powiadomień... Dotarcie do klienta poza folderem spam w aktualnej chwili jest wysokim priorytetem i te 2tyś zł netto rocznie to naprawdę drobne dla np. e-commerce czy fintech Oprócz tego, że IP musi być czyste, to musimy mieć IP zapasowe do podpięcia i musimy mieć domenę z dobrą reputacją.
 7. własne środowisko, spf/dkim/dmarc/revdns=hello i monitoring adresów IP/zwrotek
 8. W starych licencjach upgrade zostaje, nowe od 1 września mają rok upgrade/wsparcia.
 9. Tak, bo w home.pl po zmianie DNSów odpinana jest poczta, więc trzeba przenieść i dopiero wszystko przełączyć.
 10. @vjdjhttps://www.telko.in/equinix-przejmuje-telecity
 11. TTFB to sporo czynników, jeżeli chce się uzyskać najlepszy, a strona jest regionalna to szukamy dostawcy z bardzo dobrym łączem, np. w Polsce OVH. Dalej tego WP przerabiamy w mocno statyczną wersje i można tu użyć modułów jak np. wp supercache. Strony mamy więc w HTML i wystarczy załatwić szybki serwer WWW który poda pliki HTML przed PHP ( dla niezalogowanych ). Tu najlepsze czasy generuje Nginx i wystarczy mu wklepać kilka linijek konfiguracji by działał jak z stroną HTML. Warto też mieć na uwadze szybkość dysków, bo jednak musimy z nich czytać dane. Reasumując zestaw sobie na test VPS z SSD w takim OVH i sklep prosty setup Nginx + PHP 7.2 FPM, MariaDB, a do tego cache supercache z konfiguracją po stronie Nginx. Ciężko znaleźć szybsze rozwiązanie pod serwowanie WP
 12. https://www.digitalocean.com/pricing/ https://aws.amazon.com/lightsail/ Dwie fajne opcje jako alternatywa dla OVH Można brać albo małe instancje albo większa i bawić sie w kontenerki.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.