Skocz do zawartości

patrys

Użytkownicy
 • Zawartość

  41
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

7 Neutral

Informacje osobiste

 • Imię
  Patryk

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  NetFS

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. patrys

  Ukrywanie danych właściciela domeny

  tak jest opcja bloków RIPE do serwerów dedykowanych w Hetzner i OVH. Jednak to bloki i serwery dedykowane, a nie VPS.
 2. patrys

  AWS mongoDB - symfony2 migracja

  Nie da się tego wyeksportować z Mongo ? Na przyszłość to kiepskie podejście by chować w nim pliki...
 3. patrys

  AWS mongoDB - symfony2 migracja

  A czym ma się różnić ? Dla mocno komercyjnych rzeczy lepiej używać MongoDB Atlas. Choć generalnie nigdy nie powinno być wykorzystane MongoDB do przechowywania obrazków, tu stosuje się macierze lub storage obiektowe jak np. S3
 4. patrys

  Data Center vs Serwerownia

  Nie potrzebna wycieczka w stronę OVH, awarie były i będą dotyczy do każdego centrum danych. W awarii SBG zgubiła ich rutyna, zabezpieczyli już chyba prawie wszystko ale i tak podjeli decyzje, że niszczą tą serwerownie i wszystko przerzucają do nowej. GTS już nie ma, bo to już T-mobile Beyond.pl zainwestował spore pieniądze i posiada aktualnie najnowocześniejsze publiczne centrum danych w Polsce. Pytanie też czy jest sens stawiać Tier4 w Polskich warunkach, gdzie cena usług jest głównym wyznacznikiem i jak widać np. 3s czy Ovh uruchamiają DC w standardzie Tier3, a na brak zysków nie narzekają. Druga sprawa, że ten Tier4 jest często naciągany.. Nie ma tez sensu dalej ciągnąć, bo kolokacja serwerów/kiosków zawsze* będzie tańsza niż budowa i utrzymanie swoich centr danych. Dlatego też mniejsze projekty się kolokują, a większe budują swoje obiekty. *jeżeli oczywiście nie przekroczymy już pewnej ilości sprzętu do kolokowania.
 5. patrys

  Data Center vs Serwerownia

  Jeżeli miałeś na myśli pomysł z kontenerami morskimi, to był on akurat nie trafiony. Całe DC będzie w niedługim czasie rozbierane, a sprzęt będzie migrowany do nowej serwerowni która jest już normalnym budynkiem. Ciągnąc temat OVH na pewno są jednym z pionierów i zarazem największą firmą na świecie która korzysta z chłodzenia wodnego dla maszyn. Wszystkie nowe serwerownie są już pozbawione klimatyzacji: https://www.ovh.pl/onas/green-it.xml Dodatkowo robią ciekawe kombinacje jak np. serwerownia GRA sąsiadująca z elektrownią atomową czy BHS w Kanadzie które ma prąd z elektrowni wodnej.
 6. patrys

  [nazwa.pl] Informacje od nazwa.pl

  Mają oddział w Polsce, pod normalną spółką zoo, zatrudniają pracowników i tu tez płacą podatki - są Polską firmą z kapitałem zagranicznym jakich wiele na rynku IT. Lepiej nawet mają tu własną serwerownie i naprawdę mają być traktowani gorzej, bo nie wywodzą się z naszego rynku ? Wspomniany Home.pl/Az.pl też zostały kupione przez zagranice, a Aftermarket jest "cypryjski"
 7. patrys

  [nazwa.pl] Informacje od nazwa.pl

  Narcyzm ponad wszystko Niestety ale pierwsza to Nazwa.pl nie była, bo np. OVH wprowadziło to już dawno temu. Nie mówiąc już tu o specjalistycznych usługach jak np. Cloudflare, Route53 które są bardzo popularne w Polsce.
 8. patrys

  Serwer w Polsce, serwis sportowy

  Ty tak serio ? Łamiesz prawa autorskie i prosisz o pomoc by robić to skuteczniej ?
 9. @nnd.newbie no tak, tu raczej jest to potrzebne mocno awaryjnie jak jakiś pracownik coś mocniejszego "odwali". W tej firmie jest sporo kont i spory przemiał poczty, szukanie w takim archiwum jest "mocno za kare".
 10. POP3 wyłączony oczywiście ale fakt przestrzenie w chmurach drogie
 11. Podziel się
 12. patrys

  Opinie o hetzner.com

  Mam kilka w testach i wszystko od startu działa idealnie. Sama firma nigdy nie miała fuckupu więc raczej nie spodziewał bym się, że coś z tą usługą będzie nie tak.
 13. Generalnie mam już coś takiego zrobionego na eximie: Dla poczty przychodzącej: if ("$h_to:, $h_cc:, $h_bcc" contains "domena.pl") then unseen deliver "supervisor@domena.pl" endif Dla poczty wychodzącej: if $sender_address: contains "domena.pl" then unseen deliver "supervisor@domena.pl" endif + reguła w dovecot sieve tak by wychodzące przenosił do folderu wysłane. Generalnie działa to ale robi się burdel z ilością wiadomości no i wydajnościowo też nie jest fajnie przeglądać skrzynki +50GB w poszukiwaniu maila. Stąd pomysł na coś co pozwoli je podejrzeć bezpośrednio + coś co zablokuje usuwanie treści lub te usuwane przeniesie na jakąś przestrzeń do archiwum.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.