Skocz do zawartości

patrys

Użytkownicy
 • Ilość treści

  66
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

patrys wygrał w ostatnim dniu 14 Sierpień 2018

patrys ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

15 Good

Informacje osobiste

 • Imię
  Patryk

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  NetFS

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Może nie jestem obeznany, ale przepycham miliony maili, maile firm finansowych etc. etc. etc. Jak samemu nie złożysz środowiska to nie kupisz gotowca, bo te to "skala" i są dzielone na klientów. Emailabs to tylko jedna z takich firm, adres IP jest dedykowany ale jak Ci pięknie kolega @Archinapisał on mógł być używany do śmieciowych rzeczy. Podobne usługi głównie wykorzystywane są do mailingów, powiadomień... Dotarcie do klienta poza folderem spam w aktualnej chwili jest wysokim priorytetem i te 2tyś zł netto rocznie to naprawdę drobne dla np. e-commerce czy fintech Oprócz tego, że IP musi być czyste, to musimy mieć IP zapasowe do podpięcia i musimy mieć domenę z dobrą reputacją.
 2. własne środowisko, spf/dkim/dmarc/revdns=hello i monitoring adresów IP/zwrotek
 3. W starych licencjach upgrade zostaje, nowe od 1 września mają rok upgrade/wsparcia.
 4. Tak, bo w home.pl po zmianie DNSów odpinana jest poczta, więc trzeba przenieść i dopiero wszystko przełączyć.
 5. @vjdjhttps://www.telko.in/equinix-przejmuje-telecity
 6. TTFB to sporo czynników, jeżeli chce się uzyskać najlepszy, a strona jest regionalna to szukamy dostawcy z bardzo dobrym łączem, np. w Polsce OVH. Dalej tego WP przerabiamy w mocno statyczną wersje i można tu użyć modułów jak np. wp supercache. Strony mamy więc w HTML i wystarczy załatwić szybki serwer WWW który poda pliki HTML przed PHP ( dla niezalogowanych ). Tu najlepsze czasy generuje Nginx i wystarczy mu wklepać kilka linijek konfiguracji by działał jak z stroną HTML. Warto też mieć na uwadze szybkość dysków, bo jednak musimy z nich czytać dane. Reasumując zestaw sobie na test VPS z SSD w takim OVH i sklep prosty setup Nginx + PHP 7.2 FPM, MariaDB, a do tego cache supercache z konfiguracją po stronie Nginx. Ciężko znaleźć szybsze rozwiązanie pod serwowanie WP
 7. https://www.digitalocean.com/pricing/ https://aws.amazon.com/lightsail/ Dwie fajne opcje jako alternatywa dla OVH Można brać albo małe instancje albo większa i bawić sie w kontenerki.
 8. patrys

  Opinie o nazwa.pl

  wątpliwe, bo nie mają swojego działu prawnego, a wszystko zlecają do zewnętrznej kancelarii prawnej https://biuroprasowe.nazwa.pl/37347-tls-1-3-debiutuje-w-polsce-na-masowa-skale Tego już nie skomentuje, bo boje się pozwu, aczkolwiek sam TLS 1.3 jest dostępny od wielu miesięcy i sporo firm to wdrożyło nawet nie do końca świadomie. Wspiera to Nginx, Litespeed czy zewnętrzne usługi jak np. Cloudflare...
 9. Ale to nie jest kwestia OVH, a ociężałego RIPE i to tych drugich możesz pingnąć.
 10. patrys

  Opinie o OVH

  psują maszyny ? to może napisz jak, bo mam trochę i się boję
 11. Pomijając już moduły, to ostatnio były faile z DHCP. Więc w sumie robiąc statykę i wyłączając w cloud-init ustawienia sieci eliminujesz potencjalną usterkę.
 12. Nie lepiej przestawić dhcp na statykę ?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.