Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Większość użytkowników chętnie dokona migracja do rejestratora, dla większość różnica w cenie nie będzie znacząca przy przedłużeniu. 

Patrząc się z czysto biznesowego punktu widzenia na rynek to ich metody są skuteczne w wymiarze ekonomicznym oraz udziału w rynku.

Natomiast patrząc z punktu widzenia osoby która coś tam wie na temat rynku to podzielam Twoje zdanie, jednak usługi tej firmy nie są kierowane do takich osób.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, gb1 napisał:

Patrząc się z czysto biznesowego punktu widzenia na rynek to ich metody są skuteczne w wymiarze ekonomicznym oraz udziału w rynku.

Z mojego punktu widzenia nie znam drugiej firmy która by robiła aż tak nieprzyjemne akcje względem  swoich klientów. 
Tak samo w tym przypadku, jak i w przypadku kosmicznego narzutu przy akcji z RODO i kilku mniejszych akcji.  

Tyle ode mnie.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Istotne jest z punktu widzenia biznesowego, że takie akcje są skuteczne patrząc na wyniki finansowe.

Jedni prowadzą biznes typu "stylu życia" (lifestyle), inni aby zarabiał realne pieniądze i pozyskiwał nowe udziały w rynku.

Jestem przekonany, że każde takie działanie jest poparte wcześniejszą analizą biorącą pod uwagę, że kierowane w dużej części jest do istniejących klientów. Dane na temat własnych klientów dostawca posiada i jak sam dobrze wiesz nie jest to trudna sztuka aby oszacować jakie będą zachowania mając dane z poprzednich podobnych akcji. Na pewno wliczone jest że część klientów zrezygnuje, część zapłaci, inna cześć natomiast przeniesie domenę do rejestratora będącego dostawcą. Istotne jest czy cel akcji dla dostawcy zostanie osiągnięty krótko lub długo terminowo. To już inny sposób postrzegania biznesu przy tej skali aniżeli z punktu widzenia biznesu "stylu życia".  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, gb1 napisał:

Istotne jest z punktu widzenia biznesowego, że takie akcje są skuteczne patrząc na wyniki finansowe.

Jedni prowadzą biznes typu "stylu życia" (lifestyle), inni aby zarabiał realne pieniądze i pozyskiwał nowe udziały w rynku.

Jestem przekonany, że każde takie działanie jest poparte wcześniejszą analizą biorącą pod uwagę, że kierowane w dużej części jest do istniejących klientów. Dane na temat własnych klientów dostawca posiada i jak sam dobrze wiesz nie jest to trudna sztuka aby oszacować jakie będą zachowania mając dane z poprzednich podobnych akcji. Na pewno wliczone jest że część klientów zrezygnuje, część zapłaci, inna cześć natomiast przeniesie domenę do rejestratora będącego dostawcą. Istotne jest czy cel akcji dla dostawcy zostanie osiągnięty krótko lub długo terminowo. To już inny sposób postrzegania biznesu przy tej skali aniżeli z punktu widzenia biznesu "stylu życia".  

Umówmy się, nikt na serio tutaj nie myśli, że podjęli taką decyzję na podstawie szybkości wydawania reszty przez panią w żabce, tylko na podstawie właśnie analiz. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ta analiza mogła zawierać dwa wnioski:

- takie zewnętrzne domeny są raczej u największej konkurencji (o podobnej polityce cenowej = przeniesienie domeny nie wpłynie na obciążenie finansowe dla klienta)

- łatwiej jest przenieść domenę, niż często dziesiątki GB danych

BTW czy można w tym wypadku skorzystać ze swoich DNSów i skierować domenę na IP czy jest to jakoś zablokowane?

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Kapitan_Bomba Gdyby było to zablokowane, to byłby ewenement na skalę światową :)

Analiza - analizą. Nikt nie zabroni Nazwie podejmować takiej decyzji, ale też nikt nie zabierze nam - klientom - prawa do jej krytyki. W tym wypadku krytyka jest raczej prosta - tego typu zabieg jest zwyczajnie karygodny i jest niczym innym jak próbą wymuszenia dodatkowych pieniędzy (lub zysków w postaci przeniesienia domeny do nazwy) od pewnej grupy klientów.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@samu, skoro dało się zablokować - przynajmniej na początku - certyfikaty inne niż te domyślne, to nic by mnie nie zaskoczyło :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Kapitan_Bomba napisał:

- łatwiej jest przenieść domenę, niż często dziesiątki GB danych

O ile inni rejestratorzy nie wymyślą, że do nich teraz też trzeba wysłać podpisany papier, żeby dostać authinfo i czekać tydzień bo tak to się może skończyć coś czuje..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 minuty temu, kankan napisał:

O ile inni rejestratorzy nie wymyślą, że do nich teraz też trzeba wysłać podpisany papier, żeby dostać authinfo i czekać tydzień bo tak to się może skończyć coś czuje..

I tak się właśnie psuje ten już zepsuty rynek hostingowo-domenowy w Polsce...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 15.10.2018 o 21:01, gb1 napisał:

Jestem przekonany, że każde takie działanie jest poparte wcześniejszą analizą ...

Oczywiście, że jest. Nazwą czy Home kierują księgowi, oni umieją liczyć i tylko tyle. Nawet nie ma sensu tego pisać bo to ABC biznesu.

Działania firmy nie podlegają jednak tylko ocenom Excelowym i przychodowym, ale również etycznym w tym kwestiom wykorzystywania swojej dominującej pozycji. Nazwa w tym przypadku słusznie pokalkulowała, że trochę drobnica pokrzyczy, a i tak większość otrze łzy opłaci i tyle.

Za takie ruchy firmy powinny padać / być piętnowane, a tu nawet żaden z większych portali tego nie opisze (wiadomo straszaki Nazwy pozwami dobrze działają).

Ważne, że sobie kupili i WHT i teraz pompują reklamy po Antywebach itp.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Swoją drogą portale tego typu nie powinny pisać nieprawdy. Chyba że kiepsko z finansami u nich i opublikuja wszystko za co się zapłaci. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 17.10.2018 o 06:16, Juvenito napisał:

.... i opublikuja wszystko za co się zapłaci. 

Opublikują.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta