Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o OVH


salvador

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, marv napisał:

PHP 7.0. 30 wtyczek, ale wszystkie lekkie lub niezbędne. Sprawdzałem te, które mogą mieć bezpośredni wpływ czyli SuperCache, Autoptimize i iThemesSecurity, ale one nie są winne. Próbowałem jeszcze wgrać świeży .htaccess, ponieważ IThemes utworzył tam sporo wyjątków na adresy IP. Jak wcześniej mówiłem wyłączyłem IPGeoBlock, więc to zapewne hinduskie i inne tego typu adresy ip. Patrzę na logi z wczoraj i widzę mnóstwo errorów typu:


An error happend on Fastcgi processing, fallback to CGI i 

An error happened during Fastcgi processing

Według narzędzi stronę opóźnia wyłącznie TTFB. Wartość ta skacze, w ciągu ostatniej godziny widzę poprawę. Czy słusznie podejrzewam, że po ostatnim update coś mogli zwalić i teraz to odkręcają? Czy syfu nie złapałem, nie wiem. Jeżeli chodzi o mój komputer siedzę na linuxie, co do strony od zawsze jest zabezpieczona iThemes, a po samej stronie nie widzę niczego złośliwego.

 

Na początku zobacz czy to na pewno wina szablonu i wtyczek a nie serwera, postaw czystego wordpressa i wykonaj testy, sprawdź TTFB, jeżeli będzie niskie wina leży po stronie niezoptymalizowanego szablonu i wtyczek, jeżeli wysokie to przenieś się na coś z większymi zasobami.

 

Pobierz sobie https://wordpress.org/plugins/wpperformancetester/ albo coś podobnego do sprawdzania obciążenia wtyczek, wychwyć które elementy szablonu/wtyczki powodują długi TTFB i się tego pozbądź/zoptymalizuj/zmień wtyczkę. Gotowych wtyczek typu wp rocket zdecydowanie nie polecam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sempre napisał:

 

Na początku zobacz czy to na pewno wina szablonu i wtyczek a nie serwera, postaw czystego wordpressa i wykonaj testy, sprawdź TTFB, jeżeli będzie niskie wina leży po stronie niezoptymalizowanego szablonu i wtyczek, jeżeli wysokie to przenieś się na coś z większymi zasobami.

 

Pobierz sobie https://wordpress.org/plugins/wpperformancetester/ albo coś podobnego do sprawdzania obciążenia wtyczek, wychwyć które elementy szablonu/wtyczki powodują długi TTFB i się tego pozbądź/zoptymalizuj/zmień wtyczkę. Gotowych wtyczek typu wp rocket zdecydowanie nie polecam.


Tak się składa, że na tym hostingu mam postawionego drugiego WP zupełnie czystego pod inną domeną i na nim występuje ten sam problem. Obecnie sytuacja wygląda tak, że strony ładują się kilkanaście sekund. Radzisz przenieść się na inny serwer, ale dla mnie jest zaskakujące jak może przytykać się lekki blog na WP tylko z 1000 UU dziennie (ok. 2,5k wyświetleń). Tutaj jest ewidentnie coś nie tak z serwerem. Hosting jest najtańszy, ale powinien sobie radzić z takim ruchem.

Dzięki za wtyczkę, Sempre. Przetestuję ją, może dowiemy się czegoś nowego.

Edytowane przez marv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czysty wordpress na defaultowym szablonie i bez wtyczek działa Ci tak samo to raczej pewne że hosting niedomaga. Weź sobie gdzieś na test konto WWW, najlepiej jakiś hosting zoptymalizowany pod wordpressa z SSD i lepszymi zasobami, zobacz czy coś się zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się zapewne zakończy. To kolejny przykład z życia, że firm gigantów należy unikać. Dopóki wszystko działa nie ma na co narzekać, ale gdy coś nawali to szukaj wiatru w polu i czekaj tygodniami na odp. supportu z tysiącami innych userów. Tym bardziej, że te serwery są zlokalizowane we Francji. Jaki realny wpływ może mieć na nie polski support? Ja mam małą stronę, prowadzę ją hobbystycznie, ale dla kogoś kto prowadzi większy biznes to przecież jakieś nieporozumienie. Dziwnym trafem skończyły mi się zasoby o 4 nad ranem w środku tygodnia. Może żeby 'zachęcić' do wykupienia wyższego pakietu? 😉

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marv napisał:

Ja mam małą stronę, prowadzę ją hobbystycznie, ale dla kogoś kto prowadzi większy biznes to przecież jakieś nieporozumienie

Pod takie małe strony hobbystyczne oparte na czymś lekkim takie hostingi jak OVH zazwyczaj się sprawdzają.

Pod bardziej zaawansowane rozwiązania bierze się w innych firmach (nie w masówkach) za trochę większe pieniądze.

Pod biznes bierze się już naprawdę mocny hosting albo VPS czy dedyka jeżeli zachodzi taka potrzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawel_15 napisał:

Pod takie małe strony hobbystyczne oparte na czymś lekkim takie hostingi jak OVH zazwyczaj się sprawdzają.

Pod bardziej zaawansowane rozwiązania bierze się w innych firmach (nie w masówkach) za trochę większe pieniądze.

Pod biznes bierze się już naprawdę mocny hosting albo VPS czy dedyka jeżeli zachodzi taka potrzeba.

 

Jak widać pod hobbystyczne stronki czasem też się nie sprawdzają ;) Jak kogoś interesuje dalsza historia, to pod wieczór prędkość strony magicznie wróciła do poprzedniego stanu. Bez mojej żadnej ingerencji. Ciekawe co będzie jutro. Najgorsze w tych wszystkich molochach-hostingach jest to, że nie masz tak na prawdę pojęcia co się tam dzieje i możesz zapomnieć, że czegoś się dowiesz, a wystarczy kilka słów, to by człowiek przynajmniej na przyszłość nie szukał tam gdzie nie trzeba i nie tracił czasu

Edytowane przez marv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2019 o 13:14, Przemek Jagielski napisał:

http://travaux.ovh.net/?do=details&id=39513&PHPSESSID=1712f93ccd30a37b772af0da501ca1fb

Nie wiem na ile prace mogłyby być związane z Twoim konkretnie przypadkiem, ale w jakimś stopniu mogło to Ciebie też dotyczyć.

Dzięki Przemku za linka. Być może te prace miały pewien wpływ, ponieważ od dzisiaj strona śmiga aż miło. Plus całej sytuacji taki, że znowu lepiej poznałem WP, a przy okazji wywaliłem kilka niepotrzebnych wtyczek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W piątek późnym popołudniem padł VPS, zrobić nic nie można bo "An error has occurred requesting to reboot"...

ticket bez żadnej odpowiedzi wisi i wisi, może w poniedziałek doczekam się odpowiedzi..

a i najlepsze, że ping w sla monitoring na zielono, mimo, że serwer od 40 godzin nie pinguje :P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Hmmm czy już VPS'a np VPS 2018 SSD 2 nie można kupować płacąc co miesiąc ? Bo wychodzi, że chcą za rok z góry  !!!!

Razem netto 243,52 zł Zawiera pierwszy rok użytkowania
///
Widzę, że można płacić miesięcznie ale dopiero w następnym etapie jest opcja zmiany. Domyślnie "wymuszają" za 12 miesięcy  z góry :)
Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FB czytałem jakieś posty dotyczące problemów z siecią w lokalizacji w Polsce. Zastanawiam się nad zakupem dedyka pod semiprodukcyjne zabawki ale nie chciałbym co chwilę być w kontakcie z supportem. Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa stabilnie, zarówno sieć jak i zasilanie. Korzystam z DC WAW-1 od początku jego istnienia. Nie pamiętam kiedy ostatnio był jakiś problem z siecią więc bardzo dawno. Wiedziałbym o tym ponieważ korzystam z monitoringu. Co do stabilności zasilania:

 

uptime
 20:57:38 up 553 days, 12:32,  1 user,  load average: 1.28, 1.12, 0.89

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w OVH serwer dedykowany Kimsufi w serwerowni pod Paryżem - uptime ponad 600 dni - mam ten serwer 7 lat i chyba nigdy nie był offline. Posiadam również VPS SSD 1 w DC WAW i również mogę polecić, jak na VPS za 14 zł spisuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mieliśmy w OVH serwer VPS SSD3. Na początku było dobrze, serwer minecrafta działał stabilnie i kupiliśmy przedłużenie na 3 miesiące. I to był wielki błąd, serwer zaczął zamulać niesamowicie nawet z 5 graczami. Na zgłoszenie brak reakcji, zero pomocy. VPS kompletnie przestał trzymać deklarowane parametry. Musieliśmy szybko przenieść się na innego operatora hostingu, wybraliśmy jakąś oferte z gorszymi parametrami niż było na ovh ale tańszą(w ovh wtopiliśmy pieniądze). Okazało się że VPS z gorszymi parametrami działał lepiej niż ten na OVH, więc nie wiem jak dużo osób oni tłoczą w te swoje maszyny z vpsami. Do tej pory żadnej odpowiedzi od ovh nie otrzymaliśmy, o jakimkolwiek zwrocie za wadliwą usługę zapomnijcie bo i tak was oleją. To była strata pieniędzy i czasu. A no ale przypomnienie o płatności na kolejne miesiące przyszło, komedia...

Zalety:
cena (porównywalna jednak do innych hostingów)

Wady:
brak wsparcia technicznego

brak zwrotu za nie działające/działające wadliwie usługi

maszyny są przeciążone, deklarowane parametry VPS to fikcja

 

2/10

  • Haha 1
  • Zaskoczony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ifunil napisał:

i kupiliśmy przedłużenie na 3 miesiące. I to był wielki błąd, serwer zaczął zamulać niesamowicie nawet z 5 graczami.

Sprawdzałeś czy serwer w tym czasie nie by atakowany ?

28 minut temu, Ifunil napisał:

VPS kompletnie przestał trzymać deklarowane parametry.

Czyli co Masz na myśli ?

 

29 minut temu, Ifunil napisał:

Do tej pory żadnej odpowiedzi od ovh nie otrzymaliśmy,

To niestety jest główna wada OVH .... Wszak brak odpowiedzi nie jest odpowiedzią ... 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ifunil napisał:

Mieliśmy w OVH serwer VPS SSD3. Na początku było dobrze, serwer minecrafta działał stabilnie i kupiliśmy przedłużenie na 3 miesiące. I to był wielki błąd, serwer zaczął zamulać niesamowicie nawet z 5 graczami. Na zgłoszenie brak reakcji, zero pomocy. VPS kompletnie przestał trzymać deklarowane parametry. Musieliśmy szybko przenieść się na innego operatora hostingu, wybraliśmy jakąś oferte z gorszymi parametrami niż było na ovh ale tańszą(w ovh wtopiliśmy pieniądze). Okazało się że VPS z gorszymi parametrami działał lepiej niż ten na OVH, więc nie wiem jak dużo osób oni tłoczą w te swoje maszyny z vpsami. Do tej pory żadnej odpowiedzi od ovh nie otrzymaliśmy, o jakimkolwiek zwrocie za wadliwą usługę zapomnijcie bo i tak was oleją. To była strata pieniędzy i czasu. A no ale przypomnienie o płatności na kolejne miesiące przyszło, komedia...

Zalety:
cena (porównywalna jednak do innych hostingów)

Wady:
brak wsparcia technicznego

brak zwrotu za nie działające/działające wadliwie usługi

maszyny są przeciążone, deklarowane parametry VPS to fikcja

 

2/10

Sprawdzałeś spadek wydajności w inny sposób niż serwer minecrafta? Nie koniecznie musi być to wina OVH, nie jestem specem od minecrafta 😉 lecz obciążenie jest zależne od mapy. Dobrym przykładem jest CS:GO, z update na update serwer inaczej działa.

Edytowane przez Matix8981
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, wyłączyłem serwer minecrafta potem włączyłem instalacje programu htop. Taki prosty program do sprawdzania jak procesy zużywają ram i procesor. Program ma kilkadziesiat kilobajtów a instalował sie wiele minut. Proste komendy, zamuła i trzeba długo czekać. Niestety ale nie mam tyle cierpliwości i czasu żeby czekać tygodnie na odpowiedź od supportu(i tak dalej jej nie ma). Gracze powiedzą ci cześć i więcej nie wejdą. A czy coś zjada zasoby na serwerze? sprawdzane wielokrotnie było i nic nie zjada dużych zasobów, proste pluginy. Na serwerze żadnych zmian nie wprowadzano, kompletnie nic i nagle vps zaczął od tak zamulać. Problem jest z samą maszyną nawet, tak jak pisałem w tej wypowiedzi wcześniej na proste komendy długo reaguje, samo połączenia po haśle trwa długo żeby się wczytał VPS w programie np. putty. Pare maili, zero reakcji, zero pomocy. Ktoś polecił ze znajomych to reklamować bo działa wadliwie. Tutaj pojawia się smart murzyn meme z napisem "ovh: nie musisz uznawać reklamacji i udzielać pomocy jeśli ich nie czytasz". I tyle w temacie, wątpie że kiedykolwiek odpiszą bo już z 3 tydzień mija. Serwer od jakiegoś czasu jest już przeniesiony na nowy hosting, na starym wyczyściłem dysk. Wierzcie mi, walczyłem i sprawdzałem jak pojawiły się problemy z działaniem VPSa. Różne tutoriale, popraw swoje działanie servera mc itd. Zresztą przeniosłem klona serwera na nowy hosting w którym jest gorszy procek i mniej ramu i działa perfekcyjnie z 20+ graczami. Mogłem wcześniej zasugerować się koszmarnymi opiniami o tej firmie jeśli chodzi o usługi i support, które są dostępne na internecie... A tak moge tylko dołożyć cegiełkę negatywnych komentarzy i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.