Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Kimsufi - wolny transfer


abhaya

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 3 dedyki Kimsufi: 2 kupione w 2014-2015 i jeden kupiony w 2019. Zauważyłem że te stare mają słabe transfery (pobranie pliku przez Apache) rzędu 1500 Kbs, a ten najnowszy z 2019 ma już ok. 7000-8000 Kbs, Testowałem jeden z tych wolniejszych świeżo po reinstalacji systemu. Wszystkie serwery są ulokowane we Francji.  I teraz pytanie co robić, czym to może być powodowane, support jakoś nie odpowiada (w końcu to Kimsufi więc nie liczę na wsparcie), z tego co mi przychodzi do głowy to że stara infrastruktura jest wolniejsza, chociaż jak testuję iperf -c iperf.ovh.net  to mam na wszystkich podobne wyniki, także chodzi o łącze na świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwne że ten jeden - najnowszy kupiony w 2019 ma już transfery 6-7 razy szybsze, chociaż był najtańszy, od tych kupionych 5 lat temu.
Testowałem teraz jeszcze 4 serwer Kimsufi (nie mój) i był kupiony też bardziej współcześnie i ma transfery w porządku na poziome 7000-8000 Kbps

Edytowane przez abhaya
dodano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem kiedyś Kimsufi. Problem transferów u mnie leżał po stronie dostawcy neta, Vectry. Zazwyczaj działo się tak między godziną 16,  a północą.

Z innych serwerów bez problemu wyciągałem 100Mb/s, a z OVH, Kimsufi ledwo kilka Mb/s w tych godzinach.

Gdy podłączałem się pod tego Kimsufi z Orange to transfery były w porządku.

 

WinSCP potrafi pobierać używając kilku połączeń, ja tak robiłem by mi szybciej pobierało. Limit prędkości był na jedno połączenie, 

Gdy pisałem z kimś obsługi OVH to mi odpisali, że Vectra nie ma umowy na łącze do OVH.

 

Wiem, że wątek stary, ale może komuś pomogę.

PS. Może ma ktoś Kimsufi do odsprzedania, ks-1 lub ks-2, piszcie na PW jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS-1, KS-2 to są bardzo złe oferty jak na koniec roku 2021, chyba że koniecznie potrzebujesz fizycznie izolowanego środowiska do emaila np.?

 

Bo jeśli chodzi o miejsce albo moc obliczeniową albo RAM są na rynku inne (lepsze) oferty VPS, napisz czego konkretnie potrzebujesz, to coś podpowiem może... ;)

 

EDIT: Albo może w ogóle to? https://www.oracle.com/cloud/free/ 4 jądra ARM, 24 GB RAM + ew. jakieś ochłapy x86 [(1/8 procesora + 1GB RAM ) x 2] i do tego łącznie 200GB HDD - za darmo (!) (tylko to też VPS, a nie dedyki jak Kimsufi...)

Edytowane przez chivito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.