Skocz do zawartości

Marek607

Użytkownicy
 • Zawartość

  26
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4 Neutral

Informacje osobiste

 • Imię
  Marek

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  TaniDedyk.pl
 • Funkcja w firmie
  Właściciel/Admin
 1. VPS i soft pod mały, szybki sklep

  Jeśli chcesz rozwiązanie w chmurze to polecam oktawave lub digitalocean. Pamiętaj tylko by w oktawave dysk brać z tier2 lub wyższym, gdyż różnica w wydajności między tier1 a 2 jest porównywalna to zmiany z hdd na ssd. Testowałem/testuje też sporo innych rozwiązań cloud z naszego rynku oraz europy ale jeśli miałbym coś polecić to tylko te 2 firmy.
 2. Szukam VPS z płatnością SMS Premium

  mamy platności sms - podeslij na pomoc@tanidedyk.pl swoje wymagania a napewno coś ciekawego ci zaoferujemy.
 3. DirectAdmin - za i przeciw

  Zgadza się, dlatego te firmy które widzą w tym korzyści piszą własne rozwiązania, a te którym wystarcza coś co jest znane i lubiane korzystają z gotowców. Wartość wiedzy i doświadczenia w firmie nie można oceniać podług panelu który się używa bo jak pisałem - panel to dla mnie tylko nakładka by klient mógl sobie wyklikać co chce. Jeśli ktoś Ci mówi że nie da się zainstalować np postgresa bo DirectAdmin tego nie oferuje w standardzie to znaczy że i przy własnym oprogramowaniu tego nie zrobi. To jak mocno rozszerzysz funkcjonalność gotowego rozwiązania o własne potrzeby zależy od Ciebie i twoich umiejętności. Tak samo masz przecież we własnym rozwiązaniu - piszesz je, rozwijasz i dodajesz co potrzebujesz. W przypadku gotowców masz dwie drogi rozwoju - jedna to ta realizowana rzez wydawce, druga to ta realizowana przez firmę korzystają z niego.
 4. DirectAdmin - za i przeciw

  Na jakiej podstawie to stwierdziłeś? Bez wiedzy technicznej żaden panel nie pozwoli na świadczenie usług na wysokim poziomie - najlepszym tego przykładem jest darmowa VestaCP, gdzie większość ostatnich tematów to "zainstalowałem, chciałem coś zrobić, nie działa i nie wiem jak to naprawić": http://www.webhostingtalk.pl/topic/57064-vestacp-nie-dziala-poczta-przychodzaca/ http://www.webhostingtalk.pl/topic/57765-vestacp-i-docker/ http://www.webhostingtalk.pl/topic/57728-vestacp-wordpress-problem-z-aktualizacja-wp/ Fakt że jeśli używasz popularnego panelu i napotkasz problem, to możesz wygoglać rozwiązanie bo jest spora szansa że nie jesteś pierwszym którego to spotkało - ale to i tak nie zwalnia od obowiązku logicznego myślenia przy kopiowaniu poleceń.
 5. Hosting - czas na zmiany

  Hej, Zapraszam do kontaktu z nami na pomoc@tanidedyk.pl - przygotujemy indywidualną ofertę. Spełniamy oczywiście wszystkie wskazane przez Pana warunki , sam webmail jest również dosyć rozbudowany Pozdrawiam, Marek
 6. Opinie o arubacloud.pl

  Parametrami wystarczy do instalacji, a jeśli chodzi o to ile utrzyma - zależy jak dobrze go skonfigurujesz. Jeśli samo setup.sh to raczej za dużo na nim nie zadziałasz.
 7. Directadmin i aktualizacja regulaminu Lets Encrypt

  A widzisz, już zaktualizowali - około południa sprawdzaliśmy i nadal pobierało z regulaminem z sierpnia
 8. Hej, Let's Encrypt zaktualizował dzisiaj regulamin, więc jeśli ktoś chciał wygenerować nowy certyfikat ( np poprzez DA) to miał niemiłą niespodziankę. FIX: w 36 linijce pliku /usr/local/directadmin/scripts/letsencrypt.sh zmieniamy: LICENSE="https://letsencrypt.org/documents/LE-SA-v1.1.1-August-1-2016.pdf" na LICENSE="https://letsencrypt.org/documents/LE-SA-v1.2-November-15-2017.pdf" U mnie dla wygody napisałem kilka linijek kodu - więcej na moim blogu: https://naserwerze.com/linux-bugfix/directadmin-aktualizacja-regulaminu-lets-encrypt/
 9. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  uokik się za to wziął stąd ci tyle tego wysyłają http://www.telko.in/uokik-sprawdzil-jak-play-plus-orange-i-t-mobile-zwracaja-nadplaty
 10. Nie loguje do phpmyadmina i na stronie

  /dev/mapper/RAID1_md4-vm--103--disk--1 99G 95G 0 100% / Masz zajęte 100%, więc nie ma gdzie ci sesji zapisać
 11. Vestacp wypluwa error 500 na wszystkich stronach

  Takie "niech żyje swoim życiem" kończy się przy pierwszej próbie konieczności zrobienia czegokolwiek, albo nie daj boże jak klient coś wyklika. Nie wyobrażam sobie postawienie takiego niewybucha, chyba że ktoś lubi w ruletke grać Chociaż mas tutaj racje, Vesta zaczęła bardzo fajnie, ale z czasem chyba nie ogarnęli tego co wdrażali i jest masa problemów z utrzymaniem tego panelu.
 12. Młodszy Administrator Systemu z czym to się je?

  A jakie zarobki według Ciebie są ok na takie stanowisko? Zależy jakie usługi sprzedaje firma - jeśli to w większości konta www to większość pytań "jak przekierować pocztę" to czysto dla helpdesku a nie dla admina Jeśli masz w większości administracje serwerami to helpdesk będzie ci tylko forwardował zgłoszenia Po części masz rację, ale z drugiej strony postawienie jakiejś usługi jest o wiele prostsze ( chociażby z ilości poradników w sieci) niż jej późniejsze utrzymanie czy nawet naprawienie. Ja na testy wolę dać jakiś realny problem do rozwiązania, bo co prawda rozwiązanie można też znaleść w guglu , ale wymaga już wiedzy gdzie est konfig, logi błedów, jak sprawdzić czemu nie działa itp. Święte słowa - jest mase firm które rekrutują - z pamięci: kylos,h88,hitme,mydevil,progreso,nazwa.pl, ovh, sporo ogłoszeń jest na grupach sys/devops polska czy praca/kariera IT. A helpdesk jak pisał archi - albo to polubisz, będziesz widział problemy ludzi i staral sie je naprawiać i podglądać adminów, albo stwierdzisz ze to nie dla Ciebie.
 13. Walka ze spamem

  clamav i regułki san security ładnie wykrywają i blokują załączniki exe , exe w zip itp. http://sanesecurity.com/
 14. [Forum] Propozycje i błędy

  W nieprzeczytanych wczoraj mam widoczny temat sprzed miesiąca: https://scr.hu/81WDLN
 15. cron, backup i kopia przyrostowa roczna vs miesięczne

  Jeśli odpalasz to jako skrypt dodaj sobie jego debug który ci pokaże gdzie masz błąd: https://naserwerze.com/linux-bugfix/bash-debugowanie-problemow-wykonaniem-pliku/
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.