Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o OVH


salvador

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, blfr napisał:

 

O, można mieć najtańszego kebaba w SBG? Tego za 15 zł brutto za miesiąc czy z obecnej oferty?

W zasadzie za rok płacę 73.65 euro i siedzi to w: RBX4, nie jest to chyba najtańsza wersja ale mi nic więcej niepotrzebna a o 5zł bić się nie będę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mruczek napisał:

Dziś przyszły zwroty za SBG (prąd). Wszystkie moje niedostępne wtedy maszyny dostały +1 miesiąc.

 

Czy oby na pewno dosteś 1 miesiąc? Moje serwery z SBG zostały przedłużone o 8 dni. Pewnie miałeś dłuższą niedostepność lub niezłe szczęście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mruczek napisał:

Na pewno. 2 maszyny po 100% zwrotu.

Jedna niedostępna: 2d8h23m, druga: 11h22m50s. W przypadku pierwszej, pech chciał, że to najważniejsza moja prywatna maszyna na której "przypadkowo" jest usługa na której polega intranet Instytucji w której pracuję. Ale DRP zadziałał poprawnie.

 

Jak by człowiek wiedział że się potknie to by się położył :)

 

Takiej awarii się nie przewidzi zwłaszcza mimo pozytywnych testów :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, Juvenito napisał:

Mnie nadal dziwi, że niektóre firmy takie jak np. sky shop trzymają w ovh swoje serwery. I dodam, że płacąc nie mało za takie usługi wypadało by być w lokalizacji PL.

 

OVH to bardzo dobry wybór dla firm które oczekują stabilności działania usługi i najlepszych warunków do rozwoju. Pod tym względem naprawdę trudno im dorównać w naszej rodzimej lokalizacji. Inwestują ogromne kwoty w centra danych, posiadają infrastrukturę światłowodwą o ogromnej przepustowości, zapewniają najlepszą ochronę przed atakami DDoS, darmowe adresy IP, instalacje w 120 sekund itp. Nie ma w Polsce centrum danych które mogłoby z nimi konkurować. Jedyna myśl to OVH WAW-1 :D

 

Awarie zdarzają się wszędzie i w OVH z doświadczenia wiem, że ich ryzyko jest bardzo niewielkie ze względu na liczne redundancje. W oczekiwaniu na rozwiązanie problemu zawsze wiesz co się dzieje. Nie ma sytuacji, że dzwonisz do firmy i masz odpowiedź "coś się dzieje ale jeszcze nie wiemy co ani nie wiemy kiedy naprawimy". Wszystkie awarie kontrolujesz na bieżąco co od strony dużych firm jest ważnym atutem.

Edytowane przez Suspect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś może dedyka w SoYouStart?

Szukam czegoś taniego pod testy, ale też ip będzie udostępnione światu (kilku osobom, ale wiadomo jak to dalej będzie...)  i pytaniem jest czy ten anty-ddos w jakimś stopniu daje radę? Z tego co można wyczytać na stronie nie ma możliwości uruchomienia stałego filtrowania, więc przerwy w dostępie będą się zdarzały. Nigdy nie miałem tam serwera, więc nie wiem jaki jest czas reakcji tego systemu + na ile jest uruchamiany. Filtracje potrzebuję na TCP więc w sumie nie potrzebuje jakiejś ochrony na poziomie aplikacji itd.

Jak ktoś ma jakiś serwerek w sysie to mile widziany jakiś feedback, nie chcę uruchomić w fazie testowej czegoś co będzie leżało ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kilka od bardzo długiego czasu, zarówno z oferty GAME jak i pozostałych. W zwykłej ofercie SoYouStart czas reakcji jest w granicach kilku sekund. Zdarzają się jednak skuteczne ataki DDoS których system detekcji w ogóle nie wykrywa lub wykrywa po długim czasie. Mowa tu o atakach które są poniżej ich progów detekcji czyli ataki rzędu 100-200Mbps które przy kilkuset tysiącach pakietów na sekundę mogą skutecznie unieruchomić Twój serwer. W ofercie SoYouStart GAME sytuacja wygląda znacznie lepiej i to nie tylko w kwestii gier opartych na protokole UDP. W ofercie tej czas reakcji jest na poziomie kilku ms także dla ataków na protokole TCP. Oferta ta będzie więc również odpowiednia np. do ochrony strony internetowej przed atakami DDoS.

 

Rozważ jeszcze jakiś tani serwer dedykowany z OVH, najtańszy możesz mieć za 270zł brutto / msc. W OVH miałbyś możliwość włączenia stałego filtrowania co w praktyce zadziała podobnie jak oferta GAME w SoYouStart. Będziesz też miał możliwość konfiguracji firewalla aby jeszcze lepiej chronić swój serwer. W OVH w każdej ofercie będziesz miał możliwość utworzenia RAID natomiast w SoYouStart GAME takiej możliwości nie ma ze względu na jeden dysk co dyskwalifikuje tą ofertę do przechowywania danych które trudno będzie odtworzyć.

 

Reasumując:

- Zwykłe serwery SoYouStart to czas reakcji na poziomie kilku sekund i możliwość skutecznych ataków

- SoYouStart GAME to czas reakcji na poziomie kilku ms na każdy atak DDoS, nigdy nie odnotowałem w tej ofercie skutecznego ataku DDoS (poza atakami L7). Minus to jeden dysk.

- Serwery z OVH to możliwość włączenia stałego filtrowania oraz skonfigurowania firewalla według swoich potrzeb. Przy stałym filtrowaniu i skonfigurowanym firewallu nigdy nie odnotowałem w tej ofercie skutecznego ataku DDoS. Dodatkowa korzyść to co najmniej 2 dyski.

Edytowane przez Archi
Nie cytujemy bezpośrednio poprzednich postów.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Suspect napisał:

 

Posiadam kilka od bardzo długiego czasu, zarówno z oferty GAME jak i pozostałych. W zwykłej ofercie SoYouStart czas reakcji jest w granicach kilku sekund. Zdarzają się jednak skuteczne ataki DDoS których system detekcji w ogóle nie wykrywa lub wykrywa po długim czasie. Mowa tu o atakach które są poniżej ich progów detekcji czyli ataki rzędu 100-200Mbps które przy kilkuset tysiącach pakietów na sekundę mogą skutecznie unieruchomić Twój serwer. W ofercie SoYouStart GAME sytuacja wygląda znacznie lepiej i to nie tylko w kwestii gier opartych na protokole UDP. W ofercie tej czas reakcji jest na poziomie kilku ms także dla ataków na protokole TCP. Oferta ta będzie więc również odpowiednia np. do ochrony strony internetowej przed atakami DDoS.

 

Rozważ jeszcze jakiś tani serwer dedykowany z OVH, najtańszy możesz mieć za 270zł brutto / msc. W OVH miałbyś możliwość włączenia stałego filtrowania co w praktyce zadziała podobnie jak oferta GAME w SoYouStart. Będziesz też miał możliwość konfiguracji firewalla aby jeszcze lepiej chronić swój serwer. W OVH w każdej ofercie będziesz miał możliwość utworzenia RAID natomiast w SoYouStart GAME takiej możliwości nie ma ze względu na jeden dysk co dyskwalifikuje tą ofertę do przechowywania danych które trudno będzie odtworzyć.

 

Reasumując:

- Zwykłe serwery SoYouStart to czas reakcji na poziomie kilku sekund i możliwość skutecznych ataków

- SoYouStart GAME to czas reakcji na poziomie kilku ms na każdy atak DDoS, nigdy nie odnotowałem w tej ofercie skutecznego ataku DDoS (poza atakami L7). Minus to jeden dysk.

- Serwery z OVH to możliwość włączenia stałego filtrowania oraz skonfigurowania firewalla według swoich potrzeb. Przy stałym filtrowaniu i skonfigurowanym firewallu nigdy nie odnotowałem w tej ofercie skutecznego ataku DDoS. Dodatkowa korzyść to co najmniej 2 dyski.

Dzięki ;)

Wiesz może coś o dc WAW-1? Miałem tam jakiś czas temu serwer, ale z tym anty-ddosem to była parodia... raz działał raz nie (odcinał cały serwer do czasu wyłączenia filtrowania / kontaktu z supportem). Lokalizacja jak najbardziej na +, cena jak na testy też może być, tylko czy coś tam się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MateuszCODE napisał:

Ciekawie czy po następnej awarii też podniosą ceny aby się odkuć.

Ceny podnieśli już chyba przed tą "dużą awarią" która była jakiś czas temu. Związane było to chociażby z dodaniem AntyDDosa do każdej usługi i komunikat o tym doszedł do wszystkich klientów odpowiednio wcześniej. OVH raczej nie musi się "odkuwać" :)

 

Co do ostatnich kilku dni (a przede wszystkim chyba wczoraj tj 6.12) to coś z siecią między DC w całym francuskim OVH... więcej jak zawsze na twitterze oktasia :)https://twitter.com/olesovhcom  czasem chyba szybciej niż na travaux.ovh.net ;)

Edytowane przez Rafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.