Skocz do zawartości

PrecelusMaximus

Użytkownicy
 • Ilość treści

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Mi też w zasadzie nie chciało się tego zgłaszać. Straciłem kilka godzin na przesłuchaniach. Wiedziałem, że tak kasy nie odzyskam. Miałem nadzieje jedynie na ucięcie procederu tego gościa. Jak widać za głupie ~150zł po prawie 6 latach posiedzi jeszcze pół roku. Trochę bawi mnie wynik tej sprawy. @Poziomecki - Moim zdaniem szkoda że nie zgłosiłeś, gościu może by dostał kolejne pół roku. Zobaczymy czy ktoś jeszcze się pochwali podobnym przebiegiem sprawy.
 2. Witam serdecznie. Forum na którym ten temat został poruszony już dawno umarło. Nie będę im generować ruchu. Chodzi dokładnie o to: https://www.webhostingtalk.pl/topic/47245-ostrze%C5%BCenie-oszust-oferuj%C4%85cy-kebaby-xaroth213gmailcom/ Niektórzy może jeszcze to pamiętają, gość wykiwał dużo ludzi na serwery dedykowane, domeny oraz Licencje DA, Cpanel itp. Ja swoją sprawę zgłosiłem od razu w MARCU 2014 roku. Po roku temat został zamknięty. Nie znaleziono winnego. Niektórzy mówili że siedzi w UK. Tego nie wiem. W sierpniu 2019 roku, dostałem list z prokuratury ze Szczecina, że temat wznawiają. We wrześniu 2019, dostałem informacje że sprawa jest kierowana do sądu w Szczecinie. Właśnie odebrałem list, że wytyczono termin rozprawy na połowę lutego 2020. Mam także informacje, że oskarżony odbywa karę w więzieniu w Rzeszowie. Co prawda jeszcze nie ma wyroku, ale chcą mu za to wlepić dodatkowe 6 msc odsiadki oraz moja rekompensatę i koszty sądowe. Zobaczymy jak to się skończy ale już jestem zaskoczony, że komuś się chce za jakieś grosze gościa ścigać. Najprawdopodobniej siedzi za coś cięższego, a moja sprawa im wyszła przez przypadek i chcą mu zwiększyć wyrok. Jestem ciekawy czy tylko moja sprawa jest aktualnie prowadzona czy jeszcze jakieś. Wiem, że jeszcze było kilka pokrzywdzonych osób. Z jedną mam kontakt do dziś i jej temat nie został ruszony, chociaż został oszukany na większą kasę. Pozdrawiam!
 3. Biblioteka to nie framework. Możesz sobie napisać własną aplikacją nie opartą o framework i za pomocą np. composera załadować biblioteki, które potrzebujesz. To są 2 najważniejsze cechy frameworka. Framework najczęściej wymusza zachowanie pewnych standardów w kodzie. Jeśli się ich trzymamy, to po pierwsze łatwiej zachować jakiś ład i porządek a po drugie nowi programiści mogą się szybciej wdrożyć. Prawda, ale nie reguła. SF4 to duży krok w przód. Miałem styczność z 2 razy w życiu. Nie dziękuje Raz w Magento 1. Jeśli potrzebuje napisać coś co będzie miało więcej niż 1 odpowiedzialność użyje frameworka. Bywa, że klepnę to strukturalnie lub napiszę małe MVC. Czasem po prostu nie ma sensu. Kwestia tego że czasami klepniesz coś z głupoty na szybko a później się okazuje że rośnie z tego wielka kobyła. No i powstaje problem, kiedy należy przepisać kod. Jeśli chodzi o drogę zawodową warto na pewno poznać kilka frameworków - chociaż znać ich nazwy oraz kilka cech. Znajomość jednego na bardzo dobrym poziomie gwarantuje dobrą pracę. Dzisiaj chyba Symfony >2.8 i Laravel.
 4. Pracuje od roku zdalnie jako programista. Znam kilku kolegów również programistów i grafików, którzy tak pracują. Bez żadnego doświadczenia faktycznie będzie ciężko. Przydałoby się przynajmniej 1-2 letnie. Jako programista nie potrzebujesz kontaktu z klientem lub ogranicza on się do emaila, telefonu lub komunikatora. Kontakt ze współpracownikami też to raczej maile, telefon i slack. Ja pracowałem w mniejszych firmach kilka lat, pod koniec brałem część pracy do domu. Przy takiej pracy dużo zależy od samokontroli, dyscypliny oraz warunków mieszkaniowych. Nie licz na to że będziesz sobie spał do 10. Może tylko na początku, bo to strasznie rozleniwia. Dodatkowo współpracujesz często z innymi ludźmi. Terminy też cię gonią. Na pewno na plus jest to że nie tracisz czasu i pieniędzy (a czas to pieniądz) na dojazdy.
 5. W zasadzie za rok płacę 73.65 euro i siedzi to w: RBX4, nie jest to chyba najtańsza wersja ale mi nic więcej niepotrzebna a o 5zł bić się nie będę
 6. Mi 2 dni temu zwrócili 0,66 euro po ostatniej awarii... Mowa tutaj o najtańszym kebabie.
 7. Cześć, Potrzebuje prostego edytora graficznego działającego na mintcie/ubuntu, który umożliwia dodawanie takich bajerów jak strzałki, tekst, rysowanie kwadratów itp. Będzie on używany do obróbki screenów. Normalnie używam narzędzi wbudowanych w przeglądarkę ale czasem muszę pokazać coś na dokumencie tekstowym/pdf/csv. Używanie gimpa to dla mnie tragedia, właśnie zainstalowałem GNOME PAINT jest lepiej ale brakuje kilku brył - chociażby strzałek. Ktoś ma jakieś doświadczenie?
 8. Cześć, Mam za dużo rzeczy na głowie i czasem o czymś zapomnę lub pamiętam przez cały dzień i zapominam chwile wcześniej. Od jakiegoś czasu używam kalendarza, akurat googlowy wpadł mi w ręce więc go wybrałem jakoś bezrefleksyjnie. Plus taki, że może działa na kilku platformach. Raz na jakiś czas tam zaznaczam i chciałbym, dostać powiadomienie rano z listą co na dany dzień i X czasu przed. Super są takie możliwości. Szlak mnie trafia, jak nic nie ma na dany dzień (no chociażby weekend) a te dziady z google wysyłają mi maila "Twoja lista na dziś jest pusta". Ktoś odkrył jak to zmienić? Czy jest taka możliwość? Ich panel konfiguracyjny jest tak intuicyjny jak panel Aruby...
 9. Mnie osobiści ping średnio interesuje. Raczej chodziło o suche fakty: Firma, cena za GB, lokalizacja serwerów, cena pakietów, aplikacje dedykowana, dostęp przez ftp... (tutaj można nawymyślać), firma wystawia rachunki w PL, dostęp przez www, powiadomienia mail jak zabraknie miejsca... itp. Faktycznie "ranking" to złe określenie - miejsc raczej nie będzie, chodziło o zestawienie kilku dostawców. Ja najczęściej potrzebuje zwykłego storage do wrzucania kopi lub coś bardziej zaawansowanego do wymiany plików między wybranymi osobami - chmura plików.
 10. Przydałby się ładny ranking/tabelka z cenami. Sam szukam kilku tanich alternatyw. Ja osobiście trzymam backup serwerów na kontach storage'owych, napisałem sobie kilka skrypcików w basku które współpracują w ISPConfig/DirectAdmin, pakują pliki, wysyłają przez ftp/scp. Jeśli chodzi o desktopy (głównie używam ubuntu/mint) no to google drive i dropbox.
 11. Ja bym proponował dodać cenę/widły we wszystkich ogłoszeniach. Wchodzę w ogłoszenie i nie wiem czy ktoś chce 5 ,50, 500 czy 50000 zł
 12. Ja na devie trzymam kilka projektów na vagrancie + ansible. Doker nie zawsze się sprawdzał gdy trzeba było kilka cięższych rzeczy zrobić tym bardziej z poziomu powłoki systemu. A sam ansible jest banalny i bardzo intuicyjny, chociaż czasem musiałem dużo czasu poświęcić by kilka rzeczy poprawnie zainstalować. Zdarzało się musiałem coś pokazać klientowi projekt - odpalałem najtańszą chmurę, instalowałem ansibla, kopiowałem konfiguracje + apkę i odpalałem. Na samej produkcji chyba bym się bał takie coś zrobić
 13. Nie jestem vatovcem - moi główni kontrahenci są z USA, wystawiam im normalnie faktury. Za dużo biegania, tym bardziej że nie spełniam pierwszego warunku - nie płacę vatu. Miałem propozycje od księgowej by zarejestrować vat i vat-eu ale dla 2-3 faktur w roku na 1k PLN to się nie opłaca No cóż, szwindelek w prowadzeniem tego w koszty nie wyjdzie.
 14. Część, Mam pytanie odnośnie faktury w kimsufi. Mam tam serwer, a od niedawna założyłem DG. W profilu konta mam możliwość wpisania NIPu. Zastanawia mnie czy jak uzupełnię NIP i wygeneruje fakturę, to faktura będzie wystawiona na polski odział ovh? Nie mam vat-eu, więc nie mogę wprowadzać w koszty fakturek wystawionych z zagranicy. Ktoś ma doświadczenie? Pozdrawiam!
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.