Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Oszust z 2014 roku


PrecelusMaximus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Forum na którym ten temat został poruszony już dawno umarło. Nie będę im generować ruchu. Chodzi dokładnie o to: https://www.webhostingtalk.pl/topic/47245-ostrze%C5%BCenie-oszust-oferuj%C4%85cy-kebaby-xaroth213gmailcom/

 

Niektórzy może jeszcze to pamiętają, gość wykiwał dużo ludzi na serwery dedykowane, domeny oraz Licencje DA, Cpanel itp.

 

Ja swoją sprawę zgłosiłem od razu w MARCU 2014 roku. Po roku temat został zamknięty. Nie znaleziono winnego. Niektórzy mówili że siedzi w UK. Tego nie wiem.

 

W sierpniu 2019 roku, dostałem list z prokuratury ze Szczecina, że temat wznawiają. We wrześniu 2019, dostałem informacje że sprawa jest kierowana do sądu w Szczecinie. Właśnie odebrałem list, że wytyczono termin rozprawy na połowę lutego 2020. Mam także informacje, że oskarżony odbywa karę w więzieniu w Rzeszowie.

 

Co prawda jeszcze nie ma wyroku, ale chcą mu za to wlepić dodatkowe 6 msc odsiadki oraz moja rekompensatę i koszty sądowe. Zobaczymy jak to się skończy ale już jestem zaskoczony, że komuś się chce za jakieś grosze gościa ścigać. Najprawdopodobniej siedzi za coś cięższego, a moja sprawa im wyszła przez przypadek i chcą mu zwiększyć wyrok.

 

Jestem ciekawy czy tylko moja sprawa jest aktualnie prowadzona czy jeszcze jakieś. Wiem, że jeszcze było kilka pokrzywdzonych osób. Z jedną mam kontakt do dziś i jej temat nie został ruszony, chociaż został oszukany na większą kasę.

 

Pozdrawiam!

  • Lubię 1
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zaskoczony. Takim podejściem do sprawy, że odbywa karę za jedno, a jeszcze dołożyć coś chcą mu za inne przestępstwa.

 

Skradziono mi kiedyś radio z samochodu (plus wybicie szyby). Po jakimś dłuższym czasie otrzymałem informację, że sprawca został wykryty, a i owszem, ale że otrzymał już karę za ileś innych podobnych przestępstw, więc za moje radio, czyjeś lusterka, jakieś kołpaki, jakiś zderzak od drogiego samochodu itp. (wymienionych było ileś kolejnych odnotowanych przestępstw potraktowanych łącznie) karany już nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kolopik napisał:

Wow, jestem zaskoczony. Sam śledziłem wtedy wątek na WHT. Myślę, że więcej osób zgłosiło go na policję, więc pewnie nie tylko do Ciebie wysłali tą informację. 

 

Byłem w tym samym momencie na policji co @PrecelusMaximus i niestety u mnie cisza :( Cieszę się, że temat się ruszył do przodu - gość był bardzo bezczelny i się chełpił tym, że nic mu nie zrobimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Poziomecki napisał:

Za moje pareset złotych szkoda było walki, ale fajnie że w końcu ktoś zrobił z nim porządek.

Mi też w zasadzie nie chciało się tego zgłaszać. Straciłem kilka godzin na przesłuchaniach. Wiedziałem, że tak kasy nie odzyskam. Miałem nadzieje jedynie na ucięcie  procederu tego gościa. Jak widać za głupie ~150zł po prawie 6 latach posiedzi jeszcze pół roku. Trochę bawi mnie wynik tej sprawy. 

 

@Poziomecki - Moim zdaniem szkoda że nie zgłosiłeś, gościu może by dostał kolejne pół roku. 

 

Zobaczymy czy ktoś jeszcze się pochwali podobnym przebiegiem sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.01.2020 o 16:19, PrecelusMaximus napisał:

Mi też w zasadzie nie chciało się tego zgłaszać. Straciłem kilka godzin na przesłuchaniach. Wiedziałem, że tak kasy nie odzyskam. Miałem nadzieje jedynie na ucięcie  procederu tego gościa. Jak widać za głupie ~150zł po prawie 6 latach posiedzi jeszcze pół roku. Trochę bawi mnie wynik tej sprawy. 

 

@Poziomecki - Moim zdaniem szkoda że nie zgłosiłeś, gościu może by dostał kolejne pół roku. 

 

Zobaczymy czy ktoś jeszcze się pochwali podobnym przebiegiem sprawy.

 

Za mała szkodliwość społeczna czynu :)

Stwierdziłem że w końcu trafi na kogoś na kim się natnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

 

ze względu na koronowirusa, sprawę przekładano kilka razy. Dopiero pod koniec października 2020 odbyła się rozprawa. Wczoraj odebrałem odpis wyroku. Pół roku odsiadki, oddanie mi zawrotniej kwoty 140zł (nawet nie pamiętałem dokładnie ile) i pokrycie kosztów sądowych.

 

Wniosek jest taki, że czasem warto się ruszyć i zgłosić. Trwało to 6 lat ale przyczyniłem się do dłuższego pobytu jegomościa na wczasach. 

Edytowane przez PrecelusMaximus
  • Lubię 1
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Poziomecki napisał:

W sensie że ty pokrywałeś koszty sądowe?

 

3 godziny temu, PrecelusMaximus napisał:

Wczoraj odebrałem odpis wyroku. Pół roku odsiadki, oddanie mi zawrotniej kwoty 140zł (nawet nie pamiętałem dokładnie ile) i pokrycie kosztów sądowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Poziomecki napisał:

W sensie że ty pokrywałeś koszty sądowe?

Oskarżony :)  Ja nie poniosłem żadnych kosztów, poza wizytą w sądzie... Jeszcze będę musiał wystawić wezwanie do zapłaty a później komornika wysłać. Kwota śmieszna ale konsultowałem sie z prawnikiem. Jak bedzie chciał uzyskać przedterminowe zwolenie lub przepustkę to nie dostanie. Jestem złym człowiekiem :/ 

  • Lubię 1
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spex napisał:

A ty nie ponosiłeś kosztów składając sprawę?

Czemu? Zasadniczo to prokurator załozył sprawę a nie ja :) Z tego co się orientuje, jakbym założył sprawę cywilną i ją przegrał to wtedy bym poniósł koszty. Tutaj mogę sie mylić bo nie jestem w tym aż tak biegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, darekm napisał:

a ta odsiadka      bezwzględna  czy    warunkowo zawieszona ? Nawet jak bezwzględna  to dostanie oboroże 

 

19 godzin temu, DawPi napisał:

Bardziej chodzi o "papiery".

Zaskocze was. Pan odsiaduje już wyrok w zakładzie (chyba w Rzeszowie). Nie dostał zawiasów, dostał dodatkowe pół roku :) 

 

Jak wyżej napisałem, gość narobił przekrętów od cholery. Kogoś grubszego lub zdeterminowanego zrobił w konia, dostał za to karę, ale po czasie dogrzebali się do mojej sprawy i dowalili więcej.

Edytowane przez PrecelusMaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PrecelusMaximus napisał:

Faktycznie, lepiej by mu uszło na suchu 🤦‍♂️

 

Nie, po prostu uważam że na takich ludzi surowa kara finansowa byłaby czymś bardziej dotkliwym niż zamknięcie w więzieniu, za co notabene wszyscy ponosimy koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje odsiedzi, wliczy sobie to w koszta działalności i wyjdzie.

Nic tak nie boli ludzi jak potężna kara finansowa która w skutkach może się ciągnąć bardzo długo, nawet dłużej niż max możliwy wyrok za dane przestępstwo.

Płacić za takich nie lubię, wolałbym żeby skoro już są odizolowani to żeby zapracowali na swoje utrzymanie. Nie zaraz kamieniołomy, może być coś prostszego - jeżeli będzie zapotrzebowanie to chociażby składanie długopisów. Byleby zarabiał na się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, theqkash napisał:

 

Nie, po prostu uważam że na takich ludzi surowa kara finansowa byłaby czymś bardziej dotkliwym niż zamknięcie w więzieniu, za co notabene wszyscy ponosimy koszty.

"Takie mamy prawo" - zresztą co znaczy surowa kara finansowa? Dla jedno 20k to nic a dla drugiego majątek. Jedyną opcją była by "przymusowa" praca, ale były już takie systemy gdzie za krzywy uśmiech szło się na takie wakacje. Wszystko zależy z której strony patrzysz. Zresztą jak idziesz na wczasy do zakładu karnego to jak wyjdziesz to masz do spłacenia wszystkie rozprawy itp., a w papierach na długo zostają informacje o wyroku. Generalnie temat rzeka, ale nie raz się słyszało jak bananowe dzieci unikały kary więzienia bo zamieniono ją na karę finansową. Tatuś zapłacił i można zapomnieć, to też jest sprawiedliwe? Tutaj mozna snuć długie dywagacje, ale każdy ma swoje przekonania i może niech tak zostanie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krajach skandynawskich masz coś takiego że przy wykroczeniach akurat idzie mandat proporcjonalnie do zarobków.

Jak zarabiasz mało to cie nie wycisną jak cytrynę ale jak oligarcha będzie za szybko jechał to go wycisną finansowo jak cytrynę dwa razy.

Bo go stać na to żeby zapłacić. I to akurat jest dobre.

Tylko znając życie to zaraz u nas wszyscy będą zarabiali najniższą krajową i się rozbijali furami za 300k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.