Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o OVH


salvador

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli @mrViperoo skorzystał z pythonowej wersji to na 99,99% wynik jest błędny, polecam skorzystać z oficjalnego CLI.

Lecz jest coś nie tak z siecią na tych serwerach bo dławi się nawet sieć przy pobieraniu pakietów z repo 😟

@OVH Jeżeli jesteście wstanie dostarczyć taką przepustowość do usługi VPS to dlaczego nie ma takiej przepustowości w tańszych dedykach?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrącę swoje 3 grosze:

1) Kwestia sudo su jest oczywista - tak jak powiedziane, wiele obrazów tak ma. De facto stosowanie "PermitRootLogin Yes" w sshd niestety jest popularną praktyką, ale nie koniecznie dobrą.

2) Nasi klienci kiedyś starali się nam zarzucić, że zaniżamy limity. Właśnie wtedy sprawdziliśmy ten bug związany ze speedtest-cli. Widać, kto tutaj z jakiego repo korzysta ;) Polecam speedtest-cli z pythonem3 instalowanym via pip.

3) Linki w wiadomościach często nie są prawidłowe niestety, wynika to z faktu szablonów, tłumaczeń i zmian w tym zakresie.

Sugerowałbym tylko o nie wieszanie przysłowiowych psów na firmie, zgłosić problemy za pośrednictwem oficjalnej drogi komunikacji i czekać na odpowiedź.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie @OVH, kiedy planujecie dodać do usługi Kubernetes instancje Sandbox lub instancje mniejsze niż b2-7? Generalnie w przypadku K8sa, klienci czasem potrzebują mniejszych instancji ale większej ilości (szczególnie w dobie mikroserwisów). 

Dodatkowo przydały by się zmiany w GUI/API tak aby można było grupować serwery w node poole. Mam na myśli że np. zamawiam sobie 3x b2-7, (3x c2-15 i 2x c2-30) i chciałbym sobie CPU przeznaczyć dla pod jakieś aplikacje które potrzebują dużo CPU,  dlatego chciałbym grupę cX przeznaczyć pod te aplikacje i użyć nodeSelectora ale w tej chwili jest to niemożliwe.

 

A i jeszcze jak wygląda kwestia LoadBalancera, teraz jest bez dedykowanego adresu IP i chyba bez SLA, będą jakieś zmiany w tym kierunku?

 

Czy problemy z rozwiązywaniem nazw po migracji na Ubuntu zostały rozwiązane? Był to dosyć krytyczny i uciążliwy problem dla klientów.

 

To jeszcze dwa pytanka, kiedy będzie nowy region dla Kubernetesa? W tej chwili jest tylko GRA, jakieś ETA dla WAW oraz czy pojawi się ta usługa (w miarę szybko) w ofercie US?

A i jeszcze jedno, czy dalej w Openstacku są nakładane jakieś grupy bezpieczeństwa że ucina połączenia SMTP z K8sa?

 

Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2020 o 18:18, mrViperoo napisał:

Dziękuje za odpowiedź

Prędzej w Totka Wygrasz niż doczekasz ise odpowiedzi   🤐  

Wczoraj rano 29.04.2020 09:22 wysłałem do BOK z panelu pytanie techniczne odnośnie ich oferty i Object Storage ... Do teraz bez odpowiedzi....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2020 o 18:18, mrViperoo napisał:

kiedy planujecie dodać do usługi Kubernetes instancje Sandbox lub instancje mniejsze niż b2-7? Generalnie w przypadku K8sa, klienci czasem potrzebują mniejszych instancji ale większej ilości (szczególnie w dobie mikroserwisów). 

Z tego co wiem to K8s średnio działał z instancjami Sandbox, które mają współdzielone zasoby. Co do mniejszych instancji z dedykowanymi zasobami musiałbym podpytać.
 

Dnia 28.04.2020 o 18:18, mrViperoo napisał:

Dodatkowo przydały by się zmiany w GUI/API tak aby można było grupować serwery w node poole. Mam na myśli że np. zamawiam sobie 3x b2-7, (3x c2-15 i 2x c2-30) i chciałbym sobie CPU przeznaczyć dla pod jakieś aplikacje które potrzebują dużo CPU,  dlatego chciałbym grupę cX przeznaczyć pod te aplikacje i użyć nodeSelectora ale w tej chwili jest to niemożliwe.

To jest jeden z kolejnych etapów. Wiem. że kod jest napisany i czeka jedynie na UX + ewentualne poprawki :)

 

Dnia 28.04.2020 o 18:18, mrViperoo napisał:

A i jeszcze jak wygląda kwestia LoadBalancera, teraz jest bez dedykowanego adresu IP i chyba bez SLA, będą jakieś zmiany w tym kierunku?

Nowy LB powinien pojawić się 18 maja.
 

Dnia 28.04.2020 o 18:18, mrViperoo napisał:

Czy problemy z rozwiązywaniem nazw po migracji na Ubuntu zostały rozwiązane? Był to dosyć krytyczny i uciążliwy problem dla klientów.

Tak. Obrazy zostały naprawione.

 

Dnia 28.04.2020 o 18:18, mrViperoo napisał:

To jeszcze dwa pytanka, kiedy będzie nowy region dla Kubernetesa? W tej chwili jest tylko GRA, jakieś ETA dla WAW oraz czy pojawi się ta usługa (w miarę szybko) w ofercie US?

A i jeszcze jedno, czy dalej w Openstacku są nakładane jakieś grupy bezpieczeństwa że ucina połączenia SMTP z K8sa?

Nowe regiony m.in. Warszawa i Frankfurt to okolice lipca (wakacje). Jednak więcej będę wiedział końcem maja. Co do SMTP to nie mam pojęcia abyśmy coś blokowali ale do grup bezpieczeństwa masz dostęp.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mion napisał:

Prędzej w Totka Wygrasz niż doczekasz ise odpowiedzi   🤐  

Wczoraj rano 29.04.2020 09:22 wysłałem do BOK z panelu pytanie techniczne odnośnie ich oferty i Object Storage ... Do teraz bez odpowiedzi....

 

A jakie masz pytanie? Może ktoś tutaj podpowie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie Janusz 2.0 tyczy OVH i usługi: https://www.ovhcloud.com/pl/public-cloud/object-storage/

Nie wie czy to działa podobnie jak w AWS s3 < nie doczekałem się odpowiedzi z BOK>  bo tam nie mam problemu z używaniem.

 

W panelu mam utworzymy [ Kontener obiektów] co rozumiem  jest analogią do bucketu z S3

objec_storage.thumb.jpg.7c89264a39ee601eb94ecacb5a813351.jpg

i chciał bym się do niego dostać z poziomu DragonDisk  oraz PHP za pomocą Aws\S3\S3Client;  https://github.com/aws/aws-sdk-php
Czyli potrzebuje kliku parametrów w tym:
 

 'credentials' => [
        'key'    => 'xxxxxx',
        'secret' => 'SxxxxxxxxxxxySon'
    ]

I problem jest taki, że nie wiem jak je uzyskać :( W panelu OVH nie ma takiej opcji .

Instrukcja wdrożenie ze strony https://www.ovhcloud.com/pl/public-cloud/object-storage/

objec_storage_wdrozenie.thumb.jpg.33f9fff311d3316909ab85358acb18fb.jpg

 

nic mi nie  mówi. Ja dotąd na VPS nie korzystałem z swift i z OpenStacka.

---
Chciał bym z tego korzystać w instancjach public-cloud od OVH  na star >  https://www.ovhcloud.com/pl/public-cloud/sandbox/

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mion napisał:

Pytanie Janusz 2.0 tyczy OVH i usługi: https://www.ovhcloud.com/pl/public-cloud/object-storage/

Nie wie czy to działa podobnie jak w AWS s3 < nie doczekałem się odpowiedzi z BOK>  bo tam nie mam problemu z używaniem.

 

W panelu mam utworzymy [ Kontener obiektów] co rozumiem  jest analogią do bucketu z S3

objec_storage.thumb.jpg.7c89264a39ee601eb94ecacb5a813351.jpg

i chciał bym się do niego dostać z poziomu DragonDisk  oraz PHP za pomocą Aws\S3\S3Client;  https://github.com/aws/aws-sdk-php
Czyli potrzebuje kliku parametrów w tym:
 


 'credentials' => [
        'key'    => 'xxxxxx',
        'secret' => 'SxxxxxxxxxxxySon'
    ]

I problem jest taki, że nie wiem jak je uzyskać :( W panelu OVH nie ma takiej opcji .

Instrukcja wdrożenie ze strony https://www.ovhcloud.com/pl/public-cloud/object-storage/

objec_storage_wdrozenie.thumb.jpg.33f9fff311d3316909ab85358acb18fb.jpg

 

nie nie mie mowi. Ja dostąp nigdy na VPS nie korzystałem z swift

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli potrzebujesz dostęp przez S3 API no to musisz takie "credentiale" wygenerować: https://docs.ovh.com/gb/en/public-cloud/getting_started_with_the_swift_S3_API/#introduction

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może da się mniej enigmatycznie  ?

--

W usługach jak wspomniany AWS lub e24cloud.com jest to bardzo przystępne, gdyż dane klucze generuje się z poziomu przeglądowego i w zasadzie to potrzebuje nie całego openstaka i jego obsługi . Skoro w OVH tak się nie da to trudno....

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mion napisał:

A może da się mniej enigmatycznie  ?

--

W usługach jak wspomniany AWS lub e24cloud.com jest to bardzo przystępne, gdyż dane klucze generuje się z poziomu przeglądowego i w zasadzie to potrzebuje nie całego openstaka i jego obsługi . Skoro w OVH tak się nie da to trudno....

 

Ogólnie Public Cloud  u nas, czy ogólnie OpenStack wszędzie, celuje w developerów/automatykę dlatego wystawiamy całe API coby było szybciej. Do tego przy OpenStacku jest Horizon z którego też wiele rzeczy obsłużysz. W naszym managerze skupiliśmy się na rzeczach specyficznych dla OVH, np. dodawanie IPFailover, sieci prywatne itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodzi mi o serwery z grupy public-cloud od OVH,  bo jak dotąd korzystamy z VPS też od Was i do nich podpięte s3 od AWS'a.
Skoro korzystamy z serwerów od OVH chcieliśmy dla klientów podpiąć usługę  public-cloud/object-storage ( od was ) z pominięciem tego czego w tej chwili nie potrzebujemy czyli openstaka.

 

Wiec cały problem - bariera nie do przejścia,  to wygenerowanie zwyczajnych kluczy dostępowych i tyle...

 

Ok dziękuje za "pomoc".

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mion napisał:

Ogólnie chodzi mi o serwery z grupy public-cloud od OVH,  bo jak dotąd korzystamy z VPS też od Was i do nich podpięte s3 od AWS'a.
Skoro korzystamy z serwerów od OVH chcieliśmy dla klientów podpiąć usługę  public-cloud/object-storage ( od was ) z pominięciem tego czego w tej chwili nie potrzebujemy czyli openstaka.

 

Wiec cały problem - bariera nie do przejścia,  to wygenerowanie zwyczajnych kluczy dostępowych i tyle...

 

Ok dziękuje za "pomoc".

 

 

 

Ja bym chciał tutaj tylko zwrócić uwagę na to że mylisz dwie usługi. Object Storage w OVH jest oparty na OpenStacku, s3 jest serwowane przez pewien rodzaj bramy i jest w części kompatybilne ale są to dwie różne usługi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem DEV'opsem .  Po to też pisałem do BOK OVH bo chciałem sie dowiedzieć czy to co chce zrobić jest możliwe. 


A ja chciałem do VPS 'a (OVH)   podpiąć public-cloud/object-storage z OVH bo klient korzysta z serwerów OVH wiec swoje dane przechowywał by u jednego usługodawcy i  fakturował by z jednego miejsca.  A nie OVH i AWS . W AWS (powtarzam jak mantrę)  to jest bardzo proste panel www  > bucket > klucze i to wszytko   :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrudnij Devopsa ; )

 

Mamy wolny rynek nie potrafisz/nie pasuje Ci usługa w firmie OVH i to wybierasz usługę w firmie Amazon.

 

Ja osobiście nigdy nie miałem problemów z tym Swiftem, no ale nie jest to s3 i wiele mu do tego brakuje.

Podobnie usługa e24 to też nie s3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, patrys napisał:

Zatrudnij Devopsa ; )

Racja na produkcji admina.

20 minut temu, patrys napisał:

Mamy wolny rynek nie potrafisz/nie pasuje Ci usługa w firmie OVH i to wybierasz usługę w firmie Amazon.

OVH mi pasuje.  Oferują : Przechowuj pliki na przestrzeni dyskowej dostępnej poprzez HTTPS i zarządzanej przy użyciu API OpenStack Swift lub API S3...
Akurat wiem jak działa te API s3 więc ...

 

23 minuty temu, patrys napisał:

Podobnie usługa e24 to też nie s3...

Ale w e24 nie potrzeba poalować się w jakieś openstaki by wygenerować dwa klucze, bo robi sie to w panelu konta.  na Janusza rozum to tak ja by do napicia się piwa potrzeba było kupować browar ;)  Skoro jest API zgodne z s3 to powinna być możliwosc wygenerowania niezbędnych kluczy z poziomu www zwłaszcza, ze z poziomu www w OVH można tworzyć [kontenery obiektów]  czyli podobnie jak w s3. tego akurat nie ma ma w e24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest zgodne/kompatybilne tylko z s3, czy ktoś napisał, że to s3 ? :)

Tu wystarczy jedynie usiąść, skonfigurować i dostosować app.

Czas który zużyłeś na pisanie postów spokojnie mogłeś spożytkować na to Swifta i pewnie zamknął byś temat.

Edytowane przez patrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mion napisał:

Do klienta API  Aws\S3\S3Client; potrzeba tych kluczy których nie potrafię wygenerować :) 

mars83 podrzucił Ci tutorial jak wygenerować klucze.

 

Cytat

Ale w e24 nie potrzeba poalować się w jakieś openstaki by wygenerować dwa klucze, bo robi sie to w panelu konta.

Tak, ale w OVH nie kupujesz usługi S3 tylko "Object Storage". To że jest wspierany "protokół" S3 to tylko dodatek do swifta i normalne jest to że musisz wykonać dodatkowe kroki żeby ją włączyć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.