Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o OVH


salvador

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem Twoje zdenerwowanie ale postaraj się używać zamiast wulgaryzmów jakieś zamienniki :)

Trzy posty wyżej napisałem o moich przygodach z odnowieniem hurtowym domen. Historia skończyła się w ten sposób że wyniosłem wszystkie domeny jakie miałem w OVH i przetransferowałem je do innej firmy. Tym samym 8 letnia współpraca z OVH dobiegła końca. Za duże cyrki tam miały ostatnio miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Takie pytanie i kolejny minus co do panelu ovh

Czy ktoś wie może jak usunąć wygasłą usługę (domena) - przeniosłem gdzieś indziej, ale w panelu dalej widnieje i nie pomaga nawet opcja "zrezygnuj z usługi" - po użyciu tej opcji nic się nie dzieje a opcja magicznie znikła i teraz jest problem z powrotem do ovh bo domeny nie da się zrobić transferu - jest jako niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Chyba powoli kończą się adresy IP w OVH bez comiesięcznego zobowiązania.

 

W Skrócie: od września adresy po 1,5eur oraz doplata 1eur jeśli adres będzie spamował. Dotychczasowe adresy będą miały obniżoną/zdjętą opłatę za adresy przez 3 lata.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

OVH przesłało właśnie mailing o zmianie cen domen od 15 sierpnia 2022.

 

.pl teraz będzie kosztować 58,99 PLN (72,56 PLN brutto)

funkcyjne .pl 37,19 PLN (45,74 PLN brutto)

.com teraz będzie kosztować 53,59 PLN (65,92 PLN brutto)

 

Szczegółowy wykaz zmian w załączniku.

 

W przypadku *.pl można domniemywać przyczynę w zmianach cen w NASK.

 

OVHcloud - Zmiana cen odnowienia domen -PL.pdf

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_15 sensowniej jest bazować na cenach netto a najlepiej na konkretnych. Cena netto .pl to dotychczas 44,99, czyli 40zl NASKu i 4,99 OVH. Po zmianach będzie 58,99 czyli 50 dla NASKu i 8,99 dla OVH. Marża wzrosła więc o 4zl netto.

 

@Krystek a no miał i nadal tak planuje, konkretnie od 12 października.

 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, theqkash napisał:

@Pawel_15 sensowniej jest bazować na cenach netto a najlepiej na konkretnych. Cena netto .pl to dotychczas 44,99, czyli 40zl NASKu i 4,99 OVH. Po zmianach będzie 58,99 czyli 50 dla NASKu i 8,99 dla OVH. Marża wzrosła więc o 4zl netto.

Planuję przedłużyć domeny regionalne z końcówką .pl, bo zrównali ceny domen regionalnych z ceną domeny PL najwyższego poziomu. W mailu informacyjnym piszą, że można przedłużyć domeny na 7 lat. A czy wcześniej nie było możliwości przedłużenia na 10 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, theqkash napisał:

Przede wszystkim to możesz tylko wtedy gdy w tym roku kalendarzowym jeszcze nie przedłużałeś ;)

Swojej prywatnej nie przedłużałem, bo akurat pod koniec lipca kończy mi się jej ważność i chcę ją na tych 7 kolejnych lat ważności po obowiązującej jeszcze cenie przedłużyć. Ale przedłużałem inną domenę regionalną - w lutym. Czyli już tej z lutego na dłuższy okres nie będę mógł przedłużyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darekm napisał:

plus opłata za rok :) 

 

Jak kiedyś pytałem w supporcie, to poinformowano mnie, że jest to cała opłata za reaktywację domeny (razem z odnowieniem). Ale może źle się zrozumieliśmy :) Jeśli ktoś kiedyś reaktywował domenę .pl w OVH, to może się podzielić ile to tak naprawdę go kosztowało. Czy 44,75 zł netto, czy może 44,99 zł + 44,75 zł.

 

DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Krystek napisał:

Planuję przedłużyć domeny regionalne z końcówką .pl, bo zrównali ceny domen regionalnych z ceną domeny PL najwyższego poziomu.

 

Skąd wniosek, że ceny regionalnych są podniesione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, psz napisał:

OK, jest podwyżka (w NASK), ale cena jest zrównywana z funkcjonalnymi, a nie najwyższego poziomu. Poza tym w mailu OVH nie ma wzmianki o zmianie cen regionalnych.

 

Też raczej bym się spodziewał zrównania regionalnych z funkcjonalnymi.

 

Póki co podwyżki zdaje się, że nie obejmują regionalnych ;) Podobnie jak reaktywacji, czyli odnowienia domen .pl po terminie ważnosci.

 

image.thumb.png.6dcc9f54b5d93f8f24b3edab478f9229.png

 

image.thumb.png.44c08eaef2ad95a65ddf3a3b275f220e.png

 

image.thumb.png.db854bc926d7996650e8f62d2c728d84.png

DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie uspokoiliście, ale tak nie do końca ;) Bo może się okazać, że listowanie domen pokaże nowe ceny po 15-tym sierpnia. W każdym razie wzrost z 10 na 30 zł przy odnowieniach domen regionalnych ma być, więc - przynajmniej w swoim przypadku - planuję dmuchać na zimne i przedłużyć taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krystek napisał:

Trochę mnie uspokoiliście, ale tak nie do końca ;) Bo może się okazać, że listowanie domen pokaże nowe ceny po 15-tym sierpnia. W każdym razie wzrost z 10 na 30 zł przy odnowieniach domen regionalnych ma być, więc - przynajmniej w swoim przypadku - planuję dmuchać na zimne i przedłużyć taniej.

 

Zdecydowanie tak zrób, bo cena regionalnych w OVH na pewno prędzej czy później wzrośnie do ceny 30+ PLN :)

 

DD

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.