Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o OVH


salvador

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, GrochowskiNinja napisał:

uJioPlF.png
Człowiek wchodzi odnowić domeny przed podwyżkami, a tu takie cudo ;/

Panie, weź Pan wyłącz te darkmode'y, jakieś lokalne css override'y, bo ten angular ichni nie domaga ;)

https://github.com/ovh/manager/commit/9c40fcc1a6fe83d8e06874e272d0b4520e0af3e5

Gorzej jak przy renew wyskoczy error, a nie brak tekstu w zmiennej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spoofy napisał:

Panie, weź Pan wyłącz te darkmode'y, jakieś lokalne css override'y, bo ten angular ichni nie domaga ;)

https://github.com/ovh/manager/commit/9c40fcc1a6fe83d8e06874e272d0b4520e0af3e5

Gorzej jak przy renew wyskoczy error, a nie brak tekstu w zmiennej ;)

Nie no, Panie, dark mode to podstawa. Biały oczy wypala. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przedłużyłem swoją domenę regionalną w OVH, której termin ważności upływał w tym roku, na maksymalny okres jaki się dało, czyli na 7 kolejnych lat, a także udało mi się przedłużyć domenę regionalną należącą do grupy znajomych, którą to domeną administruję i która była już w tym roku przedłużana - również udało się przedłużyć ją na 7 lat, ale że okresy ważności się sumują to do tych 7 lat doszedł dodatkowy rok po wcześniejszym przedłużeniu w tym roku (wygasała w 2023 roku i do tego roku była ważna).

Edytowane przez Krystek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krystek napisał:

Przedłużyłem swoją domenę regionalną w OVH, której termin ważności upływał w tym roku, na maksymalny okres jaki się dało, czyli na 7 kolejnych lat, a także udało mi się przedłużyć domenę regionalną należącą do grupy znajomych, którą to domeną administruję i która była już w tym roku przedłużana - również udało się przedłużyć ją na 7 lat, ale że okresy ważności się sumują to do tych 7 lat doszedł dodatkowy rok po wcześniejszym przedłużeniu w tym roku (wygasała w 2023 roku i do tego roku była ważna).

i whois pokazuje poprawna datę wygasania ?   bo w nask przedłużanie domen na następne lata to  loteria :) nawet oni nie  rozumija do końca swojego algorytmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, darekm napisał:

i whois pokazuje poprawna datę wygasania ?   bo w nask przedłużanie domen na następne lata to  loteria :) nawet oni nie  rozumija do końca swojego algorytmu :)

Ja w październiku z okazji Simple.com przeniosłem, przedłużyłem domenę na 10 lat i dobiłem okres do 2033 roku. Whois wygląda normalnie.

Ostatnia modyfikacja	2021.10.19 12:55:37
Koniec okresu rozliczeniowego	2033.11.10 14:56:42

Edit: znalazłem jakąś co mam przedłużoną do 2035 (najpierw przedłużyłem na kilka lat, a po roku na kolejne 10 lat w simple). Też myślałem że dns.pl mi takiego przedłużenie nie zaliczy ale wygląda to normalnie.

Edytowane przez Tweedlex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyć, zaliczy. Szkoda, że w OVH nie było opcji przedłużenia na 10 lat. Może bym się skusił - przynajmniej dla swojej domeny, bo dla tej domeny dla znajomych to zawsze robiliśmy zrzutkę co roku, by ją przedłużyć. Teraz za to zrobiliśmy zrzutkę, by co roku nie przedłużać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darekm napisał:

i whois pokazuje poprawna datę wygasania ?   bo w nask przedłużanie domen na następne lata to  loteria :) nawet oni nie  rozumija do końca swojego algorytmu :)

NASK bez problemu dopuszcza renew z podaniem okresu 1-10 lat i nie spotkałem się z tym, żeby to kiedykolwiek było problematyczne... Szkopuł w tym, że trzeba zrobić to jednym zapytaniem EPP ;)  bo każde następne odnowienie do końca roku kalendarzowego będzie faktycznie rzucać błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kafi napisał:

NASK bez problemu dopuszcza renew z podaniem okresu 1-10 lat i nie spotkałem się z tym, żeby to kiedykolwiek było problematyczne... Szkopuł w tym, że trzeba zrobić to jednym zapytaniem EPP ;)  bo każde następne odnowienie do końca roku kalendarzowego będzie faktycznie rzucać błąd.

no własnie jednym a nie po miesiacu następne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przed chwilą otrzymałem maila (którego dłuższą chwilę weryfikowałem) z informacją o następcy umarłego hubica o nazwie shadow.tech. Żeby się nie rozpisywać to po prostu wkleję tutaj zawartość maila

You told us you wanted to test our new Shadow Drive service. Good news: as of today, you have an early and exclusive access*. 

Shadow Drive is a secure, affordable, accessible-anywhere solution designed in partnership with Nextcloud, the global leader in open source cloud storage. Shadow Drive* is available for free up to 20GB of storage, we offer access to a premium version for 8.99€/month, for storage of 2TB.

By choosing the Shadow Drive premium offer, and provided that your hubiC account data does not exceed 2TB, you can migrate your data in a few clicks. If your data exceeds 2TB, you will have to delete files on your hubiC account beforehand to avoid exceeding this quota and make migrating your data possible.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 lat próbuję zamknąć u nich konto w tym hubiC. Na żadne maile czy to do hubiC czy OHV nie odpowiadają. A jedynie co potrafią zrobić, to wysłać automaila o obciążeniu kolejny raz karty za konto płatne. Na szczęście nic nie płacę, bo ta karta płatnicza już od dawna jest zastrzeżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podwyżki w OVH tuż przed nami :(

Temat wiadomości email: Zmiana cennika w 2022 i 2023 r.

Treść wiadomości email:

Cytat

Szanowni Państwo,

 

OVHcloud wspiera klientów od ponad 20 lat w realizacji projektów cyfrowych i rozwija chmurę SMART (Simple, Multilocal, Accessible, Reversible, Transparent), dostarczając usługi wyróżniające się najlepszą relacją ceny do wydajności na rynku.

 

W 2021, a zwłaszcza w 2022 r., cały świat odczuł skutki inflacji. Dotknęła ona w sposób bezprecedensowy wszystkie sektory działalności, w tym branżę cyfrową.

 

Najpierw dotkliwie odczuliśmy niedobór komponentów, teraz mierzymy się ze wzrostem kosztów energii, które osiągają wartości dotąd w historii OVHcloud niespotykane.

 

Podjęliśmy decyzję, że nie będziemy przekładać całości wzrostu kosztów na nasze ceny.

 

Jednak biorąc pod uwagę bezprecedensowe okoliczności, jesteśmy zmuszeni wprowadzić podwyżki w ciągu najbliższych miesięcy. Niektóre firmy podjęły takie kroki bardziej dyskretnie, jednak OVHcloud od zawsze działa wobec klientów w sposób całkowicie transparentny. 

 

Ceny nowych usług ulegną zmianie z dniem 3 października 2022, a dla usług Public Cloud 31 października 2022. Listę usług objętych podwyżką znajdą Państwo pod tym linkiem, a odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w sekcji FAQ.

Jeśli chodzi o ceny istniejącących usług, planujemy podwyżkę wynoszącą około 10%. Wejdzie ona w życie 31 października 2022 dla usług Public Cloud i 1 grudnia 2022 dla usług Bare Metal (serwery, Eco, VPS), Hosted Private Cloud i hostingu. W ciągu najbliższych kilku tygodni będziemy na bieżąco informować o zmianach cen w odniesieniu do poszczególnych usług (informacja na ten temat znajduje się na naszym blogu).

 

Mamy świadomość, że podwyżki nie pozostają bez znaczenia dla Państwa usług i klientów. Dlatego postanowiliśmy przekazać tę informację jak najszybciej, aby mogli Państwo podjąć z wyprzedzeniem odpowiednie kroki.

 

Nowa sytuacja, wywołana przez inflację, mobilizuje nas do jeszcze intensywniejszej pracy na rzecz innowacji umożliwiających oszczędności. Podejmujemy takie działania zarówno w naszych centrach danych (R&D Immersion Cooling), jak i w ramach programów badawczych (w tym programu DISTILLER realizowanego w partnerstwie z instytutem Inria, Davidson Consulting i Orange). Aktualności dotyczące zrównoważonego rozwoju znajdą Państwo tutaj.

 

Zapewniamy, że naszym priorytetem jest dostarczanie otwartej, niezawodnej i trwałej chmury wyróżniającej się nalepszą relacją ceny do jakości.

 

Dziękujemy za zaufanie i pozostajemy do dyspozycji.

 

Link do nowego cennika jakby komuś nie chciało się szukać w tekście powyżej: https://www.ovhcloud.com/pl/new-services-repricing/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Czy miał ktoś kiedyś problem z pamięciami ram firmy Micron w ovh?

Aplikacja (serwer gry) postawiony na serwerze dedykowanym często w losowym momencie się wysyypuje bez żadnego powodu i sensu...

Nie jest to wina konfiguracji - taka sama jak kilku innych znajomych z tym samym serwerem tylko z tą różnicą, że ja dostałem kości Microna a oni Samsunga, niby sam system działa stabilnie i przechodzi wszystkie testy opisane na stronie ovh ale problem istnieje a jedyną różnica są właśnie pamięci ram.

Czy ovh będzie skłonne je wymienić jeżeli w teorii są one sprawne? 

Nie wiem jak się za to najlepiej zabrać a na odpowiedź od nich trochę pewnie poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.