Skocz do zawartości

Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją od 16.06.2018 we wszystkich miejscach

 1. 20 punktów
  Dzień dobry, Równy rok temu, wraz z wieloma osobami, które w róznym stopniu były powiązane z branżą, otworzyliśmy Forum RootNode. Na początku powstał szeroki i niełatwy do realizacji plan. Miało bowiem powstać: - miejsce do swobodnej dyskusji na tematy związane z hostingiem, - miejsce do wymiany opinii i poglądów, a także miejsce w którym osoby początkujące będą mogły zadać pytanie fachowcom, - niezależne forum w którym będzie można podyskutować na temat oferty różnych firm, wymienić się opiniami i spostrzeżeniami, - miejsce w którym zbudujemy zżytą ze sobą społeczność, która uczyni to miejsce takim, gdzie będzie chciało się przebywać. Po roku jestem w stanie stwierdzić, że udało nam się. Wspólnie stworzyliśmy to miejsce. Mam nadzieję, że dzięki Wam wszystkim, którzy tworzycie to forum, stanie się ono jeszcze lepszym miejscem przez kolejne lata działalności. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które jakkolwiek przyczyniły się do rozwoju tego miejsca - zarówno finansowo, jak dzieląc się fachową wiedzą, czasem i zaangażowaniem, czy nawet pomagając zorganizować rozmaite kwestie. W szczególności chciałbym podziękować: - wszystkim osobom, które od początku budowały to forum (między innymi na działającym do dziś kanale na discordzie) - @szarik @nrm @mrViperoo @samu za wsparcie graficzne, programistyczne przy tworzeniu poszczególnych elementów serwisu, a także za utrzymywanie należytego porządku w różnych elementach naszego serwisu - @Archi za to że jeszcze nas lubi - @Artur Pajkert Hekko.pl i firmie KEI.pl za zaplecze technologiczne na wyśmienitych warunkach i za wsparcie prawne - Tomaszowi Kowalczykowi z kancelarii prawniczej Salvo Iure - wszystkim sponsorom, którzy nabyli cegiełkę na działanie naszego forum - kilku osobom i pewnej firmie o nazwie której nie podam, za podnoszenie napięcia przez ostatni rok 😉 - a także wszystkim niewymienionym, którzy w jakikolwiek sposób sprawili, że ten rok był dla naszej społeczności udany. Przez ten czas na forum zarejestrowało prawie 700 osób, powstało prawie 8000 postów, mieliśmy ponad pół miliona odsłon, a ilość godzin, które upłynęły na dyskusjach na naszym czacie jest nie do zliczenia. Dziękuję wszystkim za ten rok. Łukasz Nowak
 2. 17 punktów
  O kurczę, to już rok? 😮 W sumie po roku nadal aktualne
 3. 10 punktów
  Abstrahując od moim zdaniem niepoprawnej interpretacji mojego posta (przedstawienie wyników z dwóch niezależnych źródeł - podając w dodatku do nich linki, nie stanowi naruszenia prawa / czynu nieuczciwej konkurencji) - @nazwa.pl - jeżeli naprawdę chcecie mnie pozwać to zapraszam na priv - podam moje pełne dane i podpiszę się pod każdym moim postem, po co angażować w to administratora? Uważam, że w/w to zwykła próba zastraszenia mnie, mojej firmy, a być może nawet całej społeczności RootNode. Macie dużo kasy - wykorzystajcie ją lepiej do zbudowania w okół siebie dobrego PR, wtedy nie będzie trzeba jej marnować na prawników. Mniej bełkotu marketingowego wszystkim na lepsze wyjdzie.
 4. 9 punktów
  Dzień dobry, Podbijam temat. W związku z kolejnym pismem od prawników reprezentujących nazwa.pl dotyczącym wnoszenia o działania moderacyjne względem postów użytkowników niniejszego forum, zachęcam do zapoznania się z naszym stanowiskiem. Otrzymałem dziś od kancelarii żądanie usunięcia i przekazania danych autora postu sprzed kilku dni znajdującego się tutaj. Jako, że nie widzę postaw do kasacji tego posta, pozostawiam go tak jak jest. Jeżeli nazwa.pl uważa, że post porównujący dwie firmy w oparciu o ogólnodostępne narzędzia narusza jakkolwiek przepisy prawa, musi skierować pozew przeciwko użytkownikowi @Adam Szendzielorz i ewentualnie tą drogą uzyskiwać dane użytkowników i sprawiedliwość, której żąda. Z poważaniem Łukasz Nowak
 5. 8 punktów
  @turnback firma Afterweb została zablokowana na tym forum, podobnie jak Twoje konto. Temat zamykam.
 6. 7 punktów
  To NIE jest miejsce dla dzieciarni i tego typu tematów! Macie od tego przynajmniej trzy inne fora, także radzę sobie darować w tym miejscu dyskusje na takie tematy.
 7. 7 punktów
  Odnośnie DNSSEC/CAA już powyżej się wszyscy wypowiedzieli. A odnośnie HTTP/2 - to jak widać poniżej - niezależny test "pingdomowy" pokazuje, że mimo używania "przestarzałego" HTTP/1 nasza strona ładuje się blisko trzy razy szybciej, niż Wasza: https://tools.pingdom.com/#!/dgctQ9/https://nazwa.pl https://tools.pingdom.com/#!/cRZUJM/https://progreso.pl Google PageSpeed Insight też nie pozostawia złudzeń odnośnie tego, że strona na "przestarzałym" HTTP/1 potrafi być szybsza: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl&url=https%3A%2F%2Fnazwa.pl&tab=desktop https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl&url=https%3A%2F%2Fprogreso.pl&tab=desktop Więc może nim następnym razem użyjecie jakiegoś argumentu - sprawdźcie najpierw czy ma on jakikolwiek sens!
 8. 7 punktów
  Trochę relacji w postaci wizualnej z II MEETINGU ROOTNODE w Katowicach W poszukiwaniu miejsca meetingu... w Katowicach jednak są drzewa i niestety 'brudne kamienice' @behemoth jego nawigacja prowadzi w dziwne miejsca, czyżby się phone na S... buntował... widoki coraz bardziej nieciekawe... dotarliśmy w sama porę @Pawel_15 stały bywalec z nad morza... pierwsze nieśmiałe pozy... @mrViperoo nasz nadworny magik (admin/programista) po prawej a to już znacie Kisiek - kolejny stały bywalec i dusza towarzystwa na meetingach wreszcie jakieś uśmiechy, lemoniada zaczęła działać... pewnie każdy z poniższych myślał, ze te fotki nigdy nie wylądują w sieci no i się telefonik zbuntował i aparacik popsuł... następny dzień - poranek - czas powrotów... zdjęciem meetingu zostaje
 9. 6 punktów
  Ok, czas na męskie decyzje. Konta @arokado @ttoma @Maggy @tomenka otrzymały blokadę pisania na forum, jako że są powiązane z pewną agencją marketingową, która jak widać działa w taki a nie inny sposób. Każde kolejne konto o podobnym charakterze piszące tutaj w taki sposób spotka podobna kara. W konsekwencji pracy tej agencji marketingowej, jeśli ta "zabawa" się nie skończy, temat zostanie czasowo zablokowany.
 10. 6 punktów
  Skończmy ten cyrk, @Networkmanager.pl cieszymy się z Twojego sukcesu, ale błagam, daj sobie na wstrzymanie, bo to co tutaj uprawiasz to jest jakaś komedia.
 11. 6 punktów
  Pewnej osobie obiecałem że wrócę na to forum. Tak „ To jest ten Łukasz „ który używał WHMCS lewego, ale jak widzi jeden z drugim szczególnie kieruje do pewnej osoby tutaj na forum „Osoba X„ znam twoją historię mimo wszystko wiesz zmagałem się z tym samym z niepełnosprawnością, mnie to też spotkało 10 lat temu trafiłem do szpitala i zostałem przez lekarzy skreślony na zawsze leżałem zapięty w cewnik i własna matka mnie podcierała mokrymi chusteczkami. Wiesz jak to jest być bohaterem nie bezpiecznika będąc zmuszonym przez życie do uprawiania cyberprzestępczości ale w pewnym momencie życia człowiek sobie mówi już nie chce tego robić, chce normalnie zacząć ale jak? Nie mając pieniędzy na start biznesu! Czy można robić tak wszystko w granicach zdrowego rozsądku i mimo wszystko się nie poddać można Tym którzy tak bardzo hejtowali moje działania zapraszam do przeczytania artykułu na Forbes i czy można stworzyć od zera interes można. Hejt mile widziany dlaczego bo te złe wskazówki przyniosły sukces mi, proszę moje kochane hejterki o to ale zanim rzucisz kamieniem odpowiedz sobie w którym momencie poza hejtem jesteś? Czy można wszystko? Można Czekam na kolejnego odważnego będę mu bił brawo i w dodatku mu jeszcze pomogę!. https://www.forbes.pl/cyfrowe-wsparcie-przychodzi-z-zewnatrz/pghl5v1?fbclid=IwAR3sy6HSGMuc6ghS7qE9v1dbwqpFIQrBKA7erkaumCmLVRTdglgUx6xBh80 Pana moderatora proszę o sklejenie tego wątku w całość z tamtym niech widzą wszelkiej maści hejterzy że można wszystko zrobić. Wykonam zlecenia administracji serwerami Linux /Windows. Pełna oferta naszych usług na stronie: https://networkmanager.pl Zapraszam do kontaktu NETWORKMANAGER.PL Adres ul. Kościelna 23 Muszyna, 33-370 NIP: 7343361474; REGON: 367643110 Telefon : 518873172 Godziny pracy Poniedziałek—piątek: 10:00–22:00 Sobota & Niedziela: 10:00–22:00 Proszę o hejt tu poniżej A ciekawych "ARTYKUŁ SPONSOROWANY" zgadnij ile zer on kosztował w takiej prestiżowej gazecie, czy się da wszystko się da. Nie boje się bluzgów z waszej strony, sam moderator zatrzymał ten hejt!. Gość się zna na życiu tak samo jak ja i znajdę tu 80% takich ludzi. Bardzo dziękuje za te minki po boku!. Az miło słuchać tego
 12. 6 punktów
  Dzień dobry, W związku z oficjalnym wnioskiem firmy Nazwa.pl, konto reprezentujące tą firmę na niniejszym forum zostało skasowane.
 13. 6 punktów
  No cóż, stało się... 575 użytkowników | 604 tematów | 6745 postów | 284 dzień istnienia forum
 14. 5 punktów
  A pewna firma marketingowa na P chyba za chwilę dostanie bana na forum wraz z wszystkimi pracownikami oraz osobami powiązanymi które założyły tu konta i pisują w tym temacie.
 15. 5 punktów
  Ja tego folkloru z premedytacją stąd nie usuwam, niech inni zobaczą z kim nie warto współpracować.
 16. 5 punktów
  Argument jest stosunkowo prosty i logiczny, robicie to samo co zarzucaliście innym i czego chcieliście chyba uniknąć, aby nie trącić hipokryzją. Cytowany Twitt dobitnie to pokazuje, to już n-ty raz od czasu manifestu "dobrej zmiany" gdzie przeczycie swoim zapowiedziom.
 17. 5 punktów
  Pozwoliłem sobie ukryć post @l3szcz z rozmową prywatną z właścicelem forum webhostingtalk.pl a jednocześnie z właścicielem nazwa.pl na temat tego, że forum rootnode to forum trolli, a forum wht jest super fajne i firma nazwa.pl może się tam reklamować ponieważ jest to "forum gospodarza". Nie chcę zrzucać na użytkownika @l3szcz konsekwencji, bo widzę, że sytuacja jest coraz bardziej zabawna. Pozdrawiam wszystkich szanownych trolli z niniejszego forum.
 18. 5 punktów
  Dzień dobry, W związku z kolejnym pismem od prawników reprezentujących nazwa.pl dotyczącym wnoszenia o działania moderacyjne względem postów użytkowników niniejszego forum, zachęcam do zapoznania się z naszym stanowiskiem. Otrzymałem dziś od kancelarii żądanie usunięcia i przekazania danych autora postu sprzed kilku dni znajdującego się tutaj. Jako, że nie widzę postaw do kasacji tego posta, pozostawiam go tak jak jest. Jeżeli nazwa.pl uważa, że post porównujący strony dwóch firm w oparciu o ogólnodostępne narzędzia narusza jakkolwiek przepisy prawa, musi skierować pozew przeciwko użytkownikowi @Adam Szendzielorz i ewentualnie tą drogą uzyskiwać dane użytkowników i sprawiedliwość, której żąda. Z poważaniem Łukasz Nowak
 19. 5 punktów
  Dzień dobry @nazwa.pl Niestety na poprzednie kwestie nie udzieliliście odpowiedzi, a ja mam już kolejne pytania. Przeczytałem Wasz artykuł na https://biuroprasowe.nazwa.pl/34695-200-000-certyfikatow-ssl-w-nazwa-pl i bardzo proszę o wyjaśnienie dwóch kwestii, bardzo nurtujących mnie. 1. Z jakimi kosztami wiąże się wprowadzenie Let's Encrypt u przeciętnego Kowalskiego mającego stronę www na jednym czy drugim hostingu? Dlaczego piszą Państwo o "niewielu operatorach", podczas gdy poza Wami, home.pl i niektórymi markami grupy H88, zdecydowana większość szanujących się usługodawców udostępnia możliwość uruchomienia takich certyfikatów? 2. Skoro certyfikaty dajecie i tak tylko i wyłącznie serwisom ulokowanym u Was na hostingu, jaka jest różnica pomiędzy korzystaniem z certyfikatu Let's Encrypt a Waszego nazwaSSL? Przecież w praktyce to i tak klient uruchamia i ma to działać, nie rozumiem więc zależności między Let's Encrypt a "specjalistami IT" w przypadku takiej usługi jak Wasza.
 20. 5 punktów
 21. 4 punkty
  Taką ideą może być np. kwota na fakturze za marketing szeptany :]
 22. 4 punkty
  Wiele wskazuje na to, że specjaliści marketingu z pewnej firmy robią dokładnie ten sam błąd co swego czasu przy wychwalaniu VPSów na ichniejszym forum. Tym którzy nie wiedzą o co chodzi tylko nakreślę, że tam pojawiały się długoterminowe opinie na temat odświeżonej usługi VPS, która pojawiła się kilka dni/tygodni wcześniej. Tutaj z kolei jest mowa o zarabianiu pieniędzy i ograniczaniu wydatków z programu partnerskiego, który w rzeczywiście bardziej "korzystnej" formie funkcjonuje max. kilka miesięcy. Przypomnę tylko jak w ubiegłym roku wyglądał program partnerski nazwa.pl: https://web.archive.org/web/20180726004859/https://www.nazwa.pl/zarabiaj-z-nami/ Z rejestracji/odnowienia domeny .pl prowizja to 12/10%. Zachęcając zatem jedną osobę, która zakupi, a potem odnowi jedną domenę .pl, można było zarobić 1zł19gr netto za rejestrację i 10zł netto za odnowienie usługi przez takiego klienta. Przy 10ciu domenach odnawianych, można było sobie pozwolić na jedno "bezpłatne" odnowienie za środki z poleceń. Przy hostingach sprawa się miała trochę inaczej, bo można było zarobić sporo za osobę która kupiła i odnawiała hosting. Dla przykładu, namawiając kogoś na hosting Active Cloud Pro, którego można było posiąść za kilka złotych w promocji, a odnowić za jakieś 1100zł brutto , można było jako polecający zdobyć 288zł w pierwszym roku, 198zł w kolejnych latach. Jeśli więc ktoś umiał namówić klientów na sharedy za 1100zł to rzeczywiście fajne pieniądze z tego były. Inną rzeczą jest jak wygląda opłacalność i realna wartość takiej usługi, ale to już nie mnie oceniać - nie jestem klientem i nie korzystam z hostingu w tej firmie. Wiem natomiast, że są na rynku hostingi znacznie tańsze i działają wystarczająco dobrze na potrzeby moich klientów. O cenach domen się w ogóle ciężko pisać, bo 120zł netto za domenę .pl (a tyle kosztuje aktualnie wg cennika nazwa.pl) to w mojej ocenie spora przesada. I tak, wiem że jest DNS Anycast i DNSSEC i SSL. Jednakże to czy i komu jest to potrzebne akurat w takiej formie, za dodatkowe kilkadziesiąt złotych (uwzględnionych w cenie domeny) w stosunku do cen domen u konkurencji, to już każdy musi sam ocenić. Biorąc pod uwagę to wszystko powyżej, pisanie o przywiązaniu do firmy w tej perspektywie i wychwalanie programu partnerskiego to jest śmieszne posunięcie i dla mnie jednoznaczne. Każdy jednak oceni po swojemu.
 23. 4 punkty
  Hej Dzisiaj wyszła nowa wersja DA 1.56. Z ciekawych nowości można teraz za pomocą custombuild dodać do 4 wersji PHP i mieć potem je do wybory z poziomu DA. Tym razem bez ściemy i tłumaczenia od razu dla obu szablonów: Evolution - https://github.com/regdos/DirectAdmin-Evolution-PL/releases/tag/v1.56 Enhanced - https://github.com/regdos/directadmin-enhanced-pl/releases/tag/v1.56
 24. 4 punkty
  Dla wyjadaczy wygrzebiemy nawet Atari i stare nagrania audycji „Radiokomputer” zapisywane wysłużonym Kasprzakiem. Kilka programów się znajdzie, będzie dobra podstawa narzędziowa do pracy.
 25. 4 punkty
  Hej, Polecam osobiście agencję reklamową Vsweb ich strona to v s w e b . p l zajmą się nie tylko reklamą w sieci ale też w świecie rzeczywistym, wszystko w jednym. Wszystko co potrzebujesz znajdziesz w tej Agencji sama korzystam i uwierz że nie ma rzeczy, która sprawiałaby im jakiś problem Fajny kontakt z doradcami, telefony zawsze odebrane na maile odpisują ekspresowo. Polecam serdecznie !
 26. 4 punkty
  Cała dyskusja na ten temat prowadzona jest na naszej grupie facebookowej, gdzie w miarę na bieżąco staramy się odpowiadać na pytania i przekazywać wiadomości. Nie inaczej było i tym razem. Oczywiście wiemy o wątku tutaj, od razu skontaktowaliśmy się z Dawidem, żeby dalej to wyjaśnić i odpowiedzieliśmy na naszej grupie, gdzie temat pierwotnie zawitał. Jako, że tutaj zostaliśmy wywołani do odpowiedzi, to z opóźnieniem, ale tu również chcieliśmy dodać kilka słów. Tak, spam od jakiegoś czasu nasilał się i to konkretny typ. Od razu dodaliśmy odpowiednie filtry i ustawienia, które w zasadzie zupełnie go wyeliminowały, ale powstało kilka problemów, najważniejszy z nich – część ważnych dla klientów maili zaczęło wpadać do spamu. Wycofaliśmy filtry i postanowiliśmy zbadać temat dokładniej, a później tak dopasować nasze rozwiązania i nowe filtry, żeby wszystko wypośrodkować. Trochę to trwało, jednak udało się dojść do zadowalającego rozwiązania. - razem z Klientami nauczyliśmy filtry nowych typów spamu, - zmodyfikowaliśmy własne filtry, - wprowadziliśmy szereg nowych opcji i zmian w konfiguracji + rozwiązania autorskie. Koniec końców udało się ograniczyć spam do pomijalnego marginesu i obecnie jest naprawdę dobrze. Klientów edukujemy również, by sami też częściej niechciany mail oznaczali, to ułatwia walkę. Nie wszystkich problem dotykał, ale myślę, że wszyscy klienci i tak na tym skorzystali, właśnie o to chodziło.
 27. 4 punkty
  Nie przejmuj się, trzeba brać poprawkę na to, że pojawią się takie konta i komentarze, my bierzemy, wcale nas to nie zraża. Cytowany tweet w ironiczny sposób pokazuje, że wprowadzanie kolejnych, często dość wysokich opłat za – w tym wypadku – „wolność wyboru” jest absurdalna. Tak, nie zgadzamy się z takimi praktykami, tak, będziemy o nich pisać i nie przestaniemy tego robić. Ironicznie, prześmiewczo, z humorem – bez obijania kijem po nerach. I trzymamy się. Od początku pisaliśmy, że będziemy zwracać uwagę na takie rzeczy, robimy to. O, wręcz przeciwnie, akcja przyjęła się bardzo dobrze, cały czas dyskusje na ten temat pojawiają się w sieci. Nie tak dawno wraz z uczestnikami akcji zorganizowaliśmy badania wsród klientów i powstał raport migracji, też odbił się szerokim echem. Teraz pracujemy nad dużą akcją, jest czasochłonna, ale pierwsze rezultaty będzie widać w przyszłym miesiącu. No worries. Wrzuciliśmy również swoje propozycje z podpowiedziami dla tych firm, żeby mogli jeszcze więcej zarobić na swoich klientach. Macie jakieś swoje propozycję? Pomóżmy kolegom z branży.
 28. 4 punkty
  Potwierdzam, Marcin napisał do mnie w temacie rozmowy telefonicznej. Podzielę się z nim naszymi obserwacjami na temat działań jego firmy (home.pl - brand 1&1) i generalnie rynku hostingowego.
 29. 4 punkty
  Panowie i panie, rozpętała się niemała burza w temacie mojego porównania w zakresie szybkości ładowania się strony nazwy z moją firmową (nawet post wszedł na główną wykopu...). Dlatego chciałem publicznie tutaj wyjaśnić, że moim celem nie było stricte udowodnienie, że HTTP/1 (którego używam na mojej stronie firmowej) jest szybsze od HTTP/2 (którego używa nazwa), a jedynie udowodnienie (do czego zresztą zostałem przez nazwę wręcz wywołany!), że strona w HTTP/1 potrafi być szybsza od innej strony w HTTP/2 i marketingowe doniesienia nazwy o "nawet 10-cio krotnym przyspieszeniu ładowania się stron dzięki wdrożeniu HTTP/2" są fikcją (co zresztą łatwo można udowodnić wykonując test porównawczy działania strony głównej nazwy w HTTP/1 i HTTP/2, który pokazuje przyspieszenie pełnego załadowania się ich strony wykorzystując protokół HTTP/2 o całe... 3% w stosunku do HTTP/1!). Moje merytoryczne posty na ważne tematy (np. post o spamie z nazwy, który zalewa polski Internet) zostały całkowicie zignorowane i w ramach odwetu wysunięto w kierunku mnie / mojej strony firmowej argumenty o rzekomym braku bezpieczeństwa (brak rekordów DS i CAA) i powolności używanego protokołu (HTTP/1). Argumenty o braku bezpieczeństwa zostały już wcześniej obalone przez innych (zbyt wiele nie trzeba tutaj udowadniać - wystarczy spojrzeć że większość banków również nie posiada rekordów DS i CAA), więc broniąc się - odniosłem się do tej nieszczęsnej szybkości działania strony - publikując testy z dwóch niezależnych i publicznie dostępnych narzędzi. W między czasie okazało się, że testy narzędziem "pingdom" nie uwzględniają protokołu HTTP/2 (działają wyłącznie w oparciu o protokół HTTP/1), co rzeczywiście było moim przeoczeniem, niemniej wyniki testu które wkleiłem na początku tego posta jednoznacznie wskazują, że różnice w czasie ładowania strony nazwy między protokołami HTTP/1, a HTTP/2 są marginalne i można je spokojnie pominąć. Za to zostałem pomówiony o nieuczciwą konkurencję i jak się dzisiaj dowiedziałem - @nazwa.plszykuje w tym kierunku pozew przeciwko mnie oraz administratorowi tego forum. Moim zdaniem i o tym już pisałem - to próba zastraszenia nie tylko mnie ale całej społeczności wyrzuconej / zabanowanej / wymoderowanej z WHT, przez firmę, której RootNode wybitnie jest "nie po drodze" (może dlatego że pokazuje trochę inne podium top100 niż jej własny top100.wht.pl? nie mi oceniać!) i po prostu chce się go pozbyć. Ten ewentualny pozew nie będzie dotyczył żadnego naruszenia ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, bo IMHO w moim postępowaniu nie doszło do tzw. czynu nieuczciwej konkurencji tylko ma zamknąć usta (klawiatury ) ewentualnym przyszłym użytkownikom, którzy chcieliby napisać w pełni merytoryczny ale jednak niezgodny z linią nazwy komentarz na temat np. ich usług. @nazwa.pl - nie mam zamiaru Was pouczać o finansowych aspektach prowadzenia biznesu, bo słupki pokazują, że jesteście w wielu dziedzinach sprzedaży i zarabiania kasy rzeczywiście numerem jeden (przynajmniej póki co). Wielokrotnie przewyższacie w każdym finansowym aspekcie mnie i moją skromną firmę, jednak spójrzcie chłodno z boku na to, co się w okół Was dzieje i zastanówcie się, czy to na pewno właściwy kierunek. Moi klienci wklejają serduszka wspominając o mojej firmie, a na Was spada taka fala hejtu, że hejt na siostry Godlewskie i Janusza Korwin Mikkego razem wziętych to przysłowiowy "pikuś". Jeszcze 2 lata temu, prywatnie, jako że jestem zagorzałym zwolennikiem patriotyzmu gospodarczego kibicowałem Wam w bitwie z home.pl, dziś, również prywatnie, jak widzę jak traktujecie klientów to niestety ale nie zasługujecie na wygraną. Prowadząc firmę od 19 lat zawsze na pierwszym miejscu był u mnie klient - u Was liczą się już tylko słupki sprzedażowe i potwierdzi to KAŻDY obserwator tego rynku. I z tym walczcie, nie z resztą konkurencji, a wyjdzie to wszystkim (przede wszystkim klientom!) na dobre.
 30. 4 punkty
  Serio zrzucacie odpowiedzialność za wysyłane z Waszych serwerów spamy na odbiorcę? Chyba kogoś poniosło :-) PS. Tych spamów jest całe mnóstwo i wychodzą przez wiele dni z jednego adresu IP należącego do Was. Nie tłumaczcie się skalą - nie widzę różnicy w implementacji zabezpieczenia dla jednego, a dla tysiąca serwerów. Tylko trzeba takie zabezpieczenie posiadać.
 31. 4 punkty
  Hm moje mieszkanie zalicza się już do DataCenter? Bo laptop ma baterię (zasilanie awaryjne!), mam dwa niezależne łącza (t-mobile i orange - w L-T-E!). Mam też system przeciwpożarowy (gaśnicę po zezłomowanym aucie), a wentylacja tak ciągnie, że i klima nie potrzebna! Moc mojego DC to 10 kW.
 32. 4 punkty
  Ostatnie ostrzeżenie już było, teraz nakładam fizyczne ograniczenie. Spamujcie sobie na własnym forum tymi "informacjami prasowymi", zamykajcie tematy żeby userzy nie mogli komentować jakości tych informacji, ale tutaj panują inne zasady. Temat scalam do tematu z informacjami od operatorów. Informacja dla użytkowników: Pracownicy nazwa.pl mają problem z publikowaniem informacji dotyczących swojej firmy w temacie w którym mogą to robić, zamiast tego spamują po całym forum, podczas gdy informacja zawarta w publikowanych "materiałach prasowych" nie jest w żaden sposób istotna dla branży.
 33. 4 punkty
  Tymczasem w Krakowie: https://biuroprasowe.nazwa.pl/33663-consulting-service-zrywa-kontakt-z-partnerem-blokujac-z-premedytacja-wydanie-kodow-authinfo
 34. 4 punkty
  @spex, dzięki, że wrzuciłeś, fajnie gdy informacja roznosi się dalej. 👍 Zależało nam na tym, by dyskutować, bo sytuacja – naszym zdaniem – tej dyskusji, i w rezultacie zmiany, wymaga. Ja powiem tak, u nas dzieje się naprawdę dobrze, sprzedaż rośnie w tempie, którego się nie spodziewaliśmy – jesteśmy najprawdopodobniej najszybciej rozwijającą się firmą hostingową w Polsce. Tak więc moglibyśmy po prostu siąść spokojnie w wygodnym fotelu, z drinkiem w ręce i patrzeć, jak sakwy zapełniają się wartościowym kruszcem. Wolimy inną drogę, drogę propagowania dobrych praktyk, edukowania i wymuszania podtrzymywania wysokich standardów. Żeby lepiej zadbać o autentyczność intencji i by nie wydawało się, że to ma znamiona jakiejś reklamy oraz napędzania nam sprzedaży, zrobiliśmy kilka rzeczy: Przenieśliśmy manifest na osobną stronę, we własnej domenie niezależnej od naszej. Usunęliśmy logo ze strony, kontakt do nas, nie ma żądnych linków prowadzących do naszych stron, jest sam manifest, miejsce do kontaktu dla potencjalnych partnerów, miejsce do dyskusji i w sumie tyle. Przekierowaliśmy poprzedni z pierwotnej strony, na zewnętrzną, poza domeną dhosting.pl Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami tej akcji, czyli z firmami hostingowymi, które działają według podobnych do nas zasad i wartości. Przygotowujemy spotkanie z tymi firmami, którego celem jest wypracowanie wspólnych założeń, zasad i form edukowania oraz próby poprawy sytuacji. https://frontzmian.pl - dla zainteresowanych. Żeby nie prowadzić dyskusji na temat manifestu tutaj, bo to jednak strona z opiniami na temat firmy, a nie stricte miejsce do dyskusji na temat manifestu, Rafał Kuśmider, nasz CEO stworzy na tym forum osobny wątek i napisze od siebie o co chodzi z tym manifestem, co robimy i co robić będziemy, by zmieniać pozytywnie rynek. Jak tylko się pojawi wpis, dam tutaj znać. Chyba mamy do Ciebie kontakt, odezwiemy się i przyjrzymy sprawie dokładniej. Nie wiem co się u Ciebie dzieje, to już dział IT będzie weryfikował, ale albo nie masz szczęścia albo faktycznie coś z Twoim kontem hostingowym dzieje się niedobrego. Sprawdzimy konfigurację i najgorszym wypadku przeniesiemy Cię na inny serwer i będziemy mieli pewność. Nie ma usług, które odpowiadają na wszelkie potrzeby każdego, są tylko takie, które to robią w mniejszym lub większym stopniu. Ty wolisz VPS i ok, rynek jest na tyle zróżnicowany, że właśnie masz ten wybór. I to trochę o to też chodzi, dobry wybór bez psucia rynku i obniżania standardów. To nie jest wygórowana cena. Jest stała, więc nie zaskoczy Cię faktura za kolejny rok ze skokiem o kilkaset złotych, gdy trzeba opłacić domenę i hosting. Wszystko zależy od potrzeb. Z naszego doświadczenia wynika, że ludzie oczekują prostej, przejrzystej oferty i taką właśnie dostają. Większość klientów ma proste strony i nie przekraczają parametrów bazowych, natomiast Ci, średni więksi, którzy naprawdę potrzebują więcej zasobów oszczędzają i to jest zwyczajnie fakt. Zależy nam na przejrzystości i dobrych rozwiązaniach w cenie, przy utrzymaniu wysokiej jakości – to się udaje robić. Nie chcemy konkurować ceną, nie sztuka zapłacić za hosting kilkanaście złoty miesięcznie, ale tam zawsze jest coś za coś. Na przykład cała lista dodatkowych usług, jak płatne IP, SSH, ograniczenie transferu, sztuczne limity, a nawet dopłacanie do backapu, czy innych rozwiązań. My dajemy dodatki w cenie i robimy inne rzeczy, jak: oferujemy wstępny audyt RODO w cenie, pomagamy z optymalizacją strony i tak dalej. Wierzymy, a pokazuje to również doświadczenie, że taka droga jest po prostu lepsza. Jednocześnie walczymy o zdrowe praktyki branży, bo to ważne. Cieszę się z tej dyskusji i uwag, nie ma bez niej poprawy, jest tylko stagnacja i okopywanie się we własnym grajdołku.
 35. 3 punkty
  @faraway Nie wiem kim jesteś, ale spamowałeś też u nas dla zablokowanej już tutaj agencji reklamowej z Wrocławia. Jeśli nie chcesz blokować kolejnych firm swoim prostackim marketingiem, opuść natychmiast to miejsce i więcej tu nie wracaj.
 36. 3 punkty
  Dzięki za wszystkie podpowiedzi i "inspiracje" - na pewno skorzystam🤭 Wiem, że muszę jeszcze zwrócić szczególną uwagę na przynajmniej na jedną rzecz: promocję. W końcu bez reklamy ani rusz, skąd potencjalna klientela miałaby wiedzieć o mojej propozycji? Ale mam już pewien pomysł: wynająć agencję, która mnie odpowiednio wspomoże [tu była reklama pewnej agencji, którą wyciąłem]
 37. 3 punkty
  To też zauważyłem. Generalnie nie uważam tego za złe biorąc pod uwagę, że sztucznie nie ograniczają, a jedynie dowalają oszczędność mocy jak tylko mocno się da, ale faktem jest że każdy świadomy administrator pierwsze co powinien zrobić to albo wywalić to jądro całkowicie, albo zrekompilować pod siebie, bo części z tych opcji podczas runtime'a nie ruszysz.
 38. 3 punkty
  Tylko i wyłącznie trójząb. Posejdon style! 😎 Wszystko zależy od doświadczenia, umiejętności i tego, jakim jesteś człowiekiem. Napisz w mailu jakie są Twoje oczekiwania finansowe, kilka słów o sobie i podeślij CV. Pogadamy, nie mamy problemu dać więcej dobremu pracownikowi, jeśli jest ku temu uzasadnienie.
 39. 3 punkty
  Na githuba wrzuciłem tłumaczenia Enhanced do nowej wersji DA - 1.55 (https://github.com/regdos/directadmin-enhanced-pl/releases/tag/v1.55) Evolution już wkrótce.
 40. 3 punkty
  Kto wie, niedługo zapewne to wprowadzą, chodź do tego czasu mam nadzieję będę daleko od nich. Na razie w żałosny sposób straszą mnie, abym sprostował informacje tutaj zamieszczone (chodź nie bardzo wiem jakie, gdyż wszystkie informacje jakie zamieściłem są prawdziwe) oraz bym nie publikował ich super tajnej korespondencji. Niestety, ale takie zastraszanie z ich strony szkodzi tylko im samym. Normalna firma nie stosuje tak żałosnych praktyk (najpierw ciche wprowadzenie zmian w regulaminie) a teraz nieudolne próby zastraszenia. Ciekawe co na to NASK, bo kij że partnerom wcisnęli nowe regulaminy, ale znaczącej zmiany dokonali też dla samych abonentów domen bez informowania ich o tym fakcie.
 41. 3 punkty
  Dawno mnie tam też nie było, ale tak - są tam drzewa @Poziomecki - Kaliska się nic nie zmieniła i syf jaki był tak jest (przynajmniej jak ostatnio byłem), ale Pazura zrobił nowy film - swoją drogą, ciekawa promocja: Btw. znam kilka miejsc w których może być ciekawie (ludzie z branży etc.). Z noclegiem myślę że nie będzie problemu ogarnąć jakiś hotel z polecenia (jak coś to oferuję pomoc) lub przenocować kogoś
 42. 3 punkty
  @Networkmanager.pl to teraz z racji "problemów" z licencją musisz sobie linki na stronie poprawić
 43. 3 punkty
  W zasadzie tak. Poza tym chmura to oprócz oferowania zasobów to także oferowane usługi (zgoglaj terminy PaaS, IaaS, SaaS) np. usługi popularnych softów (np. baz no/sql) - wtedy już w ogóle nie dotykasz warstwy infr. pod to tylko dostajesz gotową usługę. Tak ale uogólniając nie różni się to od planowania aplikacji korzystając z VPS/baremetal czy jakiejkolwiek innej wieloserwerowej architektury. Kluczem jest tutaj bardziej wieloserwerowość niż chmura sama w sobie.
 44. 3 punkty
  Cześć! Z uwagi na fakt, że manifest Frontu Zmian dotyka bezpośrednio home.pl oraz tematu konsolidacji, prezes home.pl Marcin Kuśmierz poprosił Rafała z dhosting o rozmowę na temat bieżącej sytuacji na rynku hostingowym. Cieszymy się, że inicjatywa spotkała się z akceptacją drugiej strony, ponieważ zależy nam na merytorycznej dyskusji na temat najlepszych sposobów na rozwój branży. Rozmowa odbędzie w najbliższym czasie, po powrocie Marcina z urlopu. Pozdrawiam, Adam [home.pl]
 45. 3 punkty
  JetBrains ma aktualnie zniżkę 50% na roczne, indywidualne licencje. Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy używać PhpStorma lub InteliJ Ultimate to teraz możecie kupić taniej. Po roku można przedłużyć licencję lub nie. Jak nie przedłużycie to możecie używać wersji IDE, która były dostępna przy zakupie licencji.
 46. 3 punkty
  Konkretem za to przy wszystkich ogłoszeniach jest praca w młodym, dynamicznym zespole 😉
 47. 3 punkty
  @up: Moim zdaniem to raczej kiepska zagrywka, bo wygląda bardziej na płacz, że klienci jednak nie wybierają ich super Elastycznego Hostingu, a jednak wolą stare molochy. Ja osobiście z elastycznego korzystam, ale przyznam, że jednak głupi wordpress działa raz szybko, raz tragicznie. Przyznam, że wolę kupić VPS'a. Nie powiem, że mają złe usługi, ale moim zdanie to taki płacz niż realna, poważna firma. Chcą mieć więcej klientów - trzeba być bardziej konkurencyjnym cenowo i jakościowo. Cenowo i jakościowo nie jest jakoś super lepiej niż w nazwie moim zdaniem, ale to czysto subiektywna opinia.
 48. 3 punkty
  SomeGuy, na razie obserwuję, jak zmienia się definicja prywatności. Zaczyna ona oznaczać ochronę danych przed dostępem osób trzecich. Ale to, że rządy, urzędy, instytucje, służby (oraz wielkie korporacje) gromadzą coraz więcej informacji o wszystkich i o każdym z osobna już za naruszenie prywatności uznawane być przestaje. Po drugie, jako że technologia jest rozwijana, udoskonalana, to o ile dziś śmiejemy się z nieudolnie dopasowywanych indywidualnie, profilowanych reklam, o tyle w przyszłości narzędzia takie mogą być całkiem skuteczne. I wystarczy, że choćby jeden z kolejnych premierów, prezydentów, szefów służb wykorzysta posiadane narzędzia niezgodnie z pierwotnym założeniem (niby to dla bezpieczeństwa i wygody życia tworzonych), a ci co bardziej podatni na manipulacje zmanipulowani zostaną. Po trzecie, na podstawie swoich własnych życiowych obserwacji doszedłem do wniosku, że większa część ludzi tak naprawdę, w pełnym tego słowa znaczeniu rozumna nie jest. Część i owszem, chce w pełni samodzielnie decydować o sobie samych, ale ogromna część ludzkości przedkłada bezpieczeństwo i wygodę życia ponad wolność i niezależność. "Optymistyczne" w mojej wizji przyszłości jest to, że w historii mamy przykłady zdarzeń, kiedy to priorytety, wartości były ułożone odwrotnie, kiedy to dla wolności ludzie byli gotowi nawet oddać życie. Zatem, gdy już w pewnym momencie "obudzą się z ręką w nocniku" i stwierdzą, że chyba coś poszło nie tak, być może któreś pokolenie odrzuci bezpieczeństwo i wygodę życia na rzecz wolności jednostki. Ale przy tak potężnych narzędziach (technologicznej i prawnej) kontroli, jakie będą w dyspozycji rządzących, odwrócenie tego będzie możliwe chyba tylko w sposób rewolucyjny i krwawy. PS. Ja mówię o trendaach i zmianach długofalowych (kilkadziesiąt i sto lat) i globalnych (w jednych krajach szybciej w innych wolniej). Nie o konkretnych pojedynczych krajach i najbliższych za lat cztery czy osiem wyborach. Krótkoterminowo może być tak jak, SomeGuy, piszesz.
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+02:00
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.