Skocz do zawartości

Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją od 20.03.2019 we wszystkich miejscach

 1. 3 punkty
  To też zauważyłem. Generalnie nie uważam tego za złe biorąc pod uwagę, że sztucznie nie ograniczają, a jedynie dowalają oszczędność mocy jak tylko mocno się da, ale faktem jest że każdy świadomy administrator pierwsze co powinien zrobić to albo wywalić to jądro całkowicie, albo zrekompilować pod siebie, bo części z tych opcji podczas runtime'a nie ruszysz.
 2. 2 punkty
  Zależy co konkretnie chcesz ograniczać, bo ograniczenie pamięci dla poola PHP osiąga się zupełnie inaczej niż ograniczenie limitów na całego usera. Jak usługa, to warto najpierw pogrzebać w niej samej i sprawdzić czy ma jakieś ustawienie, które osiągnie to co chcesz. Jeśli nie, możesz zastosować cgroups z limitami per proces, które działa bardzo fajnie i sprytnie. Jeśli chcesz limitować całego usera czyli wszystkie jego procesy, to raczej ulimits, chociaż cgrupy również się sprawdzą. CPU nie polecam w żaden sposób ograniczać, a raczej odpowiednio ustawić priorytety i depriorytetyzować userów. Jednak jeśli chcesz, to polecam znowu cgroups, ewentualnie cpulimit, ale do niego mam sporo technicznych zastrzeżeń.
 3. 2 punkty
  Nie ma co się też dziwić, że taki tryb jest narzucony w ich jądrze - DC tego prądu mało nie biorą, walczą też o jakiś poziom ekologii więc coś kosztem czegoś. Stąd można zawsze te jądro sobie zmienić.
 4. 2 punkty
  Nie wiem, może mnie inaczej wychowano, ale dla mnie rozpoczęcie rozmowy od dzień dobry w stosunku do klienta, to nie jest jakieś sztywne odzywanie się, tylko podstawowa zasada kultury. Nie wymagam, żeby ktoś do mnie mówił "szanowni państwo" - ale skoro nie jesteśmy kolegami to pozostajemy w relacjach pan - pani, dzień dobry - do widzenia. Nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy klient do mnie się zwraca z pytaniem per pan, a do niego walę na ty... No ale widocznie dla niektórych kultura osobista to niepotrzebny dystans. Jednakże nie to jest głównym powodem wpisu - to luźna uwaga. Wiem, że nie tylko mnie to razi. A wracając do tematu - po mojej odmowie wykonania przelewu oraz przesłania skanów dowodu (czego żądanie jest akurat jest niezgodne z prawem), miły pan z obsługi oświadczył, że aby otrzymać kod authinfo należy osobiście stawić się w firmie (po uprzednim umówieniu się przez telefon) oraz wylegitymować się na miejscu dowodem osobistym. Żart?
 5. 1 punkt
  @MaxPan Nasz system zamówień wykrywa gdy składasz zamówienia z innych niż zwykle adresów IP. Jeżeli korzystasz z VPNa a ktoś wcześniej, z adresu który Ci przydzielony, namieszał to automatycznie zamówienie wpada w status sprawdzania ręcznego. Więc przy zamawianiu staraj się korzystać ze swojego adresu /Artur
 6. 1 punkt
  Cześć, @MaxPan możesz podać numer zamówienia? (może być tu bądź na PM). Jeżeli mamy na stronie 120 sekund a serwer się nie dostarcza to najprawdopodobniej jest to związane z tym, że zamówienie wpadło na sprawdzenie (np. zamówienie zostało złożone z podejrzanego IP, jest to pierwsze zamówienie itd) i wtedy weryfikujemy je ręcznie. W międzyczasie sprawdź proszę też swoją skrzynkę bo w takich przypadkach wysyłamy osobny e-mail. /Artur
 7. 1 punkt
  @MaxPan, w Kimsufi praktycznie zawsze będziesz miał serwer po innej osobie która zrezygnowała. W momencie gdy serwer z danej oferty jest dostępny, zazwyczaj jest to jedna sztuka po rezygnacji innego klienta. W momencie gdy złożysz zamówienie ale ktoś uprzedzi Cię ze złożeniem zamówienia i jego opłaceniem to pojawia się problem taki jak u Ciebie. Mają wtedy złożone dwa zamówienia na jeden dostępny serwer. Z opłacaniem trzeba się śpieszyć bo w przypadku Kimsufi liczy się każda sekunda. Twoje zamówienie będzie teraz oczekiwało aż będą mieli jakiś serwer z rezygnacji innego klienta. Wtedy zamiast zmieniac status danej oferty na dostępną, automatycznie zrealizują Twoje zamówienie. Zdarzyło mi się doświadczyć tego samego problemu w SoYouStart
 8. 1 punkt
  Pisałem wyżej o naszym podejściu i skąd ono wynika. Jasne, że nie każdemu może odpowiadać, ale i na to mamy rozwiązanie. Wierzymy w tę luźniejszą formę, która de facto nie wiąże się tylko z formą odpowiedzi, ale też całym spektrum komunikacyjnym firmy. Doświadczenie i dane pokazują, że to podejście procentuje i spotyka się z aprobatą u 97,3% naszych Klientów, dużo część z nich chwali nas za nie, dlatego nie planujemy zmian. U nas to też kwestia filozofii organizacji i jej misji pomagania ambitnym ludziom tworzyć wspaniałe projekty w Internecie. Równocześnie zależy nam na luźnej atmosferze kontaktu. Nigdy nie odmówiliśmy nikomu pomocy, a już na pewno przynajmniej pochylenia się nad problemem i zaproponowania jakiegoś rozwiązania. Nigdy też nie olewaliśmy problemów Klientów, serio zależy nam, by czuli się u nas dobrze. Rozumiem, że Twoje doświadczenia z nami mogły nie być fajne, takie sytuacje raz na jakiś czas się zdarzają (bardzo rzadko, ale jednak) nawet najlepszym, a my nie jesteśmy tu wyjątkiem. Ostatecznie nie udało Ci się pomóc i zmieniłeś usługodawcę, szanujemy to, ale niech ten pojedynczy przypadek nie definiuje całości, bo to nie byłoby fair. Serwujemy nasze usługi dziesiątkom tysięcy Klientów, nie bez powodu jesteśmy dziś prawdopodobnie najszybciej rozwijającą się firmą hostingową w Polsce – robimy hosting dobrze i Klienci to doceniają. Tego się trzymajmy, nie pojedynczych sytuacji, które mogą zdarzyć się każdemu. Dzięki za rozmowę Panowie, róbmy swoje i:
 9. 1 punkt
  Kompilacją nie benchmarkuje się ani CPU and I/O z powodu niejednoznaczności kompilowanych źródeł, użytego kompilatora oraz maści czynników trzecich. Benchmark CPU czy I/O dokonuje się programami do tego służącymi, które używają tych samych kryteriów aby wygenerować sensowny wynik. GCC, który na jednym CPU użyje instrukcji SSE 4.2 żeby przyspieszyć proces translacji kodu źródłowego na binarny, a na drugim AVX2 nie jest obiektywne i w żaden sposób nie przekłada się na rzeczywistą wydajność obydwu maszyn w starciu z np. ilością requestów na sekundę nginxa. Więc nie, jeśli robisz benchmark maszyny przez puszczenie kompilacji php to robisz to źle i nie masz zielonego pojęcia o zasadzie działania benchmarków i czym się różni benchmarkowy test od kodowania wideo, obsługi requestów na socketach czy kompilacji właśnie. Jak chcesz się kurczowo trzymać swojego przykładu z samochodem to w tym momencie stwierdzasz, że samochód który maksymalnie jedzie 200 km/h jest szybszy od tego co ma na liczniku 190 km/h, a to że pierwszy dobija do dwusetki w 5 minut i przejedzie krótszy dystans w ciągu minuty niż drugi, który dobija do 190 km/h w 3 sekundy już całkowicie ignorujesz, bo nie patrzysz na żaden inny współczynnik ani sam fakt, że maksymalna prędkość może nie mieć nic do gadania w sytuacji, gdy test trwa 3 sekundy i nigdy jej nie uświadczysz. I właśnie taką zasadniczą różnicą jest np. wielkość cache L1/L2/L3 w CPU, który w kompilacji odgrywa znacznie większą rolę niż w wykonywaniu kodu już skompilowanego. To, że jedna maszyna radzi sobie lepiej z A nie oznacza, że jednocześnie radzi sobie lepiej z B, i to nawet porównując kompilację dwóch różnych projektów, a co dopiero kompilację z zupełnie innym zadaniem.
 10. 1 punkt
  Powyższe jednych gorszy inni są zachwyceni brakiem dystansu. Osobiście uważam że ględzenie obu stron na per pan/pani za każdym razem jest dość mocno sztywne i powoduje niepotrzebny dystans. Przejście na per "ty" w moim odczuciu (a miałem przyjemność gościć w siedzibie firmy osobiście ) skraca ten niepotrzebny dystans i sprawia że relacje na linii klient <=> firma mają charakter partnerski i jednocześnie bardziej przyjazny. Będąc klientem kilku firm zawsze w konwersacji oficjalnej zwracałem się do drugiej strony per pan/pani/państwo i w takiej formie otrzymywałem odpowiedź. Niejednokrotnie z teoretycznie pierdołą dwoiłem się i troiłem jak to napisać żeby być potraktowanym poważnie. Tutaj nie mam tego problemu - piszę na luzie co mi dolega ale zawsze z należnym drugiej stronie szacunkiem, no i nie ma tej sztywności i tego typowego korpo podejścia do drugiej osoby. Oczywiście są i będą osoby którym się to nie podoba i które się z powyższym nie zgadzają - ok, szanuję wasze odmienne zdanie na ten temat aczkolwiek nie do końca zgodzę się z przedstawianą argumentacją (że poważna firma MUSI się do klienta sztywnie odzywać, że to kwestia szacunku okazywanego klientowi etc itd).
 11. 1 punkt
  Hej Dzisiaj wyszła nowa wersja DA 1.56. Z ciekawych nowości można teraz za pomocą custombuild dodać do 4 wersji PHP i mieć potem je do wybory z poziomu DA. Tym razem bez ściemy i tłumaczenia od razu dla obu szablonów: Evolution - https://github.com/regdos/DirectAdmin-Evolution-PL/releases/tag/v1.56 Enhanced - https://github.com/regdos/directadmin-enhanced-pl/releases/tag/v1.56
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+01:00
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.