Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o home.pl


mariaczi
Wiadomość dodana przez theqkash

Chcesz znaleźć opinie o home.pl? Jeśli szukasz hostingu w home.pl, serwerów w home.pl lub chcesz uzyskać informację o rejestracji domen w home.pl - ten temat jest idealny.

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, home_pl napisał:

fajnej usługi


Dla mnie fajną usługą jest taka, która jest niezależna od usługodawcy hostingowego, a jak rozumiem ta konkretna właśnie taką nie jest, w przeciwieństwie do CloudFlare. Chcąc zapewnić wysoką jakość i niezawodność usług to właśnie niezależność od konkretnego usługodawcy zdaje się być istotną zaletą usługi. Nie testowałem tego rozwiązania które proponujecie, ale sądzę, że nie rozwiązuje ona opisywanych tutaj problemów (w szczególności rozpinania sie poczty w określonych sytuacjach), co dodatkowo ujmuje tej usłudze "fajności" z mojego punktu widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom X Porównujesz integrację dla domen i stron dostępnych tylko w panelu konkurencji z usługą, w której możesz aktywować CDN i ochronę dla każdej domeny i strony, nie tylko tej utrzymywanej w home.pl. To zasadnicza różnica :) Co do doceniania - na aktywację tej usługi nie narzekamy, jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, home_pl napisał:

@Tom X Porównujesz integrację dla domen i stron dostępnych tylko w panelu konkurencji z usługą (...)

 

Nie, porównuję implementację z implementacją - uprasza się o czytanie ze zrozumieniem 🙂
Bodaj w październiku jeden z waszych ludzi służbowo zadał pytanie na sysops / devops polska: hosting o koncepcję porządnego hostingu dla zaawansowanych/developerów z intencją stworzenia takowego. Sugestia - niech ten Pan przeczyta sobie ten wątek i wyciągnie wnioski. Mam nadzieję, że pomogłem. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom X Implementacja w obu przypadkach ma więc zupełnie inny zasięg  - jedna wąski, a drugi szeroki. Jeszcze raz podkreślę, że tematu CF nie porzucamy. Po prostu nie ma on obecnie priorytetu, który pozwoliłby mi na napisanie "tak będzie w tym miesiącu". Przekazałem jednak temat do osoby odpowiedzialnej za rozwój i zobaczymy jak potoczy się to dalej.

 

Odnośnie wątku z FB - jest mi znany ;) Dlatego w temacie hostingu nie powiedzieliśmy ostatniego słowa mimo, zebraliśmy wiele ciekawych ficzerów które mamy nadzieję wdrożyć w krótszej i dłuższej perspektywie. Wszystko jednak zależy od czasu, zasobów i priorytetów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2020 o 11:10, home_pl napisał:

tematu CF nie porzucamy. Po prostu nie ma on obecnie priorytetu, który pozwoliłby mi na napisanie "tak będzie w tym miesiącu"


Nie zrozum mnie źle, ale z perspektywy kilku lat wdrażania, przesuwania, porzucania - staje się to niewiarygodne i jak tak dalej pójdzie to będziemy gadać nie o miesiącach a o dziesięcioleciach 😉

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 stycznia przywitał klientów home_pl pierwszą zapowiadaną nowością: wzrostem cen usług 😉

Poniżej ceny NETTO przed > po podwyżce.
Hosting Start:
350,- > 400,-
Hosting Profesjonalny:
800,- > 840,-

Poczta Biznes:
300,- > 400,-

Pakiet Hosting Start aktualnie kosztuje tyle samo co pakiet Hosting Biznes (o znacznie wyższych parametrach), co na tę chwilę czyni go nieopłacalnym.
Największy wzrost ceny dotknął pakiet Poczta Biznes - jako ciekawostka: pocztę wciąż bez wsparcia DKIM.

Parametry wszystkich usług pozostały bez zmian.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, theqkash napisał:

Nie są to jakieś przerażające podwyżki o 100%+ tak jak w niektórych firmach. Myślę, że to normalna kolej rzeczy teraz będzie.


To prawda, ale bardziej interesujące od samej podwyżki są pewne szczegóły: trzem najtańszym usługom o radykalnie odmiennych parametrach zrównano ceny; operator nie ma już w ofercie hostingu współdzielonego budżetowego planu kosztującego poza promocją poniżej 400,- PLN NETTO/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 Pozwolę sobie od razu zaśmiecać docelowy wątek o kilka pytań ad. Home.pl

 

4 godziny temu, theqkash napisał:

W zasadzie we wszystkich dużych firmach hostingowych za wyjątkiem home.pl możesz to przeprowadzić w sposób następujący:

 

1. Przygotowujesz zaślepki pod domeny na nowym serwerze i tworzysz skrzynki. Jeśli masz certyfikat, możesz go już na tym etapie zainstalować, może być to ten sam certyfikat
2. Wyłączasz sklep i wszystkie elementy serwisów które mogą się zmienić w trakcie migracji

3. Zmieniasz rekordy A/MX na nowe

4. Kopiujesz zawartość strony, bazy danych, pocztę (np. przez imapcopy/imapsync)

5. Zmieniasz adresy serwerów DNS

To jest moim zdaniem najbezpieczniejsza metoda jaką możesz zastosować. Są oczywiście "szybsze" metody polegające na zamianie punktu 2 i 3, ale jeśli nie masz doświadczenia to możesz sobie odpuścić takie działanie, zwłaszcza że migrację będziesz pewnie wykonywał w nocy.

W przypadku home.pl zapomnij o punkcie 3, jeśli zmienisz MXy dla domeny która jest zarejestrowana w home i dla której poczta jest hostowana w home, stracisz bezzwłocznie dostęp do poczty i będziesz miał trochę pod górę jeśli chodzi o skopiowanie zawartości, a jeśli zmienisz DNSy bez wcześniejszego ustawienia rekordów A na zewnątrz, wszystkie domeny będą kierowały do folderu domowego Twojego konta hostingowego

 

Czy da się skonfigurować Home, tak by on działał w pełni od początku na zewnętrznym serwerze DNS? Czyli na dzień dobry za DNS odpowiada np. CF i tylko rekordy A i MX wskazują na home?

 

Czy taki operację zgodnie z tą check listką, nie będzie łatwiej zrobić mają na home dwie domeny (główną, nad którą pracujemy tymczasową-roboczą, która w praktyce będzie kopią wszystkich ustawień 1:1 - czyli user@domena1 i user@domena2 to to samo konto. Czy to pomoże i jakoś ułatwi przenosiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej była o tym dyskusja - nie, nie da się.

DNSy nie w home = zapomnij o MXach w home.

 

Co do samej migracji poczty, w home da się ustawić aby skrzynki działały "we wszystkich domenach" i wówczas importując pocztę gdzieś indziej możesz wpisać zamiast [email protected] - [email protected] i to powinno zadziałać. No ale, wygody i praktkyczności stosowania takiego rozwiązania nie jestem w stanie dobrze ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spex napisał:

Czy taki operację zgodnie z tą check listką, nie będzie łatwiej zrobić mają na home dwie domeny (główną, nad którą pracujemy tymczasową-roboczą, która w praktyce będzie kopią wszystkich ustawień 1:1 - czyli user@domena1 i user@domena2 to to samo konto. Czy to pomoże i jakoś ułatwi przenosiny?


Ani nie pomoże, ani nie ułatwi z powodów które podał @theqkash
Możesz sobie co najwyżej nie utrudniać przez zaplanowanie procesu migracji np. na sobotni wieczór i nie odkładać jej na ostatnie dni ważności usługi, ponieważ tzw. "parametry bezpieczeństwa" mogą wydatnie spowolnić/utrudnić proces importu danych ze skrzynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2020 o 01:35, theqkash napisał:

DNSy nie w home = zapomnij o MXach w home.

 

Czyli by produkty home.pl działy w 100% muszę mieć wskazany rekord NS na ich serwer, w innym przypadku nie uzyskam pełnej funkcjonalności? Nawet jak bym wskazał serwem A i MX na nich :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem komentarz zbędny. Szkoda psuć sobie dobrą opinię której wyrobienie trochę zajęło (wyjście do ludzi na RN, nie znikanie na dłuższy czas przy trudniejszych pytaniach czy problemach technicznych, czynny udział w życiu forum i walka argumentem) i zniżanie się do takiego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.