Skocz do zawartości
 • Cześć!

  Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

[home.pl] Informacje nt usług, promocji, zmian w ofercie


home_pl

Rekomendowane odpowiedzi

homepl-logo-biale-tlo.jpg

 

W tym temacie będziemy informować o wszystkich zmianach w zakresie parametrów usług, zmianach ofertowych, planowanych pracach administracyjnych.

 

Główny serwis home.pl jest dostępny pod adresem https://home.pl

Nowa platforma z nowym panelem administracyjnym jest już w fazie testów. Zapraszam na https://beta.home.pl - na betatesterów czekają wybrane usługi za darmo do końca roku oraz specjalne promocje na rejestracje domen .pl oraz .online.

 

 • Lubię 1
 • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MySQL update 20.09.2017

 

Dzisiaj wprowadziliśmy 2 małe - ale w perspektywie wierzymy, że będą to pożyteczne - zmiany w konfiguracji połączeń MySQL w aplikacjach. 

 

Pierwsza polega na tym, że połączenia lokalne z bazą umieszczoną na serwerze home.pl możliwe jest po wprowadzeniu jako nazwy hosta localhost. Jest to o tyle ważne, iż do tej pory umożliwialiśmy również połączenia z użyciem składni sql.nazwaserwera.home.pl.

 

Druga zmiana, jaką wprowadziliśmy polega na otwarciu połączeń MySQL na serwery zewnętrzne. To coś, czego klienci oczekiwali od nas od dawna i cieszymy się, że udało się udostępnić przydatny ficzer dla zaawansowanych użytkowników. Oznacza to, że pliki stron WWW można utrzymywać w home.pl, ale korzystać z baz danych na innych serwerach. Tutaj wystarczy wyłącznie w aplikacji podać nazwę hosta oraz nazwę użytkownika i hasło do danej bazy.  Oczywiście, jeżeli ktoś korzysta z naszych serwerów baz danych, może liczyć na super szybką i stabilną obsługę dzięki kartom NVME, które wprowadziliśmy w kwietniu - https://blog.home.pl/2017/04/szybki-hosting-z-baza-danych-karty-nvme-w-home-pl/

 

To info otrzymujecie trochę przedpremierowo, bo szerzej będziemy o tym pisać w najbliższych tygodniach :)

 • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja MySQL do wersji 5.7

 

Cześć, dzisiaj w nocy rozpoczniemy dość długi (bo trwający do 30 listopada) proces aktualizacji MySQL do wersji 5.7.  Ze względu na zakres prac (ponad 150 tysięcy kont) proces zostanie podzielony na wiele etapów, tak aby aktualizacja przebiegła sprawnie i stabilnie. Przede wszystkim jednak, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się utrudnień w dostępie do WWW na danych maszynach wszystkie prace będą wykonywane między 23:00 a 6:00. Dlatego, jeżeli jesteście nocnymi Markami, macie u nas konto hostingowe i zauważycie kiedyś błąd "połączenia z MySQL" - poczekajcie. Na 99,8% oznaczać to będzie, że wasz serwer jest właśnie aktualizowany. Czas niedostępności serwisów jest ruchomy, a pierwsze testy wykazały, że może to potrwać kilka do nawet kilkudziesięciu minut. Dlatego proszę o wyrozumiałość :) Aby ułatwić przepływ informacji, uruchomimy na Infolinii automat, który po identyfikacji numeru abonenta poinformuje go, że trwają właśnie prace na jego koncie.

 

Nowa wersja MySQL była bardzo wyczekiwana przez naszych klientów, którzy wielokrotnie prosili nas o update do 5.6. Postanowiliśmy jednak przeskoczyć od razu do 5.7.

 • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 3 tygodnie później...

Ostatnie sztuki serwerów dedykowanych w promocji 50%!

 

Cześć, jako że połowa Internetu miała dzisiaj problemy (cóż poradzić... zdarza się wszystkim!) sprawdziliśmy stan naszych maszyn w aktualnej promocji 50% - https://homecloud.pl/uslugi/serwery-dedykowane/#oferta - i wyszło na to, że zostało już niewiele sztuk dla poszczególnych konfiguracji :) Niewykluczone więc, że promocję będziemy musieli niebawem zakończyć. Maszynki są dostępne od ręki, po opłaceniu aktywacja trwa do 15 minut (w zależności od wybranej wersji systemu). Dla abonamentów miesięcznych, 3-miesięcznych 50%. Dla 6-miesięcznych i rocznych - 25%. Szczególnym powodzeniem cieszą się konfiguracje z dyskami SSD:

Easy SSD L G3 - 2x240GB SSD, 16 GB RAM DDR4, Intel Xeon e3-1230 v6  (200 zł netto/mc)

PRO SSD L G3 - 2x 480GB SSD, 32 GB RAM DDR4, Intel Xeon E5-2620 v4 (400 zł netto/mc)

Pełna konfiguracja maszyn dostępna jest pod adresem https://homecloud.pl/uslugi/serwery-dedykowane/specyfikacja-g3/

 

W razie dodatkowych pytań - zapraszam na priv :) 

 

[Adam z home.pl]

Edytowane przez home_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 tygodnie później...

AKTUALIZACJA MYSQL 5.7 ZAKOŃCZONA!

 

Cześć, z nieskrywaną radością informuję, że wyrobiliśmy się z aktualizacją MySQL do 5.7 przed założonym terminem. Przez ostatni miesiąc nasi administratorzy w godzinach nocnych (codziennie!) wprowadzali niezbędne zmiany na platformie hostingu oraz kontach hostingowych klientów. Dziękujemy również wszystkim klientom za dotychczasowy feedback, związany z użytkowaniem baz.

 

[Adam z home.pl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 miesiące temu...

Cześć,

 

dzisiaj w ofercie homecloud.pl uruchomiliśmy promocję na serwer VPS w wariancie Micro - 25 GB przestrzeni, 1 GB RAM i 1 vCPU (2 Ghz). Wykupując serwer na miesiąc zapłacicie jedynie 3,99 zł netto. Taką samą kwotę w przeliczeniu na miesiąc otrzymacie przy abonamencie 3-miesięcznym (w sumie 11,97 zł netto).

 

Więcej informacji na temat oferty znajdziecie tutaj - http://bit.ly/VPSmicro399

 

Uprzedzając ewentualne pytania:
- nie limitujemy dziennego transferu danych (aczkolwiek w uzasadnionych przypadkach kontaktujemy się z abonentem)

- promocja nie zobowiązuje do przedłużenia abonamentu na rok

- serwery VPS z tej promocji nie są wybrakowanymi serwerami, umieszczonymi w starych szafach, na zużytych dyskach i przepalonych procesorach :) Od ponad roku oferujemy VPS w ramach nowoczesnej platformy, dla której nie stosujemy również oversellingu (dlatego też promocja dotyczy abonamentów miesięcznych i 3-miesięcznych)

 

Jeżeli macie dodatkowe pytania - zachęcam do wysyłania ich na priv. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszCODE napisał:

@home_pl Na jaki okres można zamówić serwer w ramach promocji ?

 

Dość zrozumiale zostało to dla mnie rozpisane w poście, a sprawdzając na ich stronie można bardzo szybko wywnioskować, że na miesiąc lub 3 miesiące, potem obowiązuje standardowa cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHP 7.2 + zmiany dla wsparcia starych wersji

 

Cześć, mam dla Was 2 wiadomości: obie wyjątkowo pozytywne ;)

 

Po pierwsze - wprowadziliśmy pełne wsparcie dla PHP 7.2 na hostingu. Nieoficjalnie umożliwialiśmy to już od początku grudnia (wystarczyła odpowiednia konfiguracja .htaccess), od dzisiaj jednak klienci mogą korzystać z 7.2 i aktywować tę wersję poprzez panel.

 

Po drugie - pochyliliśmy się nad tematem bezpieczeństwa i udostępniania starych wersji PHP 5.2-5.5. Uwierzcie, nie jest łatwe przekonanie do zmiany strony i aktualizacji skryptów WWW kilkudziesięciu tysięcy klientów :) Myślę, że udało się jednak znaleźć złoty środek. Dlatego dla nowych kont hostingowych w home.pl minimalna wersja PHP jaką można wybrać to 5.6. Jeżeli klient korzystał do tej pory z niższej wersji (np. 5.2) to ta wersja dalej będzie aktywna w panelu, natomiast:

- nie będzie miał możliwości wyboru 5.3, 5.4 i 5.5

- po aktywacji 5.6 lub wyższej powrót do starej wersji nie będzie możliwy

 

Krótkie zobrazowanie sytuacji z aktywnym PHP w wersji 5.2:


panel_php52-72.png

Oraz po aktywacji np. 5.6:

panel_php72.png

 

Ogólnie chcemy powoli przyzwyczajać obecnych klientów do korzyści płynących z nowych wersji PHP.  Trochę to potrwa, ale wierzę że się uda jeszcze w tym roku wydatnie zmniejszyć użycie starych wersji. Tym bardziej iż część z nich napędza tylko Wordpressa :)

 

Pozdrawiam,

Adam z home.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie fakturę na usługę Business Cloud Server - droższą o 200 zł netto (!), aniżeli przez ostatnie parę lat. Czy firma home.pl uważa, że ten hosting jest wart 800 zł netto (984 brutto)? Zwłaszcza przy takiej konkurencji na rynku? Pytanie retoryczne.

Przy okazji, czy będą wprowadzone do oferty pakiety bliższe temu, co oferuje większość konkurencji? Mam na myśli dobry hosting w cenie nie przekraczającej 200 zł netto - pod jedną prostą stronę, z niewielkim ruchem. Czy nie będą Państwo zainteresowani konkurencją z OVH, Webd, Dhosting, czy Hekko?

 • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barnie Proszę o podanie nazwy konta w wiadomości prywatnej. Sprawdzę, co możemy dla Ciebie zrobić w temacie ewentualnej zmiany pakietu na niższy. W kwestii ceny - przeliczając parametry konta np. związane ze storage, to kwota ta jest adekwatna do realiów rynkowych. Większość firm nie oferuje po prostu tak duzych pojemności serwera dla zwykłego hostingu.

 

BTW. Proszę abyś w przyszłości zgłaszał takie posty w odpowiednim wątku np.

Pozdrawiam,

Adam z home.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona przed atakami DDoS w homecloud

 

Wspólnie z Grey Wizard uruchomiliśmy nową usługę - ochronę przed atakami DDoS. Na start oferujemy 3 skrojone pod różne potrzeby pakiety - w których znajdziecie m.in. WAF, cache danych oparty na CDN, czy ochronę BGP - oraz atrakcyjny 50% rabat na miesięczny abonament.

 

Więcej szczegółów znajdziecie pod adresem     https://homecloud.pl/uslugi/ochrona-ddos/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 miesiąc temu...

5000 postów na forum rootnode!

 

Jesteście świetną społecznością, która motywuje nas do ciężkiej pracy (możecie mieć o nas złe zdanie, ale my i tak Was kochamy <3) :)). Z okazji przekroczenia magicznej bariery 5000 postów na forum wspólnie z naszym partnerem - Asseco - ufundowaliśmy dla Was 5 kodów (za każdy tysiaczek = 1 kod:))  uprawniających do skorzystania z platformy e-szkoleniowej, dzięki której poszerzycie swoją wiedze na temat przeprowadzania analiz biznesowych, promowania marki w sieci oraz automatyzacji pracy. Zakres materiału jest duży, ale uwierzcie nam - warto się zarejestrować :) Tym bardziej, że pakiet szkoleń jest wart 1000 zł. Parafrazując słynne powiedzenie - kto rano wstaje temu home.pl daje - poniżej znajdziecie 5 linków do rejestracji (zawierają one unikalny kod). Kto pierwszy ten lepszy. Uwaga - przecinek na końcu również musi być skopiowany do okna KOD w polu rejestracji :)

 

Rejestracja - https://szkolenia.eduportal.pl/Rejestracja/

Kody:
4bZSlRsLD7tiCmcVDxVys3Gf1JCJf4hmUMiJ4IRkEiE,

KJCq7XqNtqcfvGRmCNnDYdvquz7B65BDa36NSjpWCS4,

qXVIN0rF6uHWFsxuQNISJRdqll8JhPF3f9iKpSSFI50,

jyoClw7Za1dD-Y392G8CQdAMHPMLcBRB9sgSxbpcsnQ,

6DdA4EQGsjJS37GyZ4oGylv1WrIA79_6JIWOyJw3OiU,

 

 • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 tygodnie później...

Premiera produktów Bitdefender

 

Cześć! home.pl to nie tylko domeny i hosting. To również aplikacje dla małego i dużego biznesu. Wczoraj w godzinach popołudniowych wprowadziliśmy do naszej oferty na https://beta.home.pl/bitdefender/  produkty z rodziny Bitdefender - Antivirus Plus oraz Internet Security 2018. Na chwilę obecną dostępne są wersje oprogramowania na 1 lub 3 stanowiska, ale z pewnością "portfolio" antywirusów Bitdefender będziemy poszerzać :)

Na start oferujemy również atrakcyjne ceny dla pakietu Internet Security - po dodaniu do koszyka od razu naliczany jest rabat w wysokości 30%, co w przypadku wersji na 1 stanowisko daje cenę 84,87 zł.

Oprogramowanie Bitdefender jest w ostatnich latach regularnie nagradzane za swoją skuteczność w ochronie urządzeń przed cyberzagrożeniami. W 2017 roku działanie oprogramowania zostało nagrodzone przez PCmag, Komputer Świat i av-test.org.

Zapraszam do sprawdzenia oferty na https://beta.home.pl/bitdefender/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast wprowadzać pierdoły do panelu to warto by było zrobić żeby było można podpiąć domenę pod cloudflare i przekierować ją na pocztę bo teraz co macie to porażka ponad 10 lat waszych usług ale dalej niczego się nie nauczyliście w kolejnym roku już możecie zapomnieć o kliencie który płaci 600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Obrońca Internetu napisał:

(...)  to porażka ponad 10 lat waszych usług ale dalej niczego się nie nauczyliście (...)

 

Mimo, że z @home_pl jesteśmy konkurentami, to pozwolę sobie na drobną uwagę. Myślę, że koledzy uważnie analizują potrzeby swoich klientów i zmiany różne wprowadzają. Podobnie jak inne duże firmy na rynku. Nie da się prowadzić biznesu tyle lat i niczego się nie uczyć. Język Twojej wypowiedzi jest - w mojej ocenie - odrobinę  krzywdzący.  Twoja konkretna potrzeba nie jest zaspokojona i wiadomo, masz prawo zwracać na to uwagę, natomiast myślę, że nie ma co generalizować. Sam pracuję w tej branży 18 lat i codziennie się czegoś uczę, każda większa firma tak robi, inaczej wyniki finansowe szybciutko przestają się spinać.  Ta nauka prowadzi do decydowania, które potrzeby zaspakajane są w jakiej kolejności, bo wiadomo, trudno byłoby zrobić wszystko jednocześnie. Dlatego z mojej strony delikatna sugestia  na przyszłość, jak będziesz się wypowiadał o firmach hostingowych - pamiętaj, że my, hosterzy, działamy na dużych wolumenach i codziennie podejmujemy decyzje, kierując się interesami wszystkich klientów. Czasem są one sprzeczne i nie każdy będzie zadowolony w tym samym momencie, ale chyba - tak ogólnie, jako firmy hostingowe - nie zasługujemy z tego powodu na określenia "porażka" i "niczego się nie nauczyliście".

Dziękuję i mam nadzieję, że koledzy się nie gniewają, że zabrałem głos w ich wątku.

 • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Pajkert Hekko.pl Nie gniewamy się :)
 

Cytuj

Ta nauka prowadzi do decydowania, które potrzeby zaspakajane są w jakiej kolejności, bo wiadomo, trudno byłoby zrobić wszystko jednocześnie.


Zdecydowanie. Ustalanie priorytetów jest wręcz kluczowe. I nie jest tak, że od 10 lat "nie uczymy się". Cloudflare jest na naszej mapie zadań od dawna, jednak jest to temat bardzo złożony (w czasie realizacji i pod względem technicznym). Zawsze wyprzedzają go też inne projekty. Aktualnie naszym priorytetem jest beta.home.pl i nowy panel, a np. mało kto zauważył, że kilka tygodni temu dodaliśmy do obecnego panelu możliwość zmiany RevDNS dla własnej domeny :) Ot taki mikro-ficzer o który klienci pytali od dawna. Systematycznie aktualizujemy to, co możemy - raz jest to szybkie, raz wolniejsze. Ale idziemy do przodu.

 • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domena .eu na 10 lat za...69 zł netto!

 

Co może się wydarzyć w ciągu 10 lat? Na pewno bardzo dużo - pomyśl o tym, co robiłeś w 2008 roku i jak zmienił się świat technologii dookoła. Ale jedno może pozostać niezmienne - to właśnie TY możesz być w posiadaniu konkretnej domeny .eu do 2028 roku :) I to za jaką cenę? 69 zł netto (nie na rok, nie na dwa lata, a na 10 lat!). Wystartowaliśmy właśnie z nową promocją adresów .eu  -  https://home.pl/promocje/eu-na-10-lat

Promocja trwa do 14 kwietnia więc to świetna okazja, aby zabezpieczyć trochę domen na przyszłość.

 • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, home_pl napisał:

Co może się wydarzyć w ciągu 10 lat? Na pewno bardzo dużo - pomyśl o tym, co robiłeś w 2008 roku i jak zmienił się świat technologii dookoła

W 2008 roku byłem szczęśliwym posiadaczem świadectwa maturalnego, miałem swój serwis i forum, miałem wszystko w nosie, nie przejmowałem się życiem (jakoś to będzie), posiadałem prosty telefon Sony Ericcson T230 ( :D ) a życie wydawało się być naprawdę przyjemne :) Nie pamiętam w jakiej firmie byłem klientem wtedy...

 

@home_pl a gdzie jest haczyk w tej promo? Na .pl czy .com/.co bym się może skusił - .eu w ogóle mnie nie pociągają...

 • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_15 już na Discordzie pytali o haczyki, więc powtórzę - haczyków nie ma, promocja jest dla firm i osób fizycznych :) Możesz rejestrować domenę na 10 lat do 13 kwietnia włącznie (musisz ją do tego czasu również opłacić np. przez panel). Nie ma ograniczeń co do liczby rejestracji adresów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, są haczyki. Standardowe jak u home.pl:

1) Po zakończeniu okresu ważności zobowiązujesz się do przedłużenia domeny na kolejny okres u nich. Jeśli zdecydujesz się na przeniesienie wcześniej, płacisz różnicę pomiędzy ofertą promocyjną, a standardową. Czyli jesteś z domeną co najmniej 11 lat u nich, albo płacisz standardowe stawki home.pl

2) Zgadzasz się na otrzymywanie SPAMu reklamowego na emaila i telefon

 

Wszystko w regulaminie: https://regulaminy.home.pl/promocje/regulamin-promocja-domena-eu-na-10-lat-20180404.pdf

§5 punkt g) oraz §7 punkt 1) i 3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nnd.newbie W przypadku punktu 1 to takie odnowienie nie będzie obowiązujące ponieważ technicznie domenę .eu możesz zarejestrować na okres maksymalnie 10 lat i formalnie nie będziesz w stanie jej odnowić wcześniej niż za 10 lat. Na pewno nie będziemy robili przeszkód w sytuacji gdy ktoś będzie chciał z tej domeny zrezygnować po 10 latach. Zawsze obowiązuje u nas zasada decyzyjności po stronie klienta - standardowo zostanie wystawione zamówienie (lub cokolwiek przypominającego zamówienie - zobaczymy w 2028 roku:)). Nieopłacenie zamówienia = rezygnacja.
 

Ad. 2 - jest to standardowy zapis z każdej naszej promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, źle się wyraziłem, powinno być: "Albo minimum 10 lat w home.pl, a potem rezygnacja lub przedłużenie w home.pl. Albo rezygnujesz z promocji i płacisz standardowe stawki.".

 

Oba zapisy są standardowe dla waszych promocji domenowych, w tym sławnej "Domena za 0zł". Nie mam pretensji, dajecie zniżkę, jakoś musicie sobie odbić. O ile pierwszy jest do przeżycia, szczególnie, że mowa o zakupie na 10 lat z góry, o tyle druga czyli zgody marketingowe, dla mnie osobiście jest nie do przełknięcia. Ale i tak nie miałem zamiaru kupować .eu, z ciekawości zerknąłem.

 

Powodzenia 

Edytowane przez nnd.newbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.