Skocz do zawartości
 • Cześć!

  Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

[home.pl] Informacje nt usług, promocji, zmian w ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

homepl-logo-biale-tlo.jpg

 

W tym temacie będziemy informować o wszystkich zmianach w zakresie parametrów usług, zmianach ofertowych, planowanych pracach administracyjnych.

 

Główny serwis home.pl jest dostępny pod adresem https://home.pl

Nowa platforma z nowym panelem administracyjnym jest już w fazie testów. Zapraszam na https://beta.home.pl - na betatesterów czekają wybrane usługi za darmo do końca roku oraz specjalne promocje na rejestracje domen .pl oraz .online.

 

 • Lubię 1
 • Super! 3
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • Odpowiedzi 142
 • Utworzony
 • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Popularne odpowiedzi

5000 postów na forum rootnode!   Jesteście świetną społecznością, która motywuje nas do ciężkiej pracy (możecie mieć o nas złe zdanie, ale my i tak Was kochamy <3) :)). Z okazji przekrocz

W tym temacie będziemy informować o wszystkich zmianach w zakresie parametrów usług, zmianach ofertowych, planowanych pracach administracyjnych.   Główny serwis home.pl jest dostępny pod adr

Cześć,   z ogromną przyjemnością informuję, że home.pl jako jeden z pierwszych operatorów w Polsce, a także na świecie wprowadził wsparcie dla nowoczesnego protokołu HTTP/3 (QUIC). Funkcja d

Dodane obrazy

MySQL update 20.09.2017

 

Dzisiaj wprowadziliśmy 2 małe - ale w perspektywie wierzymy, że będą to pożyteczne - zmiany w konfiguracji połączeń MySQL w aplikacjach. 

 

Pierwsza polega na tym, że połączenia lokalne z bazą umieszczoną na serwerze home.pl możliwe jest po wprowadzeniu jako nazwy hosta localhost. Jest to o tyle ważne, iż do tej pory umożliwialiśmy również połączenia z użyciem składni sql.nazwaserwera.home.pl.

 

Druga zmiana, jaką wprowadziliśmy polega na otwarciu połączeń MySQL na serwery zewnętrzne. To coś, czego klienci oczekiwali od nas od dawna i cieszymy się, że udało się udostępnić przydatny ficzer dla zaawansowanych użytkowników. Oznacza to, że pliki stron WWW można utrzymywać w home.pl, ale korzystać z baz danych na innych serwerach. Tutaj wystarczy wyłącznie w aplikacji podać nazwę hosta oraz nazwę użytkownika i hasło do danej bazy.  Oczywiście, jeżeli ktoś korzysta z naszych serwerów baz danych, może liczyć na super szybką i stabilną obsługę dzięki kartom NVME, które wprowadziliśmy w kwietniu - https://blog.home.pl/2017/04/szybki-hosting-z-baza-danych-karty-nvme-w-home-pl/

 

To info otrzymujecie trochę przedpremierowo, bo szerzej będziemy o tym pisać w najbliższych tygodniach :)

 • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc później...

Aktualizacja MySQL do wersji 5.7

 

Cześć, dzisiaj w nocy rozpoczniemy dość długi (bo trwający do 30 listopada) proces aktualizacji MySQL do wersji 5.7.  Ze względu na zakres prac (ponad 150 tysięcy kont) proces zostanie podzielony na wiele etapów, tak aby aktualizacja przebiegła sprawnie i stabilnie. Przede wszystkim jednak, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się utrudnień w dostępie do WWW na danych maszynach wszystkie prace będą wykonywane między 23:00 a 6:00. Dlatego, jeżeli jesteście nocnymi Markami, macie u nas konto hostingowe i zauważycie kiedyś błąd "połączenia z MySQL" - poczekajcie. Na 99,8% oznaczać to będzie, że wasz serwer jest właśnie aktualizowany. Czas niedostępności serwisów jest ruchomy, a pierwsze testy wykazały, że może to potrwać kilka do nawet kilkudziesięciu minut. Dlatego proszę o wyrozumiałość :) Aby ułatwić przepływ informacji, uruchomimy na Infolinii automat, który po identyfikacji numeru abonenta poinformuje go, że trwają właśnie prace na jego koncie.

 

Nowa wersja MySQL była bardzo wyczekiwana przez naszych klientów, którzy wielokrotnie prosili nas o update do 5.6. Postanowiliśmy jednak przeskoczyć od razu do 5.7.

 • Super! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 3 tygodnie później...

Ostatnie sztuki serwerów dedykowanych w promocji 50%!

 

Cześć, jako że połowa Internetu miała dzisiaj problemy (cóż poradzić... zdarza się wszystkim!) sprawdziliśmy stan naszych maszyn w aktualnej promocji 50% - https://homecloud.pl/uslugi/serwery-dedykowane/#oferta - i wyszło na to, że zostało już niewiele sztuk dla poszczególnych konfiguracji :) Niewykluczone więc, że promocję będziemy musieli niebawem zakończyć. Maszynki są dostępne od ręki, po opłaceniu aktywacja trwa do 15 minut (w zależności od wybranej wersji systemu). Dla abonamentów miesięcznych, 3-miesięcznych 50%. Dla 6-miesięcznych i rocznych - 25%. Szczególnym powodzeniem cieszą się konfiguracje z dyskami SSD:

Easy SSD L G3 - 2x240GB SSD, 16 GB RAM DDR4, Intel Xeon e3-1230 v6  (200 zł netto/mc)

PRO SSD L G3 - 2x 480GB SSD, 32 GB RAM DDR4, Intel Xeon E5-2620 v4 (400 zł netto/mc)

Pełna konfiguracja maszyn dostępna jest pod adresem https://homecloud.pl/uslugi/serwery-dedykowane/specyfikacja-g3/

 

W razie dodatkowych pytań - zapraszam na priv :) 

 

[Adam z home.pl]

Edytowane przez home_pl
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie później...

AKTUALIZACJA MYSQL 5.7 ZAKOŃCZONA!

 

Cześć, z nieskrywaną radością informuję, że wyrobiliśmy się z aktualizacją MySQL do 5.7 przed założonym terminem. Przez ostatni miesiąc nasi administratorzy w godzinach nocnych (codziennie!) wprowadzali niezbędne zmiany na platformie hostingu oraz kontach hostingowych klientów. Dziękujemy również wszystkim klientom za dotychczasowy feedback, związany z użytkowaniem baz.

 

[Adam z home.pl]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 2 miesiące później...

Cześć,

 

dzisiaj w ofercie homecloud.pl uruchomiliśmy promocję na serwer VPS w wariancie Micro - 25 GB przestrzeni, 1 GB RAM i 1 vCPU (2 Ghz). Wykupując serwer na miesiąc zapłacicie jedynie 3,99 zł netto. Taką samą kwotę w przeliczeniu na miesiąc otrzymacie przy abonamencie 3-miesięcznym (w sumie 11,97 zł netto).

 

Więcej informacji na temat oferty znajdziecie tutaj - http://bit.ly/VPSmicro399

 

Uprzedzając ewentualne pytania:
- nie limitujemy dziennego transferu danych (aczkolwiek w uzasadnionych przypadkach kontaktujemy się z abonentem)

- promocja nie zobowiązuje do przedłużenia abonamentu na rok

- serwery VPS z tej promocji nie są wybrakowanymi serwerami, umieszczonymi w starych szafach, na zużytych dyskach i przepalonych procesorach :) Od ponad roku oferujemy VPS w ramach nowoczesnej platformy, dla której nie stosujemy również oversellingu (dlatego też promocja dotyczy abonamentów miesięcznych i 3-miesięcznych)

 

Jeżeli macie dodatkowe pytania - zachęcam do wysyłania ich na priv. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MateuszCODE napisał:

@home_pl Na jaki okres można zamówić serwer w ramach promocji ?

 

Dość zrozumiale zostało to dla mnie rozpisane w poście, a sprawdzając na ich stronie można bardzo szybko wywnioskować, że na miesiąc lub 3 miesiące, potem obowiązuje standardowa cena.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PHP 7.2 + zmiany dla wsparcia starych wersji

 

Cześć, mam dla Was 2 wiadomości: obie wyjątkowo pozytywne ;)

 

Po pierwsze - wprowadziliśmy pełne wsparcie dla PHP 7.2 na hostingu. Nieoficjalnie umożliwialiśmy to już od początku grudnia (wystarczyła odpowiednia konfiguracja .htaccess), od dzisiaj jednak klienci mogą korzystać z 7.2 i aktywować tę wersję poprzez panel.

 

Po drugie - pochyliliśmy się nad tematem bezpieczeństwa i udostępniania starych wersji PHP 5.2-5.5. Uwierzcie, nie jest łatwe przekonanie do zmiany strony i aktualizacji skryptów WWW kilkudziesięciu tysięcy klientów :) Myślę, że udało się jednak znaleźć złoty środek. Dlatego dla nowych kont hostingowych w home.pl minimalna wersja PHP jaką można wybrać to 5.6. Jeżeli klient korzystał do tej pory z niższej wersji (np. 5.2) to ta wersja dalej będzie aktywna w panelu, natomiast:

- nie będzie miał możliwości wyboru 5.3, 5.4 i 5.5

- po aktywacji 5.6 lub wyższej powrót do starej wersji nie będzie możliwy

 

Krótkie zobrazowanie sytuacji z aktywnym PHP w wersji 5.2:


panel_php52-72.png

Oraz po aktywacji np. 5.6:

panel_php72.png

 

Ogólnie chcemy powoli przyzwyczajać obecnych klientów do korzyści płynących z nowych wersji PHP.  Trochę to potrwa, ale wierzę że się uda jeszcze w tym roku wydatnie zmniejszyć użycie starych wersji. Tym bardziej iż część z nich napędza tylko Wordpressa :)

 

Pozdrawiam,

Adam z home.pl

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie fakturę na usługę Business Cloud Server - droższą o 200 zł netto (!), aniżeli przez ostatnie parę lat. Czy firma home.pl uważa, że ten hosting jest wart 800 zł netto (984 brutto)? Zwłaszcza przy takiej konkurencji na rynku? Pytanie retoryczne.

Przy okazji, czy będą wprowadzone do oferty pakiety bliższe temu, co oferuje większość konkurencji? Mam na myśli dobry hosting w cenie nie przekraczającej 200 zł netto - pod jedną prostą stronę, z niewielkim ruchem. Czy nie będą Państwo zainteresowani konkurencją z OVH, Webd, Dhosting, czy Hekko?

 • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barnie Proszę o podanie nazwy konta w wiadomości prywatnej. Sprawdzę, co możemy dla Ciebie zrobić w temacie ewentualnej zmiany pakietu na niższy. W kwestii ceny - przeliczając parametry konta np. związane ze storage, to kwota ta jest adekwatna do realiów rynkowych. Większość firm nie oferuje po prostu tak duzych pojemności serwera dla zwykłego hostingu.

 

BTW. Proszę abyś w przyszłości zgłaszał takie posty w odpowiednim wątku np.

Pozdrawiam,

Adam z home.pl

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochrona przed atakami DDoS w homecloud

 

Wspólnie z Grey Wizard uruchomiliśmy nową usługę - ochronę przed atakami DDoS. Na start oferujemy 3 skrojone pod różne potrzeby pakiety - w których znajdziecie m.in. WAF, cache danych oparty na CDN, czy ochronę BGP - oraz atrakcyjny 50% rabat na miesięczny abonament.

 

Więcej szczegółów znajdziecie pod adresem     https://homecloud.pl/uslugi/ochrona-ddos/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc później...

5000 postów na forum rootnode!

 

Jesteście świetną społecznością, która motywuje nas do ciężkiej pracy (możecie mieć o nas złe zdanie, ale my i tak Was kochamy <3) :)). Z okazji przekroczenia magicznej bariery 5000 postów na forum wspólnie z naszym partnerem - Asseco - ufundowaliśmy dla Was 5 kodów (za każdy tysiaczek = 1 kod:))  uprawniających do skorzystania z platformy e-szkoleniowej, dzięki której poszerzycie swoją wiedze na temat przeprowadzania analiz biznesowych, promowania marki w sieci oraz automatyzacji pracy. Zakres materiału jest duży, ale uwierzcie nam - warto się zarejestrować :) Tym bardziej, że pakiet szkoleń jest wart 1000 zł. Parafrazując słynne powiedzenie - kto rano wstaje temu home.pl daje - poniżej znajdziecie 5 linków do rejestracji (zawierają one unikalny kod). Kto pierwszy ten lepszy. Uwaga - przecinek na końcu również musi być skopiowany do okna KOD w polu rejestracji :)

 

Rejestracja - https://szkolenia.eduportal.pl/Rejestracja/

Kody:
4bZSlRsLD7tiCmcVDxVys3Gf1JCJf4hmUMiJ4IRkEiE,

KJCq7XqNtqcfvGRmCNnDYdvquz7B65BDa36NSjpWCS4,

qXVIN0rF6uHWFsxuQNISJRdqll8JhPF3f9iKpSSFI50,

jyoClw7Za1dD-Y392G8CQdAMHPMLcBRB9sgSxbpcsnQ,

6DdA4EQGsjJS37GyZ4oGylv1WrIA79_6JIWOyJw3OiU,

 

 • Lubię 6
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie później...

Premiera produktów Bitdefender

 

Cześć! home.pl to nie tylko domeny i hosting. To również aplikacje dla małego i dużego biznesu. Wczoraj w godzinach popołudniowych wprowadziliśmy do naszej oferty na https://beta.home.pl/bitdefender/  produkty z rodziny Bitdefender - Antivirus Plus oraz Internet Security 2018. Na chwilę obecną dostępne są wersje oprogramowania na 1 lub 3 stanowiska, ale z pewnością "portfolio" antywirusów Bitdefender będziemy poszerzać :)

Na start oferujemy również atrakcyjne ceny dla pakietu Internet Security - po dodaniu do koszyka od razu naliczany jest rabat w wysokości 30%, co w przypadku wersji na 1 stanowisko daje cenę 84,87 zł.

Oprogramowanie Bitdefender jest w ostatnich latach regularnie nagradzane za swoją skuteczność w ochronie urządzeń przed cyberzagrożeniami. W 2017 roku działanie oprogramowania zostało nagrodzone przez PCmag, Komputer Świat i av-test.org.

Zapraszam do sprawdzenia oferty na https://beta.home.pl/bitdefender/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast wprowadzać pierdoły do panelu to warto by było zrobić żeby było można podpiąć domenę pod cloudflare i przekierować ją na pocztę bo teraz co macie to porażka ponad 10 lat waszych usług ale dalej niczego się nie nauczyliście w kolejnym roku już możecie zapomnieć o kliencie który płaci 600 zł

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Obrońca Internetu napisał:

(...)  to porażka ponad 10 lat waszych usług ale dalej niczego się nie nauczyliście (...)

 

Mimo, że z @home_pl jesteśmy konkurentami, to pozwolę sobie na drobną uwagę. Myślę, że koledzy uważnie analizują potrzeby swoich klientów i zmiany różne wprowadzają. Podobnie jak inne duże firmy na rynku. Nie da się prowadzić biznesu tyle lat i niczego się nie uczyć. Język Twojej wypowiedzi jest - w mojej ocenie - odrobinę  krzywdzący.  Twoja konkretna potrzeba nie jest zaspokojona i wiadomo, masz prawo zwracać na to uwagę, natomiast myślę, że nie ma co generalizować. Sam pracuję w tej branży 18 lat i codziennie się czegoś uczę, każda większa firma tak robi, inaczej wyniki finansowe szybciutko przestają się spinać.  Ta nauka prowadzi do decydowania, które potrzeby zaspakajane są w jakiej kolejności, bo wiadomo, trudno byłoby zrobić wszystko jednocześnie. Dlatego z mojej strony delikatna sugestia  na przyszłość, jak będziesz się wypowiadał o firmach hostingowych - pamiętaj, że my, hosterzy, działamy na dużych wolumenach i codziennie podejmujemy decyzje, kierując się interesami wszystkich klientów. Czasem są one sprzeczne i nie każdy będzie zadowolony w tym samym momencie, ale chyba - tak ogólnie, jako firmy hostingowe - nie zasługujemy z tego powodu na określenia "porażka" i "niczego się nie nauczyliście".

Dziękuję i mam nadzieję, że koledzy się nie gniewają, że zabrałem głos w ich wątku.

 • Lubię 2
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Artur Pajkert Hekko.pl Nie gniewamy się :)
 

Cytuj

Ta nauka prowadzi do decydowania, które potrzeby zaspakajane są w jakiej kolejności, bo wiadomo, trudno byłoby zrobić wszystko jednocześnie.


Zdecydowanie. Ustalanie priorytetów jest wręcz kluczowe. I nie jest tak, że od 10 lat "nie uczymy się". Cloudflare jest na naszej mapie zadań od dawna, jednak jest to temat bardzo złożony (w czasie realizacji i pod względem technicznym). Zawsze wyprzedzają go też inne projekty. Aktualnie naszym priorytetem jest beta.home.pl i nowy panel, a np. mało kto zauważył, że kilka tygodni temu dodaliśmy do obecnego panelu możliwość zmiany RevDNS dla własnej domeny :) Ot taki mikro-ficzer o który klienci pytali od dawna. Systematycznie aktualizujemy to, co możemy - raz jest to szybkie, raz wolniejsze. Ale idziemy do przodu.

 • Lubię 2
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domena .eu na 10 lat za...69 zł netto!

 

Co może się wydarzyć w ciągu 10 lat? Na pewno bardzo dużo - pomyśl o tym, co robiłeś w 2008 roku i jak zmienił się świat technologii dookoła. Ale jedno może pozostać niezmienne - to właśnie TY możesz być w posiadaniu konkretnej domeny .eu do 2028 roku :) I to za jaką cenę? 69 zł netto (nie na rok, nie na dwa lata, a na 10 lat!). Wystartowaliśmy właśnie z nową promocją adresów .eu  -  https://home.pl/promocje/eu-na-10-lat

Promocja trwa do 14 kwietnia więc to świetna okazja, aby zabezpieczyć trochę domen na przyszłość.

 • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, home_pl napisał:

Co może się wydarzyć w ciągu 10 lat? Na pewno bardzo dużo - pomyśl o tym, co robiłeś w 2008 roku i jak zmienił się świat technologii dookoła

W 2008 roku byłem szczęśliwym posiadaczem świadectwa maturalnego, miałem swój serwis i forum, miałem wszystko w nosie, nie przejmowałem się życiem (jakoś to będzie), posiadałem prosty telefon Sony Ericcson T230 ( :D ) a życie wydawało się być naprawdę przyjemne :) Nie pamiętam w jakiej firmie byłem klientem wtedy...

 

@home_pl a gdzie jest haczyk w tej promo? Na .pl czy .com/.co bym się może skusił - .eu w ogóle mnie nie pociągają...

 • Haha 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_15 już na Discordzie pytali o haczyki, więc powtórzę - haczyków nie ma, promocja jest dla firm i osób fizycznych :) Możesz rejestrować domenę na 10 lat do 13 kwietnia włącznie (musisz ją do tego czasu również opłacić np. przez panel). Nie ma ograniczeń co do liczby rejestracji adresów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są, są haczyki. Standardowe jak u home.pl:

1) Po zakończeniu okresu ważności zobowiązujesz się do przedłużenia domeny na kolejny okres u nich. Jeśli zdecydujesz się na przeniesienie wcześniej, płacisz różnicę pomiędzy ofertą promocyjną, a standardową. Czyli jesteś z domeną co najmniej 11 lat u nich, albo płacisz standardowe stawki home.pl

2) Zgadzasz się na otrzymywanie SPAMu reklamowego na emaila i telefon

 

Wszystko w regulaminie: https://regulaminy.home.pl/promocje/regulamin-promocja-domena-eu-na-10-lat-20180404.pdf

§5 punkt g) oraz §7 punkt 1) i 3)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nnd.newbie W przypadku punktu 1 to takie odnowienie nie będzie obowiązujące ponieważ technicznie domenę .eu możesz zarejestrować na okres maksymalnie 10 lat i formalnie nie będziesz w stanie jej odnowić wcześniej niż za 10 lat. Na pewno nie będziemy robili przeszkód w sytuacji gdy ktoś będzie chciał z tej domeny zrezygnować po 10 latach. Zawsze obowiązuje u nas zasada decyzyjności po stronie klienta - standardowo zostanie wystawione zamówienie (lub cokolwiek przypominającego zamówienie - zobaczymy w 2028 roku:)). Nieopłacenie zamówienia = rezygnacja.
 

Ad. 2 - jest to standardowy zapis z każdej naszej promocji

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, źle się wyraziłem, powinno być: "Albo minimum 10 lat w home.pl, a potem rezygnacja lub przedłużenie w home.pl. Albo rezygnujesz z promocji i płacisz standardowe stawki.".

 

Oba zapisy są standardowe dla waszych promocji domenowych, w tym sławnej "Domena za 0zł". Nie mam pretensji, dajecie zniżkę, jakoś musicie sobie odbić. O ile pierwszy jest do przeżycia, szczególnie, że mowa o zakupie na 10 lat z góry, o tyle druga czyli zgody marketingowe, dla mnie osobiście jest nie do przełknięcia. Ale i tak nie miałem zamiaru kupować .eu, z ciekawości zerknąłem.

 

Powodzenia 

Edytowane przez nnd.newbie
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 • Podobna zawartość

  • Przez Pioters
   Hej, szukam hostingu (z wykluczeniem OVH) który obsługuje zainicjowane połączenia UDP przez serwer w przypadku wystąpienia ataku.
    
   Serdecznie pozdrawiam.
  • Przez Krystek
   Chyba nie było? Certyfikaty SSL wydawane będą tylko na rok. Po 31 sierpnia 2020 nie będzie można przedłużyć na 2 lata certyfikatów, które były wydane na taki okres przed tą datą. Zostaną przedłużone jedynie na rok z kawałkiem. Więcej informacji o przyczynach takiego stanu rzeczy w artykule - https://certyfikatyssl.pl/news/certyfikaty-ssl-tylko-na-rok.html
  • Przez hostmark.pl
   Witajcie!
   To właśnie tutaj znajdziecie szczegóły naszej oferty. Na bieżąco będziemy informowali Was o promocjach, nowościach oraz zmianach w HostMark.pl
    
   Kim jesteśmy?
   W naszej ofercie znajdziecie wydany hosting www, vps z administracją, certyfikaty ssl, domeny oraz serwery dedykowane Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom klientów, stawiamy na rozwój i stałe ulepszanie oferowanych przez nas usług Nasze serwery znajdują się w Polsce, w Gdańsku, natomiast serwerownia spełnia wymagania TIER III  
   Nasz hosting www to:
   Obsługa baz danych Redis
   Obsługa aplikacji w NodeJS i Python
   Kopia zapasowa co 24h
   Dostęp do SSH
   9 wersji PHP (od 5.3 do 7.4)
   Panel DirectAdmin PL
   Serwer www: Litespeed + LSCache
   Szybkie dyski NVM
   Ochrona: imunify360 + clamav
   Własna konfiguracja limitów PHP
   Brak limitu odwiedzin, transferu i domen 
   Bezpłatny okres testowy
   Instalator aplikacji jednym kliknięciem Bezpłatne certyfikaty SSL i umowa RODO Szybka migracja danych Współpraca z popularnymi skryptami, takimi jak: WordPress, PrestaShop, Joomla!, Drupal, IPBoard oraz Magneto. Wsparcie 24/7  
   Pełną ofertę znajdziecie na naszej stronie:
   www.hostmark.pl
    
   Macie pytania odnośnie naszych usług? Odpowiemy na wszystkie, pod numerem 667-996-839 oraz mailem [email protected]
    
   Dane firmy
   Marek.pro Marek Drzewiecki
   ul. Kościuszki 54
   99-352 Dąbrowice
   NIP: 775-259-66-54
   REGON: 363814299
  • Przez michu
   Cześć,
    
   kolejny raz za potrzebą, wstępne rozeznanie już zrobiłem, jednak zawsze to lepiej zapytać o opinię, 
   Szukam hostingu pod dość "ciężką" stronę na Wordpressie, najważniejsze wymaganie to LiteSpeed.
   Pojemność minimum 100GB. 
   Bardzo ważna kwestia backupów, tzn dostęp do nich z panelu, tak by można było przywrócić kopię np. z przedwczoraj - bez pisania na support i czekania Dobrze by również było, aby ta kopia była "bezpieczna"  i nie zaginęła w przypadku padu serwera.  Dodatkowo fajnie by było móc wykupić dedykowany adres IP
    
   Przeglądałem kilka ofert z LiteSpeed i w oczy głównie rzuciły mi się dwie firmy:
   Smarthost (tutaj co prawda konto 50GB - ale myślę, że raczej problemu z powiększeniem go do 100GB nie powinno być) 
   Hitme - tutaj wszystko wygląda ok, niby wszystko co potrzeba  - na papierze parametry lepsze niż w Smarthost, jak w praktyce? 
    
   coś jeszcze sprawdzonego z LS możecie polecić? 
   Budżet - w granicach rozsądku, cena w hitme 1290zł brutto akceptowalna za 100GB. 
  • Przez D D
   Ceny utrzymania domen .pl (PLN netto / rok)
    
   Rejestrator           .pl odnowienie      .pl po terminie      AuthInfo w panelu           gnum.pl 39,57 100,00 TAK kru.pl 40,20 47,99 TAK seohost.pl 40,20 48,20 – vipower.pl 41,00 49,20 TAK hostinguj.pl 44,64 52,33 TAK ovh.pl 44,99 44,99 TAK forpsi.pl 45,00 45,00 TAK jdm.pl 47,97 56,10 TAK hitme.pl 47,97 67,97 – atthost.pl 58,53 89,00 – aftermarket.pl 59,95 69,95 TAK domeny.tv 69,00 69,00 – webd.pl 70,00 70,00 – cyberfolks.pl 79,00 79,00 – dhosting.pl 79,00 79,00 – kylos.pl 79,00 79,00 – cba.pl 79,90 99,90 – cal.pl 80,00 99,00 – dinfo.pl 89,00 97,90 – zenbox.pl 89,00 178,00 TAK LH.pl 90,00 90,00 – premium.pl 90,00 140,00 TAK domena.pl 100,00 100,00 – az.pl 120,00 195,00 – home.pl 120,00 240,00 – nazwa.pl 120,00 240,00 –  
   .pl po terminie – koszt odnowienia w ciągu 30 dni od wygaśnięcia domeny
   AuthInfo w panelu – kod do transferu domeny dostępny w panelu
    
   Źródło danych: cenniki rejestratorów
    
   Gdzie najdrożej i dlaczego tak drogo?
    
   Spośród blisko 2,5 miliona zarejestrowanych domen .pl około milion nazw jest utrzymywana w dwóch firmach: home.pl i nazwa.pl. Jednocześnie to dwóch najdroższych na rynku partnerów NASK. Przedłużenie ważności domeny .pl kosztuje u nich 100 – 120 PLN netto za rok. To 2-3 razy więcej niż można płacić u konkurencji. Dlaczego więc wciąż przepłacamy za utrzymanie domen?
    
   Istotna jest tutaj nieznajomość rynku przez przeciętnego użytkownika Internetu. Liderzy branży domen to również liderzy wydatków na marketing w tym sektorze. Nie sposób przegapić ich wszędobylskich bannerów i linków reklamowych w Google. Reklama się opłaca, ale wysokie budżety reklamowe finansowane są z wysokich marż utrzymania domen w kolejnych latach.
    
   Panuje też przekonanie, że domena jest ściśle powiązana z usługą hostingową (utrzymania strony www), dlatego klienci posiadający serwery wirtualne w home.pl czy nazwa.pl niechętnie przenoszą swoje domeny do konkurencyjnych firm, chociaż wiedzą, że mogliby sporo zaoszczędzić.
    
   Odnowienie domeny .pl po jej wygaśnięciu
    
   Co w przypadku gdy zapomnę o opłaceniu odnowienia domeny w terminie? W takiej sytuacji usługa przestaje działać i domena przechodzi do tzw. kwarantanny. Okres ten trwa 30 dni od wygaśnięcia. W tym czasie domena nie działa, ale cały czas można ją odnowić. Przedłużenie ważności domeny .pl możliwe jest zarówno u rejestratora, gdzie jest obsługiwana, ale również u innego – wystarczy wykonać transfer domeny z jej jednoczesnym odnowieniem.
    
   Od 2010 roku rejestr .pl zaczął naliczać swoim partnerom dodatkową opłatę za odnowienie ważności usługi po jej wygaśnięciu. W przypadku domen .pl jest to 4 PLN netto. Na początku rejestratorzy nie przerzucili dodatkowych opłat na klientów. Jednak po jakimś czasie zauważyli, że może być to świetne źródło dodatkowego zarobku.
    
   Obecnie, zależnie od wybranej firmy, za odnowienie domeny .pl po terminie ważności, u niektórych rejestratorów nic nie dopłacimy. Usługa będzie kosztowała tyle samo co w przypadku terminowej płatności. W innych firmach opłata może wynieść od kilku do kilkudziesięciu PLN netto.
    
   Rekordzistami są nazwa.pl i home.pl, gdzie za odnowienie domeny .pl w ciągu 30 dni od jej wygaśnięcia trzeba zapłacić dodatkowo 120 PLN netto. Łączna opłata za odnowienie domeny .pl wyniesie 120 PLN netto + 120 PLN netto = 240 PLN netto.
    
   Dla porównania – u rejestratora ovh.pl ta sama usługa (przedłużenie ważności domeny .pl w 30-dniowej kwarantannie) kosztuje tylko 44,99 PLN netto. Czyli tyle samo, ile odnowienie domeny u tego rejestratora w terminie (brak dodatkowej opłaty karnej). Podobnie jest w forpsi.pl – cena 45 PLN netto za odnowienie .pl w terminie i w kwarantannie.
    
   Odnowienie domeny po terminie może przytrafić się każdemu. W natłoku spraw łatwo zapomnieć o opłacie. E-mail z przypomnieniem może zaginąć w gąszczu innych wiadomości. Codziennie kilkaset domen .pl jest odnawianych już w okresie kwarantanny. Dobrze więc obsługiwać domeny u takiego rejestratora, gdzie ta usługa również będzie tania.
    
   Jeśli natomiast zawsze opłacasz domeny w terminie to najlepsze dla Ciebie oferty będą miały następujące firmy:
    
   gnum.pl (39,57 PLN i 100,00 PLN po terminie)
   kru.pl (40,20 PLN i 47,99 PLN po terminie)
   seohost.pl (40,20 PLN i 48,20 PLN po terminie)
   vipower.pl (41,00 PLN i 49,20 PLN po terminie)
    
   Podane ceny netto, odnowienie domeny .pl o 1 rok.
    
   Utrzymanie domeny może kosztować mniej
    
   Przenoszenie domeny nie jest skomplikowane i jest bezpieczne. Nawet jeśli utrzymujesz swoją stronę w firmie X, a chciałbyś przenieść i płacić za utrzymanie domen w firmie Y, to nie ma to absolutnie wpływu na działanie twojego serwisu. Przy transferze domeny do innego rejestratora nie następuje też przerwa w działaniu, ani żadne inne niedogodności. Jedyna zmiana to niższa faktura za domeny przy opłacie kolejnego roku  Do transferu domeny będziesz potrzebować tzw. kod AuthInfo (w przypadku domeny .pl).
    
   Co ciekawe – liczba transferów między rejestratorami systematycznie spada. Według statystyk rejestru NASK w 2011 roku wykonano ponad 200 tys. transferów. W 2019 było ich już tylko 137,5 tys., czyli średnio 377 transferów dziennie.
    
   Wpływ na to ma na pewno polityka największych rejestratorów. Do transferu domeny potrzebny jest kod AuthInfo. Żeby go uzyskać trzeba spełnić różne wymagania, które zależne są od konkretnego usługodawcy. Dwóch najpopularniejszych rejestratorów wymaga przesłania skanów lub papierowych wniosków na adresy korespondencyjne firm. Czasem w celu uwierzytelnienia potrzebne są dokumenty firmy bądź skany dowodów osobistych (bez danych wrażliwych). Te procedury mają na celu utrudnić i zniechęcić klientów przed zmianą operatora. Na szczęście coraz więcej firm udostępnia kody AuthInfo domen .pl w panelu administracyjnym, co znacznie ułatwia ich przenoszenie.
   Może być tanio, ale czy jest bezpiecznie?
   Wszystkie wymienione przeze mnie w tabeli firmy są akredytowanymi partnerami NASK (operatora domen .pl). Dzięki temu masz gwarancję, że twoje domeny są bezpieczne. W przypadku nieprawidłowości w działaniu któregoś z partnerów, NASK może wykonać konieczne kroki do zapewnienia ciągłości działania twoim domenom. W przypadku powtarzających się nieprawidłowości domeny mogą zostać przeniesione do innego rejestratora.
    
   Przy wyborze firmy, która będzie obsługiwała twoje domeny, warto też zwrócić uwagę na dostępność i jakość obsługi klienta (np. jak szybko odpowiada na e-maile, reaguje w przypadku zaistnienia problemu).
   Podsumowanie
   W zestawieniu porównałem oferty wybranych przeze mnie 26 rejestratorów domen .pl. Ceny są aktualne na dzień 1 czerwca 2020 roku. Rejestr NASK ma ponad dwustu partnerów (z Polski i zagranicy). Lista wszystkich usługodawców dostępna jest na stronie rejestru.
    
   Warto pamiętać, że większość firm oferujących rejestrację i przedłużenie domen oferuje zniżki przy utrzymaniu większej ilości domen. Rabaty mogą być już dostępne dla właścicieli 10-20 domen.
    
   UWAGA! Rejestracja domen w promocji oznacza zazwyczaj, że zanim przeniesiesz domenę do innej firmy, będziesz musiał przedłużyć domenę na warunkach danego rejestratora (czytaj: drogie odnowienie domeny). Lepiej więc dobrze sprawdzić warunki promocji, żeby potem nie być „przywiązanym” do drogiego usługodawcy.
    
   https://danieldryzek.pl/2020/06/04/nie-przeplacaj-za-przedluzenie-waznosci-domen-2/
    
   DD
 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.