Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o cyberfolks.pl (dawne linuxpl.com)


theqkash

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Tom X napisał(a):

Znakomita większość firm gdy już biznesowo okrzepnie, kasuje usługi "lifetime" lub ogranicza ich funkcjonalność, podnosi ceny innych usług.

A czy nie jest po części w ten sposób że dana firma liczy że klient który dostał "lifetime'a" po prostu zrezygnuje z niego i zapomni? Po kilku latach idzie mail że leży odłogiem i kasują i każdy macha na to ręką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A firma która przejęła B-H traktowała takie smaczki jako gorące kartofle i chciała/chce się ich względnie szybko pozbyć bo za bardzo rozdrabnia im ofertę. W sumie nie tylko oni, każda firma która przejmuje jakieś zobowiązania robi później czystkę żeby wyszło na ich. Mniej lub bardziej subtelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawel_15 napisał(a):

A firma która przejęła B-H traktowała takie smaczki jako gorące kartofle i chciała/chce się ich względnie szybko pozbyć bo za bardzo rozdrabnia im ofertę. W sumie nie tylko oni, każda firma która przejmuje jakieś zobowiązania robi później czystkę żeby wyszło na ich. Mniej lub bardziej subtelnie.

 

A poza tym jeżeli taki klient miał zapewne już tylko tą usługę dożywotnią bez innych aktywnych to stał się jednocześnie bezużyteczny dla nich bo o ile ktoś miałby ten serwer i jeszcze 2-5 innych usług to zapewne ich to już mógłby być inny. Po sprzedaży BH jednak wątpię żeby ktoś tam coś jeszcze trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawel_15 napisał(a):

A czy nie jest po części w ten sposób że dana firma liczy że klient który dostał "lifetime'a" po prostu zrezygnuje z niego i zapomni? Po kilku latach idzie mail że leży odłogiem i kasują i każdy macha na to ręką?

Niektóre darmowe usługi mają w regulaminach zastrzeżenie, że w przypadku braku ruchu przez jakiś okres - usługa jest automatycznie usuwana. Część nieporozumień wynika z tego, że darmowa usługa traktowana jest jak przedmiot, który otrzymało się na własność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tom X napisał(a):

Niektóre darmowe usługi mają w regulaminach zastrzeżenie, że w przypadku braku ruchu przez jakiś okres - usługa jest automatycznie usuwana. Część nieporozumień wynika z tego, że darmowa usługa traktowana jest jak przedmiot, który otrzymało się na własność.

 

To nie była darmowa usługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek.

Dziwie, że jeszcze ktokolwiek korzysta z usług polskich dostawców. Dziadostwo to mało powiedziane. Drogie dziadostwo. 15 lat temu wyniosłem wszystkie swoje usługi za granicę do sprawdzonych usługodawców (tak, za granicą też trafiają się mierne firmy, trzeba uważać).

Nie narzekam.

Co do dawnego linuxpl to niedawno natknąłem się na ludka stamtąd na jednej ze społecznościówek, tzw. "inżyniera" . Próbowałem z nim prowadzić dyskusje na temat nie związany z branżą hostingu, zdziwiłem się z jakim aroganckim tłukiem nam do czynienia, aż postanowiłem sprawdzić kto zacz. Miał w opisie konta gdzie pracuje. Przeszukałem Internet i znalazłem dodatkowe informacje -  prowadzi kanał na YT na temat Linuxa. Poziom kanału i zachowanie jak nastoletniego fanboya, a facet już niemłody.

Utwierdził mnie w przekonaniu, że w Polsce w branży hostingu nic nie miało prawa się zmienić.

Nie chodzi o wiedzę "inżynierską", tylko o tzw profesjonalizm zachowania obsługi.

U wszystkich  usługodawców z których obecnie  korzystam mam wszystko zautomatyzowane, nie ma naciągactwa, usługi działają, opisane są czytelnie, prosto i jasno, nie ma zawyżonych cen ani ukrytych kosztów,  z supportem kontaktuję się może raz do roku i to raczej z pytaniami, jak dokładnie działają ich nowe oferty.

W Polsce jak czytam nic się nie zmieniło. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, groszaker napisał(a):

Dziwie, że jeszcze ktokolwiek korzysta z usług polskich dostawców.

...

Co do dawnego linuxpl to niedawno natknąłem się na ludka stamtąd

...

Utwierdził mnie w przekonaniu, że w Polsce w branży hostingu nic nie miało prawa się zmienić.

...

W Polsce jak czytam nic się nie zmieniło. Szkoda.

Czy ty właśnie napisałeś że polskie firmy to dziadostwo, na podstawie opinii o JEDNEJ firmie? xD

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R

 hosting i jakośc usług jest w Polsce na podobnym poziomie co za granicą nie można skreślić firmy hostingowej na podstawie jednej opinii bo zawsze się ktoś trafi niezadowolony i sugerujesz się opinią jakiegoś faceta trzeba samemu sprawdzić jakość a potem dawać opinie, bo czasami jest to opinia jakiegoś głupka wiadomo zawsze będzie jakaś opinia negatywna czy tam kilka opinii to tak jak na allegro zawsze ktoś ma negatywne opinie że sprzedawców nie zawsze się trzeba przy zakupie nimi sugerować choć są pomocne czasami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.04.2023 o 17:08, Kapitan_Bomba napisał(a):

Czy ty właśnie napisałeś że polskie firmy to dziadostwo, na podstawie opinii o JEDNEJ firmie? xD

 

W dniu 1.04.2023 o 17:37, Grzegorz.R napisał(a):

 hosting i jakośc usług jest w Polsce na podobnym poziomie co za granicą nie można skreślić firmy hostingowej na podstawie jednej opinii bo zawsze się ktoś trafi niezadowolony i sugerujesz się opinią jakiegoś faceta trzeba samemu sprawdzić jakość a potem dawać opinie, bo czasami jest to opinia jakiegoś głupka wiadomo zawsze będzie jakaś opinia negatywna czy tam kilka opinii to tak jak na allegro zawsze ktoś ma negatywne opinie że sprzedawców nie zawsze się trzeba przy zakupie nimi sugerować choć są pomocne czasami 

 

Czego w tym nie zrozumieliście?

W dniu 1.04.2023 o 15:47, groszaker napisał(a):

Drogie dziadostwo. 15 lat temu wyniosłem wszystkie swoje usługi za granicę do sprawdzonych usługodawców

 

Ciągle za granicą jest taniej, wszystkie usługi mam zautomatyzowane, support nawet w święta podejmuje działanie w przeciągu max kilku godzin. Opowiedziałbym kilka historii z czasów gdy hostowałem swoje usługi w Polsce, ale szkoda sobie strzępić języka. Cenniki sobie przejrzałem i porównałem, tutaj nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, groszaker napisał(a):

 

 

Czego w tym nie zrozumieliście?

Ciągle za granicą jest taniej, wszystkie usługi mam zautomatyzowane, support nawet w święta podejmuje działanie w przeciągu max kilku godzin. Opowiedziałbym kilka historii z czasów gdy hostowałem swoje usługi w Polsce, ale szkoda sobie strzępić języka. Cenniki sobie przejrzałem i porównałem, tutaj nic się nie zmieniło.

Faktycznie, dużo usługodawców zagranicznych (szczególnie niemieckich) ma mniejsze ceny niż wielu polskich usługodawców, tylko należy pamiętać, skąd to się bierze?

 

W Polsce mamy bardzo wysokie koszty kolokacji i sieci w porównaniu do Holandii, Niemiec i Rumunii, jak i podrzędnych usług typu AntyDDoS, gdzie w Polsce mamy tylko jeden podmiot, do którego można się wpiąć. Przeciętny polski klient wymaga niezawodnej jakości, ale i również bardzo niskiej ceny. Oba te aspekty nie łączą się ze sobą, aby konkurować na rynku i powiększać kapitał na rozwój podmiotu.

 

Podsumowując, korzystając z usług kolokacji jednego z polskich DC, planowaliśmy rozszerzyć swoją infrastrukturę o kolejny sprzęt. Okazało się, że ceny poszły w górę 2,5 razy w stosunku do kosztów z poprzedniej umowy. U zagranicznych partnerów nie doszło do takich podobnych anomalii cenowych, jedynie korekta dotycząca kosztów prądu lub stopy inflacyjnej (5-15%).

Edytowane przez Matix8981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i do mnie napisali powołując się na regulamin Mintshost, ale z racji, że brałem w BH, jednak z takiej interpretacji zrezygnowali. Przeprosili i wyjaśnili, że rezygnują z dalszego prowadzenia tej usługi i zaproponowali zwrot opłaty. I na tym koniec.

Pozostaje teraz wyłączyć w przeciągu 3 miesięcy stronę supportu lub znaleźć jej nowy dom. Ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chwile temu hitme, a teraz cyberfolks wyłapało awarię:
 

Około godz. 23:30 doszło do poważnej awarii w jednym z naszych centrów danych, w Gdańsku. W jej wyniku część usług jest obecnie niedostępna. Zespół techniczny pracuje już nad pełnym przywróceniem dostępu do usług. Ze względu skalę zdarzenia trudno nam natychmiast odpowiadać na wszystkie indywidualne zgłoszenia i pytania w tej sprawie, natomiast zapewniamy, że zespół pracuje już nad przywróceniem pełnej dostępności. Awaria ma charakter infrastrukturalny, a dane są w pełni bezpieczne. Będziemy informować o postępach. Za niedogodności serdecznie przepraszamy.
Aktualizacje w tej sprawie można śledzić pod adresem:
https://sm.h88.pl/incidents/single/1938
Aktualizacje:
2023-08-18 0:15 - Szacowany czas naprawy: ok 1-2 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niekoniecznie każdy pomysł biznesowy musi być następstwem kłopotów finansowych spółki. Raczej widziałbym tu metodę na zwiększenie zaangażowania/przywiązania obecnych klientów: jak ktoś zdecyduje się zainwestować, to raczej nie przeniesie hostingu do innego operatora, może też mieć powody by polecać ten hosting innym. Taki program partnerski, tylko w odmienionej formule.

 

https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/cyber_folks-uruchamia-program-korzysci-dla-inwestorow,akcje,310196

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ksk napisał(a):

Chyba się kasa nie zgadza w cyber_folks .

Dostałem ostatnio maila aby zostać ich inwestorem . Za zostanie inwestorem oferują rabaty na usługi.

 

Śledząc nasz rankingi, to kondycja cyberfolks prezentuje się bardzo dobrze:

https://webspeed.pl/rankingi/wordpress

 

Więc raczej to jest kwestia tak jak napisał @Tom X zwiększenia zaangażowania klientów, lub myślą o jakiejś ekspansji ;-).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.