Skocz do zawartości

sebak

Donatorzy
 • Ilość treści

  73
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  4

sebak wygrał w ostatnim dniu 8 Grudzień 2017

sebak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

31 Excellent

Informacje osobiste

 • Imię
  Sebastian Szeliga

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  webh.pl
 • Funkcja w firmie
  Właściciel

Ostatnio na profilu byli

498 wyświetleń profilu
 1. @MateuszCODE webh ma automatyczne snapshoty co 1h (darmowe), ale nie ma możliwości wykonywania snapshotów na żądanie.
 2. @P-e-T-e-R nikt z forum rootnode nie zaprzecza temu, że jesteś człowiekiem sukcesu o bardzo dużej wiedzy z zakresu prowadzenia firmy hostingowej. Szacunek za Twoje osiągnięcia. Jednak byłbyś zdecydowanie lepiej odbierany przez naszą społeczność, gdybyś czasem zachował trochę pokory i szacunku dla rozmówców. Używaj proszę argumentów merytorycznych, a nie personalnych. Nie każdy osiągnie tyle co Ty, ale każdemu należy się szacunek. Powstał mały rachunek krzywd, związanych z tym co się wydarzyło. Jenak osobiście uważam, że dyskusje z Tobą Piotrze, mogą być bardzo merytoryczne i ciekawe, o ile uda nam się ostudzić emocje. Pytanie, w jakiej roli widzisz się na tym forum? Jeśli chcesz narzucać nam swoją wolę, myśle że zostanie to źle odebrane i do niczego dobrego nie doprowadzi. Natomiast, jeśli chcesz pogadać na ciekawe tematy, znajdziesz tutaj szereg osób, które wyrażą swoje merytoryczne zdanie.
 3. Czyli w ramach promocji, klient nie dostaje pełnowartościowego produktu, a może wykorzystać go tylko w sposób sztucznie ograniczony. Jest to mocno nie uczciwe podejście, zwłaszcza, że taki zapis jest ukryty w regulaminie.
 4. Temat na forum był już poruszany, nie będę się powtarzał. Nie zamierzam też upubliczniać wszelkich doświadczeń z ZFS'em publicznie.
 5. Limity zostały ukryte lub zmienione. Limit operacji dyskowych został ukryty w specyfikacji usługi. Nielimitowany transfer na 10 Gbit z limitem dziennym transferu, został zastąpiony limitem miesięcznym na 1 Gbit. Ogólnie nazwa, mimo iż jest taką dużą firmą jest mocno nie poważna. W kilku miesięcy jest to 5 lub 6 zmiana oferty. Teraz dodatkowo klienci dostają pogorszone parametry w 100% większej cenie. Totalny brak konsekwencji.
 6. Przecież od lat stosuję Freebsd pod ZFS'a, więc nie mam żadnego problemu z tym. Mówiłeś, że ZFS on Linux niczego nie brakuje, mam inne zdanie, jeden z kilku przykładów Ci podałem.
 7. Nie wiem czy zwróciliście uwagę na zmiany w ofercie nazwa.pl: 1. W każdym pakiecie ilość dostępnego RAM spadła o 50%. 2. Cena standardowa każdego pakietu wzrosła o 100%. 3. Link spadł z 10 do 1 Gbit'a. 4. W ramach promocji usługę można kupić maksymalnie na 3 miesiące.
 8. ZFS on Linux do dnia dzisiejszego nie wspiera np. TRIM'a.
 9. @gb1 przecież @MateuszCODE napisał, że w przypadku domen, nie ma potrzeby korzystania z supportu. Więc fakt, że support OVH jest wolny, w tym przypadku nie przeszkadza.
 10. Pamięci mogą i pewnie są te same. Jednak pamięci NAND podobnie jak procesory tworzone są z wafli krzemowych. A to podobnie jak w procesorach, oznacza że w każdym waflu są produkty o lekko różnej charakterystyce. Producenci procesorów testują rdzenie i te lepsze wrzucają do wyższych modeli. Myślę że podobnie jest w przypadku NAND.
 11. @Marekxbx pamięci NAND mimo że takie same, mogą się trochę różnić. W zależności od rozłożenia na waflu krzemowym, pamięci NAND mogą się charakteryzować trochę inną żywotnością. Myślę, że takie firmy jak Samsung, potrafią je wyłuskać i pewnie stosują je w modelach enterprise. Dodatkowo overprovisioning i mamy różnicę w cenach i endurance.
 12. @gb1 czepiasz się szczegółów, które nie są kluczowe dla sprawy, a zostały podane tylko by naświetlić sytuację. Przypominam, że dyskusja wyszła od kontrolerów LSI 2308 i 3008, a nie kiedy to było robione, czy jakie dyski były użyte. Jakie ma to znaczenie, jeśli wyniki wyszły dokładnie takie same? Dla mnie temat zamknięty.
 13. Cóż, potraktowałbym to jako czepianie się, które nie ma dużego związku z głównym tematem tego wątku jak i naszej dyskusji. Jakie ma to znaczenie, czy testy odbywały się 4 lata temu, czy 3,5 roku temu? Dysk wskazuje mi czas pracy 4 lata i kilka miesięcy. Przecież mówiąc o czasie, chodziło mi o to, że testy wykonywałem dłuższy czas temu, nie zaś że dzisiaj minęły równe 4 lata od tych testów...
 14. Smart dla jedynego dysku Samsunga 850, który mi został wskazuje, iż dysk pracował 36653 godzin, co daje ponad 4 lata: https://pastebin.com/UvkwFGFD
 15. @gb1 fakt, 4 lata temu stosowałem jeszcze samsungu 850 pro. Jednak jeśli chodzi o wydajność LSI 2308 vs 3008, podtrzymuję swoje zdanie. Był to kluczowy element testów jaki przeprowadzałem, przed budową pierwszej dużej maszyny na ZFS'ie.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.