Skocz do zawartości
Serdecznie zapraszamy na II zlot RootNode już 22.06 Dowiedz się więcej... ×

sebak

Użytkownicy
 • Zawartość

  72
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana sebak w Rankingu w dniu 8 Grudzień 2017

sebak posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

24 Excellent

Informacje osobiste

 • Imię
  Sebastian Szeliga

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  webh.pl
 • Funkcja w firmie
  Właściciel

Ostatnie wizyty

118 wyświetleń profilu
 1. @P-e-T-e-R nikt z forum rootnode nie zaprzecza temu, że jesteś człowiekiem sukcesu o bardzo dużej wiedzy z zakresu prowadzenia firmy hostingowej. Szacunek za Twoje osiągnięcia. Jednak byłbyś zdecydowanie lepiej odbierany przez naszą społeczność, gdybyś czasem zachował trochę pokory i szacunku dla rozmówców. Używaj proszę argumentów merytorycznych, a nie personalnych. Nie każdy osiągnie tyle co Ty, ale każdemu należy się szacunek. Powstał mały rachunek krzywd, związanych z tym co się wydarzyło. Jenak osobiście uważam, że dyskusje z Tobą Piotrze, mogą być bardzo merytoryczne i ciekawe, o ile uda nam się ostudzić emocje. Pytanie, w jakiej roli widzisz się na tym forum? Jeśli chcesz narzucać nam swoją wolę, myśle że zostanie to źle odebrane i do niczego dobrego nie doprowadzi. Natomiast, jeśli chcesz pogadać na ciekawe tematy, znajdziesz tutaj szereg osób, które wyrażą swoje merytoryczne zdanie.
 2. sebak

  Oferta nazwa.pl z WHT: VPS za 5zl

  Czyli w ramach promocji, klient nie dostaje pełnowartościowego produktu, a może wykorzystać go tylko w sposób sztucznie ograniczony. Jest to mocno nie uczciwe podejście, zwłaszcza, że taki zapis jest ukryty w regulaminie.
 3. sebak

  Jaki RAID na dyskach SSD?

  Temat na forum był już poruszany, nie będę się powtarzał. Nie zamierzam też upubliczniać wszelkich doświadczeń z ZFS'em publicznie.
 4. sebak

  Oferta nazwa.pl z WHT: VPS za 5zl

  Limity zostały ukryte lub zmienione. Limit operacji dyskowych został ukryty w specyfikacji usługi. Nielimitowany transfer na 10 Gbit z limitem dziennym transferu, został zastąpiony limitem miesięcznym na 1 Gbit. Ogólnie nazwa, mimo iż jest taką dużą firmą jest mocno nie poważna. W kilku miesięcy jest to 5 lub 6 zmiana oferty. Teraz dodatkowo klienci dostają pogorszone parametry w 100% większej cenie. Totalny brak konsekwencji.
 5. sebak

  Jaki RAID na dyskach SSD?

  Przecież od lat stosuję Freebsd pod ZFS'a, więc nie mam żadnego problemu z tym. Mówiłeś, że ZFS on Linux niczego nie brakuje, mam inne zdanie, jeden z kilku przykładów Ci podałem.
 6. sebak

  Oferta nazwa.pl z WHT: VPS za 5zl

  Nie wiem czy zwróciliście uwagę na zmiany w ofercie nazwa.pl: 1. W każdym pakiecie ilość dostępnego RAM spadła o 50%. 2. Cena standardowa każdego pakietu wzrosła o 100%. 3. Link spadł z 10 do 1 Gbit'a. 4. W ramach promocji usługę można kupić maksymalnie na 3 miesiące.
 7. sebak

  Jaki RAID na dyskach SSD?

  ZFS on Linux do dnia dzisiejszego nie wspiera np. TRIM'a.
 8. sebak

  Gdzie najlepiej domena .net?

  @gb1 przecież @MateuszCODE napisał, że w przypadku domen, nie ma potrzeby korzystania z supportu. Więc fakt, że support OVH jest wolny, w tym przypadku nie przeszkadza.
 9. sebak

  Jakie konkretnie dyski SSD do serwerów?

  Pamięci mogą i pewnie są te same. Jednak pamięci NAND podobnie jak procesory tworzone są z wafli krzemowych. A to podobnie jak w procesorach, oznacza że w każdym waflu są produkty o lekko różnej charakterystyce. Producenci procesorów testują rdzenie i te lepsze wrzucają do wyższych modeli. Myślę że podobnie jest w przypadku NAND.
 10. sebak

  Jakie konkretnie dyski SSD do serwerów?

  @Marekxbx pamięci NAND mimo że takie same, mogą się trochę różnić. W zależności od rozłożenia na waflu krzemowym, pamięci NAND mogą się charakteryzować trochę inną żywotnością. Myślę, że takie firmy jak Samsung, potrafią je wyłuskać i pewnie stosują je w modelach enterprise. Dodatkowo overprovisioning i mamy różnicę w cenach i endurance.
 11. sebak

  Procesor / płyta pod HomeLab (NAS / virt)

  @gb1 czepiasz się szczegółów, które nie są kluczowe dla sprawy, a zostały podane tylko by naświetlić sytuację. Przypominam, że dyskusja wyszła od kontrolerów LSI 2308 i 3008, a nie kiedy to było robione, czy jakie dyski były użyte. Jakie ma to znaczenie, jeśli wyniki wyszły dokładnie takie same? Dla mnie temat zamknięty.
 12. sebak

  Procesor / płyta pod HomeLab (NAS / virt)

  Cóż, potraktowałbym to jako czepianie się, które nie ma dużego związku z głównym tematem tego wątku jak i naszej dyskusji. Jakie ma to znaczenie, czy testy odbywały się 4 lata temu, czy 3,5 roku temu? Dysk wskazuje mi czas pracy 4 lata i kilka miesięcy. Przecież mówiąc o czasie, chodziło mi o to, że testy wykonywałem dłuższy czas temu, nie zaś że dzisiaj minęły równe 4 lata od tych testów...
 13. sebak

  Procesor / płyta pod HomeLab (NAS / virt)

  Smart dla jedynego dysku Samsunga 850, który mi został wskazuje, iż dysk pracował 36653 godzin, co daje ponad 4 lata: https://pastebin.com/UvkwFGFD
 14. sebak

  Procesor / płyta pod HomeLab (NAS / virt)

  @gb1 fakt, 4 lata temu stosowałem jeszcze samsungu 850 pro. Jednak jeśli chodzi o wydajność LSI 2308 vs 3008, podtrzymuję swoje zdanie. Był to kluczowy element testów jaki przeprowadzałem, przed budową pierwszej dużej maszyny na ZFS'ie.
 15. sebak

  Procesor / płyta pod HomeLab (NAS / virt)

  Nie w tym przypadku, na podstawie tych testów podejmowałem decyzje na temat doboru komponentów do budowy praktycznie wszelkich storage, jakie w przyszłości budowałem. Więc w tym przypadku, jestem pewien tych wyników.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.