Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o OVH


salvador

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt. Poprawna operacja wchodzi do kolejki i tyle, nic się nie zmienia w panelu.

A z wymaganiami co do poprawności i obecności wpisów NS biłem się od kilku dni wspólnie ze SfreraHostem, bo migrują Hestię do DA i trzeba było co nieco poprawiać w domenach. OVH uparcie tego zaczęło wymagać. Nie wiem jednak, czy to nie wymagania rejestrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mruczek napisał(a):

Fakt. Poprawna operacja wchodzi do kolejki i tyle, nic się nie zmienia w panelu.

A z wymaganiami co do poprawności i obecności wpisów NS biłem się od kilku dni wspólnie ze SfreraHostem, bo migrują Hestię do DA i trzeba było co nieco poprawiać w domenach. OVH uparcie tego zaczęło wymagać. Nie wiem jednak, czy to nie wymagania rejestrów.

NASK  tego nie wymaga nic sie u nich nie zmienilo w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mruczek napisał(a):

Nie wiem jednak, czy to nie wymagania rejestrów.

 

Nie, i to mi potwierdził support. Zresztą, domeny zarejestrowane gdziekolwiek indziej przechodzą.

 

Wymagania rejestru w tym zakresie są dla domen *.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mruczek potwierdzam.
OVH zaczęło wymagać samo z siebie, może NASK tego nie wymaga ale już system OVH tak.

Sprawdziłem przed chwilą dla domeny .pl w OVH.

Wymagane jest by wpisy NS były takie same dla domeny jak te, które chcemy wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2024 o 12:59, Mion napisał(a):

Aktualnie w OVH po zmianie DNS dla domeny nie pojawia się żaden komunikat potwierdzający tą operację - ech te OVH tyle czasu na rynku  i nadal BUGI  🙃

 

Że bugi to wiadomo ;) A taka informacja nie przychodzi mailem, gdy OVH przeładuje rejestr stref u siebie? Bo to w określonych godzinach u nich (tzn. minutach w godzinie) przeładowuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem DNS są zmieniana, ale po samym wysłaniu nie ma żadnego komunikatu o potwierdzeniu do zmiany tak jak by nic nie zadziałało, wiec UX  jest bardzo słabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krystek napisał(a):

A taka informacja nie przychodzi mailem, gdy OVH przeładuje rejestr stref u siebie?

 

Przychodzi. A można też podejrzeć na "Operacje w trakcie". co jest i na jakim etapie.

 

Choć to wszystko jakby tak trochę nie za dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, psz napisał(a):

Etam, narzekacie. OVH się używa dla cen, a nie dla jakości. Choć z cenami też ostatnio jakby gorzej.


Istnieją też inne zalety:

  1. O zmianach cen/warunków lojalnie informują z wyprzedzeniem w wiadomości e-mail
  2. 99,99999% pewności, że nie zostanie wykupiony przez żadnego z polskich molochów ze skutkami w postaci fajnych cen oraz równie fajnych zapisów regulaminowych
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, theqkash napisał(a):

 

Przychodzi. A można też podejrzeć na "Operacje w trakcie". co jest i na jakim etapie.

 

Choć to wszystko jakby tak trochę nie za dobrze działa.

 

Tak, wiem. Bo czasem sprawdzam na liście operacji, gdy zlecę zmianę serwerów. Często po kliknięciu "Zatwierdź" nie ma reakcji w oknie z nowymi DNS-ami i nie wiadomo, czy przycisk zadziałał, czy trzeba klikać, by załapało.

 

A tak swoją drogą ostatnio dopisywałem  dla domeny 3-ci DNS firmy hostingowej - IP i nazwę domenową maszyny z usługą podaną przez administratora. Okazało się, że podana nazwa domenowa dla serwera DNS to był hostname, a nie wpis revDNS dla tego IP i OVH nie chciało przyjąć tego serwera jako kolejnego DNS dla domeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.