Skocz do zawartości

ćwierćadmin

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

ćwierćadmin Osiągnięcia

Rekrut

Rekrut (2/14)

 • Pierwszy post
 • Rozmówca
 • Stały gość Unikat
 • Z nami od tygodnia
 • Z nami od miesiąca

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

 1. adres IP serwera nie jest czasem na jakich czarnych listach? np. wg. https://mxtoolbox.com/blacklists.aspx ? albo nie ma słabej reputacji na https://talosintelligence.com ?
 2. ćwierćadmin

  SSL Wildcard

  bo tak sobie wymyślili, żebyś musiał więcej certyfikatów kupować.
 3. https://support.magento.com/hc/en-us/articles/360034599631-PHP-settings-errors "The readiness checks makes sure you have at least 1GB of memory set aside for PHP processes. This setting should be sufficient for most installations, including installing optional sample data." Więc sami twórcy zalecają przynajmniej 1GB memory_limit. I tak, memory limit 512MB to dla większości cmsów aż nadto, większosć wystarczy 256 a nawet mniej (a 512MB na hostingu współdzielonym to i tak dużo). Magento to na tle innych CMS-ów to krowa. Więc zostaje VPS/dedyk (albo zmiana na inny cms )
 4. @kazur wszystkie które kojarzę a z racji branży kojarzę trochę
 5. nie ma, jedyna różnica jest taka że przy darmowym nie masz "gwarancji finansowych", które i tak można w praktyce o kant tyłka rozbić. Przy okazji, jakby ktoś nie wiedział, "przedłużenie" certyfikatu to de facto wystawienie nowego (nawet cała procedura jest taka sama), więc nie ma co przepłacać "przedłużając" tylko kupować nowy.
 6. to ja jeszcze polecę po przeniesieniu danych a przed przepięciem domen wklepać sobie nowy adres IP dla domen w pliku hosts żeby zobaczyć czy działa na nowym serwerze, jeśli nie to można poprawić co trzeba "nie na produkcji"
 7. ćwierćadmin

  Opinie o nazwa.pl

  ha, i to nie tylko klienci którzy mają jakieś tam ichnie sklepy jak to ze Sklepicomem było, ale tym razem praktycznie wszyscy z dowolnym komercyjnym sklepem i nie tylko? wow. Może liczą że się wszyscy przeniosą do nazwy i nie trzeba będzie już utrzymywać osobnego środowiska
 8. pierwsze co bym zrobił to ustawił na necie z plusa dnsy na googlowskie 8.8.8.8 i 8.8.4.4 i sprawdził czy działa. Jak zadziała (a pewnie tak) to problem po stronie domyślnych DNS operatora.
 9. ping po IP czy po domenie działa? "Na witrynę" czyli po nazwie domenowej?
 10. Też stawiam na BOM, szczególnie jak się stało po edycji pliku, pierwsze co to sprawdzić error log, powinno być wtedy coś typu: "Invalid command '\xef\xbb\xbf', perhaps misspelled" A swoją drogą jeśli powód inny to też powinna być informacja w error logu, tak że to jest przede wszystkim pierwsza rzecz jaką trzeba sprawdzić, i ewentualnie tu wkleić.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.