Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o hosting.linux.pl


sempre

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli doszło do zakupu, to trzymajcie się tam wszyscy. Przenoście domeny, dopóki nie ma jeszcze tych restrykcji wymagających wypełniania wniosków na papierze i wysyłania tradycyjną pocztą 😉 poza tym, rozważałem przetestować jeden z hostingów resellerowych, ale jak widać, nie będzie mi to dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20.09.2024 R., PRZEKSZTAŁCENIE PRZEDSIĘBIORCY BĘDĄCEGO OSOBĄ FIZYCZNĄ W SPÓŁKĘ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W TRYBIE ART. 584 (1) - 584 (13) KODEKSU SPÓŁEK HANDLOWYCH NA PODSTAWIE OŚWIADCZENIA PRZEDSIĘBIORCY O PRZEKSZTAŁCENIU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ PROWADZONEJ POD FIRMĄ AB-COM ARKADIUSZ BEDNARCZYK (NIP: 8391244413) W SPÓŁKĘ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z DNIA 20.09.2024 R., AKT NOTARIALNY Z DNIA 20.09.2024 R., REP. A NR 3360/2024

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monopolizacja rynku trwa w najlepsze. Szkoda tylko, że rynek hostingowy jest właściwie martwy. Przejmowanie firm z niskimi cenami i pewną jakością usług a następnie mocny wpływ na to kończy się źle. Przykład z innego rynku ale zbliżonego przejęcie przez play upc.

Dodatkowo nawet tutaj widać, że niektórzy boją się zachowania własnej opinii w przypadku na stan z pewną datą tylko jak tchórz usuwają.

@sempre w internecie nic nie ginie http://web.archive.org/web/20240417191342/https://forum.rootnode.pl/topic/1173-opinie-o-hostinglinuxpl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, st220 napisał(a):

Monopolizacja rynku trwa w najlepsze. Szkoda tylko, że rynek hostingowy jest właściwie martwy. Przejmowanie firm z niskimi cenami i pewną jakością usług a następnie mocny wpływ na to kończy się źle. Przykład z innego rynku ale zbliżonego przejęcie przez play upc.


To nie branża hostingowa/telekomunikacyjna jest martwa, a raczej cała gałąź usług online od A do Z, gdzie koszt pozyskania klienta wzrasta do coraz bardziej kuriozalnych rozmiarów. Wszechobecne przesycenie rynkiem i łudzenie się, że postcovidowy boost usług online będzie trwał w nieskończoność bez patrzenia na konsekwencje bardzo ładnie to obrazuje.

 

2 godziny temu, st220 napisał(a):

Dodatkowo nawet tutaj widać, że niektórzy boją się zachowania własnej opinii w przypadku na stan z pewną datą tylko jak tchórz usuwają.

@sempre w internecie nic nie ginie http://web.archive.org/web/20240417191342/https://forum.rootnode.pl/topic/1173-opinie-o-hostinglinuxpl/ 

 

Nie chce nosić na sobie ciężaru promowaniu usługi, która być może zostanie przejęta przez większy podmiot. Jak zapewne dobrze wiesz i co pokazuje historia, cele firmy przejmującej nie zawsze są tożsame z pierwotnymi celami tej przejmowanej. Nie mogę przewidzieć co podmiot aktywizujący zrobi i za to odpowiadać, czy kompletnie zmieni budżetową strategię jaką linux.pl budowało przez cały swój żywot, tym samym odcinając się od targetu do jakiego trafiał, czy może wyjdzie z tego coś pozytywnego, nie jestem jasnowidzem, ale się domyślam. To jest jeden z głównych powodów, dla których postanowiłem ukryć opinie. Czy mogę z całą stanowczością polecić usługi tej firmy do tej pory? Jak najbardziej. Czy umiem w 100% przewidzieć przyszłość i potencjalne konsekwencje aktywizacji? Nie, zatem zapobiegawczo opinie ukryłem, wiedząc jaką siłę ma taka opinia w kontekście chociażby pozycjonowania danej marki. Podsumowując, podpisuję się obiema rękami pod tym co pisałem, a narzędzie które wskazałeś zakładam że każdy tu zgromadzony kojarzy. Być może pozostawienie tego bez komentarza było błędem, przez co mogło dojść do różnych nadinterpretacji. Jest też kilka innych powodów, ale uważam ten, za wystarczający.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, sempre napisał(a):

Jak zapewne dobrze wiesz i co pokazuje historia, cele firmy przejmującej nie zawsze są tożsame z pierwotnymi celami tej przejmowanej.

 

To nie ma żadnego znaczenia. W postach wychwalałeś m.in. poprawę wydajności usługi, więc nawet gdyby ta poprawa miała pójść wraz ze wzrostem ceny lub czegokolwiek to byłby to chronologicznie logicznie. A tak to narobiłeś śmietnik w temacie, który wygląda bardzo źle, i nie pozwoli nawet w przyszłości prześledzić czy ta firma była dobra czy zła przed "przejęciem". 

 

Dlatego edycja tak starych postów nie będzie już możliwa niezależnie od rangi na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat przedmiotowych opinii, nie chce absolutnie wchodzić w Twoje kompetencje, poddaje jedynie pod wątpliwość argument że zrobiłem wyłącznie bałagan w wątku, gdy w moim odczuciu, miałem ku temu stosowny powód. Jeżeli uważasz za zasadne przywrócenie tych opinii, to niech tak będzie, mi to po prostu nie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, st220 napisał(a):

Monopolizacja rynku trwa w najlepsze. Szkoda tylko, że rynek hostingowy jest właściwie martwy. Przejmowanie firm z niskimi cenami i pewną jakością usług a następnie mocny wpływ na to kończy się źle.

 

Nie martwy, lecz wysycony. W takiej sytuacji jedyna metoda na rozwój, to przejmowanie klientów od konkurencji: zachęcanie do przejścia (marketing, lepsza oferta, etc.) lub przejęcie (np. zakup firmy).

 

Całe szczęście, usługi hostingowe nie znają granic i można korzystać z usług firm zagranicznych (niektóre mają nawet infrastrukturę w Polsce).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie mamy już to jako NetArt Group, przy okazji został zjedzony serwis linux.pl i tam przeszło to co było wcześniej pod hosting.linux.pl. 

 

Ciekawe co się stało np. z darmowymi kontami pocztowymi w domenie linux.pl które kiedyś działały. ;)

Bo linki z google które o tym mówią prowadzą w błędne miejsce.

 

https://hosting.linux.pl/poczta_linux_pl.html prowadzi do https://linux.plpoczta_linux_pl.html/ które nawet po naprawieniu nie działa 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam szczęście. Dziś miałem opłacać u nich hosting na kolejny rok! Proforma #PRO/2024/09/15319 , żeby nie było, ze kłamię 🙂

A przy okazji chciałbym złożyć gorące podziękowania dla NetArt Group na ręce @itomek za skuteczne zniechęcenie mnie do jakiegokolwiek polskiego hostingu. Prędzej wezmę hosting w OVH czy Contabo niż w dowolnej polskiej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć, jako 5 letni reseller tych usług, przykro się na to wszystko po prostu patrzy. Mam tam dalej resellerke, zobaczymy czy będzie trzeba migrować od razu czy jeszcze to będzie jako tako działać, w każdym razie będę zdawał relacje.

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mruczek napisał(a):

Ale mam szczęście. Dziś miałem opłacać u nich hosting na kolejny rok! Proforma #PRO/2024/09/15319 , żeby nie było, ze kłamię 🙂

A przy okazji chciałbym złożyć gorące podziękowania dla NetArt Group na ręce @itomek za skuteczne zniechęcenie mnie do jakiegokolwiek polskiego hostingu. Prędzej wezmę hosting w OVH czy Contabo niż w dowolnej polskiej firmie.


A jaka to różnica? Przejęcia lecą wszędzie. Firm niezależnych jako takich jest już tyle co nic. Samo World Host Group przejęło kilkadziesiąt dużych firm w 2 lata. 
Fundusz wchodzi i wychodzi. Co przyniesie nowy właściciel - no cóż, każdy chce zarobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mruczek napisał(a):

Ale mam szczęście. Dziś miałem opłacać u nich hosting na kolejny rok! Proforma #PRO/2024/09/15319 , żeby nie było, ze kłamię 🙂

A przy okazji chciałbym złożyć gorące podziękowania dla NetArt Group na ręce @itomek za skuteczne zniechęcenie mnie do jakiegokolwiek polskiego hostingu. Prędzej wezmę hosting w OVH czy Contabo niż w dowolnej polskiej firmie.

 

Dosłownie mam to samo, po atthoście i przejęciem przez netartowy twór, uciekłem do OVH. W Polsce zapanował jakiś kryzys dla małych hostingów. Zresztą, cena domen z przedłużenia 99,00zł brutto w atthoście wzrosła na 246,00zł, a cena hostingu ze 120zł na rok na 738,00zł (nadal operujemy w brutto). Także linux.pl też to czeka, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, BartekSz napisał(a):

W Polsce zapanował jakiś kryzys dla małych hostingów

Wydaje mi się że jest to w jakiś sposób naturalna konsekwencja namnożenia się swego czasu przeróżnych hostingów. Był moment gdzie każdy chciał mieć swój własny hosting, sporo ich powstało, część z dotacji UE ale te raczej po roku z ulgą kipły, część się utrzymała na rynku, część nie, te co wytrzymały to jedne odniosły większy sukces a inne mniejszy. Nastąpiło swoiste przesycenie rynku ilością i różnorodnością firm i ich ofert i zaczęła się konsolidacja. Kiedyś domeny kosztowały po dwie czy trzy stówki i było kilka firm hostingowych, dwa molochy które istnieją do dzisiaj a ceny... zaczynają wracać do punktu wyjściowego sprzed 20 lat. I za domeny i za hosting. Branża/rynek zrobiły pełny obrót przez 20 lat i zaczynamy być w tym samym miejscu z drobnymi wyjątkami takimi jak szybki internet w każdej sławojce bez limitów czy naliczania impulsowego. 

Jak ktoś ma inne zdanie to z wielką chęcią przeczytam inny punkt widzenia :) 

51 minut temu, BartekSz napisał(a):

cena hostingu ze 120zł na rok na 738,00zł

Każda firma ma dowolność w kreowaniu cennika. A że jest to zdzierstwo i złodziejstwo to inna bajka. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem, zawsze można poszukać wśród istniejących firm tańszej oferty i mieć nadzieję że wybrana firma nagle się nie sprzeda i nie będzie trzeba na gwałt szukać nowej przystani na strony i domeny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawel_15 napisał(a):

Każda firma ma dowolność w kreowaniu cennika. A że jest to zdzierstwo i złodziejstwo to inna bajka. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem, zawsze można poszukać wśród istniejących firm tańszej oferty i mieć nadzieję że wybrana firma nagle się nie sprzeda i nie będzie trzeba na gwałt szukać nowej przystani na strony i domeny. 


Właśnie o to chodzi. Osób, które korzystają z jakiegoś hostingu i dostają np. taką fakturę, jak dostałem swego czasu ja w atthoście po przejęciu przez netart, nie trzyma żadna umowa ramowa. Szkoda, że taki moloch, który przejmuje małego dostawcę, nie jest w stanie utrzymać ceny i pakietów, żeby być konkurencyjnym, oddzielając w ten sposób swoją główną markę, która ma inny target, od tej małej, "dla ludu". Zresztą, OVH, mimo, że jest molochem, ma dość przystępne ceny, czy to przedłużeń domen, czy swoich opcji hostingowych (serwery WWW, VPS-y czy dedykowane maszyny). Także, jedni liczą na szybki zysk, a inni kalkulują to w opcji długoterminowej. Tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BartekSz napisał(a):


Właśnie o to chodzi. Osób, które korzystają z jakiegoś hostingu i dostają np. taką fakturę, jak dostałem swego czasu ja w atthoście po przejęciu przez netart, nie trzyma żadna umowa ramowa. Szkoda, że taki moloch, który przejmuje małego dostawcę, nie jest w stanie utrzymać ceny i pakietów, żeby być konkurencyjnym, oddzielając w ten sposób swoją główną markę, która ma inny target, od tej małej, "dla ludu". Zresztą, OVH, mimo, że jest molochem, ma dość przystępne ceny, czy to przedłużeń domen, czy swoich opcji hostingowych (serwery WWW, VPS-y czy dedykowane maszyny). Także, jedni liczą na szybki zysk, a inni kalkulują to w opcji długoterminowej. Tak to widzę.

Dla nich to jest odzyskiwanie pieniędzy. Patrząc na to, że kwoty przejęć to milionowe sprawy - trzeba pamiętać, że oni będą chcieli je odzyskać. To, że klienci uciekną to jedno. To, że mają dane do przetwarzania marketingowo to drugie. 

Moim zdaniem bardziej liczą się dla nich ogromne bazy danych, które zbierają dzięki tym hostingom (bo mogą je wykorzystać do remarketingu) niż same pieniądze z przedłużeń.

image.thumb.png.10fae377016c84ee4cc27a482cb128fe.png

Przy okazji - oznaczyło mi jako SPAM, to chyba dużo mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pawel_15 napisał(a):

Każda firma ma dowolność w kreowaniu cennika. A że jest to zdzierstwo i złodziejstwo to inna bajka.

To nie jest złodziejstwo TYLKO wolny rynek 🤠 I to w sumie też dobrze, bo zawsze możemy skorzystać z tańszej ofert zamiast przepłacać za coś, co jest narzucone lub bezużyteczne ...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2024 o 18:43, sempre napisał(a):

Co mogę powiedzieć, jako 5 letni reseller tych usług, przykro się na to wszystko po prostu patrzy. Mam tam dalej resellerke, zobaczymy czy będzie trzeba migrować od razu czy jeszcze to będzie jako tako działać, w każdym razie będę zdawał relacje.


Niewykluczone, że proformę otrzymasz już od nowego właściciela całej grupy, bo IMO do tego zmierza polityka pompowania wartości spółki w ostatnim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tom X napisał(a):


Niewykluczone, że proformę otrzymasz już od nowego właściciela całej grupy, bo IMO do tego zmierza polityka pompowania wartości spółki w ostatnim czasie.

 

Zmieniłem okres rozliczeniowy na 3-miesięczny i sobie pójdę na inną resellerkę, tylko nie wiadomo gdzie teraz uciekać, chyba jedynie zagranicą będzie względny spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sempre Obawiam się, że rykoszetem niepewności może oberwać lokalna branża, szczególnie małe firmy, zorientowane na nieco bardziej świadomych, umiejętnych i zaradnych klientów/resellerów. Wyobrażam sobie sytuację, gdy ktoś tydzień temu zmigrował się z atthost do linux_pl i dziś zastanawia się co dalej. Chyba pora odnowić swoje domeny na okres nieco dłuższy niż rok, zawsze to jakieś zabezpieczenie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.