Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o dhosting.pl


theqkash
Wiadomość dodana przez theqkash,

Chcesz znaleźć opinie o dhosting.pl? Jeśli szukasz hostingu w dhosting.pl, serwerów w dhosting.pl lub chcesz uzyskać informację o rejestracji domen w dhosting.pl - ten temat jest idealny.

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś miał wątpliwości, co do tego jak działa niesamowita usługa Elastycznego Szkalowania, to po cyrku z blokadą crawlerów powinien stracić wszelkie wątpliwości.

To najzwyklejszy shared hosting z dodatkiem dynamicznego limitowania zasobów. Chociaż i z tym tez jest różnie, bo jak chce się wykorzystać więcej niż kilka corów(mnożone przez handlowców jak w opisach najbardziej paździerzowych "gamingowych zestawów komputerowych" na Allegro ), to trzeba chęć zapotrzebowania zgłosić wcześniej, bo konto musi zostać wysłane w bardzo kosztowną delegację do Legnicy. To nie jest żadna kosmiczna technologia.

Crawlery oberwały, bo overselling posiadanego sprzętu z demobilu przekroczył nawet dSkalę i zarzyna serwery.

Ktoś by powiedział - no, dobra, ora ich za mocno, co mają zrobić. Cóż, w przypadku zwykłej usługi, która nie jest reklamowana kosmiczną technologią rodem z Tesli machnąłbym ręką. Ot, takie uroki shared hostingu. Ewentualnie jeśli ktoś by próbował sobie odpalać jakieś koparki bitcoinów, czy inne tego typu cuda, to okej, rozumiem.

Tylko w przypadku, gdy jako klient z jednej strony jestem mamiony ofertą unlimited power, jeśli tylko podjadę z odpowiednią wywrotką pieniędzy, ale z drugiej dowiaduję się, że nie mogę sobie crawlera zapuścić, bo biedne serwery pamiętające Króla Świeczka i Goździka nie wyrabiają, to cóż, 
image.jpeg.a21a10c630f114f1d4d004c19eabd32d.jpeg


W swiat poszło info o tym, że Crawler generuje błędy. Szkoda taka, że dhosting jest jedynym podmiotem, który zgłasza takie błędy, bo internet na ten temat milczy. Żadnych issuesów na githubie, żadnej wzmianki w internecie. Nic.
ztGpxrn.png

 

Ba, najciekawsze jest to, że nawet sam prezes firmy zdaje się przeczyć oficjalnym doniesieniom o tym, że powodem są błędy.

image.thumb.png.d2544c9b29cc6264c8ee4175c35e5487.png


Przypomnijmy w tym miejscu, że nadal dhosting szuka Senior Server Administratora, ale ogłoszenie o naborze na Junior Server Administratora zniknęło. Nie trzeba być uczonym, żeby być w stanie połączyć pewne fakty. Firma o takiej działalności, która ma więcej handlowców niż ludzi technicznych długo nie pociągnie, szczególnie jeśli można podpiąć pewien słynny cytat prezesa Comarchu. A już na pewno nie z infrastrukturą na tym poziomie. 

 

Jeśli ktoś miał nadzieję, że coś się zmieni. Że może faktycznie wezmą się do roboty. Albo przynajmniej, że będą potrafili przyznać się do jakichkolwiek błędów, zamiast non stop malować trawę na zielono i okna na różowo, to cóż.

"Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy [tu] wchodzicie."

 

Tytuł tego dzieła trafnie podsumowuje obraz dhostingu, a wędrówka głównego bohatera to piękny przykład tego jak czuje się klient tej firmy, jeśli potrzebuje czegoś więcej niż miejsca na hostowanie blogu swojego kota i nie jest znajomym kogoś z firmy. Z tą tylko różnicą, że czyściec i niebo jest poza granicami tej firmy. 

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@p.b. sądząc po ich najnowszym wpisie na Facebooku to pewnie jakieś 5% klientów :)

 

IMG_20221020_094852.jpg

 

 

@GrochowskiNinja z tego co mi wiadomo usługę crawlera koniec końców przywrócono, ale teraz konieczne jest włączenie stosownej opcji w panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, theqkash napisał:

@p.b. sądząc po ich najnowszym wpisie na Facebooku to pewnie jakieś 5% klientów :)

 

IMG_20221020_094852.jpg

 

 

@GrochowskiNinja z tego co mi wiadomo usługę crawlera koniec końców przywrócono, ale teraz konieczne jest włączenie stosownej opcji w panelu.

Czyli rozwiązanie problemu w stylu "będziemy włączać tylko tym, co będą chcieli".
Cóż, dobra wiadomość dla tego sprzętu z demobilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma udostępniła sprawozdania finansowe za rok ubiegły w KRS i choć główna spółka jest na plusie, to ogólny obraz daje do myślenia.

 

Najprostsze wnioski może wyciągnąć każdy, kto umie posługiwać się kalkulatorem. Ale w prostych liczbach:

 

dhosting.pl sp. z o.o. - KRS 0000336780
Zysk (strata) netto: 213 450,40 zł


dhosting.pl RND sp. z o.o. - KRS 0000881122  
Zysk (strata) netto: -314 889,02 zł
(Spółka, na którą wzięto 800 tys. zł dofinansowania dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność*)

 

mybox.pl sp. z o.o. - KRS 0000652187

Zysk (strata) netto: 124 098,01 zł

(Kolejna obok dhosting.com BETA działająca od 2017 roku z dofinansowaniem na 715 315,00 zł*)

Tytuł projektu na który było dofinansowanie brzmiał: "Rynkowe wdrożenie rozwiązania mybox – inteligentnej platformy wykorzystującej BIG DATA do automatycznej diagnozy i naprawy stron WWW". Bardzo ciekawe, korzystał ktoś kiedyś?

 

 

Sprawozdania są ogólnodostępne i każdy może się w nie wczytać i poprowadzić własne analizy. Najprościej pobrać sprawozdanie XML z rejestru eKRS a następnie załadować do dowolnego czytnika sprawozdań online.

 

* - trochę to pokazuje jak działa system dofinansowań, ale to temat na odrębną dyskusję

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@p.b. wczoraj poczta również nie działała a ich strona ze statusem milczy w tym temacie.

 

dopiero tutaj widać skalę irytacji bo na ich grupie gdzie takie sprawy miały być rozwiązywane posty znikają czasem nawet wraz z autorami.

 

to jest nieśmieszny żart żeby klienci musieli informować operatora o dużych awariach.

 

podobnie sprawa się ma z backupami stron które się nie wykonywały przez ponad tydzień i tez ktoś to musiał zauważyć i zakomunikować żeby w ogóle temat został przez nich podjęty.

 

monitoring, strona statusowa, pozorne wrażenie że wszystko mają pod kontrolą a co chwila z czymś jest problem a helpdesk umywa ręce.

 

ja opuszczam ten okręt bo zdaje się tonąć a kapitan nie panuje nad kursem.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie zgłasza się w celu optymalizacji do naszej agencji klienci tego usługodawcy którym bardzo źle działają kilku produktowe sklepy oparte o woocommerce. W wielu przypadkach te strony nie są duże, owszem można włączyć cache aby przyspieszyć działanie ale to tylko pudrowanie a nie rozwiązanie problemu. Sklepy te działają na prawdę tragicznie. Co prawda do pewnego operatora im jeszcze daleko ale o tym kiedy indziej.

 

Bardzo podobne strony na przykład u samozwańczego lidera branży działają fantastycznie,  podobnie jest na nawet najtańszych opcjach usług na rynku typu seohost.pl czy small.pl. 

Kilku klientów zmieniło usługodawce w celu rozwiązania problemów z wydajnością.

Edytowane przez st220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem porównanie działania czystej instalacji Prestashop i skrypt działał tak powolnie podczas pracy w panelu administracyjnym, że sobie darowałem ten hosting. Support potrafił pomóc odpowiedzią w postaci "prosimy włączyć skalowanie". Ok włączyłem i wydałem dodatkowo 10 złotych na poruszanie się po panelu presty. I wcale lepiej to nie wyglądało. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cytat

nazwa.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, o12.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie oraz dhosting.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informują, że doszły do porozumienia odnośnie zakończenia postępowań sądowych i nie pozostają już w sporze dotyczącym czynu nieuczciwej konkurencji.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Piszę, ponieważ widzę, że nie jestem jedynym zawiedzionym klientem dhosting.pl. Od pięciu lat jestem ich klientem (albo raczej byłem). Kiedyś firma wydawała się dynamiczna i chciała zmienić rynek hostingowy. Oferowała ciekawą na ówczesne czasy usługę, która była w miarę wydajna i niezawodna.

 

Obecnie nie można powiedzieć nic dobrego o ich usługach - ani o wydajności, ani o niezawodności. Wszystko jest bardzo wolne, jeśli w ogóle działa (a ostatnio było zbyt dużo przerw). Straciłem zaufanie do ich strony z informacjami o awariach, ponieważ nie wszystkie awarie są tam ujęte, a support tłumaczy to "nietypową usterką". Choć nawet pomijając awarie nie pokazujące się tam, było ich całkiem sporo. Czasem nie działał ich panel lub inne rzeczy, albo pojawiały się błędy 500 i także tego nie uwzględniano jako awarię.

 

Ogólnie rzecz biorąc, ich sztandarowa usługa dawno przestała być czymś specjalnym, teraz jest raczej po prostu wyjątkowo aroganckim narzędziem ściągania kasy z klientów. Aby uruchomić jakąkolwiek stronę, która jest czymś więcej niż blogiem odwiedzanym przez 5 osób, trzeba wnieść dodatkową opłatę, aby to choć miernie działało. Jest to oficjalnym zaleceniem helpdesku po zainstalowaniu na stronie cache, który według nich rozwiązuje 90% problemów. Nie wiem, jak cache ma rozwiązać problem z wydajnością panelu administracyjnego prestashop, ale support twierdzi, że powinien, a jeśli nie, to po prostu doładuj skalowanie i na pewno będzie działać super.

 

Nie będzie.

 

A nawet jeśli będzie, po przeniesieniu tych stron do innego dostawcy usług, można je utrzymywać bez problemu i bez dodatkowych opłat. Czyli jednak coś gdzieś nie działa zbyt wydajnie.

 

Firma reklamuje swoją usługę Poczty Biznesowej, która nie wyróżnia się szczególnie technologicznie. Klienci zgłaszają problemy z dużą liczbą awarii w tej usłudze, które zbiegają się z problemami z pocztą (lub innymi ogólnymi problemami) z usługami tej firmy. Czy Poczta Biznesowa jest niczym więcej niż zwykłym hostingu bez możliwości hostowania stron www?

 

W każdym razie, jeśli jeszcze nie zostaliście przekonani przez obietnice "złotych gór", uciekajcie. Oszczędźcie sobie czasu i pieniędzy. Wasze strony nie potrzebują dużych nakładów finansowych ani VPS, aby dobrze działać. Potrzebują po prostu hostingu, który nie nabija klientów w butelkę.

 

Pozdrawiam

Maciej

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ekipa dhosting cieszy się z otrzymania 4mln zł dotacji na jakieś nowe rzeczy.... Jestem ciekaw czy ktoś rozumie o co może chodzić.

 

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że to kolejne pieniądze, które dostają z różnych grantów, o których także pisałem wcześniej. Można łatwo sprawdzić co się stało z rzeczami, na które dostali pieniądze. Co będzie teraz?  

 

Niektórzy mogą pomyśleć, że dhosting ma kłopoty finansowe, więc będą szukać grantów, żeby przetrwać. Cóż, ja nie myślę w ten sposób. Ale hej - każdy może myśleć o tym, co chce.

 

W każdym razie na swoich stronach w mediach społecznościowych napisali o dużych zmianach w Poczcie Biznesowej.

Czy wreszcie będzie działać przyzwoicie? Czy wreszcie będzie można wysyłać maile na gmaila czy hotmaila i nie będą one odbijane?

Szczerze mówiąc, wątpię w to, ponieważ nie pokryli nawet roadmapy dla tego projektu.  Moje przypuszczenia są takie, że znowu jest to tylko jakaś deklaracja i obietnica nie dotycząca niczego istotnego.

 

Skoro nie zamieścili tutaj ani gdzie indziej niczego, co nie jest tylko deklaracją marketingową, to najpewniej nie zamierzają dostarczyć niczego, co należy traktować poważnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To i trzy słowa ode mnie, jako że dzisiejszy dzień pokazał jaka jest rzeczywistość usługi Poczta Biznesowa świadczonej przez dhosting.pl.

 

Kilka cytatów ze strony dhosting.pl i odniesienie do stanu faktycznego:

 

Cytat

FailOver – w przypadku niedostępności infrastruktury, następuje manualne lub automatyczne przepięcie infrastruktury na zapasową. Czas niedostępności wynosi od 10  minut do maksymalnie 2 godzin w zależności od opcji. HA – infrastruktura High Availability posiada uruchomionych równocześnie kilka instancji (przynajmniej dwie) i automatyczne przełączenie w momencie niedostępności pojedynczej instancji. Niedostępnośc jest bardzo krótka i wynosi od 1 do 3 minut.

 

Dziś poczta nie działała przez prawie 6 godzin, co dhosting tłumaczył lokalnością awarii. Żadne przełączenie nie nastąpiło. Po prostu nie działało zupełnie nic, na skrzynki nie dało się zalogować.

 

 

Cytat

Status wszelkich usług, w tym informacje o wszelkich prowadzonych pracach znajdziesz na stronie https://dhostingstatus.pl

 

Dzisiejsza awaria nie występowała na tej stronie w trakcie jej trwania i teraz nie ma także po niej śladu. Wytknięcie firmie że jednak występuje problem spowodowało, że RĘCZNIE zmienili status, który potem zapewne również RĘCZNIE przywrócili na zieloniutki by móc się zaraz pewnie chwalić jakimś doskonałym wynikiem uptime i małą ilością awarii. Bo przecież najlepszym monitoringiem jest klient.

 

 

Cytat

Skrzynki działające w naszej infrastrukturze są rozproszone, a podczas wysyłania wiadomości do każdej przypisywany jest losowy adres IP. Dzięki temu korespondencja dotrze do adresata.

 

Dlatego przez długi czas nie działało wysyłanie do hotmail, a do gmail wiadomości wpadały do spamu. Obecnie sporadycznie też występują podobne problemy - ja natomiast nie mam już siły się z nimi przepychać w tej kwestii.

 

 

Cytat

Każdy mechanizm oraz element wchodzący w skład naszej usługi został dokładnie przemyślany oraz poddany wielu testom. Świadczymy usługi poczty elektronicznej od 16 lat stawiając nieprzerwanie na rozwój i spełnienie wysokich wymagań dla ponad 400 tys. użytkowników skrzynek pocztowych i klientów z 88 krajów.

 

To chyba się samo komentuje, biorąc pod uwagę powyższe.

 

 

Chwalą się także backupem przechowywanym na 6 miesięcy wstecz, co boję się sprawdzać. Całkiem niedawno okazało się, że backupy w ich hostingu się nie wykonują, o czym też musiał ich powiadomić monitoring w postaci klientów. 

 

Brak odpowiedzi na wszystkie poprzednio opublikowane tutaj skargi i pretensje również jest bardzo wymowny. Niestety z krytyką sobie również kiepsko radzą, co potwierdza też legendarne już kasowanie postów nawet z ich wewnętrznej grupy na Facebooku.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Konrad napisał(a):

Dziś poczta nie działała przez prawie 6 godzin, co dhosting tłumaczył lokalnością awarii. Żadne przełączenie nie nastąpiło. Po prostu nie działało zupełnie nic, na skrzynki nie dało się zalogować.

 

Klient poinformował mnie, że już w niedziele wieczorem nie mógł się zalogować na skrzynke, awaria trwała do godziny 13 w poniedziałek, także grubo ponad 6 godzin...

 

Każdemu stanowczo odradzam cokolwiek od dhosting, częste problemy z wydajnością i z mailami dochodzącymi z dużym opóźnieniem, nie działające podstawowe rzeczy takie jak np DKIM (trzeba sprawdzać samemu i prosić aby manualnie włączyli).

 

Na stronie gwarantują SLA 99,9% i HA co jest czystym kłamstwem, tak samo jak ich strona statusowa na której brak jakiegokolwiek śladu po awarii.

 

Jak najszybciej przenoszę wszystko co mam gdzieś indziej i innym radze to samo.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I znów poczta nie działa 😞

 

Chyba, że otwarcie skrzynki IMAP powinno trwać 2 minuty:

 2023-02-20, 13:44:46: FETCH - authenticated (plain)
 2023-02-20, 13:46:56: FETCH - XXXX messages in the mailbox, 0 new
 2023-02-20, 13:47:28: FETCH - connection finished - 0 messages received

 

Edytowane przez Mruczek
Kawałek logów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynki IMAP puste (nie ładuje się zawartość), a na stronie statusu eufemizm (lub sarkazm): "Niektóre usługi mogą działać niestabilnie". I to tylko dotyczący webmaila. O IMAP i SMTP celowo niczego nie piszą (nie monitorują).

Ciekawe, czy mnie zapytają w kwietniu, czemu rezygnuję z ich usług?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już chyba nawet mydlenia oczu nie stosują, ludzie widzą jak jest i jedynie jeszcze na community próbują walczyć z zalewem narzekania i zgłaszanych problemów. Chyba obrali kurs na kierunek “byle jako ale działa” i próbują wszystkim wmówić, że tak ma być.

 

Ja się natomiast już wyniosłem i od razu jakoś problemy choćby z niedoręczeniem maili zniknęły. W DH zniknąć nie potrafiły i wszyscy w świecie byli winni, bo ich blokują bezzasadnie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem tam wiele lat bo chyba od 2016 roku. Wyniosłem manele jak się okazało że identyczna strona na WP + Elementor u konkurencji śmiga jak rakieta a tam każde kliknięcie w kokpicie to czekanie 30 sekund na reakcję. Prosta strona na którą pies z kulawą łapą nie zagląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel_15 napisał(a):

strona na WP + Elementor u konkurencji śmiga jak rakieta a tam każde kliknięcie w kokpicie to czekanie 30 sekund na reakcję. Prosta strona

1. Limitowanie 1Ghz na konto hostingowe to dziś kosmos. Przy takim limicie jest oczywiste, że skrypt będzie wykonywał się kilkukrotnie dłużej niż na serwerze, gdzie masz dostęp do całego rdzenia ~3-4Ghz.

2. Albo elementor albo prosta strona. To badziewie tworzy ładne strony ale po dłuższym czasie użytkowania potrafi konsumować spokojnie ponad 500MB RAM przy prostej na pierwszy rzut oka stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kapitan_Bomba tu chyba problemem nie jest sam elementor tylko właśnie fakt używania zwrotów marketingowych sugerujących wysoką wydajność, gdzie uruchomienie takiej „prostej” właśnie strony okazuje się dość trudne, bo wydajność jest mocno zdegradowana. @Pawel_15 przyszedł do mnie z problemem swojej strony i naprawdę mam wrażenie ze mogłaby działać wszędzie, a tutaj sugerowano mu że powinien dobrać do skalowania środków albo przejść na VPS ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.