Skocz do zawartości

rob006

Użytkownicy
 • Ilość treści

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

rob006 wygrał w ostatnim dniu 27 Wrzesień 2019

rob006 ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

4 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. rob006

  Opinie o HubiC.com

  Poczekaj trochę, będzie jeszcze "zabawniej". Ja przed chwilą sprawdziłem i nie mogę usunąć konta, bo jest "zadłużone". Okazuje się że hubiC, pomimo tego że dawno temu odpiąłem kartę i skasowałem wszystkie pliki z konta, przedłużył je automatycznie i teraz oczekuje na płatność. I teraz spróbuj to wyjaśnić - nie ma żadnego kontaktu na stronie, a forum nie działa...
 2. rob006

  Opinie o HubiC.com

  @theqkash Prawdopodobnie nie są zainteresowani - HubiC to już przeszłość: https://www.ovh.co.uk/subscriptions-hubic-ended/
 3. Ale ja nie mówię o natychmiastowym usunięciu konta. Nawet jeśli opóźnisz ją o pół roku, to w żadnym momencie nie powinno być wątpliwości gdzie wysłać pocztę dla domeny podpiętej pod hosting - jeśli klient przeniósł się gdzieś indziej, to serwer pocztowy można odnaleźć na podstawie wpisów w DNS (tak jak robi to reszta świata dla tej domeny). A samo usunięcie konta (i strefy DNS) nie oznacza wcale że trzeba mieszać też w podpiętych kontach CF. Bałagan w DSNach CloudFlare to jest problem właściciela domeny, a nie hostingu, który już jej nie obsługuje.
 4. Ale jakie to ma znaczenie na jakim hostingu stoi strona? Jeśli klient płaci to utrzymujesz konto tak jak jest skonfigurowane, a pocztę wysyłasz tam gdzie kierują rekordy MX. Jeśli konto nie jest opłacone to kasujesz konto, a pocztę wysyłasz tam gdzie wcześniej.
 5. Nie do końca rozumiem co tutaj jest problemem. Wystarczy odpytać DNS aby dowiedzieć się gdzie kieruje dana domena i gdzie wysłać pocztę. Jeśli hosting korzysta z jakichś lokalnych ustawień/cache i zachowuje się inaczej niż cała reszta świata, to jest to problem hostingu.
 6. To jest raczej problem hostingu, który używa niewiarygodnych wpisów w DNS. Czy jak założę sobie konto i dodam lokalnie 200 domen których nie jestem właścicielem, to też zepsuję wysyłkę poczty na tych 200 domen z tego serwera?
 7. rob006

  Serwer poczty

  Co dokładnie rozumiesz przez "archiwizację wiadomości"? Przykładowo Thunderbird i Roundcube pozwalają na archiwizację wiadomości poprzez przenoszenie ich do katalogów dla odpowiednich lat/miesięcy - masz więc pusty inbox, a starem maile pokatalogowane wg dat. Coś więcej ponad to oczekujesz?
 8. Zgłaszałem to gdy problem stał się nieznośny (zawieszki co godzinę), zostałem przeniesiony na inną maszynę gdzie problem wciąż istniał, ale był sporadyczny (może jedna zawiecha dziennie, czasami wcale, no i przede wszystkim dużo krótsze). Teraz problem znów się nasila. Z KVM korzystam przeszło pół roku, wcześniej jakiś rok na OpenVZ i tam też były problemy ze stabilnością IO. Pozwolę sobie założyć że to po prostu specyfika usługi - serwery są naprawdę tanie więc nie spodziewam się nie wiadomo czego. Zwłaszcza że do tej pory chyba tylko VPSy na Digital Ocean nie miały mniejszych lub większych problemów z dyskami. A tam za porównywalną konfigurację musiałbym zapłacić 3 razy więcej niż na Webh - ta różnica nie wzięła się z niczego. Co nie zmienia faktu że gdyby stabilność była krytycznych czynnikiem, zapłaciłbym 3 razy więcej za VPSa na Digital Ocean lub wykupił dedyka zamiast liczyć na łut szczęścia i spokojnych sąsiadów na budżetowych VPSach.
 9. Z mojego doświadczenia wynika że KVM od webh.pl ma poważne problemy ze stabilnością IO i zdarzają się momenty gdy dysk nie jest w ogóle dostępny przez kilkadziesiąt sekund. Nie wiem na ile dysk jest krytyczny dla takiego serwera gier, ale gdyby skutkowało to brakiem odpowiedzi przez minutę, to naprawdę słabo. Dlatego w ogóle z rezerwą podchodziłbym do VPSów - dyski są bardzo często problemem w przypadku tanich rozwiązań tego typu.
 10. Trzeba być niespełna rozumu żeby ręcznie odnawiać certyfikaty z LE. Jest mnóstwo sytuacji gdy koszt certyfikatu jest rzeczą kompletnie pomijalną i jedyną zaletą LE jest automatyzacja. Jeśli automatyzacji nie da się zastosować, korzystanie z LE zwyczajnie nie ma sensu. Jeśli ktoś mimo wszystko forsuje korzystanie z LE zawsze i wszędzie, to albo z powodu ignorancji albo z powodu zaślepienia ideologią. Obie cechy w biznesie są wybitnie niepożądane ;].
 11. Jasne, bo rozbudowa 30-letniego protokołu i dostosowanie do współczesnych wymagań i standardów to bułka z masłem, szczególnie jak musisz zachować wsteczną kompatybilność.
 12. Jak zainstaluję sobie dziurawego Drupala na hostingu współdzielonym i sam się na niego włamię, to dostanę roota na tym serwerze? Czyli to Drupal jest exploitem.
 13. rob006

  Opinie o statnet.pl

  Ja mam tam 2 VPSy (VPS-12GB-SSD) już chyba od 3 lat. Ogólnie nie ma dramatu, na początku dyski padały co kilka miesięcy, ale od dłuższego (~rok) czasu nie ma większych problemów. Czas reakcji supportu ciężko ocenić, bo jeśli zgłosisz problem, to po 2 godzinach dostaniesz info że już działa i nie wiesz czy 2 godziny z tym walczyli czy dopiero po 2 godzinach zauważyli ticket. Generalnie hosting wart swojej ceny, ale ja bym się już chyba w OpenVZ nie pchał dzisiaj...
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.