Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

[OVH] Informacje o ofercie, promocjach wydarzeniach


OVH

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W tym wątku będziemy kontaktować się z Wami w celu przedstawienia informacji o wdrożeniach nowych usług, promocjach produktowych lub wydarzeniach (konferencje, szkolenia, webinary) na które będziemy chcieli Was zaprosić.

 

Kilka słów o OVH:

 

OVH to firma założona w 1999 roku we Francji, przez polską rodzinę Klaba. Obecnie zarządzamy 27 centrami danych w 12 lokalizacjach, na 4 kontynentach dostarczając innowacyjne rozwiązania technologiczne dla ponad 1 000 000 klientów na całym świecie. Działamy w oparciu o własną infrastrukturę, działy R&D oraz oferujemy wsparcie działu obsługi klienta 24h. W portfolio naszych usług możecie znaleźć:

 

  •            Domeny: jedna z pierwszych usług, która została wprowadzona do naszej oferty. Obecnie proponujemy prawie 800 rozszerzeń do wyboru.
  •             Hosting: proste i wydajne rozwiązanie dla osób tworzących blog, stronę WWW lub sklep internetowy.
  •             VPS: zwirtualizowany serwer dedykowany, który stanowi kompromis pomiędzy elastycznością wirtualizacji a dowolnością konfiguracji serwera.
  •            Serwery dedykowane: nasze maszyny umożliwiają tworzenie prostych infrastruktur jedno-serwerowych (np. w celu obsługi aplikacji) jak i zaawansowanych infrastruktur pod duże projekty.
  •            Chmura publiczna: instancje Public Cloud to połączenie elastyczności i gwarantowanych zasobów dostępnych w przeciągu niecałej minuty.
  •            Chmura prywatna: rozwiązanie Private Cloud oferuje skalowalność usługi Cloud na dedykowanej infrastrukturze sprzętowej. Wirtualizacja infrastruktury jest realizowana za pomocą technologii  VMware.   

 

                    Więcej informacji o nas i oferowanych przez nas usługach możesz znaleźć na stronie: www.ovh.pl.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1044595028_Webinar_Anty-DDoS_CTA.png.6f5e203ecf94fb39a0ab1dcf9e84e3a9.png

 

Na początek chcielibyśmy zaprosić Was na webinar organizowany we wtorek, 17 lipca 2018 o godzinie 11.00!

 

Będziemy rozmawiać o  e-sporcie oraz o związanych z nim zagrożeniach. Obecnie największym wrogiem e-sportu są ataki DDoS, dlatego w trakcie prezentacji skupimy się na omówieniu tego problemu. Poddamy analizie skuteczny system anty-DDoS w kontekście infrastruktury gamingowej, najczęściej spotykane rodzaje ataków, mechanikę ich działania oraz, co najważniejsze, jak się przed nimi ochronić. Wydarzenie poprowadzą Justyna i Kuba z naszego biura we Wrocławiu. Zapisz się tutaj: https://ovh.to/U5EpVyp

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OVH Sp. z. o. o.
ul. Szkocka 5 lok. 1 - 54-402 Wrocław
NIP: 899-25-20-556
www.ovh.pl

Edytowane przez OVH
  • Zażenowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie od zielonego.

 

Czy jak kupię sobie w OVH VPS np. VPS SSD 1 za e 11zł/mc to mogę do tego podpiąć Object Storage z "Cloud" (https://www.ovh.pl/public-cloud/storage/object-storage/ ) Domyślam się, iż będę musiał skorzystać z S3QL o czym jest mowa w poradniku pod OS?

 

Czy taki rozwiązanie będzie działać jedynie z Cloud VPS np. SANDBOX S1-2 + OS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie możesz. (Pierwszy link z brzegu https://cloud.netapp.com/blog/amazon-s3-as-a-file-system, tylko do tego nie została stworzona ta usługa.)

 

Ale jeżeli chcesz żeby to wyglądało jak poniżej, czyli mam podpięty dysk 50gb pod instancję serwera za 12zł

 

Screenshot_20180721_184942.png.0ba01f7d924e7a7c19b266e17d4d51b2.png

 

To to możesz osiągnąć za pomocą Public Cloud i zakładki Dodatkowe Dyski.

Edytowane przez mrViperoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kłopot jest taki, iż oni mają straszny bajzel w ofercie.

 

Bo do VPS SSD1 też mogę podpiąć dodatkowy dysk 50Gb za 20zł/mc (netto).  I to klikając w link "Dodatkowa przestrzeń" z samej strony oferty https://www.ovh.pl/vps/storage.xml

 

Natomiast na stonie o Public Cloud (https://www.ovh.pl/public-cloud/instances/cennik/) gdzie mam właśnie ten S1-2, i jak tam dam dodatkowe dyski to dostaję https://www.ovh.pl/public-cloud/storage/additional-disks/ gdzie mam "Classic Volume" za 0,17 PLN  netto / m-c / GB ~8,5 za 50GB oraz właśnie ten  Object Storage  za 0,04zł/GB ~2 zł za 50GB.    

 

I bądź tu mądry, temu się pytam. Może @OVH się wypowie?

 

W szczególności, iż porównują VPS SSD1 do S1-2, lepiej wychodzi SSD1 bo jest ciut tańszy i ma o 10GB więcej.  A poza tym niczym się chyba nie różni.

 

 

A do tego, jak korzystać z tego S3 OVH przez S3QL sami piszą u siebie na stronie https://docs.ovh.com/pl/storage/montowanie_kontenera_obiektow_za_pomoca_s3ql/ i to nawet po PL.

 

A jaka jest różnica pomiędzy S3QL a s3fs fuze, które ty mi podlinkowałeś to nie mam zielonego pojęcia.

@mrViperoo Do tego pokazujesz, iż mogę podpiąć zwykły dysk (w jakiej cenie? też 20zł netto?). Czyli w Cloud można zwiększyć ilość miejsca na 3 sposoby?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Object Storage płacisz też za ruch (nie wiem czy wychodzący czy wchodzący lub oba).

 

Jak raz dodasz dysk to się nie da zrobić resize (przynajmniej z GUI, może via api/horizon).

 

Screenshot_20180721_195605.thumb.png.ebb70af53e0d12102b77d47648ad2dfc.png

 

W tych dyskach masz suwaczek (Public Cloud).

 

image.png.8aebc0190f887ce145f7d24e60b6e938.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

z Wami jako jednymi z pierwszych chcemy podzielić się dobrą informacją, a mianowicie ponownym wdrożeniem oferty Dicover w polskim centrum danych OVH! Serwer DO-32 od dzisiaj jest dostępny w Warszawie. Spieszcie się, jeśli zależy Wam na maszynie za jedyne 221,99 PLN brutto / miesięcznie, oferta jest limitowana. Serwer można zamówić  tutaj.

 

 

DO-32 w Polsce.jpg

  • Lubię 1
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiał już serwer DO-32? Mam pytanie do osób które już zamówiły ten serwer. Dostępne jest dla niego 16 czy 256 adresów IP? W ofercie przedstawionej na stronie internetowej OVH, ten serwer zawarty jest w gamie "Infrastructure" a tym temacie opisany został jako serwer Discover. Jest więc tutaj pewna rozbieżność i trudno mi określić ile faktycznie adresów IP można zamówić dla tego serwera. Oferta Discover miała łącze 250Mbps, ten serwer ma 500Mbps co bardziej przemawia za tym, że faktycznie to gama "Infrastructure" i że do dyspozycji jest 256 adresów IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Suspect napisał:

Czy ktoś zamawiał już serwer DO-32? Mam pytanie do osób które już zamówiły ten serwer. Dostępne jest dla niego 16 czy 256 adresów IP? W ofercie przedstawionej na stronie internetowej OVH, ten serwer zawarty jest w gamie "Infrastructure" a tym temacie opisany został jako serwer Discover. Jest więc tutaj pewna rozbieżność i trudno mi określić ile faktycznie adresów IP można zamówić dla tego serwera. Oferta Discover miała łącze 250Mbps, ten serwer ma 500Mbps co bardziej przemawia za tym, że faktycznie to gama "Infrastructure" i że do dyspozycji jest 256 adresów IP.

 

Serwer z tej oferty ma łącze 500 Mbps i limit 256 adresów IP. Jedyne czego nie ma to vRack, o którym wcześniej pisano (wkradł się tutaj błąd).

Edytowane przez Desavil
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2018 o 13:08, patryk napisał:

@Poziomecki

Tańsza opcja to ten sam serwer, ale w UK.

 

No właśnie mi zależy na czymś z waw. Mam tam już z rok serwer i cena się zmieniła i trzeba by też system zaktualizować a chciałem po prostu wykupić sobie nowy serwer i dokonać migracji :) Co też zaleca np. sam proxmox :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.