Skocz do zawartości

Desavil

Użytkownicy
 • Zawartość

  71
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Desavil w Rankingu w dniu 11 Sierpień

Desavil posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

11 Good

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Desavil

  [OVH] Informacje o ofercie, promocjach wydarzeniach

  Tylko w obrębie wszystkich DC w danym kraju. Wynika to z ograniczeń routerów (prawdopodobnie chodziło o rozmiar pamięci w nich, aby przechowywać wszystkie kombinacje bloków adresów IP) co Oles sam wyjaśniał na początku uruchomienia DC w Warszawie i innych krajach. Pisał wtedy też, że jeżeli kiedyś to ograniczenie sprzętowe nie będzie już problemem, to być może pojawi się możliwość przenoszenia IP pomiędzy wszystkimi DC OVH.
 2. Cześć, mam pytanie do usługodawców oferujących usługi hostingu (głównie współdzielonego www). Jak postępujecie, gdy wykryjecie, że ktoś zamówił hosting (najczęściej na okres próbny, który większość oferuje, ale zdarzają się i opłacone zamówienia) i używa go ewidentnie do phishingu (np. fałszywe strony logowania, zbieranie loginów i haseł) lub scamu (np. fałszywe konkursy SMS, fałszywe treści po wysłaniu SMS - zazwyczaj erotyczne)? Zazwyczaj wystarczy wejść na domenę/y danego konta hostingowego użytkownika i od razu widać co pod nimi się kryje, nie trzeba przeglądać w tym celu plików (co nawet może być niezgodne z prawem), ale sama domena nie stanowi problemu. Blokujecie od razu celem wyjaśnienia i jak brak odpowiedzi lub sensownego wytłumaczenia to usunięcie hostingu, czy w ogóle tego nie sprawdzacie i dopiero jak otrzymacie jakieś wezwanie z organów ścigania to reagujecie, a może wręcz przeciwnie sami zgłaszacie takiego klienta do organów ścigania? Jestem ciekaw jak radzicie sobie z tym problemem i jakie rozwiązanie byłoby w tym przypadku najlepsze (szczególnie dla usługodawcy), ale i ewentualnych poszkodowanych.
 3. Desavil

  [OVH] Informacje o ofercie, promocjach wydarzeniach

  Tak jak pisze @sylver74 tylko w jedną stronę z SYS do OVH. Przypuszczam, że nie jest to kwestia techniczna, a jest to podyktowane kwestiami biznesowymi, aby klienci nie przechodzili z droższej oferty OVH na tańszą w SYS.
 4. Desavil

  [OVH] Informacje o ofercie, promocjach wydarzeniach

  Już nie ma w innych lokalizacjach.
 5. Desavil

  [OVH] Informacje o ofercie, promocjach wydarzeniach

  Serwer z tej oferty ma łącze 500 Mbps i limit 256 adresów IP. Jedyne czego nie ma to vRack, o którym wcześniej pisano (wkradł się tutaj błąd).
 6. Desavil

  [OVH] Informacje o ofercie, promocjach wydarzeniach

  @OVH oferta mega! Czy opcja z dyskami SSD też się pojawi? Na razie napis: soon. :)
 7. Desavil

  Reselling domen, prośba o radę

  Domeny.tv nie należy do grupy H88 (do H88 należy serwis Domeny.pl) i bardzo ich polecam w kwestii oferty reseller dla domen. Ceny mają dużo lepsze, niż w HRD, przy niższej i realnej ilości wymaganych domen do uzyskania danego cennika. API też fajne i proste. Przede wszystkim cały panel itd. wygląda dużo lepiej i profesjonalnej, niż w HRD.
 8. Desavil

  hrd - migracja trwa

  NASK mógłby pomyśleć nad zrobieniem czegoś takiego jak EURid dla domen .EU, gdzie bezpośrednio od registry można pobrać sobie kod Authinfo (weryfikacja m.in. na podstawie adresu e-mail podanego w kontakcie domeny).
 9. Desavil

  Manifest hostingowej zmiany

  Warto dodać, że w przypadku zmowy konkurencji (szczególnie w kwestii cen) może się sprawą zainteresować UOKiK. Jednak jestem przekonany, że nie o to tutaj chodzi.
 10. Desavil

  Homepay.pl - Brak wypłat?

  Nikt się jeszcze nie kontaktował.
 11. Desavil

  Homepay.pl - Brak wypłat?

  Jasne, zapytam o to podczas przesłuchania, czy i gdzie więcej osób poszkodowanych może się zgłaszać. Jeżeli chodzi o korespondencję e-mail to chcieli wyłącznie, aby przesłać swoje dane (na razie nie odpowiedzieli) i zapewne reszta będzie już się odbywała na komendzie.
 12. Desavil

  Homepay.pl - Brak wypłat?

  Chyba coś ruszyło ze strony organów. Dziś otrzymałem taką wiadomość e-mail z Policji (@ksp.policja.gov.pl, nagłówki poprawne, wiadomość autentyczna), dodam że jeszcze nic nie zgłaszałem. Na duży plus zasługuje jakiś postęp w pracy Policji, że przesyłają taką informacją na e-mail, a nie pocztą tradycyjną. Mam wrażenie, jakby próbowali ustalić jakie dokładnie rachunki firma Homepay posiadała.
 13. Desavil

  Homepay.pl - Brak wypłat?

  Kolejny pozew również umorzony (dotyczył innych faktur). Inny sędzia orzekający, niż w poprzednim. Miałem nadzieję, że jak trafi do kogoś innego to może zostanie rozpatrzone pozytywnie - takie opinie o EPU pojawiały się, że zależy do kogo sprawa trafi (np. po X próbach złożenia jednego i tego samego pozwu, po wcześniejszym umorzeniu). EPU faktycznie nie funkcjonuje tak jak powinno. W sprawach kuriozalnych, gdzie np. dany adres w ogóle nie istnieje i nie istniał orzeka nakazy zapłaty wobec niewinnych ludzi, którzy o niczym nie wiedzą, potem odwiedza ich komornik i tutaj ściąga wymyślone należności już w większości przypadków bez problemu - jakiś czas temu był reportaż w telewizji o tym procederze i osób żerujących na tym. A w sprawach, gdzie wszystko jest dokładnie opisane, poparte dowodami i niemal jasne do rozwiązania, umarzają. W najbliższych tygodniach składam normalny pozew do sądu przez kancelarię (nadal wierzę w to, że uda się coś odzyskać, a winni odpowiedzą).
 14. Desavil

  hrd - migracja trwa

  Edytowałem swój post o tę kwestię. Wcześniej byli jednoosobową działalnością gospodarczą, a od kilku miesięcy są Sp. z o.o. sp. k.
 15. Desavil

  hrd - migracja trwa

  Tak z ciekawości, dlaczego jeszcze jesteście w HRD? Mają oni moim zdaniem fajną konkurencję, której nazywa zaczyna się na domeny i kończy na tld (związanym z telewizorem) - nie chcę reklamować. Cesje online, wydawanie kodów authinfo online, rozszerzenia praktycznie wszystkie (wraz z nowymi), proste API dla partnerów, fajnie rozwiązane zarządzanie kontaktami, ceny w wielu przypadkach niższe niż w HRD i to przy mniejszych wymaganiach co do ilości domen. I wygląda to dużo profesjonalniej. PS. Nie pracuję w tej firmie, żeby nie było. Po prostu wyrażam swoją opinię jako ich klient i były klient kilka lat temu HRD.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.