Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hosting wykorzystywany do phishingu/scamu - Jak sobie radzicie?


Desavil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie do usługodawców oferujących usługi hostingu (głównie współdzielonego www). Jak postępujecie, gdy wykryjecie, że ktoś zamówił hosting (najczęściej na okres próbny, który większość oferuje, ale zdarzają się i opłacone zamówienia) i używa go ewidentnie do phishingu (np. fałszywe strony logowania, zbieranie loginów i haseł) lub scamu (np. fałszywe konkursy SMS, fałszywe treści po wysłaniu SMS - zazwyczaj erotyczne)?

 

Zazwyczaj wystarczy wejść na domenę/y danego konta hostingowego użytkownika i od razu widać co pod nimi się kryje, nie trzeba przeglądać w tym celu plików (co nawet może być niezgodne z prawem), ale sama domena nie stanowi problemu.

 

Blokujecie od razu celem wyjaśnienia i jak brak odpowiedzi lub sensownego wytłumaczenia to usunięcie hostingu, czy w ogóle tego nie sprawdzacie i dopiero jak otrzymacie jakieś wezwanie z organów ścigania to reagujecie, a może wręcz przeciwnie sami zgłaszacie takiego klienta do organów ścigania?

 

Jestem ciekaw jak radzicie sobie z tym problemem i jakie rozwiązanie byłoby w tym przypadku najlepsze (szczególnie dla usługodawcy), ale i ewentualnych poszkodowanych.

Edytowane przez Desavil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zapisy w regulaminie

2. Kontakt z wlascicielem konta (email, po paru godzinach telefon)

3. W przypadku braku reakcji w ciagu 24h blokada konta www

 

Tyle ze ja mam ta przyjemnosc, ze hostuje tylko i wylacznie znane mi firmy/osoby i nie mam okresow probnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.