Skocz do zawartości
OVH

[OVH] Informacje o ofercie, promocjach wydarzeniach

Polecane posty

Kolejny saczek w panelu OVH :] Po zalogowaniu jak widać na belce ustawił się język PL tym czasem tekst mam w po żabiemu 🤐

ovh_PL_FR.thumb.jpg.07dd6b57c3c243425bb89c07ccbaae75.jpg

Witam @OVH,

Mam problem z waszym firewallem który już trwa dobre miesiące, jednakże zanim skontaktowałem się z wami zrobiłem masę testów dzięki którym mogę stwierdzić że mitygacja (Automatyczna) blokuje użytkownikom dostęp do strony WWW. (Serwer dedykowany korzystam jako Hosting WWW oparty o cPanel).

Błąd podczas ataku: DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

Najlepsze jest to że waszej mitygacji podczas ataku nie można wyłączyć a Firewall Rule's nie działają prawidłowo (Zgodnie z dokumentacją oraz zgodnie z modyfikacjami).

Rozmawiałem wczoraj z technikiem który posiada u was 5-6 serwerów, i tutaj jego wiadomość po 3 godzinach pracy w SSH na moim serwerze

image.png.596d5c11a713ccafaa3f74645128fc60.png

Problem który widnieje przez użytkowników oraz mnie po wykonaniu "PING" na byle jaką domenę na moim serwerze:

Ping request could not find host hostfox.pl. Please check the name and try again.

Proszę bardzo check-host:
https://check-host.net/check-report/bb9e7d5k897

Zapytałem się również znajomego w Polsce, sprawdził mi całego firewalla, bo może faktycznie mogłem ja coś źle zrobić, i natychmiastowo kazał mi się do was zgłosić tutaj (Bo telefonicznie praktycznie nigdy nie otrzymałem od was pomocy, a na tickety czeka się kilka tygodni).

Porty: 53 są otwarte zarówno UDP oraz TCP podczas ataku, komenda ping na adresy IP działa, SSH działa, tak jak w SS wyżej, jednakże nic innego nie działa, do póki atak się nie zakończy.
Do tego chciałbym nakreślić że to nie jest wina konfiguracji mojego serwera gdyż nie używamy żadnego firewalla / iptables rules, ani nic z tych rzeczy.
Tak samo dzieję się to na czystym serwerze dedykowanym jak i na tym obecnie, podczas ataku na adres IP mojego serwera, i gdy wy włączacie mitygację, strony nie odpowiadają.

Prosiłbym o jak najszybsze rozwiązanie problemu...

Edytowano przez Mesharsky

12 minut temu, l3szcz napisał:

@OVH mam dokładnie to samo, jest coś z mitygacją.

Po rozmowie z działem technicznym telefonicznie otrzymałem bardzo fajną wiadomość:

Nic ci nie pomożemy załóż ticketa i czekaj na odpowiedź, gdy mój serwer jest cały czas atakowany i wszystkie strony nie działają, niestety pan z działu technicznego nie ma żadnej możliwości natychmiastowej pomocy, ani aktualnego działania, mimo bardzo wielu próśb.

...

47 minut temu, l3szcz napisał:

@OVH mam dokładnie to samo, jest coś z mitygacją.

Nie z mitygacją a ze stanem twojej wiedzy. Niestety ale OVH w przypadku Ataku DoS/DDoS dla usług objętych filtracją Anty-DDoS Pro ucina wszystkie pakiety UDP na czas trwania filtracji. I dlatego kolega @Mesharsky ma takowy problem. Jednym z jego rozwiązań jest używanie kilku adresów ipv4 dla serwera DNS bądź zmiana gamy serwera na GAME która filtruje pakiety UDP a nie je całkowicie odrzuca.

1 minutę temu, #Gremsonkowy# napisał:

Nie z mitygacją a ze stanem twojej wiedzy.

W przypadku ataku, którego nie miałem już od dłuższego czasu?
Blokada 24/7 dla różnych sieci?
No rzeczywiście.

3 minuty temu, #Gremsonkowy# napisał:

Nie z mitygacją a ze stanem twojej wiedzy. Niestety ale OVH w przypadku Ataku DoS/DDoS dla usług objętych filtracją Anty-DDoS Pro ucina wszystkie pakiety UDP na czas trwania filtracji. I dlatego kolega @Mesharsky ma takowy problem. Jednym z jego rozwiązań jest używanie kilku adresów ipv4 dla serwera DNS bądź zmiana gamy serwera na GAME która filtruje pakiety UDP a nie je całkowicie odrzuca.

Mija się to z celem bo w niektórych krajach strony działają w 3 lub 4 krajach. (Np Francja).
Wszędzie indziej nie.

1 minutę temu, Mesharsky napisał:

Mija się to z celem bo w niektórych krajach strony działają w 3 lub 4 krajach. (Np Francja).
Wszędzie indziej nie.

Powiedz mi w takim razie jak to sprawdziłeś? Jeśli użyłeś check-hosta a oni prawdopodobnie używają serwerów z OVH to widać że nie wiesz jak działa Anty-DDoS w OVH. Ponieważ firewall na tilerach obsługuje ruch jedynie WAN natomiast ten w obrębie infry OVH nie jest przez niego limitowany.

• Super! 1

6 minut temu, #Gremsonkowy# napisał:

Powiedz mi w takim razie jak to sprawdziłeś? Jeśli użyłeś check-hosta a oni prawdopodobnie używają serwerów z OVH to widać że nie wiesz jak działa Anty-DDoS w OVH. Ponieważ firewall na tilerach obsługuje ruch jedynie WAN natomiast ten w obrębie infry OVH nie jest przez niego limitowany.

Znajomy który wczoraj mieszka we Francji i sprawdzał mój serwer, na jego komputerze np wszystkie strony działały, jednakże jak wszedł sam na proxy innego kraju to już nie.

Czyli teoretycznie mówiąc, Francja ma dostęp do wszystkich stron, bo jak wejdziesz przez proxy francuskie byle jakie to wejdziesz na strony na hostingu.
NP: http://www.dedicated-proxy.info/

Czyli blackholing na 3-4 kraje ?

Edytowano przez Mesharsky

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Sevos
      Nazwa hostingu
      HTTP/2
      Let’s Encrypt
      AntyDDoS
      Backend (np. Apache2)
      Bezpłatne powierzenie umowy (RODO)
      Lokalizacja serwerów
      SSH
      Atthost.pl
      ✔️ 
      ✔️ 
      ✔️ 
      N/A
      ✔️ 
      Francja
      (OVH)
      ✔️ 
      Hekko.pl
      ✔️ 
      ✔️ 
      ❌ 
      (od wyższego pakietu)
      N/A
      ✔️ 
      N/A
      ✔️ 
      Home.pl
      ✔️ 
      ❌ 
      ✔️ 
      Apache2 (nowi klienci)
      IdeaWebServer (starsi klienci)
      ✔️ 
      Polska
      ✔️ 
      Hostmark.pl
      ✔️ 
      ✔️ 
      ✔️ 
      Apache2
      ✔️ 
      Polska
      ✔️
      (opcjonalnie)
      Iq.pl
      ❌ 
      ✔️ 
      ✔️ 
      Apache2
      ✔️ 
      Polska

(od wyższego pakietu)
      Jdm.pl
      ✔️ 
      ✔️ 
      ✔️ 
      Nginx
      ✔️ 
      Polska
      ✔️ 
      Kei.pl
      N/A
      N/A
      N/A
      N/A
      ✔️

✔️
      Mydevil.net
      ✔️ 
      ✔️ 
      N/A
      Nginx
      ✔️ 
      Polska
      (ATMAN)
      ✔️ 
      Nazwa.pl
      ✔️ 
      ❌ 
      ✔️ 
      N/A
      ❌ 
      Polska
      ❌ 
      (od wyższego pakietu)
      OVH.pl
      ✔️ 
      ✔️ 
      ✔️ 
      Apache2
      ✔️ 
      Francja
      ❌ 
      (od wyższego pakietu)
      Progreso.pl
      ✔️ 
      ✔️ 
      ❌ 
      Apache2
      N/A
      Polska
      (ATMAN)
      ✔️ 

Prohost.pl
      N/A
      ❌ 
      ✔️ 
      LiteSpeed Enterprise
      ✔️ 
      Polska
      (IQ)
      ❌ 
      Smarthost.pl
      ✔️ 
      ✔️ 
      ✔️ 
      Apache2
      ✔️ 
      Polska
      ✔️ 
      Zenbox.pl
      ✔️ 
      ✔️ 
      ✔️ 
      LiteSpeed Enterprise
      ✔️ 
      Polska
      (Oktawave)
      ✔️ 

• Przez Prawał
      Witam mam pytanie jaki wybrać serwer vps pod serwer Minecraft poczebuje minimum 16 G pamieci ramu i dobry procesor.              
      Myślami nad OVh lub lvlup.pro lub titanexe z ofertami podanymi na zdjęciach poniżej.
      https://iv.pl/image/GrMy6ae
      https://iv.pl/image/GrMyXAD
      https://iv.pl/image/GrMy7zp
      https://iv.pl/image/GrMyPu7 
      Myśłem też o dedyku od skynode.pl 
      https://iv.pl/image/GrMNedb
    • Przez tomik
      Cześć,

Szukając taniego vps do testów trafiłem na ofertę ovh. Jednak jak nigdy zerknąłem do regulaminów:
      https://www.ovh.pl/pomoc/dokumenty/Szczegolowe_warunki_korzystania_serwer_VPS_2016.pdf?CampaignName=blackfriday
      i w punkcie 7.3:

W innych firmach nie znalazłem takiego zapisu. Jak wygląda prawnie ta sprawa? Czy mam obowiązek przechowywania takich logów?
      Dla testów na początek chciałbym zainstalować serwer  TS3 + opcjonalnie LAMP (jakie logi miałbym przechowywać w każdym z przypadków?)

Jeśli jest taki obowiązek to czy są jakieś gotowe rozwiązania do tego?
    • Przez proserwer.pl
      Witajcie!

W tym wątku będziemy zamieszczać informacje na temat aktualnej oferty, promocji, nowości oraz wprowadzanych zmianach na PROSERWER.pl

Kilka słów o firmie
      Istniejemy na rynku już 14 lat i ciągle rozszerzamy naszą ofertę o nowe usługi takie jak domeny, certyfikaty ssl, serwery vps, kreator stron www oraz e-sklep Przez cały czas intensywnie rozwijamy nasz autorski panel klienta, który ułatwia zarządzanie usługami oraz wzbogaca je o wiele funkcji niedostępnych w standardowym panelach (większość zadań można załatwić poprzez panel w pełni automatycznie) Długa obecność w branży i wieloletnie relacje z naszymi stałymi klientami pozwoliły nam na dopracowanie usług tak aby zarówno wykorzystywały najnowsze rozwiązania techniczne jak i  dostarczały oczekiwanych funkcjonalności Jesteśmy polską firmą z polskim kapitałem Wystawiamy faktury VAT  
      Ogólne informacje techniczne
      Cała infrastruktura (hosting, dnsy, serwery backupowe, serwery "pomocnicze") rozmieszczona w trzech centrach danych Wszystkie usługi umieszczane na serwerach dedykowanych z procesorami Intel® Xeon®, pamięcią RAM ECC oraz dyskami SSD Wysokie bezpieczeństwo danych dzięki redundancji dysków (RAID) oraz stałemu monitorowaniu stanu dysków kopii zapasowej przechowywanej w oddzielnym centrum danych kolejnej kopii zapasowej przechowywanej w jeszcze jednym (oddzielnym centrum danych) Ponad 10 letnia stała współpraca z dostawcami oprogramowania oraz centrami danych pozwoliła nam wypracować odpowiednie procedury minimalizujące ryzyko występowania problemów oraz skracające czas ich rozwiązywania  
      O usłudze hostingu www
      Bezpłatny okres testowy (14 dni) Dostęp do SSH Transfer danych bez limitu Autorski instalator stron www (uruchamia gotowe strony np. WordPress, PrestaShop, Joomla czy MyBB w polskiej wersji językowej) W pełni zautomatyzowane wgrywanie kopii zapasowej Możliwość zamówienia dedykowanego adresu IP Możliwość zawarcia "umowy powierzenia przetwarzania danych" na potrzeby RODO Możliwe przejście zarówno na wyższy jak i niższy pakiet Oprogramowanie: CL, Nginx + Apache + mod_lsapi + OPCache, PHP 7, cPanel, Let's Encrypt, HTTP/2, ionCube, WAF, AntySpam, Antywirus Bezpłatna migracja strony od innego dostawcy  
      Naszą pełną ofertę znajdziecie pod adresem:

https://proserwer.pl

Dane firmy

PROSERWER Michał Kalenik
      ul. Łagiewnicka 108/3
      91-456 Łódź
      NIP: 726-246-92-33
      REGON: 100764444

Zapraszamy do bezpłatny testów! A w przypadku pytań do kontaktu na maila info@proserwer.pl
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.