Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Dobry zapasowy (secondary) DNS


blfr

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrego zapasowego serwera DNS albo kilku, który

  • nie kręci nosem na DNSSECa i nowe rekordy jak CAA ;
  • nie jest w OVH, albo nie jest wyłącznie w OVH (tam już sam mam serwery);
  • reaguje na notify;
  • wiadomo, najlepiej żeby był darmowy;
  • jest zbudowany na jakimś większym anycaście (wtedy mogę otworzyć portfel).

 

Znam dns.he.net (super, ale kręci nosem na DNSSECa i CAA), nieśmiertelne freedns.42.pl (coś ociężale notify przyjmuje i jest w OVH teraz) oraz puck.nether.net (idealny, ale to jedna sztuka na innym kontynencie).

 

Nie chcę serwisu DNS w rodzaju Cloudflare. Fundamentalnie nie mam nic przeciwko, ale tutaj mam swój serwer DNS i potrzebuję tylko, żeby ktoś po mnie powtarzał strefy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blfr napisał:

Nie chcę serwisu DNS w rodzaju Cloudflare. Fundamentalnie nie mam nic przeciwko, ale tutaj mam swój serwer DNS i potrzebuję tylko, żeby ktoś po mnie powtarzał strefy.

 

A myślałeś o użyciu ich API i spięcia tego jako secondary? CF ma ten plus, że ma nie tylko ogrom możliwości, ale i naprawdę spore API i w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je podpiąć u siebie i wykorzystać. Pewno będzie z tym nieco więcej roboty niż z innymi rozwiązaniami, ale CF to pierwsze co mi przychodzi na myśl jeśli chodzi o jakikolwiek hostowany DNS - imho warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, behemoth napisał:

Jest to drugi serwer nazw, który pobiera strefę mastera (to, co ma pierwszy name server).
Często jest w innej fizycznie lokalizacji lub na innej maszynie.

Odrobine sprostuje ,powinien być przynajmniej na innej maszynie a najlepiej jeszcze w innej lokalizacji. Reszta tak jak wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z DNSSEC, CAA itp., ale osobiście używam buddyns.com (mieszczę się w darmowym limicie 300 000 zapytań miesięcznie), aktualizuje się w kilka minut po zmianach na primary, reaguje też na NOTIFY, serwery w 11 lokalizacjach na świecie, w tym 4 w Europie, w wersji płatnej możesz używać własnych nazw dla ich serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.