Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

www IN TXT "3|welcome"


rafii

Rekomendowane odpowiedzi

To jest darmowy redirector, który OVH oferuje na domenach hostowanych u nich. Działa na zasadzie, że serwer przekierowujący (213.186.33.5) czyta rekordy TXT z domeny i robi przekierowanie. W panelu jest możliwość łatwego edytowania tych wpisów.

 

Nie znalazłem konfiguracji, ale chwila reverse-engineeringu doprowadziła mnie do takiej obserwacji:

www TXT "1|domena.pl" - przekierowanie z kodem HTTP 301

www TXT "2|domena.pl" - "przekierowanie" z ramką iframe
www TXT "t|title" - tytuł ramki
www TXT "k|keywords" - słowa kluczowe ramki
www TXT "d|desc" - opis ramki

www TXT "3|welcome" - strona "strona w przygotowaniu"
www TXT "l|pl" - język strony powitalnej

www TXT "4|domena.pl" - przekierowanie z kodem HTTP 302

Można użyć gołą domenę, albo pełny URL. Co ciekawe, redirector działa nawet jeśli ręcznie się ustawi gdzieś we własnej domenie niehostowanej w OVH.

Taka mała ciekawostka, która się może kiedyś przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, psz napisał:

To jest darmowy redirector, który OVH oferuje na domenach hostowanych u nich. Działa na zasadzie, że serwer przekierowujący (213.186.33.5) czyta rekordy TXT z domeny i robi przekierowanie. W panelu jest możliwość łatwego edytowania tych wpisów.

 

Nie znalazłem konfiguracji, ale chwila reverse-engineeringu doprowadziła mnie do takiej obserwacji:


www TXT "1|domena.pl" - przekierowanie z kodem HTTP 301

www TXT "2|domena.pl" - "przekierowanie" z ramką iframe
www TXT "t|title" - tytuł ramki
www TXT "k|keywords" - słowa kluczowe ramki
www TXT "d|desc" - opis ramki

www TXT "3|welcome" - strona "strona w przygotowaniu"
www TXT "l|pl" - język strony powitalnej

www TXT "4|domena.pl" - przekierowanie z kodem HTTP 302

Można użyć gołą domenę, albo pełny URL. Co ciekawe, redirector działa nawet jeśli ręcznie się ustawi gdzieś we własnej domenie niehostowanej w OVH.

Taka mała ciekawostka, która się może kiedyś przydać.

@psz dziękuję za informacje. Nie do końca rozumiem jak to działa. Te rekordy interpretują i stosują tylko serwery OVH czy jest światowy standard? Poproszę o przykład wytłumaczony łopatologicznie :)

Właśnie przed chwilą natknąłem się na taki oto rekord jednej z firm, który ma jeszcze dodatkowe wpisy:

nazwadomeny.pl. 299 IN TXT "v=BIMI1; l=https://nazwadomeny.pl/images/logo.svg; a=;"

Co ten rekord robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafii napisał:

@psz dziękuję za informacje. Nie do końca rozumiem jak to działa. Te rekordy interpretują i stosują tylko serwery OVH czy jest światowy standard? Poproszę o przykład wytłumaczony łopatologicznie :)

 

Nie, to autorska usługa OVH.

 

2 godziny temu, rafii napisał:

Właśnie przed chwilą natknąłem się na taki oto rekord jednej z firm, który ma jeszcze dodatkowe wpisy:


nazwadomeny.pl. 299 IN TXT "v=BIMI1; l=https://nazwadomeny.pl/images/logo.svg; a=;"

Co ten rekord robi?

 

Jakiś nowy standard o nazwie Brand Indicators for Message Identification. Tu jest trochę opisu: https://help.returnpath.com/hc/en-us/articles/360029690591-What-is-the-correct-syntax-for-a-Brand-Indicators-for-Message-Identification-BIMI-record-in-the-Domain-Name-System-DNS-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, psz napisał:

W sumie fajny ficzer, na razie (chyba) tylko Yahoo! ma to wdrożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się kiedyś, i działa gdziekolwiek się ustawi odpowiedni adres IP (213.186.33.5). Magnes na abuse, tylko czekać aż OVH to zlikwiduje.

 

Ale jeśli używasz Cloudflare, to dużo lepszym rozwiązaniem jest ustawienie przekierowania w Page Rules (bo przekierowanie jest generowane lokalnie na serwerach w 194 miastach na świecie, a nie na jednym serwerze we Francji, co znacząco zmniejsza opóźnienia).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.