Skocz do zawartości

rafii

Użytkownicy
 • Ilość treści

  43
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tak tylko podbijam. Może ktoś zna jakiś sposób aby to ogarnąć?
 2. @psz Fakt, prawdopodobieństwo usunięcia .io jest bardzo małe. Pewnie większe jest ryzyko wzrostu ceny przy ewentualnych zawirowaniach. Summa summarum .io już działa jako główna.
 3. https://blog.domeny.tv/2019/06/05/niewiadoma-przyszlosc-domeny-io/ https://rynekdomen.pl/2019/drzyjcie-startupy-domena-io-moze-niebawem-zakonczyc-swoj-zywot/
 4. Stoję przed wyborem właściwej domeny dla danego projektu. Wykupiłem domenę .io oraz dodatkowo .pl. zakładając, że główną domeną będzie .io. Teraz sobie czytam, że jej losy są niepewne. Jakie macie zdanie na temat realnego ubicia .io? .su nadal funkcjonuje i wciąż możliwe jest rejestrowanie z nią nazw.
 5. To nie chodzi o to co wypada a co nie. Na studiach mieszkałem i w akademiku i mieszkaniu studenckim, więc wiem jak to jest. Ale to był inny okres życia i ekipa się znała. A tak wynajmę pokój z obcymi ludźmi w mieszkaniu? A jeszcze jak trafię na ekipę, która co tydzień świętuje „piątek piąteczek piątunio” to ja dziękuję za takie bonusy.
 6. 35 lat to już chyba nie młodzież Poniżej 2000zł kawalerki z opłatami nie znajdę + za 30 zł dziennie się wyżywię + bilet miesięczny 110 zł = 3010 zł, a jeszcze chciałbym się w coś ubrać, opłacić internet, telefon, kupić mydło itp.
 7. Generalnie to wolałbym dobrze płatne i stabilne zatrudnienie na UoP (tak myślę teraz) ale jest ale. Obecnie mieszkam w małym mieście o którym niewiele dobrego mogę powiedzieć. Tutaj pracodawca bardziej ceni magazyniera niż informatyka, który przyjdzie coś poklika i jeszcze pieniądze chce. Kiedyś usłyszałem: „Aktualizacje oprogramowania? Panie tu kiedyś był taki informatyk co zrobił aktualizacje i później przez tydzień były problemy, jak działa to się nie dotykać!” W lutym/marcu chcę się przenieść od Warszawy (mam najbliżej i rynek pracy IT jest chyba najlepszy w kraju). Przeglądam oferty na junior adminów i z tego co widzę to mogę liczyć na 4000-6000 brutto na początek w przypadku UoP. Patrząc na ceny wynajmu mieszkań i koszty życia, to muszę mieć min. 5k na rękę by normalnie przeżyć miesiąc. Dlatego myślę o B2B bo te 5k (czyli ok. 6k netto z faktury + ulga na start) na rękę jest realne, a może i trochę więcej. Co do zdrowia, to raz na kilka lat jakaś grypa się przytrafi i tyle, oczywiście zdaję sobie sprawę z przypadków losowych. Chciałbym brać jakieś fuchy, tyko nie wiem czy w Warszawie to realne czasowo. Z tego co wiem, to w biurach jest praktyka godzinnej przerwy w pracy nie wliczanej do czasu pracy + dojazdy to mało czasu zostaje, tylko weekendy. W przyszłości może przejdę na UoP, a może zostanę na B2B, tego teraz nie wiem. W każdym razie, dzięki Panowie za porady.
 8. Cześć, jestem w trakcie przebranżowienia się na admina. W ofertach pracy coraz częściej widać chęć pracodawców do zawierania umów B2B zamiast UoP. Poważnie się zastanawiam nad założeniem działalności gospodarczej i zawarciem umowy B2B, ponieważ jako wchodzący do branży z ulgą na start będę miał więcej w kieszeni. Chciałem poradzić się doświadczonych na co zawracać uwagę w umowie B2B. Jak powinny brzmieć zapisy o zakazie konkurencji tak by można było mówić o fair play? Chciałbym też móc w CV napisać, że pracuje/pracowałem w firmie A na danym stanowisku i wymienić zakres obowiązków. Jeśli jest UoP to sprawa jasna, a jak to wygląda w przypadku B2B? Generalnie jeśli dwie firmy ze sobą współpracują to obowiązuję ich tajemnica handlowa. Jakie zapisy się praktykuje w umowie w tym zakresie?
 9. Posiadam domenę globalną z puli tzw. nowych domen zarejestrowaną jako osoba fizyczna w OVH. Chciałbym ją przetransferować do AF, ponieważ nie jest już mi potrzebna, a jest szansa na sprzedaż. Chciałbym się upewnić, czy AF również jak OVH domyślnie nie publikuje danych osobowych w bazach WHOIS. Jakoś nie mogę tego znaleźć w regulaminach Wiem, że AF to firma mająca siedzibę na Cyprze, czyli na terenie UE więc teoretycznie zgodnie z RODO nie powinna nic w WHOIS publikować, ale chcę mieć pewność.
 10. Dzięki za info. Dzięki, będzie testowane
 11. rafii

  Opinie o home.pl

  Chyba z 10 Pro też można a właśnie z niego obecnie korzystam. Nawet nie wiedziałem, że z wersji 7 Pro można taki upgrade wykonać. To jak z tym ISO?
 12. rafii

  Opinie o home.pl

  Dziękuję za informację. Jeszcze mam dwa pytanka. Zakładając, że chcę tylko korzystać Windows 10 Enterprise bez Office 365, to czy w takim przypadku muszę być zalogowany do konta MS na komputerze? Czy można pobrać ISO Windows 10 Enterprise po to aby zainstalować system na czysto w tej wersji?
 13. Podziękował, właśnie to konfiguruję i narzędzie zaproponowało mi dodanie swojego adresu RUA oraz pozostawienie tego od dmarc.postmarkapp.com, czyli coś takiego: rua=mailto:indywidualny.alias@easydmarc.com,mailto:indywidualny.alias@dmarc.postmarkapp.com; Można podać kilka adresów oddzielonych przecinkiem? Jeśli tak to nawet lepiej w okresie testowania rozwiązań. 10 000 emaili miesięcznie to dla mnie mocno na wyrost. Widzę, że można dodawać kolejne domeny.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.