Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

DirectAdmin - zmiana modelu licencyjnego


theqkash

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc w ślady cPanelu, DA też postanowiło zmienić model licencyjny, ale może nie tak drastycznie jak cPanel.

 

https://forum.directadmin.com/showthread.php?t=58091

 

- Licencje internal nie będą dostępne od 1 września dla obecnych partnerów, dla nowych nie są już dostępne. 

- Licencje dożywotnie nie będą miały dożywotnich upgrade'ów

- Nowe, tańsze licencje "Lite" (warunki nie są jeszcze znane)

- Brak możliwości przekazywania licencji na inne konta (m.in. w celu uniknięcia handlu kradzionymi licencjami)

- Ograniczenia w zmianach IP na licencji

 

Zmiany nie dotykają osób, które licencje internal już posiadają. Wszyscy więc którzy jeszcze nie posiadają licencji internal u swojego operatora, a mają zamiar takową nabyć, powinni zrobić to przed 1 września.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel_15 napisał:

W PL na DA siedzi zdecydowanie więcej firm niż na CP. Zastanawiam się czy i jak mocno zmienią się ceny serwerów po tych wszystkich zmianach.  Rozwiązań jak i innych paneli jest wiele...

 

Ceny hostingów dedykowanych zapewne pójdą znacząco w górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu na forum DA wynika, że znikają tylko licencje internal lifetime, ale reszta zostaje, więc nadal VPSowa miesięczna będzie bardzo tania jak na standardy cPanelu i spólki. No i dobrze, że dali 2 miesiące zapasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko, znika stary lifetime na rzecz nowego. W starym miałeś dożywotnio aktualizacje, gwarancje stałej ceny (jednorazowa płatność) oraz support przez 90 dni. Teraz nowy lifetime ma 365 dni supportu z 365 dniami aktualizacji bez gwarancji stałej ceny, po okresie roku możesz odnowić aktualizacje oraz support płacąc 99USD za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawel_15 napisał:

Wybaczcie moją drobną złośliwość ale... :) Oczami wyobraźni widzę jak mniejsze firmy czy raczej twory hostingo-podobne zaczną mieć dziury spowodowane brakiem aktualizacji których brak będzie wynikał z chęci zaoszczędzenia tych 99$ rocznie :)

Przypomnij mi kiedy ostatnio DA miał poważną lukę ;)

Chyba, że możliwość aktualizacji będzie też dotyczyć custombuilda, to wtedy faktycznie będzie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ponury Typ No ale external lifetime to akurat chyba providerów nie interesował tak czy inaczej. Problemem jest usunięcie internala.

 

Ale skoro ceny reszty licek tego typu zostają na starym poziomie, to "code 500" rocznie kosztuje mniej niż ten roczny support do lifetime'a ;).

Wiadomo, nie jest to poziom tego co było, ale mogli wylecieć z 25 dolarami miesięcznie jak cPanel...

Edytowane przez patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kapitan_Bomba napisał:

Przypomnij mi kiedy ostatnio DA miał poważną lukę ;)

Nie operuję na DA od kilku lat i jestem z tego powodu bardzo zadowolony :) Ale tu nie chodzi o to kiedy DA zaliczył ostatnio poważniejszą wpadkę bo taka może się zdarzyć w każdej chwili. Mój post odnosił się do cebuli która raz kupuje/płaci i ma w nosie jakiekolwiek aktualizacje czy inne działania pro-security. "Jak działa to po co coś zmieniać i aktualizować, jeszcze się zepsuje" albo "Skoro zapłaciłem to znaczy że producent daje gwarancje że dane oprogramowanie jest wolne od wad...". Po prostu widzę jak się okaże że firma oferująca serwery i mająca dobre opinie za chwilę okaże się wyrobem hostingo-podobnym, coś jak polityka 2be.pl ale tam akurat jestem w stanie pewne rzeczy może nie tyle co usprawiedliwić co zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to są changelogi, żeby je obserwować. Nie widzę niczego złego w nieaktualizowaniu softu świadomie, jeśli nie było w międzyczasie dziur.  Zresztą domyślnie DA nie ma automatycznych aktualizacji. Nie przypominam sobie czy i kiedy DA miało poważną lukę, czyli taką, która umożliwiałaby dostęp do serwera. Podobnie jest np. z PHP - krytyczne dziury w jego historii można liczyć na palcach jednej ręki, dlatego wiele firm dalej udostępnia wersje 5.2 czy nawet 4. Kluczem tutaj będzie dostęp do custombuilda, bo jeśli to zablokują, to faktycznie w czasach częstych dziur np. w eximie, to może być wesoło.

Nie jest generalnie sztuką ustawić sobie aktualizację np. w cronie i walić wszystko z automatu. Kluczem jest, żeby robić to mądrze, bo wbrew temu co piszesz, updejty mogą sporo zepsuć. Pamiętam czasy, gdy działałem w cpanelu i praktycznie każda aktualizacja automatyczna coś mi wykrzaczała - często w środku nocy. Od kiedy używam DA, mam z tym święty spokój :)

Edytowane przez Kapitan_Bomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kapitan_Bomba napisał:

Przypomnij mi kiedy ostatnio DA miał poważną lukę ;)

Chyba, że możliwość aktualizacji będzie też dotyczyć custombuilda, to wtedy faktycznie będzie gorzej.

 

Miał sporo - największa jaka pamiętam masowo wykorzystana to https://www.directadmin.com/features.php?id=2036

I ta dziura była wykorzystywana zanim fix wyszedł - wiem, bo sam widziałem jak w to wali, a nie było fixa - masa koparek na userze DA się odpalała przez to.

Innych dziur jest masa - jak czytasz changelogi to powinieneś wychwycić.

 

Zresztą popatrzcie na bugfixy, można się pośmiać xD Zresztą widać jak ludzie z Polski błędy bezpieczeństwa zgłaszają.

 

Hostingi dają starsze wersje, bo głównie w Polsce używany jest CL - gdzie dostarcza on fixy i zdejmuje odpowiedzialność. Jak jakaś firma puszcza stare wersje PHP z custombuilda to gratuluje odwagi i czekam na hacki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

95 PLN rocznie, uzależnione od kursu USD to nie jest majątek. Oferta dopasowana dla pojedynczych osób z kilkoma domenami jak i dla firm. Powinno to wręcz zachęcić niektórych do kupna DA i przeniesienia się na niego. Kiedyś nie było ważne czy ktoś ma jedną domenę czy kilkaset - bulił tyle samo. DA nie moja bajka ale dobrze to rozegrali.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2019 o 07:22, kix napisał:

 

Miał sporo - największa jaka pamiętam masowo wykorzystana to https://www.directadmin.com/features.php?id=2036

I ta dziura była wykorzystywana zanim fix wyszedł - wiem, bo sam widziałem jak w to wali, a nie było fixa - masa koparek na userze DA się odpalała przez to.

Innych dziur jest masa - jak czytasz changelogi to powinieneś wychwycić.

 

Zresztą popatrzcie na bugfixy, można się pośmiać xD Zresztą widać jak ludzie z Polski błędy bezpieczeństwa zgłaszają.

 

Hostingi dają starsze wersje, bo głównie w Polsce używany jest CL - gdzie dostarcza on fixy i zdejmuje odpowiedzialność. Jak jakaś firma puszcza stare wersje PHP z custombuilda to gratuluje odwagi i czekam na hacki.

 

 

Problem rozwiązany, licencja owned wyleciała i aktualnie są tylko licencje bazujące na opłatach miesięcznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z Was czy licencje "DirectAdmin Personal licencje" można mieć tylko jedną powiedzmy w ramach firmy na jednego VPS / serwer dedykowany. Czy też można kupić ich wiele na inne serwery VPS / Dedykowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2019 o 12:12, Pawel_15 napisał:

Zastanawia mnie też czy DA nie przejmie trochę ludzi którzy korzystają z różnych darmowych rozwiązań. Za te kilka dolarów ma się sprawdzony i znany panel.

 

sam to właśnie rozważam.. obecnie korzystam z i-mscp, co prawda na chwilę obecną problemów z nim nie mam... ale jednak coraz bardziej przychylam się do DA.. właśnie dlatego, że jest znany i sprawdzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.