Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hostingodawca uniemożliwia migrację


xmcpl

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, xmcpl napisał:

Co zrobić w przypadku gdy hostingodawca uniemożliwia migrację na inny serwer ?.

Dokładnie co Masz na myśli pod pojęciem "uniemożliwia " ?

  • Nie masz dostępu do FTP by przegrać dane (pliki źródłowe)  na inny server  ?
  • Nie masz możliwości połączenia się z bazą dany ze zdalnego hosta by wykonać mysqldump ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, dostęp do baz i ftp jest aktywny.

 

Nie chciałbym się bawić w paczki i inne historie. Wykupiłem hosting z cPanel/WHM i dostęp do transfer tool powinien być dostepny. 

 

Hostingodawca odmawia także wykoania tej usługi samodzielnie (bez dostepu do TransferTool), a to tylko kilka kliknięć myszką.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, xmcpl napisał:

dostęp do transfer tool powinien być dostepny. 

Jeśli przy zakupie hostingu czy w regulaminie nie ma żadnych zapisów odnośnie tej funkcjonalności to dostęp do niej jest tylko i wyłącznie dobrą wolą hostingodawcy. Jak przedmówcy już napisali: masz dostęp do plików i baz czyli i masz możliwość wykonania migracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mariaczi napisał:

Jeśli przy zakupie hostingu czy w regulaminie nie ma żadnych zapisów odnośnie tej funkcjonalności to dostęp do niej jest tylko i wyłącznie dobrą wolą hostingodawcy. Jak przedmówcy już napisali: masz dostęp do plików i baz czyli i masz możliwość wykonania migracji.

Regulmin nie zawiera nawet wzmianki o WHM i jego opcjach.

 

Taka usługa transferu była już raz świadczona. Regulamin się nie zmienił ,więc teoretycznie firma hostingowa powinna taką usługę wykonać. To tylko kilka kliknięć myszką. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli funkcja nie jest wymagana do bezprzerwanego świadczenia usług to nie musi być ona aktywna. Jak by ci wyłączyli możliwość połączenia do FTP czy tworzenia nowych skrzynek pocztowych albo zmiany haseł to w tedy bym się martwił.

A to że jest tam taki a nie inny panel to nie znaczy że nie mogą być wyłączone opcje jakieś. Są hostingi z DirectAdminem a nie ma tam dostępu do SSH a panel daje taką możliwość. Czy to też jest nie fair?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Tom X napisał:

Jeśli masz dostęp do FTP, SQL, IMAP i w tytule wątku deklarujesz, że "Hostingodawca uniemożliwia migrację" to nie jest to fair z Twojej strony.

Przyznaję, tytuł wątku jest może nieco niedoprecyzowany. Powinien być dopisek (Transfer-Tool cPanel/WHM).

 

Teoretycznie migracji można dokonać. W praktyce oznacza to kombinowanie ze zgrywaniem baz, plików wszystkich kont e-mail, przekierowań, ustawień, itp.

 

Czy jest sens ?  Skoro można tego dokonać w panelu poświęcając na to 3 minuty.

 

 

  • Haha 1
  • Zaskoczony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, xmcpl napisał:

Czy jest sens ?  Skoro można tego dokonać w panelu poświęcając na to 3 minuty

Nie wiemy jaki kupiłeś pakiet - może najtańszy, który w specyfikacji nie miała przedmiotowej funkcji.

 

Wiec pytanie może brzmieć - czy jest sens  by właściciel hostinu oferował wszystkie możliwe funkcjonalności w najtańszym pakiecie ?  Z założenia po to są pakiety, by te funkcje grupować...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mion napisał:

Nie wiemy jaki kupiłeś pakiet - może najtańszy, który w specyfikacji nie miała przedmiotowej funkcji.

 

Wiec pytanie może brzmieć - czy jest sens  by właściciel hostinu oferował wszystkie możliwe funkcjonalności w najtańszym pakiecie ?  Z założenia po to są pakiety, by te funkcje grupować...

 

 

 

Specyfikacja pakietu zawierała oprogramowanie cPanel/WHM i nie definiowała jakichkolwiek ograniczeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sugeruje skontaktować się jeszcze raz w cywilizowany, a nie od razu roszczeniowy sposób z BOK hostingu i  poprosić o:

  • udostępnienie nawet tymczasowe takiej możliwość w panelu byś się mógł spakować..
  • poprosić o walizkę danych. bo się wymeldowujesz...

Nawet odpłatnie. Szybciej załatwisz to co potrzebujesz niż dymiąc tu na forum ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, xmcpl napisał:

a także samej usługi exportu danych.

Wiec pozostaje Ci migracja na ogólnych zasadach .

 

10 godzin temu, xmcpl napisał:

Teoretycznie migracji można dokonać. W praktyce oznacza to kombinowanie ze zgrywaniem baz, plików wszystkich kont e-mail, przekierowań, ustawień, itp.

Jeśli Sam nie potrafisz,  lub Ci się nie che <inne> ... to polecam <usługi> @patryk

 

EOT_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, xmcpl napisał:

Wykupiłem hosting z cPanel/WHM i dostęp do transfer tool powinien być dostepny. 

 

🤭 korzystamy z cPanel i u nas również opcja transfer tool jest niedostępna, zamiast tego aktywny jest u nas JetBackup, który również może być przydatny przy migracji.. więc to nie jest tak, że cPanel = transfer tool.. może być, ale nie musi.. czy to nie jest fair? nie uważam tak..  z jakiś powodów Twój hostingodawca nie ma aktywnej tej funkcji, jeśli nie było jej wyszczególnionej w pakiecie usług, nie można mieć do niego o to pretensji :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zajcev napisał:

 

 

🤭 korzystamy z cPanel i u nas również opcja transfer tool jest niedostępna, zamiast tego aktywny jest u nas JetBackup, który również może być przydatny przy migracji.. więc to nie jest tak, że cPanel = transfer tool.. może być, ale nie musi.. czy to nie jest fair? nie uważam tak..  z jakiś powodów Twój hostingodawca nie ma aktywnej tej funkcji, jeśli nie było jej wyszczególnionej w pakiecie usług, nie można mieć do niego o to pretensji :)

 

 

Przeczytałeś uważnie to co napisałem wyżej cyt.  Nabyłem usługę z oprogramowaniem WebHostManager i oczekuję pełnej jej funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, xmcpl napisał:

 

Przeczytałeś uważnie to co napisałem wyżej cyt.  Nabyłem usługę z oprogramowaniem WebHostManager i oczekuję pełnej jej funkcjonalności.

 

To jest raczej kwestia dyskusyjna jak do tego podejdzie usługodawca, bo generalnie nie blokuje Ci dostępu do danych jeśli dobrze rozumiem co piszesz. Funkcję transfer tool mogli wyłączyć z dowolnego znanego tylko im powodu i raczej nie masz podstawy do tego by rościć od nich udostępnienia tego.

 

W sensie, wiem jak to wygląda z Twojego punktu widzenia, natomiast czy usługodawca gdziekolwiek Ci obiecał że będziesz do tej funkcji miał dostęp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia też jaka to jest usługa.. bo np w przypadku reseller:

 

Cytat

The "Transfer Tool" feature is not available to resellers unless they are granted "All Privileges" (root access). That's not recommended unless the reseller owner is also the server administration.

 

I staram się czytać uważnie, ale może nie doczytałem, albo gdzieś mi umknęło, ale nigdzie nie napisałeś jaka to usługa.. bo od tego też zależy jakie funkcje możesz mieć aktywne w cPanel/WHM ... 

 

Edytowane przez zajcev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nabyłem usługę z oprogramowaniem WebHostManager i oczekuję pełnej jej funkcjonalności.

Nie miałem się już  odzywać odzywa... Może podaj o jaki hosting = firmę chodzi  i "zaproś ja do wątku" w  celu ustosunkowania się do Twojego stanowiska. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jak kupię usługę z CPanelem to mam dostać pełny pakiet? To niech mi dajo od razu dostęp do admina i resellera bo ja mam napisane CPanel/WHM!

 

Jak dla mnie wyjaśnione wielokrotnie i moderatorzy mogą spokojnie zamknąć wątek. Szukanie dziury w całym a zgranie plików i bazy nie jest jakimś wyczynem i dziecko sobie z tym poradzi.

 

Firma ma prawo zablokować DOWOLNĄ funkcję, która nie jest strickte związana z prawidłowym działaniem usług bo później narzekania Łooo panie jak to wolno chodzi (bo w tym czasie 10 osób robi backup). To tak nie działa i autor postu musi się z tym pogodzić niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Poziomecki napisał:

Aha czyli jak kupię usługę z CPanelem to mam dostać pełny pakiet? To niech mi dajo od razu dostęp do admina i resellera bo ja mam napisane CPanel/WHM!

 

 

Nie potrzebny mi pełny pakiet a jedynie jedna funkcja w panelu Transfer or Restore a cPanel Account.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, xmcpl napisał:

Nie potrzebny mi pełny pakiet a jedynie jedna funkcja w panelu Transfer or Restore a cPanel Account.

Temu potrzebna taka funkcja, tamtemu tamta, komuś innemu trzecia, jeszcze innemu czwarta i tak wyjdzie że wszystkie funkcje całego panelu powinny być dostępne. To tak nie działa, a często jest częścią oferty i przyczyną czemu ten hosting wybieramy, a nie inny. Trzeba było wykupić/skorzystać z okresu testowego, sprawdzić dokładnie jak działa, co jest dostępne co nie i wtedy podejmować decyzją o pozostaniu lub wyboru innej oferty.

 

Co hosting to inaczej rzeczy rozwiązane, inne funkcje włączone, nawet jak na tym samym panelu uruchomione. Masz możliwość transferu: backup baz danych i transfer plików. Nie potrafisz to kogoś wynajmij i nie baw się tym więcej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Poziomecki napisał:

Szukanie dziury w całym

Nie koniecznie, bo temat jest dość ciekawy. Ostatnio znalazłem hosting z cPanelem w którym zablokowana była edycja rekordów DNS, która to funkcjonalność jest dla mnie kluczowa, a także płatny AutoSSL (o czym dowiadujesz się dopiero po zalogowaniu do cPanelu, a nie w specyfikacji usługi przed zakupem), co zdarza się dość rzadko (z reguły jest darmowy). Dużo można by takich kwiatków wynajdować, dobrze, że w hostingu standardem są okresy testowe. Szkoda że OP z niego nie skorzystał w pełni i nie sprawdził przy zakupie, że potrzebna mu funkcja jest dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.