Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hostingodawca uniemożliwia migrację


xmcpl

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Mruczek napisał:

Nie koniecznie, bo temat jest dość ciekawy. Ostatnio znalazłem hosting z cPanelem w którym zablokowana była edycja rekordów DNS, która to funkcjonalność jest dla mnie kluczowa, a także płatny AutoSSL (o czym dowiadujesz się dopiero po zalogowaniu do cPanelu, a nie w specyfikacji usługi przed zakupem), co zdarza się dość rzadko (z reguły jest darmowy). Dużo można by takich kwiatków wynajdować, dobrze, że w hostingu standardem są okresy testowe. Szkoda że OP z niego nie skorzystał w pełni i nie sprawdził przy zakupie, że potrzebna mu funkcja jest dostępna.

 

Tak, ale tak jak wcześniej mówiłem jest to w sumie prawie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania hostingu. Co innego byłoby jak byś nie wiem. Miał zablokowaną opcję "wskaźnika domen" czy listy mailingowej a co innego edycja DNS czy Zmiany hasła do MySQL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że wyrażam się niepochlebnie ale muszę być uczciwy i szczery wobec użytkowników i wszystkich osób odwiedzających to forum.

 

Sprawa zakończyła się:
Hostingdawca obciął transfer tak, że limit bandwidth został przekroczony i uniemożliwił całkowicie pobranie backup`u z serwera! (Janusz biznesu)
Nie udostępnił narzędzia Transfer Tool

Poza tym Często blokuję konta, opiekun klienta kończy pracę o 15.00 porzuca ticket i zostawia zablokowane konto na całą noc!

 

Hosting o którym mowa to superhost.pl Grupa H88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, xmcpl napisał:

Hostingdawca obciął transfer tak, że limit bandwidth został przekroczony i uniemożliwił

hmmm nie wiem jak Masz pakiet, ale Hosting Start / Hosting Biznes / Hosting Ultimate =  "bez limitu transferu/msc"

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, xmcpl napisał:

Hosting o którym mowa to superhost.pl Grupa H88

 

 

superhost.pl jest na cPanel?  nawet nie wiedziałem, przeglądałem ich stronę i nie rzuciło mi się to w oczy.

co ciekawe do dedyków i VPS oferują DA:

 

Cytat

 

Licencja DirectAdmin

Opis:

DirectAdmin to jeden z wiodących paneli administracyjnych na świecie. Umożliwia proste zarządzanie usługą hostingową poprzez m.in. zarządzanie kontami poczty, dostępami FTP, bazami itd. - za pośrednictwem wygodnego interfejsu webowego.

Licencję DirectAdmin można wykorzystać na serwerach typu root utrzymywanych w naszej infrastrukturze.

Licencję udostępniana Biuro Obsługi Klienta na wcześniejszą prośbę Klienta.

Instalację oprogramowania na serwerze Klient wykonuje samodzielnie.

 

 

 

 

edit.

ok zauważyłem, kiedyś w przeszłości oferowali konta z cPanel, obecnie w ofercie z tego co widzę brak. 

Edytowane przez zajcev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.